Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házilag akku galvánelem
Lapozás: OK   4 / 8
(#) zoly15 hozzászólása Dec 21, 2007 /
 
töltöttem dsztillált vízzel és volt ameik cellába nyomtam akkor emelkedett a vesz kb 0.20-25V-ot ez mit jelent?
kicsit később elkezdem tölteni...
(#) Ricsi89 válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 21, 2007 /
 
Hát ez még nem sokat jelent, de lehet hogy csak vízhiánya volt. Majd ha elkezded tölteni akkor meglátjuk mit csinál.
(#) levii válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 21, 2007 /
 
ez azt jelenti hogy be indult benne valami

próbáld meg feltölteni feszültséggel ha huzamosabb ideig kb..:10 óra sok ampert vesz fel akkor általában már nem lehet használni

ja és a teljes kapacitás 10% töltsd ez 4Ah akkor 0,4A- val töltsd max.
(#) zoly15 válasza levii hozzászólására (») Dec 21, 2007 /
 
szia!
veszi a töltést de hamar feltöltődik..
elindult kb 500mA-tól és már 100mA-körül jár és majdnem 10V-van venne de van amikor magától ugrált a töltőáram és ez a töltés kb 15-perc alatt zajlott le...
(#) levii válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 21, 2007 /
 
automata töltőd van?

(#) zoly15 válasza levii hozzászólására (») Dec 21, 2007 /
 
neem labortáp nemrég építettem áramkorlátos a PCB -féle táp talán ismered....
(#) levii válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 21, 2007 /
 
szerintem hagyd míg nem lesz legalább 11,6 volt utána meg próbáld ki vmi terheléssel

Sajnos nekem nincs labortápom egyébként a tiéd digitális vagy analóg?
(#) zoly15 válasza levii hozzászólására (») Dec 21, 2007 /
 
[quote]egyébként a tiéd digitális vagy analóg?[quote]
is-is az A mérő analóg (eredeti OROSZ )
a V mérő digitális
az A mérő azért analóg mert a shönt problémás lett volna :eek2:
(#) levii válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 21, 2007 /
 
meg ampermérőből jobb az analóg mert annak nincs minta vételezési ideje tehát ha valami nem ok akkor gyorsan lehet reagálni
(#) zoly15 válasza levii hozzászólására (») Dec 21, 2007 /
 
am nem i említettem h rövidzárvédett
1szer véletlenül 24V on 5A-el heggesztettem elolvadt a réz
(#) levii válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 21, 2007 /
 
Az jó lehetett
(#) zoly15 válasza levii hozzászólására (») Dec 21, 2007 /
 
jah néztem h mi villog a kezem alatt és nagy rézgolyók (forró) gurult az asztalon
(#) Atis57 válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 24, 2007 /
 
Sziasztok!
most olvasgattammm válaszokat ---EZEN a DSC akksin / meg a többin is / csak a nyomásleeresztés miatt vannak a gumidugók...! ! A max. töltőfesz 13,8 V - ha tartósan 14V felé megy ---az élettartam leesik 35-40 C fok felet 2 év alá...! ha már kiszáradt ugyan deszt, vizzel feltölthető de. még nem tudtam lelket verni belé. Ennek a 4 Ah -nak a 12 v 21 W izzót tartósan vinni kéne...! HA JÓ !
A mélykisütés a végzete... Új BOLTI akku 10,5 V alá kisütve 0,5 X Ah jelent AZ CIKLUSBAN ...!másodszorra ---levélnehezék....
(#) Atis57 válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 24, 2007 /
 
Sziasztok.
Nem értem a DIGIT/ ANALÓG vitát......ha ismerem a müszert /sokat mértem .....kipróbáltam extrém alkalmakat/
akkor nekem mindegy ...tudom mire számithatok ..
persze a digit. nagy előnye A LAIKUSOK_ HOBBISTÁK jobban tudják használni/ SEMMI SÉRTÉS..! /
a mérési hibákat mindkét rendszerben meg lehet enni...
én is megszoktam ..../ de ha pár év gyakorlat .......
amugy szerintem mindegy , hogy 2,1 A vagy űgy 2,0 környéke / 1,8,,,,2,5/ nem ez számit !
a be / ki kapcsolási viselkedés ,terhelés váltás, lényeges , hogy adott feszültséget mikor lépek át...alá/ fölé.!
Az akkutöltés motor inditás EXPONENCIÁLIS folyamat, lineáris elképzelések csak mint a becslés +100/-50 százalék eltéréssel. mit is mérünk 10mV és 0,01A felbontással?
(#) Atis57 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 24, 2007 /
 
Sajna A szulfátosodás mint Ah csökkenés jelentkezik--ráadásul vacak eset mert a 4db sorba kötött cella--akár 4 féle is lehet 4Ah estén 1---4 ig is szórhat...
Az impulzusos regenerálással az eljén még lehet segiteni / persze az akku magában --kikötve--- mert a 80-100 V-os impulzusok nagyban "javitják" az elektronikát...! ! ! /
ha 3 és 4 Ah között van érdemes JÁTSZANI..ez alatt......már nem nnyira jó....!
az akkut üresjárási FESZ. alapján kell nézni 12V esetén
10,50 Vig nincs gond---töltés
ezalattha 2,0--2,5 V hiányzik roz cella
ha 3-5 V hiányzik 2 rossz cella v. 1 cella átpolarizálodott ! ! EZ a VÉG ! ! Disztárgy -levélnehezék.
Ha veszi a töltést ... utána 0,5---1 C terheléssel / C= amperóra / amperban 4Ah = 2,,,4 A /hogy ejti a feszülséget?nem eshet rögtön voltokat...
(#) Atis57 válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 24, 2007 /
 
A hozzászólásod nem került be a fórumba!
Ezt írtad:

Szia !
A shöntöt digit multihoz célszerű venni 0,01 Ohm+0,1 ohm +1ohm 20 mV -s állásban 20 A--2A--0,2 A végkitérést ad.
1ohm 0,5--1 W ellenállás 10-30 Ft. a 0,1ohm ebből 10db párhuzamosan a 0,01 ohm saválló hegesztó pálca kb 8-10 centi, átmérő 1 mm. ezt ki kell kisérletezni ... nem száll el a múszer / 1 műszerrel lehet a/ v -t mérni kötözgetés nélkül.
a kinai mérőzsinór 3-5 elemi szálból áll NEM VALÓ 0,5 A FÖLÖTTI ÁRAMHOZ! !
a soros ellenállás mérésügyi pőroblémája lényeges ha 0,1x 10 a -3 Amper alá akarunk menni. akutöltésnél nem problémázok...
(#) Atis57 válasza levii hozzászólására (») Jan 9, 2008 /
 
Sziasztok!

egyszer emlegettem a FÖLDTELEPET sajna a jegyzeteim elkallodtak: DE amire emkékszem

Cu Al Fe Zn Pb lemezekkel kisérleteztem A feszültségek
0,5,,,,1,1 V-ig szórtak
Ha Szénrudat tettem + elektródnakakkor az Al Zn Pb lemezek voltak a legjobbak.
C- Pb 1,3V C-Al 2,0 V C-Zn 1,5V /ez van az elemekben /
A c+pb vagy bádogos ón időtálló 1 év múlva is működött.
A belső ellenállást csökkenteni 2db szénrúd a pólyával / laposelemből /eköré 8 as alkban tekerve a lemez,
A C-Al elemben az alu gyorsan fogy .
Az elektrolitok között nem találtam nagy eltérést Hypo, ecetsav, szalmiákszesz,sósav vizes oldatai voltak
(#) Atis57 hozzászólása Jan 23, 2008 /
 
Sziasztok!
A hideget birta valakinek az akkuja ?
nekem néhány szétfagyott......mélykisütésben...
(#) levii válasza Atis57 hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
Szia!
Nekem a fűtetlen garázsban van egy régi akksi de ahogy elnéztem nincs semmi baja. Persze csak külsőre az biztos hogy nincs benn semmi fesz mert nagyon régóta nem volt használva!

Üdv!
(#) Atis57 válasza levii hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
Szia!
az én akkujaim -8,,-10 c ban voltak terhelés alatta szabadban.....
(#) Macsek71 hozzászólása Jan 25, 2008 /
 
Urakok,Mágusok !

Van néhány 2V2Ah akkucellám régi laptop akksikból. Jópár éve a polcon pihennek, most szükségem lenne néhányra.(6V~1Ah kapacitásra lenne szükségem)

Hogyan lehet (lehet-e még egyáltalán?) őket feléleszteni, egyszerű eszközökkel ?/ változtatható feszültségű tápe.+fatengelyes multiméter/

most 0,8-1,5 V körül méregettem rajtuk.

Köszi MINDEN segítséget : M.
(#) Atis57 válasza Macsek71 hozzászólására (») Jan 25, 2008 /
 
Szia!
ha tudnám milyen rendszerú? /Ni-Cd,,Ni-Mh,,Li-TIOH ?/
illetve kiszedéskor nem állt-e az élettartama VÉGÉN?
AMÚGY:
töltés-kisútés --párszor-- majd terhelés--kiderúl mit tud.
A 2v Pb zselés akkura utal . kisütve 1,8v max feltöltve 2,45V A töltőáram 2 Ah-nál 02A kisutő max 0,5A..
ha gyenge akkor csökkenteni kell mindkettőt töltésnél tegyél sorba 1 izzót a táppal, az áramot soros ellnállással mérjed. Az 1X-ű DVM nem vló AMPEROS MÉRÉSHEZ---gyatra sönt+ a mérőzsinór is 2,,,5 szálból áll.
SZÉTÉGHET...!
(#) Macsek71 válasza Atis57 hozzászólására (») Jan 25, 2008 /
 
Boccs !
Elfelejtettem : Bontáskor original zselés Pb akksik voltak, 12V pakkba összepakolva .
200-250 mA töltve, ~0.8-1 A körül terhelve volt talán 10* (modellautót hajtott, amiben sajna elfüstölt a vezérlő IC)

"Az 1X-ű DVM" mit takar ?
digitális "multi"mérőeszközt ?
Nekem "fatengelyes" analóg műszerem van( GANZUNIV 2).
(#) Atis57 válasza Macsek71 hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
Szia!
Akkor azokat válogatnám ki első körben aminek a Feszeültsége 1,8V alá esik + 470 Ohmmal terhelve ..
A maradékkal követném el ...a procedurát...

A DVM igen :digit volt mérő
nem baj , ha "fatngelyes----csak tudjad használni---ill sejtsed mikor ver át!
PL: Négyszögjelek mérésekor...
A ganz UniV-ot is szerettem valaha...DE A LUSTASÁG FŐ ERÉNY. van amikor ez a jobb. de mondjuk 12,15V -t leolvasni? ezért kell 1 DVM ---akár a 800Ft-os is...
(#) Macsek71 válasza Atis57 hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
Köszi a segítséget !

Sajna a legtöbb cella 0,3 V környékén van (üresen) a többi 0./->szelektív qka/

3 db-t összefogtam ~ 7V fesz-re nem akar mérhető áramt felvenni, de pár per után már emelkedett a feszültség.

Szomorú sejtésem van : akkuvásárlás lesz ebből
(#) Atis57 válasza Macsek71 hozzászólására (») Jan 26, 2008 /
 
Szia!
igy már igen ,,,,,,, gondold át mire kell : ritkán használva sok évig üresen tárolva NI-Cd..... ez még 15 év múlva i haználható , ha nincs meg a cikluszsáma.....
gyakrbban használv a : Ni-Mh
napi használat : Li-TIOH/ litium ion / mérsékelt élettartam
Nagy áramok Li -polimer vagy savas akku ---kis élettartam.......
(#) Atis57 válasza Macsek71 hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
Sziasztok!
találkoztam egy 24 V-- 2 000 Ah akkuval. inditó akku-- savas kivitelben.
(#) levii válasza Atis57 hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
2000Ah hol használnak ilyet?
(#) levii válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
Nem hiszem hogy az indító motor díjazná
(#) Atis57 válasza levii hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
Szia!
ilyennel inditják a gázturbinákat/ helikopter---repülő/
magában van 1 utánfutón . nincs 1 tonna ! !
Következő: »»   4 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem