Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   366 / 489
(#) nagysasy válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Nincs sajna. Most építek egy girdert mert ezt a távirányító kódozás már nagyon unom. Ha van egy jó prop progi azzal tuti nem működik a távirányító.
(#) tibapu válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Szia!
Szerintem jó az elképzelésed.Én egy SK54-es diódát tettem bele és egy stab kockát 470µF-os kondival.
(#) Mircsof válasza tibapu hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Szia!
A stab kockát úgy érted, hogy a rotor elé tettél egyet a táp panelra?
(#) tibapu válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Szia!
Pontosan.Megelégeltem,hogy a zenner melegedett.És volt mikor kirepült a panelból.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2015
(#) Mircsof válasza tibapu hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Szuper, ha ezzel kiváltható a zener, akkor van itthon egy kilóra való 7812 Nálad a pont. Meglehet találni valahol ezt a módosított panelt?
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2015
(#) tibapu válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Szia!
A jövöhéten leszek othon akkor elküldöm.
(#) Hp41C válasza tibapu hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Mottó:
Idézet:
„Note: Absolute maximum ratings are those values beyond which damage to the device may occur. Functional operation under these condition is not implied.”

Figyelem, a 78xx maximális bemenő feszültsége (absolute maximum ratings) 35V. A tekercsen üzemszerűen előfordulhatnak ekkora tüskék. Nem javaslom a módosítást. A 3..5W -os Zener kibírja.
(#) KKobra válasza tibapu hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Nem értem mit problémáztok egy zéneren Három működő rotorom van és mindegyiken van zéner vagy a táppanelen vagy a rotoron
Még a wireles pówerhez is van
Kicsi a hely igénye nem drága egyszerű a beépítése
De ti tudjátok én maradok a zénernél
(#) Mircsof válasza KKobra hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Idézet:
„Nem értem mit problémáztok egy zéneren”

Nem problémázás, mint egy lehetőség lett megemlítve.
Idézet:
„Kicsi a hely igénye nem drága egyszerű a beépítése”

Csak épp kicseszettül nincs kéznél. Remélem ez megválaszol mindent. Még nincs addig szuper lesz a stab is.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2015
(#) kissi válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Idézet:
„Csak épp kicseszettül nincs kéznél. Remélem ez megválaszol mindent. Még nincs addig szuper lesz a stab is.”

Azért remélem ezt is figyelted, mert meghibásodás esetén elég drága tud lenni és lehet, hogy több alkatrész is lesz, ami nem lesz kéznél !Bővebben: Link
(#) tibapu válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Szia!
Mitől vannak ezek a "tüskék"?Ezekszerint egy FET tranzisztor tönkre teszi a 78xx-es kockát?
(#) tibapu válasza KKobra hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Szia!
Én úgy vettem észre,hogy a 886-os SMD rotor alatt lévő táp panelen a melegedő zenner miatt a hő érzékelő kissé melegebb értéket mutat.
(#) Pali79 válasza tibapu hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Ha megnézed szkóppal az álló tekercsre menő jelet, már az is elég "tüskés", a két tekercs után már végképp semmi köze ahhoz a négyszögjelhez ami a bázis pic lábán elindul. A zener valóban melegszik, de annyira nem szabadna neki, hogy a forrasztás elengedje. Ha a rotor nem üzemel akkor melegszik jobban, de nálam még akkor is kézzel megfogható, tehát még 60 fokos sincs.
(#) Mircsof válasza kissi hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Szia!
Igen olvastam, és értelmeztem is. És eszembe juttatta az első megépített órámat. Ha megvédeném a 7812-öt a 30V-tól nagyobb tüskéktől akkor már szuper lenne. Jövőhéten elmegyek Békéscsabára, ha sikerül beszerezni zenert akkor marad az eredeti, de ha nem akkor ez lesz.

rot_sch.png
    
(#) Hp41C válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Ha a 7812 előtt korlátozod a maximális feszültséget, akkor biztosan jó lesz.
A melegedésnek az okozza, hogy túl nagy teljesítmény meg át a rotorra. A teljesítmény jó része hővé alakul. Ennek több oka is lehet: Túl nagy kitőltés, túl nagyra sikerült a forgó transzformátor áttétele, túl nagy áramot kapcsol a bázis. Egy video motorhoz (amit még Janocsi élesztett fel, és alakította át a táptranszfornátorát) egy 5 ohm 5W soros ellenállással kellett a bázison korlátozni a transzformátor primer áramát. Még az adatátvitel is megy rajta.
Ha beszerezni kell menni, akkor már mindegy, hogy 30V -os vagy 13..15V közötti zénert veszel.
(#) Mircsof válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Nem mert a 30V os típusból van itthon... Feltételezem hogy ha a zener 30V-os akkor nem kell hogy 1W-nál nagyobb legyen.
Mindenesetre jövőhét elején vagy így vagy úgy, de ez megoldódik. Nem tudod véletlen, hogy Janocsi változtatott magán a tekercsen is, vagy az marat eredeti? Csak mert már egy videó motor tekercset sikerült megsütnöm a vadi új USB bázissal. Valószínű pont az 5Ω hiánya miatt, mivel a primer szált el nálam is a túl nagy kitöltés miatt.
(#) Hp41C válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Ha jól emlékszem, a párhuzamosan kapcsolt tekercs darabokat szétválasztotta és sorosan kötötte össze. Nem láttam, hogyan csinálta és nem szedtem szét.
(#) Pali79 válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
A 30V-os zenerrel az a baj, hogy a rotoron lévő 7805- öt fogja fűteni mint a veszedelem. Nálam a kitöltés már 20-nál bőven jó. Érdemes első indításnál pici értékre állítani főleg ha már usb bázisod van és fokozatosan menni felfelé amíg meg lesz a rotoron a stabil 5V-hoz szükséges 9-10V.
(#) Mircsof válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Félre érted, a rotor nyákjára már csak 12V jutna a 30V zener korlátozná a 7812-re érkező max. feszt, így használható lenne az is, kockázat nélkül, hogy a tüskéktől elhaljon.
(#) patexati válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Szia! A videófejen nem kell semmit változtatni csak kísérletezéssel (egy 12V szofita izzóval nézni mikor izzik erősebben a szekunder tekercsre kötve közvetlenül) eltalálni a tekercsek sorba kötését (2 tekercs elég) . Jól hűtött fet,alacsony kitöltés kell. ha jól be van állítva nem kell ellenállás sem (teszteltem) a lényeg,hogy legyen pár menet tekercs ne olyan fej legyen miben egy menet van mert az nem jó.Ha ilyen megoldást választasz a kikísérletezett értékű kitöltést javasolnám a bázis asm forrásában erre az értékre módosítani és azt belefordítani a bázisba így elem lemerülés esetén sem lesz vele baj. Ha adatátviteles akkor azt is módosítani kell mert ugye ha az ki van kapcsolva akkor majdnem dupla lesz az áram.
(#) KKobra válasza tibapu hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Ha jól emlékszem nem is tettem hőérzékelőt panelra de minek is a bázisba van onnan veszi át az információt 886 Smd rotor kommunikációképes elég sok mindent el lehet hagyni a rotorról a ha olyan a bázis
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Nem figyel a barátunk csak kapkod Látta az órámat látta a videó fejmotort is és még meg is kérdezte annó hogy miért van rajta az a szép nagy ellenállás. De hát annyi videófejmotort éget le amennyit csak akar

Kép 032.jpg
    
(#) Mircsof válasza patexati hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Megoldódott a zener probléma is, van Békéscsabán 5db... egyet félre rakattam szerdára. Jó nagy haszonkulccsal dolgozhatnak ezek, mert a neten 60forint itt meg 160 forint Ma elkészítem a nyákját úgy ahogy javasoltad 1 diófával.
(#) Hp41C válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Itt, Pesten sem jobb a helyzet. A dióda csak bruttó 100 Ft, de a minimális parkolási díj is 110 - 150 Ft legalább vagy a BKV jegy...
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2015
(#) patexati válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Vagy utánajársz,vagy webáruház mi a legolcsóbb ha mindent egyben rendelsz..Sajnos ez így van nem lehet megúszni ha a kívánt eredményt várod..
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 27, 2015 / 1
 
Vagy séta De akkor meg nekem be-be csusszan egy sör így az sem gazdaságos.
(#) tibapu válasza KKobra hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Szia!
Ha ennyi minden lemaradt a rotorról akkor ujra ki kellett egyensúlyozni igaz?
(#) KKobra válasza tibapu hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Van előnye és van hátránya, úgy tűnik Jól csináltam mert nem kellet sokat vesződnöm a kiegyensújozással
(#) Mircsof válasza KKobra hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Vinetu már egy nappal előtte észlelte a tőlem felszállt füstjeleket, mielőtt hozzád a távirat megérkezett volna
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2015
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Gyalog, a söröket is figyelembe véve, Ferihegytől a Lomexig sem jutnék el, nem tudnám kimondani, mit kérek és nem is maradna zseton rá... 10000
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2015
Következő: »»   366 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem