Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1688 / 2506
(#) olahtamas válasza levaitamas hozzászólására (») Ápr 2, 2015 /
 
A kapcsolási rajza az megvan. Én vélemény kértem, hogy milyen hangja van?! Érdemes-e vele foglalkozni házimozizás célra?
(#) ozpecs válasza blasz hozzászólására (») Ápr 2, 2015 /
 
Jó lett végülis a rajz? Nekem tetszik, csak nem néztem át teljesen
(#) blasz válasza ozpecs hozzászólására (») Ápr 2, 2015 /
 
Szia maga az át tervezés az biztos jó,csak nem vagyok biztos benne nem e kell valamit cserélni még,vagy betenni + ba.De megépitem igy ahogy megrajzoltam és próba.
(#) pucuka válasza olahtamas hozzászólására (») Ápr 2, 2015 /
 
Idézet:
„Én vélemény kértem, hogy milyen hangja van?!”

Az emberek, (de általában az élőlények) még egyenlőre megfelelő érzékszerv híjján, nem tudják érzékelni az elektronok áramlását. Valamilyen átalakító kell hozzá. Ilyen a hangsugárzó, ami egy elektromos - mehanikai (hangnyomás) átalakító. Hogy mit hallasz, azt ennek a minősége fogja eldönteni. Ennél nagyságrenddel jobb minőséget tudsz elérni egy erősítővel, ha az jól van megépítve. Adatlapon levő ajánlott kapcsolás, az eszközből kihozható legjobb paraméterekkel készült, ha ezt megépíted, az erősítődön semmi sem múlik. Mivelhogy rádióból bontottad, kommersz igényeknek biztos meg fog felelni, az átlagos házimozihoz használt hangsugárzókkal biztos megfelelő hangzást fog produkálni. Ha a házimozidhoz csúcsminőségű hangsugárzóid vannak, akkor nem ez az IC a számodra megfelelő, de akkor az nem is ez az árkategória.
(#) olahtamas válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 2, 2015 /
 
Bocsánat a rossz megfogalmazásért, és a bő válaszodért köszönet!
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Ápr 2, 2015 /
 
Ezzel nem leszel előrébb, a végtranzisztor meghajtóját nagyobb teljesítményű de kisebb bétájú tranzisztorra cserélted. Még egy fokozatra szükség van előtte, akár így, vagy akár így is csinálhatod.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Ápr 2, 2015 /
 
Köszönöm,ez járt a fejemben teljesen,amit javasolsz most,De ahogy néztem a panel méretét,most A4 hosszúságú lett már nem fér el több alkatrész majd a szög anyagon,de még arra gondoltam hogy a MJE340-350 et ha cserélném esetleg MJE15032-33 ra? Az nem lenne jobb megoldás? Vagy sületlenséget gondolok?
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2015
(#) reloop válasza dcsaba64 hozzászólására (») Ápr 2, 2015 /
 
Üdv! Számtalan lehetőség van, tanulmányozd őket: Bővebben: Link Bővebben: Link.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Ápr 2, 2015 /
 
Ha nem építesz be újabb félvezetőket, akkor a 2SC5200/2SA1943 helyére tegyél MJE15032/MJE15033-at.
Nem kell ragaszkodni a klasszikus ST151 panelformához Bővebben: Link
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Ápr 2, 2015 /
 
Nem a formával van gondom,hanem a mérettel,nem tudok nagyobbat nyomtatni mint A4 és ez a plafon méret a 8db TO3 tranzisztor,és 1db bd139.Eddig is MJE15032-33 volt a meghajtó,de ha ez még elég,akkor marad ez meghajtónak.
És nagyon kerülném a+ vezetékeket,mert eddig hibátlan 0 alap zajjal készült mind,nem tudom a + vezeték nem e szedne össze zajt.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2015
(#) tomi1990120 hozzászólása Ápr 3, 2015 /
 
Sziasztok mi a velemenyetek errol az erositorol?Bővebben: LinkErdemes megepiteni esetleg mar valaki megepitette?
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2015
(#) kadarist válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
Szia!
Ha érdekel az A-osztályú erősítő, akkor építsd meg! Ne felejtsd el jó nagy hűtőbordára tenni a végtranzisztorokat.
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2015
(#) tomi1990120 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
Es kb mekkora az a jo nagy?Esetleg kisebb +ventilator?
(#) BI-AMP hozzászólása Ápr 3, 2015 /
 
Elkészült első erősítőm Ami a vártnál jobban működik
(#) kadarist válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
Itt egy komplett leírás: Bővebben: Link.
(#) saraha válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
Ráadásul az egy nagyon jó hangú amp.,ha a Hiraga mellett döntesz akkor a végeket MJL-el csináld.Ha meg elégszel kisebb teljesítménnyel ebben az osztályban van a Hiragának kisebb verziója és az talán még jobb hangú is,mint ez.
Ja.... ez Tominak szólt
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2015
(#) tomi1990120 válasza saraha hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
Es amit feljebb belinkeltem arrol mi a velemenyed?
(#) saraha válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
Sajnos nem hallottam még ilyet nem tudom.A JLH 69' ebben a kategóriában egy bevált kapcsolás.Alkatrészekre annyira nem is válogatós.Fióktakarítós projektből is lehet egy jó hangú JLH-t rittyenteni.Amúgy meg amit linkeltél nem túl bonyolult kapcsolás hamar meg lehet csinálni.Szerintem ezeknek az A osztályú erősítőknek igen jó érzékenységű lesugárzók dukálnak,hogy értelme is legyen nem olcsó rendszerrel van értelme igazán.Persze próbálkozni lehet.
(#) tomi1990120 válasza saraha hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
Azert valasztottam a fentit mert ahhoz van ithon tapom es gondoltam kiprobalom.Nemtudod veletlenul a bc179-et mivel lehet helyettesiteni peldaul 2n5550-el?
(#) saraha válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
Azzal nem fog menni. Bővebben: Link
(#) tomi1990120 válasza saraha hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
Akkor bc212.Megtudnad meg mondani hogy a kapcsolasban van e nagyobb teljesitmenyu ellenallas?Ha igen melyik?
(#) saraha válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
A 0R68
(#) csipaDJ hozzászólása Ápr 3, 2015 /
 
Üdvözlet fórumtársak!
Van egy Pioneer GM-40 -es autós erősítőm. Manualja szerint 4-8 Ohmon ~32 Watt teljesítményt tud szolgáltatni 12 Volton! Ezt szeretném kicsit tuningolni hogy kicsivel nagyobb teljesítményt tudjon nyújtani.
Valaki tud nekem ebben segíteni??
Várom mindenki válaszát és előre is köszönöm!
(#) blasz válasza csipaDJ hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
Szia menj az autós erősítő topickba.oda való a kérdés,és ott válaszolnak rá ha lehet,bár ez az információ nagyon kevés amit megadtál.
(#) blasz hozzászólása Ápr 3, 2015 /
 
Sziasztok készitettem egy kiegészitő panelt a végfokomhoz,remélem jól rajzoltam meg,megnéznétek?Ehhez lesz a toldás.
Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2015
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
Szia! Keresem nagyon (eddig hiába) a képet hogyan szokták ezt készíteni. Csak az emitter-ellenállásoknak ajánlott a nyomtatott áramkör, a tranzisztorokat egyszerűen bedrótozzák. Az erősítő többi részével 5 szálon kapcsolódik: ±táp, két bázis vonal és a kimenet.
Most látom a második képedet, nem erre gondoltam, a TO-3 tranzisztorok külön egységet képezhetnek, lehetnek akár tucatnyian.
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2015
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
Így jobb lenne a helykihasználásod, ha ragaszkodsz a NYÁK-hoz.
(#) rambo455 hozzászólása Ápr 3, 2015 /
 
Helló!
Nem tudja valaki, hogy a 2SK246 - 2SJ103 tranzisztorokat hol lehet beszerezni, vagy mivel lehet őket helyettesíteni?
Előre is köszönöm a válaszokat
(#) reloop válasza rambo455 hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
Szia! Eddig nem volt velük gondom Bővebben: Link.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Ápr 4, 2015 /
 
Szia mindenképp a nyák megoldáson gondolkodom,és a meglevő tápfesz miatt akarok + tranzisztorokat,/2x110vDc/,mert 4 pár az kevés szerintem neki,és sajna nem tudok letekerni a trafóból sem mert kiöntött darab sajna.De gondolom 6 pár már megbirkozna ekkora fesszel.
Következő: »»   1688 / 2506
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem