Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1105 / 1385
(#) niedziela válasza eyess hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Papírral nekem sem.
(#) CRU3L válasza Mircsof hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Köszönöm!

Még egy pár kérdésem lenne, ha nem gond
1. A mellékelt NYÁK-ot készíteném el, amin van 4 piros "X". Ezt maratás előtt kell kifúrni?
2. Vasalás után az áztatást és a maratást mennyi időn belül kell megcsinálni?
(#) Hurkafej1 válasza CRU3L hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Ráérsz utólag is kifúrni, főleg mivel vasalsz, és ha marad pici sorja, már nem lesz jó helyen a vasaló talpa.
(#) CRU3L hozzászólása Ápr 7, 2015 /
 
Sziasztok!
Ez az első két nyák-om (látszik is rajta ) Ezért ezeket nem is maratom le.
Mit csináltam rosszul, hogy a festék felvált a rézről?
u.i.: Tudom, az alkatrészeket le kellett volna vennem.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2015
(#) cross51 válasza CRU3L hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Én is így jártam az első alkalommal azóta nincs semmi problémám, nekem azzal volt a gond, hogy kevés ideig vasaltam(2-3 perc azóta 5-10 percig terjed ez az idő de inkább 10 biztosra megyek), de egy tipp a papírt se szedd le túl gyorsan, szappannal lúgosíts és utána szedheted.
(#) edison14 válasza CRU3L hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Szia!

Szerintem zsíros volt a rézfelület azokon a helyeken.
(#) eyess válasza CRU3L hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Első ránézésre nekem úgy tűnik , hogy agyon van nyomva a nyáklap olyannyira , hogy át üt rajta alulról az üvegszál lap hordozó anyaga. Nem erőből kell vasalni , ha ez másképp nem sikerül , csak ekkora nyomás hatására, akkor a vasaló alja nem teljesen sík , és nem lesz jó sosem.
(#) CRU3L hozzászólása Ápr 7, 2015 /
 
#cross51: Megpróbálom tovább vasalni, nekem ez max 2 perc volt.
#edison14: P1000-es vizes csiszolóval tisztítottam, következő alkalommal lemosom valami alkoholos arclemosóval ami elpárolog.
#eyess: Pedig csak a vasaló súlya nyomta, én csak mozgattam rajta.

Ezt lekaparhatom róla, vagy kezdjek tiszta "lappal"?

Köszönöm!
(#) cross51 válasza CRU3L hozzászólására (») Ápr 7, 2015 / 1
 
Szerintem hígító vagy ami otthonosabb körömlakk, tinta lemos utána átcsiszolod és vasalhatod újra.
(#) eyess válasza CRU3L hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Sok részlete nem tudunk , de ez a nyák már nem nagyon fog tökéletes eredményt adni.
(#) CRU3L válasza eyess hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Akkor csak egy próba erejére.
Itthon még kb 3-nak van új nyák.
Jól el kell találni, hogy ne jöjjön le a festék és elég lesz.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2015
(#) KBal76 válasza CRU3L hozzászólására (») Ápr 8, 2015 / 1
 
A vasalós technikához van egy javaslatom mindenki felé, aki valóban vasalóval, és nem lamináló-géppel vasal. Vasalás után a forró panelt hengerelni szilikon-gumis (vagyis hôtûrô) hengerrel. Ez már sokszor elhangzott, könnyű mondani, de honnan szerezzük be, ugye?
Én erre egy pótmegoldást találtam ki: szereztem szilikon csövet (nekem épp nagyon vékony jutott (D=3mm, d=1mm), de az átmérője nem is lényeges) és ebbe toltam bele egy fém pálcát (nálam autogén hozaganyagpálca darabka). Tehát így előállítottam egy szilikon borítású hengert, kb. 15-20cm hosszúságút.
Vasalás végén (én 1 perc melegítés (vasalót a panelen "felejtem") után 1 percet vasalok) vasaló és a panel közé teszem ezt a hengert, és két irányból végighengerelem. A panel és a vasaló közt egy félbehajtott fénymásolólap van csak (meg a henger a végén).
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2015
(#) CRU3L válasza KBal76 hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Szia!
A mellékelt henger is jó lenne?

DSC_0513.JPG
    
(#) gulasoft válasza CRU3L hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Ez szöszleszedő. Szerinted bírja a 180 fokot?
(#) KBal76 válasza CRU3L hozzászólására (») Ápr 8, 2015 / 1
 
Szerintem rászorító erő kell valamennyi mindenképp, egy ilyen szöszhengernél ez megoldhatatlan, azontúl puha is, és a hőállóságát ki kell próbálni (ha szilikongumi, a pákád belenyomva nem szabad hogy nyomot hagyjon). Befotóztam mennyire én mivel hengerelem, illetve miből áll össze, és a végeredmény (már ami látszik belőle).
(#) CRU3L válasza gulasoft hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Nem tudtam hogy ez az. Csak félreraktam, hogy majd jó lesz valamire.
Akkor keresek valami mást.
Keresek ilyen szilikoncsovet.
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2015
(#) eyess válasza CRU3L hozzászólására (») Ápr 8, 2015 / 1
 
A szösz leszedő mechanikája jó lesz hozzá , csak a hengert cserél ki benne .Mezőgazdasági boltokban lehet ilyen csöveket kapni.Vegyél olyan nagyságút mint a szöszleszedő hengere , és tegyél a cső közepébe egy nagyobb fém rudat.Ezzel lesz súlya is , és nem kell nagy erő majd hengereléskor.
(#) niedziela válasza eyess hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
kb 550Ft a 6cm széles tapétázó gumi henger nyéllel együtt.
(#) eyess válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
A lehetőségek tárháza széles.
(#) pisti89 válasza CRU3L hozzászólására (») Ápr 8, 2015 / 1
 
Csak egy tipp, de legközelebb a beültetést ne nyomtasdrá
A napokban már elhangzott, hogy lehet venni Brilliance néven futó fosforsav alapú tisztítószert amivel mechanikai súrolás nélkül letakarítható a panel, jelenleg én is ezt próbáom beszerezni.
Még 2-3 próbálkozás és jó lesz az a panel.
(#) CRU3L hozzászólása Ápr 8, 2015 /
 
Köszönöm a rengeteg tippet.
Mindet leírom és kiprobalom. Szétnéztem itthon, fotónyomtatóból maradt meg a lenti henger. Közvetlen nem tenném a NYÁK-ra, rakok közé még papírt.

DSC_0527.JPG
    
(#) gernerakos hozzászólása Ápr 8, 2015 /
 
Üdv!
Arra gondoltam, építek egy egyszerű vasklorid melegítőt, hogy meggyorsítsam a maratást. Nem kell valami nagy dolog: hálózati trafóra, illetve teljesítmény ellenállásokra gondoltam, aluminium lapokra csavarozva, amik alulról melegítenék a tálat, amibe a vasklorid van.
Ebben kérném a segítséget: mekkora hőmérséklet az optimális maratáshoz, illetve ezt hány W-os ellenállásokkal érjem el? (Meg a házat sem kellene leégetni...)
(#) pjg válasza gernerakos hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Inkább tegyél alá egy tálba meleg vizet.
(#) niedziela válasza CRU3L hozzászólására (») Ápr 8, 2015 / 1
 
Nagyon széles, ha nem sík a panel nem fog hozzáérni helyenként.
A hideg sem feltétlen, de a forró panel biztosan nem sík 100%-ban.
Meg ehhez kellene valami rugós állvány meg amivel forgatod...stb
Kézzel mozgatva mint a sodrófát csak tüneti lesz a hengerelés.
Amit fentebb feltettél hengereket azok jobbak erre a célra.
(#) niedziela válasza KBal76 hozzászólására (») Ápr 8, 2015 / 1
 
Idézet:
„Ez már sokszor elhangzott, könnyű mondani, de honnan szerezzük be, ugye?”

Bármelyik festékboltból.
(#) gulasoft válasza gernerakos hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Nekem a maratóedényem függőlegesen magas és keskeny, abban akváriummelegítő van, az 40 fok fölé soha nem megy, de én nátiumperszulfáttal maratok nem vaskloriddal. Lehet hogy fektetve is működik, csak vigyázz hogy ellepje folyamatosan, mert az akvárium melegítő üvege meleg, és lehet ha nincs folyadék alatt, akkor elreped.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2015
(#) CRU3L válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Pont ilyet vettem, mint a képen, köszönöm!
Tehát kb. 2 perc vasalás után szépen végig kell vele simítani?
(#) niedziela válasza CRU3L hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Érzéssel nyomd rá.
(#) KBal76 válasza CRU3L hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Először apró betűket (is) próbálj átvasalni, azokon jól látni hol a határ. Ha szellemképes vagy kövér kezd lenni a szöveg, kb. ott a határ, vagyis előtte picivel. Ha megvastagodott a szöveg, és nem nyomtad nagyon, akkor a hőmérséklet volt sok. Lehet egészen kicsit kell csak visszavenni a vasalón. (ezt fólián azonnal látni, papírnál sajnos csak leáztatás után) Ha van hőmérőd amivel megmérheted a vasaló talpát, azzal kezdd (170-180 fok kell, ez nálam a 3. fokozat felett kicsivel van).
(#) CRU3L hozzászólása Ápr 11, 2015 /
 
Sziasztok!
Újra megpróbálkoztam, és a leáztatás után az alábbiakat figyeltem meg:
A közepe teljesen jó, ha körömmel megkaparom sem jön le, viszont a széleivel van a baj.
Vasaló kb 180-200 C volt, a gőzölésnek vannak lyukak, de a gőzölés ki volt kapcsolva. Próbáljam másik vasalóval?
A szélein könnyen lejön a tinta.
Ez az előzőleg elrontott NyÁK lapra lett vasalva, arra nem figyeltem, hogy pont középen legyen.
Kép:
Következő: »»   1105 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem