Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   233 / 360
(#) zilahi hozzászólása Máj 10, 2015 /
 
Sziasztok!
Több helyen írtátok, de nem találtam, hogy van a flowcode-nak magyar nyelvű változata.
Ez teljes változat?
Tudnátok egy linket írni, vagy privát üzenetben át tudnátok küldeni a programot?
Előre is köszönöm.
(#) pjg válasza zilahi hozzászólására (») Máj 10, 2015 /
 
Állítsd be: View-> Globál options -> Applications -> Override Language: magyar
(#) Baxi hozzászólása Máj 20, 2015 /
 
Hi Mesterek!
Ilyenel próbálkozott már valaki? Azaz ami a flow5 ben van gsm modul az ehhez a modulhoz jó lehet?
Segítséget válaszokat előre is köszönöm!
(#) Kovabe válasza Baxi hozzászólására (») Máj 20, 2015 /
 
Nem vagyok egy nagy mágus de egy sima soros illesztéssel tudsz vele kommunikálni. Így ránézésre müködöképes.
(#) Baxi válasza Kovabe hozzászólására (») Máj 20, 2015 /
 
Ahogy nézegetem az adatlapját RS232-vel megya kommunikációja. Flowban akkor kell egy rs232 és a gsm modul, azaz programban a RS232 össze kell hozni a gsm modullal?
(#) Baxi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 20, 2015 /
 
Ok, köszönöm, Én csak lelkes amatőr vagyok még ebben a témában. Most keresgélem/olvasom a kapcsolódó témákat.
(#) mikroferi hozzászólása Máj 29, 2015 /
 
Sziasztok!

Tudnátok segíteni nekem a következőben? 16f877a helyére tettem 18f4550-et, hogy tanulgassam ezt a szériát is, de sajnos az lcd csak a felső sorban fekete kockákat ír. Nem tudom működésre bírni sehogyan. Az osc 4 mhz külső, de próbáltam már belsőre is állítani. Valaki meg tudná mondani hogyan kell konfigolni ezt a szériát? Előre is köszönöm!
(#) pjg válasza mikroferi hozzászólására (») Máj 29, 2015 /
 
Olyan próbapanelt csináltam ami kihasználja, hogy USB-re is képes az eszköz. Van egy BooLoader amit bele kell tölteni ai IC-be. Ezután már mint egy pendrájvba, egy programmal kell feltölteni a HEX-et. Az a jó benne, hogy nem kell konfigolni. A bootloader már megtette.
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2015

board.png
    
(#) mikroferi válasza pjg hozzászólására (») Máj 29, 2015 /
 
Nem konkrétan a felprogramozással van a bajom, hanem hogy nem tudom flow-ban a config beállításokat.Szerintem az oscillator beállítasaimmal van a gond. El sem indul a pic. Ugyanabba a panelba téve 16f877 tökéletesen működik.
(#) mikroferi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 29, 2015 /
 
Rendben. Természetesen ennél komolyabb programot akarok írni, csak próbálnék egyáltalán valamit kiíratni ezzel a pic-el.

18f4550.fcf
    
(#) pjg válasza mikroferi hozzászólására (») Máj 29, 2015 /
 
Mekkora a kvarc frekvenciája?
(#) mikroferi válasza pjg hozzászólására (») Máj 29, 2015 /
 
4 mhz külső
(#) Baxi válasza mikroferi hozzászólására (») Máj 29, 2015 /
 
a projektedben pedig 40Mhz van kiválasztva.
(#) mikroferi válasza Baxi hozzászólására (») Máj 29, 2015 /
 
Lehet én számolok rosszul, de az szerintem csak 4 mhz. Számold meg a 0-kat. Amikor lenyitod a menüt 40 mhz-en áll, de eggyel kevesebb nulla van beírva.
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2015
(#) Baxi válasza mikroferi hozzászólására (») Máj 29, 2015 /
 
A projektben nem az van beállítva, sötétkék a jelenlegi. Az IC plafonja a 48Mhz ami eggyel felette van, próbáld ki

Névtelen.jpg
    
(#) mikroferi válasza Baxi hozzászólására (») Máj 29, 2015 /
 
Hiába állítom át eggyel kevesebb nullát ír, de ha lenyitom a menüt akkor is újra az lessz kék.
(#) mikroferi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 29, 2015 /
 
Nem használok usb-t. Akkor megpróbálom így. Köszönöm!
(#) mikroferi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 29, 2015 /
 
Így már teljes a siker! Köszönöm a segítséget!!
(#) Baxi hozzászólása Máj 30, 2015 /
 
Hi Mesterek!
Kiszeretném próbálnia az USB serialt, viszont amit nem értek hogy a kompens/kapcsolatokra kattintva azt írja ki hogy nincs külső csatlakozása. Pedig van elvileg a D- és a D+. Azaz van az IC-be integrálva USB hardver. Szóval akkor prg kell megadni neki hogy ezeket a lábakat használja vagy alaból ezt rendeli hozzá csak kiírja hogy nincs külső csatlakozása? Remélem érthető hogy min akadtam el. Segítséget válaszokat előre is köszönöm!
(#) Kovabe válasza Baxi hozzászólására (») Máj 30, 2015 /
 
A PIC-nek megnézed a kimeneti lábait, és azt haználja, nem tudod konfigurálni.
(#) pjg válasza Baxi hozzászólására (») Máj 30, 2015 /
 
Mi a típusa az IC-nek?
(#) NyariG válasza Baxi hozzászólására (») Máj 30, 2015 /
 
igen, mert nem tudod konfigurálni. A progi tudja melyik lábakat kell használnia, neked meg a pic adatlapjából kell kiolvasod és úgy kell bekötni.
(#) Baxi válasza NyariG hozzászólására (») Máj 31, 2015 /
 
Ok, köszönöm. A PIC18f4550 és 25K50 esek.
(#) NyariG válasza Baxi hozzászólására (») Máj 31, 2015 /
 
4550 nek a 24es lába a D+ a 23 mas a D-
(#) Baxi válasza NyariG hozzászólására (») Máj 31, 2015 /
 
Akadt egy kis gondom, a pk2 a 4550-ic látja a 2550-est nem. Szerintetek lehet rossz az új IC a ChipCAD-től, vagy Én bénázok valamit?
(#) Kovabe válasza Baxi hozzászólására (») Máj 31, 2015 /
 
A lábkiosztás megfelelő?
(#) Baxi válasza Kovabe hozzászólására (») Máj 31, 2015 /
 
adatlap szerint:vdd-20;vss-19,8; pgd-28, pgc-27. PK2 nem látja, rendeltem 2db, mind kettő ugyan az. A 4550-esek mennek. Nem tudom
Más generáltam a flow-al usb.inf-et. A tutorial szerint csináltam egy kis prg-ét. A Windows látja hogy rádugom, de nem tud vele mit kezdeni. A inf-et pedig nem fogadja el, azaz nem telepíti. A flow-ban szimulációban szépen fut, de a valóságban a "USB Start!" kiírás után
"beáll" a pic. Ötlet valakinek?
(#) Kovabe válasza Baxi hozzászólására (») Máj 31, 2015 /
 
Esetleg nincs valami ami terheli a tápvonalat, illetve a két programozó lábra nincs valami kötve? Én is futottam már bele hogy valamivel beterheltem az egyik programozó lábat és nem látta a programozó.
Az USB kommunikáció nem az én asztalom, még én is csak tanulgatom a dolgot (már vagy 4 éve) figyelem a forumot illetve kérdezösködök.
(#) Baxi válasza Kovabe hozzászólására (») Máj 31, 2015 /
 
nincs semmi a lábakon, próba panelba is próbáltam már, de semmi. Holnap felhívom a chipcad-at.
(#) kaqkk válasza Baxi hozzászólására (») Máj 31, 2015 /
 
Az mclr 1láb be van kötve?
Következő: »»   233 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem