Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Csöves erősítő készítése
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Legközelebb nem ilyen * nyáktervet választok vagy inkább tervezek magamnak.
Az egyenirányítás előtt van egy 1A-es gyors kioldású biztosíték, az hátha megvédi Honnan tudom, hogy túl van vezérelve? Klippel? Először rövid zárral beállítom a biast, utána elékötök egy potit és jöhet a többi beállítás. A szekunder oldalán a kimenőnek mindig lesz egy 100Ohm 3W ellenállás. A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2015
Üzem közben, ha nem figyelsz oda éppen a műsorra, bármikor lehet..
A 100 ohm jó elképzelés, csak számítsd ki a rá jutó wattot.
Lehet elvágom az A1-A2 vezetősávot a csönél, és a foglalatok lábaihoz forrasztom a drótokat
Én csak az eredeti kapcsolást követem, ami ennyit ír.
Sziasztok! Szándékomban áll összerakni egy teljesen visszacsatolásmentes végfokot.Ha már lúd,legyen kövér,ezért együteműre gondoltam... Elsősorban EL 84-et tudnék végcsőként felhasználni.Max.2X7db-ot tudnék rászánni a projektre,de 3db-ot kötnék be első körben.Hány darabig érdemes párhuzamosítani szerintetek? De bármi más ötletre is nyitott vagyok!
Szerintem semmit nem ront a hangon a visszacsatolás.
Akárhány csövet lehet párhuzamosítani.Pl: GU 50 PSE
A linken egy RF végfok látható, rádióamatőr célra.
Nem összekeverendő egy audio célú erősitővel... A visszacsatolást pedig próbáld ki,és fülelj....meg fogsz lepődni...
A linken nem egy RF végfok látható a fórum címéből és a kapcsolásból ítélve.
Bővebben: Link
Kezdő építők! Ha nem szeretnétek gázos, megfáradt csövekkel kínlódni, akkor a használt csöveket kerülni kell!
Hogy semmit nem ront a hangon a visszacsatolás?? No.ebben nem lennék TELJESEN BIZTOS... Azt tartom erről a dologról,hogy amennyit javít(bizonyos paramétereken),kb.ugyanannyit ront is)más paramétereken.Eddigi tapasztalataim alapján a "zéró feedback"-es végfokoknak más hangjuk van,mint a hagyományosoknak(értsd:visszacsatolt).Ezek pont azok a hangi jellemzők,amiket a legnehezebb körülírni.Ha mindenképp egy szóval kellene jellemezni,azt mondanám,hogy az ilyen kapcsolások hangjának"varázsa van",amit más csövesek nem,-vagy alig-alig produkálnak.Persze nagyon nehéz jóra összehozni egy ilyet.Egyébként ebben a témában nagyon osztom Hiroyasu Kondo "bácsi" nézeteit,fő műve,az ongaku is alighanem erre az elvre épül.Úgy tudom,nem alkalmazott benne átfogó,de még helyi visszacsatolást sem,ezt pedig nyilván tudatosan tette...
Egyébként jól ráéreztél,kérdésem arra irányult,hány csövet érdemes-akár még az ésszerűség határait is feladva-párhuzamosítani,amivel még hangminőség-javulást lehet kieszközölni. A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2015
A párhuzamosítással szerintem(ezt a szót szinte minden mondatomba beleépítem) nem lehet hangminőseg-javulást elérni (karakterisztika eltérés, stb.), csak teljesítmény növekedést.
Egy visszacsatolással ellátott kapcsolást ét lehet alakítani visszacsatolás mentesre? Mert akkor kipróbálnám, ha csak egy vezetéket kell átkötni, bár úgyse hallanám meg a különbséget.
Idézet: „bár úgyse hallanám meg a különbséget.” De igen azonnal meghallod !
Akkor átalakítható? Ha kapcsolható lenne, az még jobb lenne?
Nem kell semmit alakitani , kapcsolhatóra egyszerü , egy kapcsoló és annyi ,-.-
Ami a kimenő szekunderúre megy, azt húzzam testre, vagy hagyjam a levegőbe?
Az még sokára lesz, mire ezzel tudok kísérletezni.
A visszacsatolást úgy oldd meg, hogy vagy testre kötöd a 25k trimmer végét, vagy a hangszóróra, tehát egy váltókapcsolóval.
Azért így, mert "negvcs." nélkül sem változik a bemenő fokozat munkapontja egy hajszálat sem, ha pedig azzal dolgoztatod, csak váltóáramúlag hat rá, ami a cél végülis..
Most akkor GM70,vagy GU50? ezt kellene eldönteni....
Most hogy jön ide a GM70?
Most jelenleg a tápszűrésen gondolkodom, hogy clc vagy crc legyen? Melyik lenne a jobb? Rákölteni nem akarok. Kondenzátorom van bőven. Fénycsőfojtó is akad vagy esetleg transzformátor fojtóként.
A két oldalhoz külön szűrés kell?
Biztosan a CLC lenne a jobb, de ez függ a tápfeszültségedtől is. Ha magas, akkor a CRC-vel többet tudsz ejteni. Fojtóból jó lehet a fénycső is, de igazából tekerni kellene valami légréses magra (SM55, EI54 stb.). Keress rá a neten a CLC szűrő méretezésére, hogy tudd, kb. mekkora induktivitás és mekkora kondik kellenek. Ehhez ismerned kell az erősítő tápfelvételét.
Mondtam, hogy nem szeretnék rá költeni. Fénycsőfojtó vagy CRC? 1 vagy 2?
Szerintem próba.
CRC esetében annyit kell eldönteni, hogy mekkora feszültséget akarsz rajta ejteni. Írták itt többen is, hogy fénycső fojtóval jó eredményeket értek el. Az 1 vagy 2 mire vonatkozik? CLCLC szűrésre, vagy csatornánként külön? Mindkettő kipróbálható. A többlépcsős szűrővel jó eredményt tudsz majd elérni, de hasra ütve nem tudom megmondani neked.
Feszültséget nem nagyon akarok ejteni, inkább azt akarom, hogy minél simább legyen a tápfesz és ne legyen brummos. A 2 allatt csatornánkéntire értettem, hogy szeparáltabb legyen.
Ha sorba kötöd, akkor összeadódik az induktivitás. Párhuzamosan jobb a szeparáció, de a fénycsőfojtók szerintem nem nagy induktivitásúak (nincs kéznél most egy megmérnem).
Ha jól emlékszem, akkor a 40W-os fénycsőfojtó 3H körüli értékkel bír. Ha hülyeséget írok javítsatok ki nyugodtan.
Úgy tudom 5H az induktivitása. Sajna induktivitásmérőm nincs, de tervezek egyet beszerezni.
Az én fénycső fojtóim 0,97H
Van itthon vagy 20db, mind ekkora (LCM3-al mérve) A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2015
Köszönöm a kiigazítást, legalább tudom pontosan mennyi..
Idézet: „Feszültséget nem nagyon akarok ejteni” Na és ezt hogyan ? A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2015
|
Bejelentkezés
Hirdetés |