Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   123 / 599
(#) zenetom válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
Ilyet lehet érdemes lenne csinálni. Mármint azért is, mert elég nagy ritkaság. Szerintem MO-n még senki sem csinált ilyet.
(#) kameleon2 válasza zenetom hozzászólására (») Márc 23, 2015 /
 
Talán azért, mert ezek nem túl olcsó robotok. Nálunk 100-800eFt-okat nem szoktak az emberek hobbiból egy indulókészletre költeni. Lehet persze olcsóbb alkatrészekből is építkezni - de az nagyobb lesz, nehezebb, még több anyag, sok pénz megint csak. Vagy nagyon sok guberálás. Persze ötletességen is múlik. Csinálhatod izomhuzallal is - akkor pillekönnyű lesz. Csak hát a sebesség.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2015
(#) kameleon2 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 23, 2015 /
 
Szeretnék én is ilyen fiókokat... Ezek olyan gyors reagálású motorok, amit képtelenségnek tartok, hogy legyen a ládafiában. Ennyi, egy méretben, ilyen sebességgel. A legjobban az indulás- leállás tetszett.
(#) tomat5 hozzászólása Márc 24, 2015 /
 
Van ideje a srácnak: Bővebben: Link
(#) Hp41C válasza tomat5 hozzászólására (») Márc 24, 2015 /
 
... Elég gyorsan jár a keze...
(#) szamóca hozzászólása Márc 26, 2015 /
 
(#) szamóca hozzászólása Márc 26, 2015 /
 
(#) _BiG_ hozzászólása Márc 26, 2015 /
 
(#) _BiG_ hozzászólása Márc 28, 2015 /
 
(#) kadarist válasza _BiG_ hozzászólására (») Márc 28, 2015 / 1
 
Az intenzív párolgás (forrás) erősen hűti a folyadékot, amitől az megfagy.
(#) kameleon2 hozzászólása Márc 28, 2015 /
 
Ez inkább a steampunk kedvelőinek szól, de mindenesetre igen remek darab.
(#) granpa válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Lajcsi miket tudna ezen eljátszani!?
(#) kameleon2 válasza granpa hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Én is meg tudnám fújni!
(#) _BiG_ válasza kadarist hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Az még hagyján, de a végén az átkristályosodás! Iszonyú erők ébrednek...
(#) mateatek hozzászólása Ápr 7, 2015 /
 
Üdvözlet!

Lenne egy kérdésem, amire a nagy hálón nem tudtam választ találni.
Orosz szkópokon látni higanyos üzemidő mérőt. Ezt úgy kell elképzelni, hogy a csőben a higany teljesen végig látható, csak egy nagyon pici szakaszon van megszakadva. Ez a szakadás vándorol a használat során az időskálán fölfelé.
Milyen módon működik ez a mérés?
(#) Peter65 válasza mateatek hozzászólására (») Ápr 8, 2015 / 1
 
Üdvözlet!
Egy gondolat:
A szakad szakaszon a higany felületek párolognak, illetve lecsapódnak, a környezeti hőmérséklet, a bent lévő nyomás és egyebek függvényében. Így kialakul egy dinamikus egyensúly. Az elpárolgott és lecsapódott részecskék közül az alulra csapódott részecskéknek alacsonyabb az energiája a gravitáció miatt, ezért egy kicsit mindig több csapódik le alul. Ezért "mászhat" felfelé a szakadás. Ha így van ahogy gondolom, akkor vízszintesen nem működik a dolog, illetve még mielőtt teljesen felérne a szakadás, az üzemóra mérő fejtetőre forgatásával "nullázható".
(#) mateatek válasza Peter65 hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Igen, a higany oszlop függőlegesen áll. Persze, ezt a tényt feliratozáskor nem vették figyelembe.
Ha benézek a rácson, akkor látható, hogy két szál vezeték megy a mérő belsejébe, vélhetőleg a tápegység felől. Talán az fűtheti?
A kapcsolási rajzon van egy általam ismeretlen objektum feltüntetve, a bal szélen, bekarikázva. Ez lehet a mérő jele.
(#) Peter65 válasza mateatek hozzászólására (») Ápr 8, 2015 / 1
 
Ha DC feszültség van rákötve, akkor meg lehet hogy a higany elektro-potenciálja befolyásolja a párolgás-lecsapódás irányát. Ez esetben polaritás váltással lehetne a rés vándorlási irányát megfordítani.
(#) mateatek válasza Peter65 hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Köszönöm a választ. Igazából nem akarom befolyásolni a mérést. Csak nem értettem a mérés működését, és furdalt a kíváncsiság.
(#) varttina hozzászólása Ápr 9, 2015 /
 
Sziasztok!
Véletlenül akadtam az alábbi videóra. Kíváncsi lennék az áramkör működési elvére.
Bővebben: Link
(#) pako válasza varttina hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Nekem először az ugrott be, hogy milyen kényelmetlen lehet így égőt cserélni. Ekkor vettem észre, hogy a másik kezével nem is látni, mit csinál.
Mindenesetre ha nincs benne turpisság, kikapcsolt égők ellenállását hozzá lehet rendelni a pozíciókhoz, talán így oldotta meg.
(#) Bakman válasza pako hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Szinte biztos, hogy így oldotta meg. Látni, hogy más-más teljesítményű izzókról van szó.
(#) lukacsp válasza varttina hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Szerintem a kollégák túlgondolják.
Egyszerűen lábkapcsolókkal kapcsolgatja a srác azt az izzót amelyiket csak akarja, és a foglalatok mellett látható kapcsolók nem csinálnak semmit végig, azok csak a beetetéshez kellenek.
(#) Bakman válasza lukacsp hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Ha így is van, "szabályosan" is meg lehet oldani.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2015
(#) zoszka válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Valaki átdugdossa a hátterben egy banándugós megoldással hogy melyik kapcsoló melyik foglalathoz menjen. Vagy egy sima 4 áramkörös kapcsólóval eltekeri az előre betanult és bekötött módon. Vagy csak simán léptet egy regisztert, ami a programozott sorrendbe rakja a kimeneteket egy gombnyomásra, hangra vagy bármire. És még lehetne sorolni. Simán van rá idő, amíg mutogat.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2015
(#) vicsys válasza zoszka hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Ott van a megoldás a youtube-on. Egyszerű logika.
(#) zenetom hozzászólása Ápr 11, 2015 /
 
(#) Gyimate válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 11, 2015 /
 
Ez is ugyan az a trükk, de itt biztos, hogy nincs pedál : Bővebben: Link
(#) Bakman válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 11, 2015 /
 
Pontosan hol?
(#) Lázár Péter hozzászólása Ápr 22, 2015 /
 
A mosógépdob nálam kiverte a biztosítékot
Következő: »»   123 / 599
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem