Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1769 / 2208
(#) gerleimarci válasza ferci hozzászólására (») Júl 30, 2015
Legközelebb nem ilyen * nyáktervet választok vagy inkább tervezek magamnak.
Az egyenirányítás előtt van egy 1A-es gyors kioldású biztosíték, az hátha megvédi
Honnan tudom, hogy túl van vezérelve? Klippel? Először rövid zárral beállítom a biast, utána elékötök egy potit és jöhet a többi beállítás. A szekunder oldalán a kimenőnek mindig lesz egy 100Ohm 3W ellenállás.
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2015
(#) ferci válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 30, 2015
Üzem közben, ha nem figyelsz oda éppen a műsorra, bármikor lehet..
A 100 ohm jó elképzelés, csak számítsd ki a rá jutó wattot.
(#) gerleimarci válasza ferci hozzászólására (») Júl 30, 2015
Lehet elvágom az A1-A2 vezetősávot a csönél, és a foglalatok lábaihoz forrasztom a drótokat
(#) gerleimarci válasza ferci hozzászólására (») Júl 30, 2015
Én csak az eredeti kapcsolást követem, ami ennyit ír.
(#) ngyzoli hozzászólása Júl 30, 2015
Sziasztok! Szándékomban áll összerakni egy teljesen visszacsatolásmentes végfokot.Ha már lúd,legyen kövér,ezért együteműre gondoltam... Elsősorban EL 84-et tudnék végcsőként felhasználni.Max.2X7db-ot tudnék rászánni a projektre,de 3db-ot kötnék be első körben.Hány darabig érdemes párhuzamosítani szerintetek? De bármi más ötletre is nyitott vagyok!
(#) gerleimarci válasza ngyzoli hozzászólására (») Júl 30, 2015
Szerintem semmit nem ront a hangon a visszacsatolás.
Akárhány csövet lehet párhuzamosítani.Pl: GU 50 PSE
(#) justice válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 31, 2015
A linken egy RF végfok látható, rádióamatőr célra.
Nem összekeverendő egy audio célú erősitővel...
A visszacsatolást pedig próbáld ki,és fülelj....meg fogsz lepődni...
(#) gerleimarci válasza justice hozzászólására (») Júl 31, 2015
A linken nem egy RF végfok látható a fórum címéből és a kapcsolásból ítélve.
Bővebben: Link
(#) Imi65 hozzászólása Júl 31, 2015
Kezdő építők! Ha nem szeretnétek gázos, megfáradt csövekkel kínlódni, akkor a használt csöveket kerülni kell!
(#) ngyzoli válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 31, 2015
Hogy semmit nem ront a hangon a visszacsatolás?? No.ebben nem lennék TELJESEN BIZTOS... Azt tartom erről a dologról,hogy amennyit javít(bizonyos paramétereken),kb.ugyanannyit ront is)más paramétereken.Eddigi tapasztalataim alapján a "zéró feedback"-es végfokoknak más hangjuk van,mint a hagyományosoknak(értsd:visszacsatolt).Ezek pont azok a hangi jellemzők,amiket a legnehezebb körülírni.Ha mindenképp egy szóval kellene jellemezni,azt mondanám,hogy az ilyen kapcsolások hangjának"varázsa van",amit más csövesek nem,-vagy alig-alig produkálnak.Persze nagyon nehéz jóra összehozni egy ilyet.Egyébként ebben a témában nagyon osztom Hiroyasu Kondo "bácsi" nézeteit,fő műve,az ongaku is alighanem erre az elvre épül.Úgy tudom,nem alkalmazott benne átfogó,de még helyi visszacsatolást sem,ezt pedig nyilván tudatosan tette...
Egyébként jól ráéreztél,kérdésem arra irányult,hány csövet érdemes-akár még az ésszerűség határait is feladva-párhuzamosítani,amivel még hangminőség-javulást lehet kieszközölni.
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2015
(#) gerleimarci válasza ngyzoli hozzászólására (») Júl 31, 2015
A párhuzamosítással szerintem(ezt a szót szinte minden mondatomba beleépítem) nem lehet hangminőseg-javulást elérni (karakterisztika eltérés, stb.), csak teljesítmény növekedést.
Egy visszacsatolással ellátott kapcsolást ét lehet alakítani visszacsatolás mentesre? Mert akkor kipróbálnám, ha csak egy vezetéket kell átkötni, bár úgyse hallanám meg a különbséget.
(#) CIROKL válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 31, 2015
Idézet:
„bár úgyse hallanám meg a különbséget.”

De igen azonnal meghallod !
(#) gerleimarci válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 31, 2015
Akkor átalakítható? Ha kapcsolható lenne, az még jobb lenne?
(#) CIROKL válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 31, 2015
Nem kell semmit alakitani , kapcsolhatóra egyszerü , egy kapcsoló és annyi ,-.-
(#) gerleimarci válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 31, 2015
Ami a kimenő szekunderúre megy, azt húzzam testre, vagy hagyjam a levegőbe?
Az még sokára lesz, mire ezzel tudok kísérletezni.
(#) ferci válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 31, 2015
A visszacsatolást úgy oldd meg, hogy vagy testre kötöd a 25k trimmer végét, vagy a hangszóróra, tehát egy váltókapcsolóval.
Azért így, mert "negvcs." nélkül sem változik a bemenő fokozat munkapontja egy hajszálat sem, ha pedig azzal dolgoztatod, csak váltóáramúlag hat rá, ami a cél végülis..
(#) justice válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 31, 2015
Most akkor GM70,vagy GU50? ezt kellene eldönteni....
(#) gerleimarci válasza justice hozzászólására (») Júl 31, 2015
Most hogy jön ide a GM70?
(#) gerleimarci hozzászólása Júl 31, 2015
Most jelenleg a tápszűrésen gondolkodom, hogy clc vagy crc legyen? Melyik lenne a jobb? Rákölteni nem akarok. Kondenzátorom van bőven. Fénycsőfojtó is akad vagy esetleg transzformátor fojtóként.
A két oldalhoz külön szűrés kell?
(#) bakos13gab válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 31, 2015
Biztosan a CLC lenne a jobb, de ez függ a tápfeszültségedtől is. Ha magas, akkor a CRC-vel többet tudsz ejteni. Fojtóból jó lehet a fénycső is, de igazából tekerni kellene valami légréses magra (SM55, EI54 stb.). Keress rá a neten a CLC szűrő méretezésére, hogy tudd, kb. mekkora induktivitás és mekkora kondik kellenek. Ehhez ismerned kell az erősítő tápfelvételét.
(#) gerleimarci válasza bakos13gab hozzászólására (») Júl 31, 2015
Mondtam, hogy nem szeretnék rá költeni. Fénycsőfojtó vagy CRC? 1 vagy 2?
(#) bakos13gab válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 31, 2015
Szerintem próba.
CRC esetében annyit kell eldönteni, hogy mekkora feszültséget akarsz rajta ejteni.
Írták itt többen is, hogy fénycső fojtóval jó eredményeket értek el. Az 1 vagy 2 mire vonatkozik? CLCLC szűrésre, vagy csatornánként külön? Mindkettő kipróbálható. A többlépcsős szűrővel jó eredményt tudsz majd elérni, de hasra ütve nem tudom megmondani neked.
(#) gerleimarci válasza bakos13gab hozzászólására (») Júl 31, 2015
Feszültséget nem nagyon akarok ejteni, inkább azt akarom, hogy minél simább legyen a tápfesz és ne legyen brummos. A 2 allatt csatornánkéntire értettem, hogy szeparáltabb legyen.
(#) bakos13gab válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 31, 2015
Ha sorba kötöd, akkor összeadódik az induktivitás. Párhuzamosan jobb a szeparáció, de a fénycsőfojtók szerintem nem nagy induktivitásúak (nincs kéznél most egy megmérnem).
(#) djcaveman válasza bakos13gab hozzászólására (») Júl 31, 2015
Ha jól emlékszem, akkor a 40W-os fénycsőfojtó 3H körüli értékkel bír. Ha hülyeséget írok javítsatok ki nyugodtan.
(#) gerleimarci válasza bakos13gab hozzászólására (») Júl 31, 2015
Úgy tudom 5H az induktivitása. Sajna induktivitásmérőm nincs, de tervezek egyet beszerezni.
(#) gerleimarci válasza djcaveman hozzászólására (») Júl 31, 2015
Idézés
(#) pisti89 válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 31, 2015
Az én fénycső fojtóim 0,97H
Van itthon vagy 20db, mind ekkora (LCM3-al mérve)
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2015
(#) djcaveman válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 1, 2015
Köszönöm a kiigazítást, legalább tudom pontosan mennyi..
(#) CIROKL válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 1, 2015
Idézet:
„Feszültséget nem nagyon akarok ejteni”

Na és ezt hogyan ?
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2015
Következő: »»   1769 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem