Fórum témák
» Több friss téma |
Vagyis akkor nem jobb, mint a másik, csak nagyobb nála, és ezért olyan a lába, de emiatt ne válasszam a snap-in lábast, mert csak nagyobb?
Üdvözlet mindenkinek!
Erősítő nagy generál vol. 2.0-nál tartok, így minden elkót újakra cserélek ismét. A kérdésem az lenne, hogy a kerámia kondenzátorokat mennyire érdemes cserélni? Fóliát, vagy poliésztert nézegettem helyettük, de nem tudom javítana, avagy rontana-e az összképen a használatuk. Egyáltalán a kerámia kondiknak van öregedési periódusa? Segítségeteket köszönöm!
Nagyon hosszú élettartamúak, és rendszerint, ahol kerámia van, ott ahhoz célszerű ragaszkodni. öregkorukban szeretnek átütni, ha eleve nagyon határ közelében méretezett a feszültségük. Tápot szűrni, gerjedést, nagyfrekvenciás átvitelt megfogni-rendszerint ilyen helyen van kerámia. Elkóból, ha japánt veszel, akkor a kondicserét 15 évre nyugodtan letudhatod (én hagytam helyén 20 éves, 2,2 µF-os RDE-t is, mert mérve egyszerűen annyira jó), ha nem fűti őket semmi, a fóliát én a kimeneti Boucherot tagban kimérném esetleg, de amúgy annak sem szokott baja lenni.
Köszönöm válaszod, akkor nagyon nem foglalkozok velük!
Egy apróságot teszek csak hozzá, a 2000 óra élettartam az a feltüntetett maximum hőfokon értendő, nem az átlagos szobahőfokon.
Valószínűségszámítós kérdésem lenne :
Egy elkó (kb 1 cm átmérőjű)szerelés közben beszorult a doboz oldalához. Kb 1-2 mm-t összenyomódott. A fizikai behatás mennyire viselhette meg ? (az áramkör amiben van nem a tervezett módon működik,de ezt okozhatja más hiba is...)
A gyártó a legrosszabb értéket adja meg. A dolog függ a doboz méretétől (nagyobb doboznak tovább tart kiszáradni), kondin áthajtott áramtól (disszipáció) és a környezeti hőfoktól. Egyes adatlapokon az élettartamot táblázatban tüntetik fel, átmérőkhöz kötve.
Van olyan kondi, ahol a dobozon belül van némi levegő is a fegyverzetig (Yageo SX ilyen volt például), de erre nem tudunk mérget venni, én kicserélném. Deformálódhat a gumidugó, amitől a kondi hamarabb kiszárad, sérülhet a fegyverzet is.
Lenne egy kérdésem. Orosz olajpapír kondenzátort lehet-e katódnál használni? Nekem 10µF/50V elko kellene, ez pedíg 10µF/160V. Ez az első találkozásom ilyen kondival. Ez elko, vagy nem? Van polaritása?
Köszönöm a segítséget!
Nem elektrolitok, nincs polaritásuk, megfelelnek.
Üdvözletem
Meg tudná valaki mondani, hogy egy darab 160 w szoli csőgőz mekkora kondi kell ? A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2015
Ha normál neoncső, akkor semekkora, csak fojtó/gyújtótekercs.
Izé; fénycső, tehetsz neki akár 3 db. 40W-oshoz való 4.2µF-ost, de nem kell annyira 'javítani a fázist'.
köszönöm
igazából azt szeretem volna ezzel elérni hogy szoli szerelő vagyok és van x cső akkor ahoz hány uf-kell pl 10 csőhöz mennyi kell stb..
A pontos értékhez mérni/számolni kellene, de kondenzátor nélkül is működik.
Sok cső esetén nem árt a kondi, amit írtam, kb. jó.
Sziasztok,
Inkább elméleti mint gyakorlati kérdésem lenne: Egy régi 28766 pF-os 0,25% tűrésü Remix kondenzátort méregettem. (lásd: kép) Szerintetek a kondenzátort vagy a műszert tartsam meg? Az utóbbi 40-50 évben ennyit vesztett a kondi a kapacitásából vagy ennyire *pontosak* ezek a műszerek?
Szia!
Ezeknek a műszereknek az 1nF-os pontossága már jónak számít. Ez nem egy laborműszer.
Valahol én is így gondolom.
A kérdés másik része: ennyi év után is várható, hogy hozza a ráírt pontos értéket a kondenzátor?
Vajon a műszer is kibír 40-50 évet ??
Szerintem mindkettőt tartsd meg.
Mérj meg több kondit, újat, régebbit és a mért értékek alapján vonj le következtetést. A stiroflex eléggé strapabíró dielektrikum, úgyhogy bízhatj az értékállóságában.
Ma kaptam meg ezt a szerkezetet, nyílván próbálgattam sokat. Sok régi 0,25%, 0,5%-os kondim van, összeségében elég jól hozta a ráírt értékeket. Pl.: egy 268,6pF-os csak 7pF-al tért el a ráírt értéktől.
Üdv!
10µF elektrolit kondenzátor helyettesíthető kerámia kondival?
Nem... ,csakha dísznek van.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2015
Miért ne lehetne? Sokkal jobbak a veszteségi paraméterei, mint egy elektrolit kondinak, ha a méret nem okoz gondot, akkor helyettesíthető.
Kondenzátor miért lesz kapacitás szegény ? Sok hálózatos eszköz tápegységében fordul elő ilyesmi, ami rendszerint kapacitásszegénnyé válik. Egyet szétszedtem, egy fémezett fólia volt benne. Igencsak érdekesnek találom, hogyan tud ez elromlani. Illetve az kor okozza a pusztulását , vagy "túlterhelés". Esetleg van ezekből valami jobb fajta, hasonló helyigénnyel?
Szia!
Idézet: Forrás: Bővebben: Link.„Öngyógyító képesség A szigetelő fólia (dielektrikum) öngyógyító képessége azt jelenti, hogy ha sérülés éri ezt a felületet (tipikusan átütés), az érintett terület automatikusan leválasztódik, mivel a rövidzárlat azonnal elpárologtatja a nagyon vékony fémborítást innen, így csak a szigetelő réteg marad.” Ennek a képességnek az az ára, hogy csökken a kapacitás minden öngyógyulás után. |
Bejelentkezés
Hirdetés |