Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   365 / 489
(#) KKobra válasza Edimax hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
Ezt már eljátszottuk ha emlékeim nem csalnak
Vagy nem te voltál?
De ha már órát akarsz építene akkor már valami normálisabbat válassz
kly órája
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2015
(#) Edimax válasza KKobra hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
No igen csak gondoltam hogy hátha valaki ilyet is készit /csinál/. És azt meglehet csinálni.
(#) Mircsof válasza Edimax hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
Szépnek szép, de órának nem biztos, hogy alkalmas, ha ilyen a kijelzése megörülnék kivárni, mire kiírja hány óra is van, ha meg kikapcsolhatóak az efektek akkor mi értelmük?. Neked nem óra kell hanem "monitor", egyébként szép.
(#) tibapu válasza KKobra hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
Szia!
Szerintem ez a bázis is adhat jeleket.Ahogy mondtad,hogy szinte hallani a jelátvitel hangját.Majd megmutatom mire gondolok ha hazaérek.Probáld leárnyékolni a motor vezetékeit.Ez csak egy tipp.
(#) KKobra válasza Edimax hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
az interneten rengeteg féle változat van de ezt egyébként kicsinek tartom Kb 10m átmérő
zsebóra? Patexati 16f886 smd órája 20cm átmérőjű
(#) KKobra válasza tibapu hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
Te is tudod hogy bázis rotor adatátvitel lehetséges Az SND rotor amit építettem az tudja a kommunikációt. És ha azt szeretném hogy működjön az adatátvitel fel kell emelnem a kítöltést akkor viszont Tényleg halható az adatátvitel. Annyira hogy ha nincsen szükség rá akkor minimális kitöltési tényezővel pörög az óra mert zavaró az átvitel hangja
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2015
(#) nagysasy válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
Meg tudná nézni valaki mi lehet a hiba hogy nincs kijelzés?
(#) tibapu válasza KKobra hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
Szia!
Erről van szó.Van olyan motorom,amin halható.A motor fordulatszámával arányos hang.
(#) nagysasy hozzászólása Feb 25, 2015 /
 
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, ha átírom a távirányító kódjait a propelleren akkor át kell írni a bázisban is? Vagy ez hogy működik?
(#) patexati válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Azonos címen ne legyen azonos kód.
(#) nagysasy válasza patexati hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Köszönöm. Tehát a bázis és a propeller távi kódja nem lehet ugyanaz vagy a gombkódok nem lehetnek ugyanazok?
(#) Hp41C válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
A készülékcímük legyen azonos. A parancskódoknál azt kell betartani, hogy funkciónként egyediek legyen. A STANDBY kódja azonos a rotoron és a bázison, de a többi funkcióhoz tartozók már egyedieknek kell lenniük. A készülékcím 5 bites, a parancskód 7 bites.
(#) nagysasy válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Köszönöm így értem. Mert az a bajom, hogy Vicsys óráját építettem meg és most a propellerbe az a progi van ami az rtc-s órához lett írva,viszont csak a ki-be kapcsolásra reagál másra nem.
Ha Mplab-ban átírom a kódokat akkor elméletileg működőképes lesz? És elég csak átírni a kódokat és menteni a keys.asm-et?
(#) KKobra válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Kevered a dolgokat a ki be kapcsolásnak semmi köze a rotorhoz!
És ha semmire sem reagál a rotor akkor nagy valószínűséggel a rotor programjában a távirányító azonosítója nem jó esetleg a ki kellene kapcsolni a címfigyelést
(#) Hp41C válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Le is kell fordítani hex -re...
Felpörgés után nincs kijelzése? Van tápfeszültsége? Van index jele?
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2015
(#) nagysasy válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Kijelzés van de csak a ki-be kapcsolásra reagál. Ez van benne. Ebben ki van kapcsolva s címfigyelés.
Tehát átírni a kódokat, és lefordítani a prop.asm-et hexre vagy hogy működik ez? Ilyet még nem csináltam és nem vagyok otthon benne. Köszi a segítséget.
(#) Hp41C válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
MpLab8 indít, Project / Project Wizard + next, típus kiválasztása + next, MPASM Toolsuite + next, project könyvtár és név beállítása + next, csak a prop_*.asm hozzáadása + finish.
Az MpLab ablakában középen, fenn a Debug átállítása Release -re. Project / Build. Válaszd az Absolute módot. Ha minden jól megy a project nevével keletkezik egy hex állomány.
(#) Mircsof válasza patexati hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Valahogy így gondoltad az 1 diódát? Jut eszembe most vettem csak észre, hogy a táp panelon van egy zener, eddig elnéztem diódának kérdés az, hogy erre a pozícióra hány vattos lenne a minimum ami jó lehet? Gondolom az ilyen 0,5W szoba se jöhet, de talán egy ilyen? 3W körüli példányból csak 18V körüli van itthon.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2015

1 dioda.lay6
    
(#) patexati válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
3W zener minimum kell de jobb ha 5W. Ezen ne spórolj mert ha ez megszakad tönkremegy az egész rotor! Nem tudom megnyitni a lay filet de a szekunder tekercsről egyik szálat kösd a pufferkondik negatívjára a pozitív lábra forraszt be a dióda jelölt felét a másik végére meg forraszd rá a tekercs másik kivezetését.
(#) Mircsof válasza patexati hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Jol van, megpróbálok megfelelőt beszerezni! Mennyi lehet a max. feszültsége 15,20V? Csak mert itt eléggé elszórva vannak az elektronikai boltok, és jó lenne tudni ha nincs pontosan olyan típus, akkor mi az ami még megfelel.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2015

asdff.JPG
    
(#) Pali79 válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Ha rákeresel a típusra, láthatod, hogy az egy 12V 5W-os zener.
(#) patexati válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
12-15V legyen. Jó a dióda is csak a polarításra ügyelj! Mérj mielőtt a rotort rátennéd,hogy valóban jól van e a zener és a többi dolog..
(#) nagysasy válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Ezt értem. A keys.asm átírásával nem vagyok tisztában. Mert próbálgatom és mikor fordítom a propot akkor hibával megáll a fordító. Ha visszaírom eredetire akkor lefordul .
(#) Pali79 válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Tedd fel, hogy mit írsz át, mire!
(#) nagysasy válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
A csatolt filet írnám át a linkesre.
Bővebben: Link

keys628.asm
    
(#) Pali79 válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
A hexa formátumot tartani kellene! Tehát: 3740 -> 0x40, 3741 -> 0x41 stb. így próbáld!
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2015
(#) nagysasy válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Ezt tudom én is. De átírom a kódokat mplab-ban elmentem, fordítom a prop.asm-et és build failed.
(#) Pali79 válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Próbáld úgy, hogy a keys-t egy sima notepad-del átírod és elmented, csak ezután nyisd az mplab-ot.
(#) nagysasy válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Így fordul csak a kód nem jó
(#) Pali79 válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Hát azt először ellenőrizni kell, hogy a távirányító milyen kódokat ad ki. Nincs 16F88-as bázisod?
Következő: »»   365 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem