Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   666 / 1159
(#) csabexx válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Máj 17, 2015 /
 
Köszönöm szépen
(#) morgo válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Máj 17, 2015 /
 
Szia! Hol látsz azon a stab IC-n olyat, hogy 3.3? Bár nem tudom pontosan kivenni az értékét, de az biztosan nem 3,3V-os.
(#) mikrokapcsolo válasza morgo hozzászólására (») Máj 17, 2015 /
 
1,2V-os. Bővebben: Link
(#) Chipmunk1960 válasza morgo hozzászólására (») Máj 17, 2015 /
 
Szia, 117. De lehet nem jól láttam, s csak 2,5V ha C a vége. A lényegen nem sokat változtat.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2015
(#) granpa hozzászólása Máj 18, 2015 /
 
Helló!
Leltem egy kis izét: TO92-nél kisebb tok, 3 láb, F45 jelzés. Mi lehet, mert nem találtam a Google-n, Datasheet,- Archive-ben sem. Gyártót sem tudtam azonosítani.
TDB 0124 DP, (4×opamp) analóg TL324-gyel? Nem találtam lábkiosztást.
Köszönöm: Kálmán
(#) Sebi válasza granpa hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
Idézet:
„TDB 0124 DP, (4×opamp) analóg TL324-gyel? Nem találtam lábkiosztást.”

Igen. LM124 Thomson (SGS) klón. Bekötés azonos a 224, 324-el is.
(#) granpa válasza Sebi hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
Köszönöm!SGS-ről jut eszembe: van néhány SGS12101 jelű tranyóm, olyan, mint a BC303, erről is tudsz valamit?
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2015
(#) Chipmunk1960 válasza tranyo22 hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
Szia, Lehet. Most kísérletezek egy laptop-alaplapon, mert nagyon melegszik a déli-híd, eddig nem okozott gondot, de ha felforrósodik, nem ehet gépelni rajta, mert a touch-pad alatt van, s veszi a karaktereket.
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza tranyo22 hozzászólására (») Máj 20, 2015 /
 
Az utolsó képet kinagyítottam , ez van ráírva ( 1117C ) 07 120
(#) siemenstaurus hozzászólása Máj 21, 2015 /
 
Sziasztok!
Tisztelettel érdeklődnék, ezt a fajta csatlakozó hogy hívják vagy mi a szabvány?
Anyuka részt keresnék rá...
Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2015
(#) sunside hozzászólása Máj 21, 2015 /
 
Hali.
Padláson jártam, kezembe akadt egy régi készülék, elolvastam a *gépkönyvét* (már ez jól hangzik ).
Az alábbi kép egy részlet ebből. Ki tudja milyen elem a *gnóm elem*, és a teleptartót áram- vagy feszültséggenerátoros módban kell tölteni?

gnom_elem.jpg
    
(#) nedudgi válasza sunside hozzászólására (») Máj 21, 2015 /
 
A gnóm a góliát, mai nyelven "D", azaz 32650 méretű elem.
A feltöltés pedig telerakásként értendő, annak szebb megfogalmazása.
(#) sunside válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 21, 2015 /
 
Szia, sajnos nem nyertél az egész készülék nincs akkora mint 8 db. góliát elem.
(#) nedudgi válasza sunside hozzászólására (») Máj 21, 2015 /
 
Nem fogsz ki rajtam. A teleptartót beleszámoltad?
(#) sunside válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 21, 2015 /
 
Igen, ez nem olyan készülék aminek az energiaellátása utánfutóról történik. (nem orosz, magyar készülék)
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2015
(#) elektroncso válasza sunside hozzászólására (») Máj 21, 2015 /
 
Nem értem mi a probléma. A gnóm elem nem tudom milyen, viszont a többi teljesen rendben van. A teleptartót elemekkel fel kell tölteni, hiszen eddig üres volt és feltölteni csak üres dolgokat lehet. A továbbiakban csak cserélni lehet, hiszen már volt benne valami. A gépkönyv is teljesen elfogadott a szakmában. A leírás szépen magyarul van, lehet furcsán hat ez a szép magyarság ebben a nyelvcsonkítós világban, de ez az igazi magyar szaknyelv.
(#) sunside válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 21, 2015 /
 
Nincs semmi gond vele, nekem is jó ez a nyelvezet. Inkább a gnóm elemen akadt meg a tekintetem, még sehol se láttam-hallottam így nevezni a ceruzaelemet. (AA méret)
(#) elektroncso válasza sunside hozzászólására (») Máj 21, 2015 /
 
Rendben csak olyan furcsa volt a hozzászólásod. Kicsit gúnyolódósra formálták a hangulatjelek. Ha megsértettelek volna bocsánatot kérek, de most egy kicsit dühös vagyok az egész vilgra. Nem Rátok, csak úgy általánosan.
(#) Qju válasza sunside hozzászólására (») Máj 21, 2015 /
 
Szia! Szerintem próbáld meg feltölteni a "Duracell 1,5V-os alkáli riasztó elem mai jelölése:MN9100, N,LR1,910N Méret:28,1x11,83mm Tömeg:14g" elemekkel.
(#) gernerakos hozzászólása Máj 22, 2015 /
 
Sziasztok!
Találtam a képen látható valamit, kérdés az, hogy ez mi, mire jó, illetve miben lehetett?
Továbbá ha valaki elküldi a benne található IC-k adatlapját, azt megköszönöm!
(#) sunside válasza gernerakos hozzászólására (») Máj 23, 2015 /
 
Ez valami memóriabővitő kártya akar lenni de meg nem mondom, hogy mekkora és mihez.
(#) Sebi válasza sunside hozzászólására (») Máj 23, 2015 /
 
Ősi lézer-printerekben volt egy lefedett slot, abba lehetett tenni ilyesmiket....
(#) gernerakos válasza Sebi hozzászólására (») Máj 23, 2015 /
 
Értem, köszönöm!
(#) nedudgi válasza gernerakos hozzászólására (») Máj 23, 2015 /
 
555ЛА9 = 74ls03
UL224D 1024x4 CMOS RAM.
A többi olvashatatlan. Nem éri meg még kiforrasztani sem, így egyben mehetne az Informatikai múzeumba.
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2015
(#) gernerakos válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 23, 2015 /
 
A többi IC is ilyen típusu. Nekem semmiképpen sem kell, úgyhogy majd meglátom mi lesz vele, szétbontani nem fogom.
(#) etm hozzászólása Máj 23, 2015 /
 
Hello! Én azt szeretném kérdezni tőletek,hogy a 74HC164-es IC ,az milyen alkatrész? Van egy akksi töltöttségének a kijelzőjében,és le szeretném mérni,hogy miért nem jelez ki,csak össze-vissza mutat mindent. Ahhoz szeretnék Tőletek segítséget kérni,hogy ennek ai IC-nek melyik lábán milyen jelformát kellene mérnem szkóppal vagy multiméterrel. Szkópom van.Pl. Az 1,2 ,és a 8,9 -es lábon érdekel legjobban hogy milyen jelet kell mérnem?
(#) Sebi válasza etm hozzászólására (») Máj 23, 2015 /
 
Mivel aláhúzta a típust a fórum-motor, rákattintasz és a HE-storen megnézheted az adatlapot: shift regiszter. Ha ilyen van a töltőben, akkor gyanítom, hogy processzornak is lennie kell benne...
(#) etm válasza Sebi hozzászólására (») Máj 23, 2015 /
 
Köszönöm a gyors választ.Talán rosszul fogalmaztam. Ez nem töltőben van,hanem egy kijelzőn,ami jelzi hogy mikor merül le az akksi.Mit jelent az hogy MASTER RESET INPUT? CLOCK INPUT? DATA INPUT?
(#) Sebi válasza etm hozzászólására (») Máj 23, 2015 /
 
A master reset minden kimenetet alapba (gondolom low-ba) állít.
Clock az órajel bemenet, data az adat bemenet. Alkalmazásának oka lehet például a kevés processzor kimenet. Itt ezzel a hárommal 8db kimenetet tud kezelni: szépen sorba állítja a kimenetekre kívánt high-low adatsort és az órajellel szépen sorba belépteti a 8-at a helyére, így a nyolc kimenet felveszi az adatsor állapotát (és őrzi a következő akcióig).
(#) etm válasza Sebi hozzászólására (») Máj 23, 2015 /
 
Köszönöm Zsolt! Nagyjából erre voltam kíváncsi. Holnap rá nézek,és beszámolok a fejleményekről.Üdv!
Következő: »»   666 / 1159
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem