Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1691 / 2499
(#) blasz válasza voodoo hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Betettem már 2 pár végtranyót,úgy is csinálja,a tápegység nem lehet,tutira az tökéletes,és a többit is ezzel próbáltam.Ez nem susogás,hanem mint a rossz potméter olyan kattogó,pattogó hangot ad.De halkan nagyon.
(#) voodoo válasza blasz hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Hmm. Akkor csak szakadt valamelyik kondika. Vagy nincs beforrasztva.
(#) blasz válasza voodoo hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Minden uf kondit cseréltem már,még a pikos értéküeket nem.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2015

Végfok43.png
    
(#) voodoo válasza blasz hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Közben, próbáltad tekergetni a nyugalmit? Nem lehet onnan eresztődik át picit a recsegés, kontaktos? Vagy a bementnél is látok valami kis potit az mi akar lenni? Fáziseltoló?
(#) blasz válasza voodoo hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
A potikat már cseréltem,az a kis poti a kimeneti egyenfeszt állitja.Persze próbáltam állitgatni a potikat.
(#) voodoo válasza blasz hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Hány voltról járatod? Nincs a tápágakban pl áramkorlát? A soros-párhuzamos LR kör, picit azért hiányolom, de ha elvileg enélkül is ment... akár megszűr mindenféle zajt és interferenciákat, kevésbé lesz érzékeny és gerjedékeny, valamint a meddő áramokat nem kell a tranyóknak elfűteni.
A 2SC párost kicsit túlzásnak tartom, inkább oda az MJE-ket raknám.
Valamint átnézném még egyszer. Van-e elegendő puffer a tápnál? Érintkeznek-e? Ott is van-e szűrés (pár 100nF-es lencsék földön járatva a +/- ághoz képest) akkor esetleg adnék a csillagpontra egy 22 ohm / 2 W -ot és a hálózati védőföldre kötném.
(#) blasz válasza voodoo hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Járattam 2x30,2x45,2x80vDc ről is különböző tápokról,de ugyan az.A nagy meghajtók kisérleti jelleggel vannak bent,Eddig amit csináltam st ket mind ment elsőre és nem voltak zajok,most épitgetem a másik panelt pontosan ugyan olyan alkatrészekkel és majd meglátom.Nincs ötletem mi okozhatja a zajt
(#) voodoo válasza blasz hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Tehát akkor még a 2SC az eddig nem volt kipróbálva? Vagy eddig is azokkal szépen jártak az előzőek?
(#) blasz válasza voodoo hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Azokat most próbálom először,eddig MJE volt a meghajtó 15032-33
(#) voodoo válasza blasz hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Lehet, hogy azzal lesz a gond. MJE kéne oda, 340/350.
(#) blasz válasza voodoo hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
A meghajtók eddig 15032-33 volt azzal tökéletes volt
(#) voodoo válasza blasz hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Van most kéznél? Ha igen nézzük meg mit produkál? Én a 340 párost csak azért ajánlottam mert kb a pár annyiba kerül, mint egy 15032-es, de ha az van az is jó persze, de végtranyónak is elmenne.
(#) blasz válasza voodoo hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Már kipróbáltam MJE tranyókkal mindig ugyan az van,mászkál a kimeneti egyenfesz 4-8mV ot és a zaj a kimeneten
(#) voodoo válasza blasz hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Korábban írtad, hogy lezárt bemenet. Az nálad mit jelent?
(#) blasz válasza voodoo hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Rövidre zártam a bemenetet.
(#) voodoo válasza blasz hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
És ha nem? Nézzük meg.
(#) blasz válasza voodoo hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Már próbáltam,jelet is adtam neki szépen szól csak az a fránya pattogás.
(#) voodoo válasza blasz hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Más nincs. Végig kell nézni az összeset egyesével. A kis nF-es kondikat is. Azok képesen pikk pakk megszakadni amint egy kis hő éri a lábuk végét. Ki tudja...
(#) blasz válasza voodoo hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Az lesz a pikos kondikat is cserélem majd
(#) 13_Balu50 válasza blasz hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Szia !

Folyamatosan pattog, vagy csak néha amikor rájön ?
(#) blasz válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Nagyon rendszertelenül hallani,inkább látom a hibát a volt mérőn ahogy ingázik a kimeneti egyenfesz 4-8mV ot.
Közben összeraktam a másikat,és végtranyók nélkül tökéletesen működik nem mászkál az egyenfesz stabilan 0.00 mV
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2015
(#) 13_Balu50 válasza blasz hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Nekem egyszer véletlenszerűen akkor csinált hasonlót amikor az egyik végtranzisztor (8 közül) ) alatt nem csillám lemez volt, hanem valami szilikon valami. és egy nagyon apró fémrészecske került a hűtőborda és a szigetelőlemez közzé. Én is kicseréltem az összes kondenzátort de nem hozott eredményt. Nagyon sokat küszködtem én is vele. Egyszer aztán kiadta a hibát nagy csattanás és megolvadt a fémrészecske. Azóta én csak csillám lemezt használok azon nem lett volna képes átjutni átütni a fémszemcse.
Ja és műszerrel nem lehetett kimutatni .
Még egy a BD139-140 tranzisztor felfogató furatánál lévő szigetelő rész annyira elvékonyodhat a sok ki és becsavarástól (M3 csavar ) , hogy ott is léphetnek fel hasonló problémák, én már azzal is megjártam egyszer.
Én azzal a 4-8mV -al nem foglalkoznék az semmi egy végfoknak.
(#) blasz válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Nem az zavar hogy van fesz,hanem nagyon mászkál fel le,és pattog a hangszóró is.Semmi sincs még bordán csak simán a nyákon.
Neki állok átforrasztani az egészet hátha valami nem fog rendesen
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2015
(#) 13_Balu50 válasza blasz hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Nyugalmi áramot beállító potmétert nézd meg, kontakthiba nincs -e ? esetleg helyettesítheted is fix ellenállással, hiszen van egy másik működő panelod, ahol meg tudod mérni az ellenállás értékeket.
(#) blasz válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Ugyan az ugrál a kimeneti fesz
(#) 13_Balu50 válasza blasz hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
További tipp forrasztási hiba, vezetősáv összeérés, tranzisztor helytelen lábkiosztás szerinti beforrasztás, npn-pnp s tranzisztor felcserélése.
(#) blasz válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Szól rendesen csak alapból pattog.Már mindent átnéztem.Nem tudom mit nézzek tovább,nézegetem szkóppal,de nem nagyon tudom mit hol mérjek
(#) voodoo válasza blasz hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Fogj meg egy teljesen működőt. Fordítsd fejre, fogd meg a rosszat és azt is. Adj mind a kettőnek tápot. Kezd a bemenettől átpöttyinteni multival mit hol mennyit mérsz és viszonyíts. Például ellenállásokon mennyi feszt mérsz? Kondiknál mi újság? Ez a kizárásos módszer azért jó mert rámérsz a jóra látod pl 20V van X és Y pont között, fogod megnézed a másiknál is ugyan ott mi újság? Ha rendben van kinézel egy Y és Z pont közt mi van? Ott is ugyan azt méred mint a jó panelon? Akkor tovább mész. Egyszer elfogynak a lehetőségek és rá találsz a bibire...
(#) 13_Balu50 válasza blasz hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Lehet, hogy sokam megköveznek, de nekem ez a típus nem jött be, készítettem belőle egy 2-2 végtranyós példányt, kb 2 éve de már a párját se építettem meg. Jobban melegedett mint más végfokok így más mellett döntöttem.
(#) blasz hozzászólása Ápr 7, 2015 /
 
Ha most lehetne káromkodnék,a 47pf kondikat cserélgettem,az MJE350 lábánál,és ahogy cseréltem jobb lett,cseréltem még egyszer harnadjára most pedig jó lett.00.0-00.2 között ingázik mV ban.Most pedig minden pikosat porcelán,fóliára cserélek.
Következő: »»   1691 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem