Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Nem, bár valóban optotriak-triak a kapcsoló elem. Ez 24VAC-t fog kapcsolni, öntöző szelepeket. Van egy leválasztott bemenete is, valamint további 4 csatorna bővítési lehetőség.
2,4GHz hálózaton fog kommunikálni a lakás automatizálási rendszerrel, aminek segítségével programozottan, de akár egy mobil alkalmazással manuálisan is kapcsolhatók lesznek a szelepek. @Alkotó Köszi, de nem az én érdemem. Konkrétan ez az eszköz. Mint látszik a képen, néha útban van a pákának...
Még néhány kép az első tesztek, felprogramozás közben.
Egy kérdés: Milyen típusú wireless kártyát használsz benne?
Pontosan meg nem mondom, szerintem ilyent.
Ki lesz vezetve a doboz oldalára az antenna csatlakozás, csak még a doboz nincs sehol...
Tetszik a kütyüd..
Pontosan miért is készítetted? Közben vissza olvastam és ott a válasz is.. Mekkora áramerősséget tud a cucc kapcsolgatni? Azt látom, hogy 24vDC-ét. Lesz ennek a kapcsolásnak egy elérhető publikus rajza? Lehetne belőle tanulni, bár azt látom, hogy nem túl bonyolult. Milyen okoskával vezérled a dolgokat? Atmel? A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2015
A történethez hozzá tartozik, hogy egy K-rain 4 csatornás öntöző vezérlőt váltok ki vele. A gond az, hogy a jelenlegit szinte napi szinten felül kell bírálni valamiért (most kevesebb víz kell, vagy éppen több, vagy egyáltalán ne locsoljon, stb.) ennyi erővel a csapot is nyitogathatnánk. Ugyan eső érzékelőt lehet hozzá kötni - van is - de kb. ennyi, kevés a lehetőség a komplexebb, megbízhatóbb automatizáláshoz.
Így adott minden, csak az agyat kell cserélni. Ezért is 24VAC amit kapcsolgatni kell, mert a szelepek azzal működnek. De ha már építünk, legyen legalább rendesen megcsinálva, így a kimenetek optotriakkal, és az eddigi egyetlen bemenet is optocsatolóval leválasztott. Ebből következik, hogy a vezérlés külön táppal üzemel, egy 9V-os dugasztáppal oldottam meg, a 24VAC csak a szelepeket látja el, valamint a bemeneti optó meghajtásához ad tápot. Egy már működő - bár részünkről sok funkcióval még nem felruházott - lakásautomatizálási rendszerhez fog csatlakozni (OpenHab) Így figyelembe lehet venni számos körülményt, ebben a példában öntözésről lévén szó, akár időjárás előrejelzést a netről, vagy épp ég-e a villany a fürdőszobában? Ez utóbbinak sok értelme nincs az öntözés szempontjából, de érzékelteti, hogy a lehetőségek gyakorlatilag határtalanok. Mint írtam, ez egy 2,4GHz hálózaton fog csatlakozni, de már készül egy wifis - nevezzük így - interface, amihez viszont nem kell semmi plusz eszköz, csak egy wifi router, amihez csatlakozik. Még az Atmega sem - ami hajtja ezt az elektronikát - mert ESP8266-tal fog menni; konkrétan az ESP-07 modul van tesztelés alatt. Annak világítás vezérlés lesz a célja: egy 16 csatornás LED világítás, ami persze csatornánként fényerőszabályozós, ki-be kapcsolható, stb. Arra nem tudok felelni, hogy ebben a kiépítésben mekkora áramerősséget tud kapcsolni, BT137 triakok vannak benne, DPAK tokozásúak. Ezek 600V / 8A holmik, gondolom 3-4 Ampert ezzel a hűtéssel is elvisznek, bár a kapcsolás egyéb oldalról nem lett 230V vezérléséhez tervezve; ez alatt az érintés és életvédelmi megfontolásokat értem. Azon nem gondolkodtam, hogy publikus legyen-e, vagy sem, semmi titok nincs benne, és valóban nem bonyolult. Én minden esetre nem készítettem kapcsolási rajzot magamnak. Ha van rá igény, lerajzolom. Mod.: Mellékelek egy PDF-et, amit én beültetéshez használtam. Ezen van egy relé modul is, amit ez a vezérlő kapcsolhat, ez már 230V kapcsolására is alkalmas. A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2015
Szia! Tetszik amit építesz. A nyák terv is. Az egyetlen kérdés, hogy az ISP Reset vezeték nincs túl közel a hálózati részekhez? Ha jól néztem ott csak 2mm van.
Csak nem egy erősítő tápegység koppanásgátlóval?
Dede!
![]() ![]() A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2015
Jó kis panel!
Szerintem kicsit sovány a relé, de erre szokták mondani a kollégák, hogy a DC 15 ampert tökmindegy, hogy a kis relé vagy a nagy relé nem tudja megszakítani ha esetleg a védelem éles bevetésre kerül (DC féltáp a hangszórón).
Kis technikai kiegészítés. Ezüst cinkoxidos érintkező + legalább két relékontaktus sorba - javít a DC megszakítóképességeken. Ezt két relével is el lehet érni, ha kisebb a relé kapcsolóképessége. Így maximum több relé kell, de biztosabb a kapcsolás.
Köszönöm, igyekszik az ember
![]() A reset nem hálózat mellett van, legalábbis csak időlegesen; az egy bemenet ami záró kontaktust fogad. A felette lévő sorkapocs a "hálózati" feszültség. De mint azt korábban is írtam, ez 24VAC kapcsolására lett tervezve és építve, ebben a kiépítésben nem is szabad 230V hálózathoz használni. Még ha a beépített eszközök paraméterei ezt meg is engednék. @zenetom Köszönöm, Sprint Layout 6
Köszönöm!
A relének elméletileg bírnia kéne. Egy 2x50W erősítőt véd majd, 2x35V tápról (egyenáram). A panel azért nem tökéletes: a sarkát sajnos le kellett reszelni, mert nem fért be a maratós tálba. És egy két helyen alámart egy kicsit a marató.
Igaz nem elektronika de szorosan hozzá kapcsolható !
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2015
Ez sem totálisan elektronika de ez is hozzá tartozik szorosan .
Már a számláló is felkerült rá és már tekercseltem is vele , szépen lehet szabályozni a sor vezetést , kicsi gyakorlat és semmi gond . A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2015
Hát ez mind a kettő nagyon nagy királyság lett hallod! Jó látni, hogy egyes kollégák kenik-vágják a mechanikázást, ha már én ezt nem mondhatom el magamról.
![]()
Igen nem gond a mechanika ez az egyik életem
Pár mechanikai alkatrész. A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2015
Itt készül egy kis SRAM teszter.
Nem nagy dolog, de sokat fog segíteni, ha készen lesz. Ez egy prototípus, és még a program sincs teljesen kész..
Szép!
Azt megkérdezhetem mi az a zöld amivel le van kenve(?) a panel? Köszi! ![]()
UV paszta.
Lötstop, gyakorlatilag egy védőréteg, hogy a rézfelület ne oxidálódjon és persze, hogy szigetelve legyen.
Értem!
![]()
Hát még egy lötstop fóliával milyen szép eredményt lehet elérni.
Szia!
ilyen fóliát honnan lehet venni?
Tényleg szép! Te csináltad?
![]()
Igaz, mostanában nagyon el vagyok veszve, de azért fel-fel nézegetek erre-arra a fórumon, s azt látom, hogy sok szép munka készül el, szépek a nyákok, meg a forrasztás is, csak elrontjátok a munkátokat mindig ezekkel a zöld trutyikkal. Szerintem még egy kézzel rajzolt lap is szépen néz ki, ha az úgy van összerakva,ahogy kell.
De azért a fólia változatával szép eredményt lehet elérni!
![]() |
Bejelentkezés
Hirdetés |