Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szélgenerátor építési problémák
Lapozás: OK   14 / 507
(#) vasporos válasza lehar hozzászólására (») Feb 16, 2008 /
 
a lapátok automatán kifordulnak széliránybol 35 km/h fölöt megvan a fejis csak a többi nincs ja meg azálvány is megvan
(#) lehar válasza vasporos hozzászólására (») Feb 16, 2008 /
 
A fejen most mit értsek,?a generátor,vagy csak a forgó talapzat?
(#) vasporos válasza lehar hozzászólására (») Feb 16, 2008 /
 
ez énvagyok ezeket gyártom!!!!!!!

DSCF1232.JPG
    
(#) vasporos válasza lehar hozzászólására (») Feb 16, 2008 /
 
a lapátok itt vanak rögzitve a forgo tengejhez . ugyanaz mint a nagyok!! csak kisseb egy picit
(#) lehar válasza vasporos hozzászólására (») Feb 16, 2008 /
 
Ahogy nézem a képet,azt hiszem,messze nem lesz neked nagy boszorkányság saját kezüleg megépitsd a generátor.Kb1,5 Kw ost ajánlanék,elözö oldalon feltettem az én generátorom készitési rajzát.viszonylag nagyon könyü az elkészitése.
(#) vasporos válasza lehar hozzászólására (») Feb 16, 2008 /
 
köszi megkeresem . a fej átmérö amibe a lapátok csatlakoznak 64cm.
(#) dzsoli hozzászólása Feb 16, 2008 /
 
Hali mindenkinek !
Most végeztem a fórum átolvasásával,és megmondom őszintén nem gondoltam volna hogy ennyi embert érdekel a téma.
Régóta foglalkoztat engem is a gondolat hogy szélerőművet építsek ,de előbb összeszedem az általatok alább leírt tapasztalatokat,gondolatokat.
Összeségében arra a megállapításra jutottam,hogy vannak a fórumban olyan emberkék akik szerintem ,hangsúlyozom (szerintem) , nem akarnák hogy valakinek sikerűljön összehozni valamit. Mindenféle számításokkal kötnek bele a már működő szerkezetekbe. Az égész téma nem bonyolult ,csak össze kel rakni a józan észre hallgatva.
Üdv: dzsoli
(#) SZIA hozzászólása Feb 16, 2008 /
 
Üdv,
1-2 kérdés:
Vasporos: Hogy oldottad meg az automata kifordulást szélből? Esetleg, ha képet mutatnál nekünk.

lehar: Mennyiből jött ki neked a saját állandó mágneses generátorod? (gondolom neodymium)

Amúgy arra figyeljen mindenki, hogy a lapátok kerültei sebessége ne haladja meg a hangsebességet, mert szétrobban, olyan lessz mint egy seprű!

Válaszokat várok még az előző kérdésimre is!

köszi, SZ!A.
(#) lehar válasza SZIA hozzászólására (») Feb 16, 2008 /
 
Elsöre jól gondoltad,valóban,nagyobb teljesitménynél csak neodim mágnesek jöhetnek szóba.Igaz hogy kicsit drágák,de talán mégis messze megéri mivel nagyon le egyszerüsiti a generátor épitését.persze minnél nagyobb teljesitmény annál több polus,annál több mágnes.A sok polus viszont alacsony forgási sebességet igényel.A fordulat szabályozás viszonylag könyű mivel van egy kis elektronikám ami figyeli a lejövö feszültséget,ami arányos a szél sebességével.és egy elöre beállitott szinten rákapcsol egy plusz terhelést ami erösen lefékezi a rotorsebességet.Mivel a generátorom többi részét is,,,házilag,,, készitettem,joformán csak a nyersanyagom került valamennyibe,szinte mindent az ocskavas telepröl szedtem össze.A munka viszont SK.
(#) lehar válasza dzsoli hozzászólására (») Feb 16, 2008 /
 
Természetes hogy nagyon sok embert érdekel a téma,hiszen a széllel,,,sétáló,,, energia befogása,hasznositása ,,,ingyen energiának,,, számit.És egy kis ajándék mindig jól jön.Ami a számitásokat illeti,valojában szerintem nem is belekötésrol van szó,inkább csak meg nem értésröl.Mondjuk van egy olyan, hogy látják hogy megy,de sehogy sem fér a fejukbe hogy mitöl?.Ettöl aztán kétségbe esve kapkodják a fejüket,hogy vajon miröl is maradtak le.
(#) Iszkakof István hozzászólása Feb 17, 2008 /
 
„Minden érték, de nem mindenütt“ Ezt mondta nekem az egyik okosabb bácsi a faluban. Ez (szerintem) szélgenerátorul azt jelenti, hogy ha van hálózati áramod és mégis áramot akarsz termelni, ne tedd. Ha az áramtermelés nem az első szempont (mint a halászok többségének a halfogás), ezesetben kedves sorstárs mindent bele. Én is építgettem. Most is vár egy állvány a többi tartozékokra, de csak ha sok időm lesz azesetben építem meg. Ha van egy tanyád vagy házad az elektromos hálózattól távol, építsd meg. Hogy bizonyítsam az elhivatottságom felteszem a több éve várakozó állványom képét.

Álvány.JPG
    
(#) SZIA válasza lehar hozzászólására (») Feb 17, 2008 /
 
Ha kész leszek ezzel, és apám nem bontja el, és még időm is lessz, én is csinálok egy állandó mágneses generátort!
Van 45 db winyó mágnesem, igaz nem neodymium, csak szamárium mágnesek, de ezek se gyengék! Már párszor összecsattan az ujjamon, kellemes érzés mondhatom, majd besz**tam!
Ez nem csinál olyat, hogy vérhólyag, egyből kifakad a vér, nagyon erős!
(#) lehar válasza Iszkakof István hozzászólására (») Feb 17, 2008 /
 
Hát ez prima kis álvány!!!!!Kár hogy csak árválkodik kihasználatlanul.Szerintem azért megérdemelne egy jó kis generátort,gondolom neked is örömödre szolgálna.....
(#) lehar válasza SZIA hozzászólására (») Feb 17, 2008 /
 
A vinyo mágnesek is jók,csak igen kicsik. Nagyobb generátorra,itt 200-300watton felüliekre gondolok,nem megfelelöek,de ez is már csucs. Inkább csak kisérleti célokra alkalmasak.De ez viszont kitünő a tapasztalat szerzésre.
(#) vasporos válasza SZIA hozzászólására (») Feb 17, 2008 /
 
képeket csütörtökön rakokfel akkorhozom haza azegészet!!
(#) vasporos válasza SZIA hozzászólására (») Feb 17, 2008 /
 
fordito :eek2:
(#) zrichts2 válasza SZIA hozzászólására (») Feb 17, 2008 /
 
Szia! Winyó mágnesen mit kell értenem?? Nekem is van pár lerobbant winchim, még kidobás elött mit lenne érdemes belőle felhasználnom??? Ez a szélgenerátor téma engem is érdekel. Üdv. Ricsi
(#) SZIA válasza lehar hozzászólására (») Feb 17, 2008 /
 
Hmmm, nekem vmivel régebi winyókból vannak a mágneseim, szóval ezek vmivel testesebbek!
De amúgy neked mekkorák? (számokat kérek)
Nekem ilyenek vannak--->

mágnes.JPG
    
(#) SZIA válasza vasporos hozzászólására (») Feb 17, 2008 /
 
Huh, hát én vmi egyszerübbre gondoltam, talán majda 2.0-ban ezt fogom alkalmazni!
(#) lehar válasza zrichts2 hozzászólására (») Feb 17, 2008 /
 
A generátorhoz alkalmazott neodim mágnesek méretei : 50x20x10 mm.és kel 36 db belölük egy 18 polusú kb.1 Kw os generátorhoz,24 vagy 48 voltos kivitelben.
(#) SZIA válasza zrichts2 hozzászólására (») Feb 17, 2008 /
 
Hello, hát én szinte mindent felhasználtam, vagyis egyenlőre csak elraktároztam!
Még az SMD alkatrészeket is!
Szétszedtünk haverokkal egy "rossz" IBM servert, mivel a winyók csak abban tudtak működni, és nem is voltak nagyok, így gondoltam jó lessz a generátorhoz!
Amúgy, hogy a kérdésedre válaszoljak, minden winchester-ben van 2 db ritka földfém mágnes, általában szamárium, azzal pozicionálják az olvasó fejet!
De az újakban egyre kissebbek vannak, mivel az egész winyó egyre kissebb!
(#) SZIA válasza lehar hozzászólására (») Feb 17, 2008 /
 
Had legyek egy kicsit illetlen, ekkora mérető neo... mágnes árban olyan 1500 Ft/db!
Eből 36 db, az összesen 54.000 Ft!
Azért ez nem kevés, és ez még csak a mágnes volt!
Lehet, hogy felcsapok bankrablónak!
(#) lehar válasza SZIA hozzászólására (») Feb 17, 2008 /
 
Igaz hogy a mágnesek kicsitt drágák,de a többi az bizony nagyon sok saját kezű munka.És azért ha megnézed egy 1, 1,5 Kw os genrátor árát,mindjárt ,,,megszelidül,,, a neodim ára.
(#) SZIA válasza lehar hozzászólására (») Feb 17, 2008 /
 
Az is igaz!
Amúgy neked milyen magasan van a szélkereked?
Lehet, h olvastam már, de nem emlékszek rá!
És mekkora minimális szélsebesség kell, az 1 KW teljesítmény leadásához?
(#) vasporos hozzászólása Feb 17, 2008 /
 
sziasztok lenne még egy kérdésem a szélturbinát vizszintesen hogy lehet elforditani elektronikával hogy mindig szélirányba áljon ? és nekeljen a farokrész?
(#) oldman válasza vasporos hozzászólására (») Feb 17, 2008 /
 
Ez is energiát fogyaszt, és újabb hibalehetőség ! Még több probléma és munka!
Biztos vagy benne hogy ezt szeretnéd?
(#) oldman válasza lehar hozzászólására (») Feb 17, 2008 /
 
Benzinmotoros aggregátor öngerjesztésű generátora nem észvesztően drága. (230V 650W folyamatos. cca 20 000 Ft, benzinmotort eladod még olcsóbb) Probléma a fordulatszám (3000/p) esetleg a szabályzás lehet.
(#) Iszkakof István válasza lehar hozzászólására (») Feb 17, 2008 /
 
Kedves lehar
Köszönöm az elismerést és a biztatást, néha igazán jól esik. Ez az állvány tényleg megér egy generátort, amit még az idén megkap. Most nem érek rá, mert megkezdődött a csibekeltetés szezonja. Ha majd vége lesz, megépítem a régóta elhanyagolt szélerőművem. Addig tűnődöm, milyen generátort tegyek rá. Kocsi alternátort semmi esetre sem, valószínű, hogy a befutó egy DC 220 V 200W dinamó. Addigra ti biztos segíttek készíteni egy olyan invertert, ami váltó áramot csinál belőle, mert az többre használható. De az is lehet, hogy épitek egyet az áramfejlesztőmhöz hasonlót, ami a csibekeltetőhöz van. A titka, egy testben két generátor. A két forgórész egy tengelyen található. Ha valakit érdekel, részleteket is írok.
(#) Atis57 válasza vasporos hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
Szia!
vizhuzó gépeknél van ilyen --- magától körbeforog.
Mintha az Y -t néznéd alulról jön a szél, a csomópont előtt van a lehajtó tengely a villás szár meg a lapátok.
persze a szög nem ennyire durva---az átmérő 1/10-e körül van a lapát elhajlása.
(#) lehar válasza Iszkakof István hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
Kedves István.
Elsöre jó volna ha meghatároznád az energia szükségletedet és aszerint terveznél,készitenél generátort.Ha csak mindössze 200wattig mennél akkor egy elözö oldalon feltettem egy nagyon egyszerű,hangszoró mágnesekkel elkészithető generátor rajzát.PMG generátor.Mivel kénytelen voltam ezzel a témával foglalkozni nagyon sok tipust KIPROBÁLTAM, és messze a legjobb eredményeket házi viszonylatban csak ÁLLANDÓMÁGNESES generátorokkal értem el.Probálkoztam dinamos ,autogenerátoros,léptető ill. szervó motorosakkal is.Gyenge eredményekkel.A legtöbbnél a nagyon alacsony hatásfok,és a rövid élettartam volt a gond,na meg a nagyon kicsi kivehető teljesitmény.Válto áramu generátor meg a szél instabilitása miatt nem jöhet szóba,mivel a szél ereje sebessége erösen ingadozik.Ezért tartos használatra kizárolag csak egyenáramú kimenet,és akkus tárolás jöhet szóba,majd utána az inverter.Az inverterekröl csak annyit hogy 100-150Wattig sikeresen lehet házilag is késziteni,de nagyobb,ill.jóval nagyobb teljesitmányeknél nagyon ajánlanám a gyárikészitésű,készen megvásároltakat,a szükséges teljesitményben.Ami a gyári invertereket illeti, jó odafigyelni hogy a kimenö feszültsége stabilizálva legyen,esetleg szinuszos.
Következő: »»   14 / 507
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem