Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1096 / 1385
(#) gulasoft válasza Topika hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
És természetesen nyomdai filmmel!
(#) elektros90 válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Milyen a vonal vastagság?
(#) eyess válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Én azt hittem ,hogy vasaltad
(#) Prendick hozzászólása Márc 1, 2015 /
 
Pausz, öreg lézernyomtató, egy darab kissé már megfeketedett BLB cső, főleg 10 mil-es vezetősávok, rézklorid marató, 0603-as alkatrészek, 44 lábas TQFP tok, nem igazán ipari szintű eszközök...
Szóval azért el lehet boldogulni profi eszközök nélkül is.

Vékonyabb vonalak, főleg feliratok, már neccesebbek. Talán le lehetne menni 10 mil alá, de arra már én is inkább filmet csináltatnék.
Azt még tudni kell a pauszról, hogy nyúlik mint a rétestészta. 10 centis panelig még nincs nagy gond, de a minap csináltam 16 centis kétoldalas panelokat és nagy ésszel nem egy lapra tettem a két oldalt, hanem annak a lapnak a másik végét használtam újra, amit már egyszer kivasalt a nyomtató és bizony volt vagy 30-50 mil eltérés a két vége között.

Image1.jpg
    
(#) papus51 válasza mc-4 hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Na mi a helyzet? Van valami fejlemény NYÁK készítés ügyben? Nagyon eltűntél. Várjuk itt néhányan a beszámolót az eredményről.
(#) S21L1 válasza Prendick hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Nem vasklorid marató?
(#) Prendick válasza S21L1 hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Idézet:
„Nem vasklorid marató?”

De nem ám! Ez bizony rézklorid. CuCl2
Sokféle anyaggal lehet rezet maratni, nekem ez lett a kedvencem.
Itt valamiért nem szeretik, ezért nem akarom a sokadik vitát megnyitni róla, de én nagyon megkedveltem. Soha többet nem kell maratóanyagot vennem, csak némi háztartási sósav kell hozzá, meg levegő és regenerálja önmagát. Egyre több lesz. Egyébként rézplasztikáknál használják, nem én találtam fel. A minősége meg látszik a képen.
(#) Hurkafej1 hozzászólása Márc 1, 2015 /
 
Sikerült kinyomtatnom a pauszra a nyák mintákat, nem lett vele probléma.
Egy vagy több réteget használtok pauszpapíros levilágításnál egyébként? Úgy tűnik egész jól fed, de majd élesbe kiderül.
(#) gulasoft válasza elektros90 hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
A vezetékek 10 milesek a feliratok talán 5.
(#) S21L1 válasza Prendick hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Nem gondoltam volna, hogy képes oxidálni a rezet, ma is tanultam valamit. (még jó hogy az 5. évet gyűröm vegyész szakon egyetemen)
(#) Prendick válasza S21L1 hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Így működik: CuCl2 + Cu ->Cu2Cl2 aztán Cu2Cl2 + 2HCl + 02->2CuCl2 + H2O
(#) mc-4 válasza papus51 hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Szia/Sziasztok!
Beadta az unalmast a nyomtatóm szervíz lett a vége, ez a némaságom oka. Így maradt a kerti munka, mert itt a tavasz.
Amint lesz mit mutatni megosztom.
Üdv!
(#) kaqkk válasza Prendick hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Melegíteni buborékoltatni szoktad ? Nekem is van kb 50l de még nem próbáltam .
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2015
(#) Prendick válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Buborékoltatni kell, mert azért nem egy hidrogén-peroxidos marató. Csak egy pár helyen kibökött szívószál a jelenlegi buborékforrás. Még nem próbáltam melegíteni, mert műanyag edényben maratok pillanatnyilag. Állítva teszem be a nyákot és így kb. 15-20 perc kell egy olyan panelhoz, aminek a képét beraktam. Gondolom profibb marató kialakítással és töményebb oldattal sokkal gyorsabb is lehet.
Én azért szeretem, mert sosem fogy el és nem láttam még alámarást, pedig szkennerrel szoktam ellenőrizni a panelt.
(#) kaqkk válasza Prendick hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Köszönöm a felvilágosítást ha lesz egyszer 20 percem rá kipróbálom (a sósavas h2o2 2 perc alatt végez egy nyákkal) de alternatívának vész esetére (ha elfogyna valamelyik) megfelel ...
(#) Prendick válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Ez nem is azoknak eszköz, akik sokat maratnak, hanem azoknak, akik havonta egyet.
Én azért kedveltem meg, mert a vaskloridot meguntam, a nátrium-perszulfátot és társait drágállom és bevallom, elkezdett derogálni, hogy őszülő fejjel negyedórákat kell könyörögnöm valami műkörmös libának a fodrászkellék boltban, hogy ugyan adjon már töményebb peroxidot.

Ez nem döglik bele az állásba, sőt pont az ellenkezője: feltámad, mindig előkapható és nem igazán kerül pénzbe (és messze nem olyan büdös, mint sok más maratóanyag). Kiváló hobbimarató.

Még csak vegyészkedni se muszáj, mert elég a kifulladt sósav/peroxid löttyöt nyitott edényben kirakni a levegőre egy-két hétre és kész van, csak sósav kell hozzá. Gondolom a tied is így keletkezett. Aki meg akarja, rézgálicból és szódabikarbónából előállíthatja.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2015
(#) kaqkk válasza Prendick hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Igen pont így keletkezett Ha valakinek kell és hoz kannát (cserébe) Szívesen adok belőle
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2015
(#) Hurkafej1 hozzászólása Márc 2, 2015 /
 
Használtok a lakk előhívásra Tiret-et? Van benne Nátrium-hidroxid, csak mennyire kellene felhigítanom a p20-hoz?
(#) kaqkk válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
kb 9g/l hígitásban jó , a doboz oldalán ott a töménység számold át ....
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2015
(#) Hurkafej1 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Nincs a doboz oldalán a töménység, különben nem kérdeztem volna meg.
(#) kaqkk válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Márc 4, 2015 /
 
Akkor csak a kísérletezés marad, vagy vegyél hidegzsíroldót azon tuti rajta van
(#) Hurkafej1 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 4, 2015 /
 
Sikerült megoldanom, szerencsére a Metró oldalán fent van a biztonsági adatlap, így kiderült!
(#) n_yálastrubadúr hozzászólása Márc 4, 2015 /
 
Sziasztok!
Kipróbáltam a dry filmes technikát. Mi lehet az oka hogy pl egy 80 lábas tqfp tokos pic lábai között és az ehhez hasonló szélességek között nem tudom leszedni a polimert. Nincsen kékes színe ezeken a helyeken, de nagyító alatt látszik egy színtelen réteg. Dupla filmet használok matt fekete. Ledekkel világítom (nem teljesítmény, 1 óra a levilágítás) és mosószódával mosom amit a filmhez kaptam.
(#) pjg válasza n_yálastrubadúr hozzászólására (») Márc 4, 2015 /
 
Túl van világítva. Csökkentsd az időt. A film festékkel lefelé van? Jól felfekszik a nyákra?
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2015
(#) n_yálastrubadúr válasza pjg hozzászólására (») Márc 4, 2015 /
 
Ez lehet a hibás része? Ha kevesebb ideig megy akkor halványabb a rajz, és a vezetők között akkor is ott vannak, a rajz meg már jön le. Igen a film festékkel lefelé van. mármint nem a nyáklap felé.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2015
(#) pjg válasza n_yálastrubadúr hozzászólására (») Márc 4, 2015 /
 
Akkor vagy alávilágít a filmnek, vagy átvilágítja. Vagy pedig a nagyon gyenge UV forrás miatt kicsi a kontraszt. Májusi déli napfénynél 30 másodperc a megvilágítás.
(#) n_yálastrubadúr válasza pjg hozzászólására (») Márc 4, 2015 /
 
Aha szóval béna a levilágítóm. A gyári lemezt azt 11 percet alatt világítottam le. Gyanakodtam rá. Azt se értem hogy nagyobb nyák sokkal több idő alatt van kész. Pedig egyenletesen vannak elosztva a ledek.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2015
(#) gulasoft válasza Prendick hozzászólására (») Márc 4, 2015 /
 
Voltam ma a vegyszerboltban. 50gramm rézklorid 5000Ft! Horror.
Hogyan kell előállítani rézgálicból és szódabikarbónából? (arányok műveleti sorrend....)
(#) n_yálastrubadúr hozzászólása Márc 4, 2015 /
 
Tegnap vettem észre, hogy az a 4 led halványabban megy. Kicseréltem őket, aztán most látható hogy a többi is rossz, valószínűleg sokat kaptak. Egy scanner-be lettek tervezve. De annyira laposnak bizonyult a scanner , hogy ki kellett emelni egy cipős dobozzal így átmenetileg, mert látszódott a led-ek elhelyezkedés a rajzolaton.
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 4, 2015 /
 
A vasklorid témában ott a leírás
Következő: »»   1096 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem