Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1065 / 1271
(#) Edimax válasza zavar11 hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
Kérlek szépen Sorkimenö. Magasfeszültségü transformátor.. Nos annak a környékin mérd át a diodákat és a hozzá tartozo alkatrészeket.
(#) zavar11 válasza zavar11 hozzászólására (») Júl 5, 2015 1 /
 
Már a sor trafó környékén mindent kicseréltem ,a kondikat ellenállásokat de akkor sem villágit a 3 fütőszáll. mert a fütőszállhején a müszer 0 át mutatt nem kap tápott a fütőszáll a sortrafotol de miért?
.
(#) zavar11 válasza Edimax hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
Az nem lehet hogy a képcső fütőszálla nem jó? magyarána képcső a rossz ijen nem lehet s azért nics fény?
(#) kadarist válasza zavar11 hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
Az is lehet, hogy csak a bekapcsoláskor egy pillanatra indul el a sorvégfokozat és nem is működik állandóan
. Ilyenkor is lehet szikra az anódnál. Bekapcsolás után lehet hallani a függőleges eltérítés kerregését az eltérítőtekercsek (képcső) felől?
(#) Edimax válasza zavar11 hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
Megjelöltem mérd meg menyit mutat ohm Ω mérőd. Képernyő lapon a fütőszál.
A trafo nál a diodákon menyi voltot mérsz ,hamár mérted áram alatt. ird le,meliken mennyit mutat voltot.
(#) djseed1 hozzászólása Júl 9, 2015 /
 
Sziasztok!
Lenne egy kis gondom egy Samsung LCD TV-vel. A kapcsolási rajzos témába írtam már néhány napja de eddig senki nem tudott segíteni.
Szóval a TV-t a gazdája már vitte egy szerelőhöz aki a tápból kiszedte a hibás alkatrészeket, vissza viszont nem rakta. Felkerestem az illetőt, de mér kidobta az alkatrészeket.
Szóval a táppanel adott, viszont kapcsolási rajzot nem találok sehol róla, így nemtudom milyen alkatrészt kell vennem bele.
A panel száma: BN44-00468A és van még egy olyan, hogy: IV32HD_BSM
A google-ben csak hasonló panelek rajzait találtam, de konkrétan az övét nem. Hátha valaki ügyesebb nálam.
Előre is köszönöm.
(#) kadarist válasza djseed1 hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Szia!
A hálózati pufferelkón kívül milyen alkatrészek hiányoznak?
(#) djseed1 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
Mondjuk azt, hogy a lényeg hiányzik
Azaz 2db Fet, egy kis tranyó meg egy ellenállás. A diódahíd egyértelmű.
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2015
(#) marciart hozzászólása Júl 13, 2015 /
 
Sziasztok!

Van egy Orion at-6461 (Sensorion) tv m, eddig cserélve lett a sorvégfok csöve, függőleges eltérítés csöve. Most ezt produkálja: https://youtu.be/-6tDttt0_VI
Gondolom a video végfok körül lehet valami probléma.

Ez az első ilyen régi tv-m, hol kezdjem el a hiba keresést, segítséget előre is köszönöm.
(#) kadarist válasza marciart hozzászólására (») Júl 13, 2015 /
 
Szia!
A végén te kapcsoltad ki?
(#) marciart válasza kadarist hozzászólására (») Júl 13, 2015 /
 
Szia!

Igen,meg az elején is. Kapcsolós hosszabbitóval.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2015
(#) kadarist válasza marciart hozzászólására (») Júl 13, 2015 /
 
Ilyen fényhibákat a kis értékű anódfeszültség okozhat, amit gyakran a nagyfeszültségű tekercs (malomkerék) zárlata szokta okozni. Ellenőrizd a buszterfeszültséget!
(#) marciart válasza kadarist hozzászólására (») Júl 13, 2015 /
 
Köszönöm! Akkor megnézem.
(#) Near hozzászólása Júl 13, 2015 /
 
Sziasztok. Adott egy infracolor 2000 tv. Kint van használva az udvaron ismerősömnél.
pár napja azt csinálja, hogy ha nagyobb hangerőre veszi elmegy a hang.
Kikapcs bekapcs és megint van hang.
A másik probléma, hogy nem ment le semmilyen beállítást.
Mi lehet a gond?
Előre is köszönöm.
(#) BarnaPili válasza Near hozzászólására (») Júl 13, 2015 /
 
A memória IC igényel egy 20V körüli feszt,azt meg kellene mérni.Enélkül nem tud írni belé a processzor.
A hanghoz: nézd át kontakthibára a panelt,esetleg a hangszóró hajlékony réz vezetéke,ami a forrpontokat köti a csévére,nincs eltörve?
István
(#) djseed1 hozzászólása Júl 14, 2015 /
 
Üdv.
Az én problémámra senkinek semmi ötlete?
(#) IQNUKU válasza djseed1 hozzászólására (») Júl 14, 2015 /
 
Szia!

A Sininél van komplett új táppanel, S008042 cikkszámon. Nem olcsó, de....!
Szervizkönyv nincs, és a hiányzó alkatrészek esetleges pótlása sem garancia arra, hogy jó is lesz az a táp.
Gondold át, ilyen feltételek mellett érdemes-e a bizonytalan kimenetelű javítással görcsölni.
(#) zozo1990 hozzászólása Júl 14, 2015 /
 
Üdvözöllek titeket.

Egy hónappal ezelőtt jutottam hozzá egy Thomson 32LB138B5 típusszámú televízióhoz.

Adatlapja

Úgy néz ki hogy részben jól működik a televízió, de amire én szeretném használni arra nem jó.
Akad egy nagyon zavaró hiba.

Egy sima asztali DVD lejátszóra kötöttem rá, RC kábelekkel. A kép tökéletesen bejön, de kicsit érdekes volt hogy mikor kiválasztanám a listából a lejátszandó videót, kicsit " remeg " a lista. Jobban mondva a kép. Nem törődtem vele, mondván ez csak a videók listája, a videó biztosan jó lesz, és nem lesz megjelenítési hiba.

Nem így történt, ezért is vagyok most itt.

Mikor nézek egy videót, ( nehéz elmagyarázni a jelenséget ) a mozgásban lévő karakterek elcsúsznak, úgy tűnik mintha a képfrissítés lassú lenne és az egy kockával előrébb tartó jelenetnél még mindig látszana az előző képkocka egy része. Ez jobban az emberi alakoknál vehető észre.

Gondoltam hogy hátha a szín beállításoknál tudok valamit korrigálni, és eltűnik ez a jelenség. Nem így történt. Bármit állítottam, ez a jelenség megmaradt. Tesztelés céljából a DVD lejátszót rákötöttem az előtte használt régi képcsöves ORION márkájú TV-mre. Ezzel nem tapasztalható ez a jelenség.
Kizártnak tartom a DVD meghibásodását, a kábel meghibásodását is.
Amit észrevettem az pedig egy " zizegő " hang a tápegység felől.

Ebben kérném a segítségeteket.

( Utólag is köszönöm a sok témát, ami alapján már megannyi problémámra megoldást találtam! )

Várom válaszotokat. Esetlegesen videót vagy képeket is készítek a jelenségről, vagy akár a TV belsejéről, csak mondjátok mire lenne szükség ahhoz hogy segíteni tudjatok.

Üdvözlettel és tisztelettel: Zoli
(#) busz10 hozzászólása Júl 15, 2015 /
 
sziasztok...segitséget kérnék ,van eggy ALPARI tv -ém nem indul eggy halk cincogás hallatszik mintha eggy rellé irányitaná kibe kapcsol.hol lehet a hiba a tápban, vagy a táp után és mi okozhatja ezt?A G5653-as cserélve hol a hiba aki tud segitsen előre is köszönöm.
(#) Massawa válasza zozo1990 hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Probáld meg kikapcsolni a TV-n a progressziv scant ( ha lehet).
Tegyél fel egy képet arrol a videolistárol amin válogatsz.
( meg azt is milyen csatira kötötted a jelet. A leirás tipikus francia - használhatatlan - pl. mit jelent a PAL (60HzAV)? )
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2015
(#) kadarist válasza busz10 hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Szia!
Tudsz típusszámot is mondani?
(#) marciart válasza kadarist hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
620V körül van a buszterfesz. Közben recsegés ropogás is hallatszódott a nagyfesz tekercsből.
(#) kadarist válasza marciart hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Az nagyon kevés... Ha ropog, akkor meg egyértelmű a helyzet. Én annak idején színes tévé sokszorozójával váltottam ki a malomkereket az egyenirányítóval együtt. A sokszorozó bemenetét a PL anódjára kell kötni a kis fojtótekercs után (trafó felé).
(#) csontom hozzászólása Júl 15, 2015 /
 
Sziasztok!
Egy Infracolor 2000 TV-vel (tudom nevetséges, de szeretek ilyenekkel foglalkozni) lenne a problémám, hogy az elmúlt pár napban ütögetésre helyrejött, de most már egyáltalán nincs hang! MINDENT átforrasztottam az audio panelen a hangszóró körül is minden forrasztási pontot. A Hangszóró kábelének útvonalán mentem, és minden útbaeső pontot átforrasztottam. Semmi.
Egyáltalán nincs hang. Hangot nem is ad, próbáltam másik hangszóróval.

Szerintetek?
(#) kadarist válasza csontom hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Szia!
Ha közvetlenül az erősítő kimenetére forrasztod a hangszóró kivezetéseit, akkor sem jön meg a hang?
(#) csontom válasza kadarist hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Nincs kapcsolási rajzom, sajnos nem tudom, hol a kimenet.
(#) kadarist válasza csontom hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Keresd meg a hang-végfok IC-t (TBA800). Rajz: Kattints a "Videoton TS-4325 TV kapcsolási rajza" feliratra.
(#) csontom válasza kadarist hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Sajnos ennyire nem vagyok otthon a dologban. Az IC Megvan, de a kép alapján több + is van. http://www.radiomuseum.org/images/tubeenvdiag_klein/tba800.png
Most akkor melyikhez forrasszam a hangszóró egyik, és másik kábelét?
(#) kadarist válasza csontom hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Nem sikerült letölteni és megnyitni a tévé rajzát? De szerintem az általad mutatott rajz is eléggé egyértelmű a bekötést illetően, tehát a kimeneti csatolókondenzátor negatív oldala és a test (táp negatívja) közé kell kötni a hangszórót.
(#) csontom válasza kadarist hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Tehát a 12-es láb, és a 10-es lábhoz közvetlenül?
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2015
Következő: »»   1065 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem