Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangváltók (készítése)
 
Témaindító: crom3x, idő: Okt 30, 2005
A mértékegységeket a mérőszámtól szóköz választja el. A személynevekből képzett mértékegységek (Volt, Ohm, Amper, stb.) nagybetűvel írandók!
Lapozás: OK   107 / 132
(#) djface válasza bajtaig hozzászólására (») Máj 13, 2015 /
 
Köszönöm mindenkinek a segitsèget , arrol van szó igazábol ,hogy èpítenek nekem hangváltót ès mondta a szaki ,hogy PTC vèdelmet használ a magashoz mert az nyúl bele leg kevèsbè a hangkèpbe ,ez a kis fejtágítás kellett ,hogy megèrtsem hogy is működik
Mègegyszer nagyon szèpen köszönöm
(#) steelbird válasza djface hozzászólására (») Máj 13, 2015 /
 
Gondold végig azt, hogy mikor nőveled az erősítő kimenő teljesítményét, akkor nagyobb áram folyik a terhelésen. Minél nagyobb az áram, annál jobban fűti a PTC -t. Az meg annál jobban megnöveli az ellenállását.
Minél nagyobb teljesítményen hallgatod, annál halkabban fog szólni a magas. Viszont a PTC -nek tehetetlensége is van, vagyis impulzusszerű hirtelen nagy jelnél hamarabb károsodik a magassugárzó, mint ahogy a PTC lekorlátozná az áramot.
Huzamosan nagy hangerőnél tényleg védi, de nem is szól rendesen az a magas, mert a PTC soros ellenállása miatt kevesebb jelet kap.
A végeredmény kb. olyan, mintha lenne egy külön potmétered a magashoz, amit annál lejjebb húznál, minél nagyobb hangerőt adsz az erősítőre.
(#) P_Laszlo válasza steelbird hozzászólására (») Máj 13, 2015 /
 
Ezért kell rendes hangválót készíteni.


(#) djface
Megnézek egy gyári megoldást, hogy ott mit használnak. De ilyen célokra az izzós védelmek is valószínűleg megfelelnek.
(#) bajtaig válasza steelbird hozzászólására (») Máj 13, 2015 /
 
Vágod a lényeget, a PTC adatlapján szerepel a kioldási idő, valamennyiszeres túláram es a hőmérséklet függvényében.
Mondhatjuk úgy is magas sugárzó védelem esetében, hogy RMS védelmet biztosít, szemben egy izzós védelemmel, amely dinamikus, ugyanis az áramcsúcsokat szinte azonnal csökkenti.
(#) steelbird válasza bajtaig hozzászólására (») Máj 13, 2015 /
 
Ez oké, csak arról volt szó, hogy a PTC -s védelem módosítja legkevésbé a hangképet. Hát abszolút nem.
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2015
(#) P_Laszlo válasza djface hozzászólására (») Máj 19, 2015 /
 
Na megnéztem. Jól kell kiválasztani, mert a gyári megoldás például egy rossz példa (JAMO Cornet 20 IV). 4-5W-os magashangszóróhoz C975-ös PTC, 1A-14s, azalatt szétég az egész.
Bővebben: Link
(#) elevenn hozzászólása Máj 25, 2015 /
 
sziasztok,
Autós téma, de hangváltóra vonatkozó kérdésemre keresek választ. A felesleges részletekbe nem megyek bele, először próbálom kizárni az egyserűen kivitelezhető lehetőségeket. Adott egy első szett aminek a magassugárzója az állítható értékek ellenére is túl erősen szól, áthelyezését csak végső esetben szeretném választani. Lehetséges egy ellenállással párhuzamosítva csökkenteni a magassugárzó hangerejét zene-minőségi romlás és vagy egyéb negatív következmények nélkül?
(#) bajtaig válasza elevenn hozzászólására (») Máj 25, 2015 /
 
Itt találsz megoldást!
(#) elevenn válasza bajtaig hozzászólására (») Máj 25, 2015 /
 
Köszönöm!
(#) zolyma válasza P_Laszlo hozzászólására (») Máj 26, 2015 /
 
Üdv!
Eladtam a hangfalpárt még aznap, úgyhogy ez már tárgytalan!
Most viszont a birtokomba jutott egy hangfalpár, amihez a segítségedet szeretném kérni!
Mély: jvc LE 10016-035A
Közép: jvc LE10008-006A
Magasami egyik halott) jvc HSA0399-01M
Hangszóró készlettel!
Szeretném bekötni tekercs nélkül(a dobozban nem volt hangváltó)
Milyen értékű és milyen kondit kellene beleraknom?
Az egyik halott magast egy sony 1-544-778-11 el bírnám pótolni.
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2015
(#) P_Laszlo válasza zolyma hozzászólására (») Máj 27, 2015 / 1
 
A mélyközép hangszórót valamennyire ismerem, volt egy hasonló Sony, a többiről én nem tudom milyen. Még annyi támpont sincs, mint a VT-nél.

Gondolom a magashangszórónál impedanciafüggően 0,47-1,0uF, a középnél 1-3,3uF, a mély az meg marad, ahogy van.
(#) zolyma válasza P_Laszlo hozzászólására (») Máj 27, 2015 /
 
Köszönöm szépen!
(#) P_Laszlo válasza zolyma hozzászólására (») Máj 27, 2015 /
 
Nincs mit, a közép és magas valószínűleg hangosabb, legalább soros ellenállással csillapítani kell.
(#) bajuszrichard hozzászólása Jún 10, 2015 /
 
Sziasztok.
Ehhez a két hangszóróhoz
szeretnék hangváltót készíteni tudnátok segíteni ebben?
(#) P_Laszlo válasza bajuszrichard hozzászólására (») Jún 11, 2015 /
 
elég reménytelen vállalkozás. A mélyhangszóró előtt semmi, a magasnál 10R + 2,2µF × 4,7R. Körülbelül.
(#) bajuszrichard válasza P_Laszlo hozzászólására (») Jún 12, 2015 /
 
Tömörebben nemlehetne!?
Amugy miért reménytelen?
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2015
(#) steelbird válasza bajuszrichard hozzászólására (») Jún 12, 2015 /
 
Ez elég tömör volt.
A mélyre direktben a jelet, a magassal sorba 10R, plusz párhuzamosan 2,2u és 4,7R.
Amugy miért reménytelen? -Mert a hangszórók SAL -ok.
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2015
(#) bajuszrichard válasza steelbird hozzászólására (») Jún 12, 2015 /
 
Biztos csak nekem nem magátol értetődö, de a 10R és 4,7R "Ohm"-ot jelentenek?
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2015
(#) dudassandor1 válasza bajuszrichard hozzászólására (») Jún 13, 2015 /
 
Szia, igen azt!
(#) P_Laszlo válasza steelbird hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
A 2,2µF természetesen sorosan kapcsolva.
(#) bajuszrichard válasza P_Laszlo hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
Köszönöm a válaszokat. Kondi fajtája fólia legyen? Teljesítmény ellenállások kellenek? Ha igen ,mekkora?
(#) P_Laszlo válasza bajuszrichard hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
Kb. 5W szerintem.

Olcsó PE fólia is megteszi.
(#) bajuszrichard válasza P_Laszlo hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
Van két hangváltóm ezek helyett akarok hangváltót ,mert nem vagyok megelégedve velük! Főleg a magas tartomány elviselhetetlen idáig ugy használtam hogy a ring-el még pluszba sorba kötöttem egy 0.47M250 kondit igy tűrhető hangja volt de ha nagyon feltekertem a hangerrőt akkor ("beakadozott") a magas.
Ha beválik amit irtatok, akkor ezekből a tekercseket fel lehet valamire használni?!
(#) bajuszrichard válasza P_Laszlo hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
Azért kérlek ellenőrizzétek ,hogy jól értettem e!

Névtelen.png
    
(#) bajuszrichard válasza P_Laszlo hozzászólására (») Jún 18, 2015 /
 
Kösszönöm ,igy már egyértelmű!
(#) atari hozzászólása Jún 20, 2015 /
 
Üdv !
Ezt a progit v.ki ismeri ?
Nuhertz Filter Solutions 2015 v14.0
(#) bajuszrichard válasza P_Laszlo hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Meghallgattam a hangját és szeretném ha a magasabb frekvencia felé tolódna a lesugárcott hang. Min kellene változtatnom hogy több "sziszegős" magas legyen?
(#) Buvarruha válasza bajuszrichard hozzászólására (») Jún 20, 2015 / 1
 
Ehhez szerintem már mérni kellene, de növeld a hangszóróval párhuzamos ellenállás értékét, vagy vedd ki és csökkentsd a kapacitást.
(#) P_Laszlo válasza bajuszrichard hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Háááááát, a hangszóró eleve elhalkul 10kHz fölött, de ha a feszültségosztó párhuzamos tagját nagyobb értékűre cseréled, akkor lesz valami kis többlet a felső oktávban.
Következő: »»   107 / 132
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem