Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   678 / 1166
(#) bladerock99 hozzászólása Júl 17, 2015 /
 
Ez az elemes forrasztó hogyan müködik ? Miért nem keletkezik rövidzárlat benne?
(#) kaqkk válasza bladerock99 hozzászólására (») Júl 17, 2015 /
 
Mert úgy van kitalálva hogy melegedjen , de ne zárlatoljon
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2015
(#) Buvarruha válasza bladerock99 hozzászólására (») Júl 17, 2015 /
 
A zárlat miatt melegszik kb.
(#) bladerock99 válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 17, 2015 /
 
Akkor ennek az a lényege ,hogy a fogyasztó a led ,és a többi meg melegìti a hegyét?Ezàltal gàtolva a zàrlatot?
(#) mikrokapcsolo válasza bladerock99 hozzászólására (») Júl 17, 2015 /
 
A led áramával az égvilágon semmit nem melegítesz fel. Van egy videó, amiben kicsit beszél a működéséről.
Bővebben: Link
(#) pont válasza balog hozzászólására (») Júl 17, 2015 /
 
A cd 4543-ason a 6-os lábbal ki lehet választani, amilyen kijelződ van. (persze, csak ha még nincs kész a nyák, mert nem láb kompatibilis, akkor marad a 7447-es közös anódos kijelzővel.)
(#) Auth Zsigmond válasza bladerock99 hozzászólására (») Júl 17, 2015 /
 
Nem láttam még ilyen forrasztót, de a kép alapján jól követhető a működése. A forrasztó fej üreges szerkezetű, külső burkolata a nyomógomb benyomásakor a sorba kötött elemek (akkuk) egyik (+), a középső "rugós érintkező a benne elszigetelten húzódó fűtő betéttel a másik (-) sarokra csatlakozik. A nyomógombot benyomva az elem-fűtőbetét áramkör záródik, a fűtőbetétben hő keletkezik. (A LED jelzési célból van benne, párhuzamosan kapcsolódik a fűtőbetétre, a gombot benyomva záródik, addig világit, amíg a gomb benyomva van.)
Úgy tűnik, 3 db. (1+kettő) AA méretű elem/akku fér a markolatban (inkább akkumulátor használatát feltételezem), ebben az esetben a 3,6 Volt eseté megfelelő dióda még előtét ellenállást sem igényel, nem valószínű, de esetleg belső előtét ellenállásos a LED. (Külső soros ellenállást nem látok a képen).
A "pákahegyben" nincs zárlat, az elszigetelt "belseje" megfelelő ellenállású anyagból van kialakítva, ami az átfolyó áram hatására a forrasztóón olvadási hőmérsékletére hevíti fel a hegyet. A telepfeszültség egyik pólusa (valószínűleg a +) a pákahegy külső felületén van, de ez a 3,6-4,5 V-os kicsi feszültség miatt nem okoz problémát.
(#) Buvarruha válasza Auth Zsigmond hozzászólására (») Júl 17, 2015 /
 
Szerintem semmi szükség előtétre, de azért, mert ahhoz, hogy ez felmelegedjen rendesen, akkora áram kell, hogy a feszültség igencsak leesik még elemről is.
(#) agostonl válasza bladerock99 hozzászólására (») Júl 18, 2015 /
 
Na ehhez én is hozzá tudok szólni, pedig nem vagyok villanyász.
Az elektromos cigi is pont ugyanígy működik. Itt áll az asztalon egy mecha e-cigi, amiben egy 18650-es aksi van.
Az egész áll egy nyomógombból, egy aksiból és a kazántérben az ellenálláshuzalból, ami most 1,3 ohm-ra van tekerve, így nincs rövidzárlat, nem durran az arcomba. Ha nincs lé az ellenállás-huzal körül, izzításkor akár 300-320 fokot is eléri a huzal.
A vw (elektronikát tartalmazó) e-cigik már tudnak olyat, hogy egy, vagy két aksiból jóval nagyobb teljesítményt szednek ki és figyelik a rövidzárlatot is.
(#) papus51 hozzászólása Júl 19, 2015 /
 
Sziasztok.
Valaki meg tudná mondani, hogy egy fém tokozású IC (pl. uA725) lábkiosztását felülnézetben vagy alulnézetben kell-e értelmezni.
(#) proli007 válasza papus51 hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Hello! Oda van írva, hogy "Top Wiev", avagy felülnézet..
(#) papus51 válasza proli007 hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Na, akkor szemüveget is kell cseréltetnem.
Köszönöm.
(#) Chipmunk1960 válasza papus51 hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Ez jó, nekem is, mert az orrom összemaszatolja a monitort!
(#) kissattila88 hozzászólása Júl 19, 2015 /
 
(#) Gafly válasza kissattila88 hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Színes CRT TV-be. Különös tekintettel ha "elment" az egyik szín...
(#) kissattila88 válasza Gafly hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Ez biztosítja a meg felelő színt a tv-n? Semmi másra nem jó?
(#) Gafly válasza kissattila88 hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Idézet:
„Ez biztosítja a meg felelő színt a tv-n?”

Ez egyféle sommás összefoglalása dolognak, de röviden igen

Kicsit hosszabban: Ez egy szilícium nagyfeszültségű és a viszonylag gyors NPN tranzisztor (ámbár kicsi teljesítményű!), amelyet arra fejlesztettek ki, hogy közvetlenül a színes TV képcsövének katódját "rángassa" (színenként egy darab per TV).

Bármit lehet belőle csinálni, amihez kicsit nagyobb NPN szilícium tranzisztor kell
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2015
(#) kissattila88 válasza Gafly hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Értem! Köszönöm a felvilágosítást.
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2015
(#) goso hozzászólása Júl 19, 2015 /
 
Sziasztok! Van nálam egy gázkazán gyújtó elektronika,van benne egy tirisztor vagy triac a tíipusa: XO 4030F T 648 (ez van a tokon rajta) Ha tudna valaki segíteni az adatlapjával és mivel lehet helyettesíteni? Köszönöm!
(#) lutyii hozzászólása Júl 19, 2015 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni egy motorral kapcsolatban. Adattábláját mellékeltem. Legfontosabb kérdésem az lenne, hogy AC vagy DC motor? Köszi!
(#) Bakman válasza lutyii hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Ez egy öntözőberendezés motorja, ami a kerekeket hajtja? Csigás áttételű, hasonló gép része, mint amilyen a mellékletben van. Ha igen, akkor biztos, hogy váltóáramú és három fázisú.
(#) lutyii válasza Bakman hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Colortronic Colorblend C150 adalékoló adagoló-motorja. Kiderült már, hogy DC motor. Most már csak az a kérdés, hogy hogyan adok neki 180V DC-t. Ráadásul PWM-mel szabályozni is kellene...
(#) Bakman válasza lutyii hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
230 V / 130 V trafó, egyeneirányító, pufferkondi. Ha valóban csak 0,7 - 0,8 A-t vesz fel, nem olyan nagy probléma megcsinálni és túl nagy kondenzátorcsomag sem kell, kb. 2200 µF már elég lesz. Mivel DC motor, annyira nem érzékeny a fesz. ingadozásra. Egy FET-tel megoldható a PWM, van több, könnyen beszerezhető típus, ami kibírja a feszültséget és az áramot is pl. az IRF 740 -es. A 0,55 Ohm-os Rds(on) pedig jónak tűnik, teljesen nyitott állapotban max. 0,5 W-ot fűt el.
(#) maxi098 hozzászólása Júl 19, 2015 /
 
Sziasztok! A képen látható alkatrészt milyen néven vagy hol tudok venni? Válaszokat előre is köszönöm!
(#) david10 válasza maxi098 hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Szia,
Sajnos csak ennyit kaptam.: Bővebben: Link
(#) Atis41 válasza maxi098 hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Villanyszerelő szaküzletben, Csavaros kábelsarú.
(#) Bakman válasza maxi098 hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Hasonló: V-csatlakozó. link 1, link 2.
(#) kameleon2 válasza maxi098 hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Nekem bekötőkapocsnak tűnik. Például a 150A-es sínekre ezzel állsz át az elosztóban a kör keresztmetszetű kábelről. Persze a képről méret nem látszik, ezért lehet ilyen vagy ilyen is. Ezek a Schrack verziók, de mindegyik cégnek van ilyenje tudtommal.
(#) Chipmunk1960 válasza lutyii hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Szia, Itt egy egyszerű PWM 555-el. A hálózatot egyenirányítod, teszel rá némi kondit, + a "Backman" által említett FET-et. A 12V-hoz elég egy kb 500K ellenállás + 1 zener.
(#) lumiksz hozzászólása Júl 20, 2015 /
 
Sziasztok! Segítsetek legyetek szívesek! Ez egy autó óra. Van egy kis baja, ha akar megy, ha nem akar, nem megy. Egy napi áramszünet után két-három órát is működik. A kimenet egy kis motort hajt változó polaritású négyszögjellel. (kb: 65Hz, 10 mA). Ha nem megy akkor véletlen polaritású álló kimeneti jel van. Már mindent kicseréltem (próbaképpen), kivéve az IC-t, jó lenne azt is, de mire? A kvarc 3145,728 kHz-es, a motor tekercs nem szakadt. Előre is köszönöm!
Következő: »»   678 / 1166
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem