Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   45 / 2208
(#) Tom025 válasza burgdavid hozzászólására (») Feb 18, 2008
Én is a 18-at taposom, ha már ez a téma..

Amúgy kipróbáltam egy 230/9V-os hálótrafóval is az erősítőt, miután légrést készítettem benne, de csak még katasztrofálisabb eredmény született, a viszonylag korrektebb áttétel ellenére..

A képkimenő alatt mit értesz, sorkimenőt? Már nem azért, de milyen hangú erősítő születhet ilyenfajta gányolással? Egy próbát talán megérne nekem is, mert már fogalmam sincs hova forduljak ezzel a rohadt határolással, de mégis.. Hipersilben aztán végképp nem lehet légrést készíteni...
(#) burgdavid válasza Tom025 hozzászólására (») Feb 18, 2008
Sorkimenő hát... Ezt ugye nem gondoltad komolyan? Az eltérítés kicsatolótrafójára gondolok a képkimenő alatt. Eredetileg PCL85 hajtotta, és az eltérítőtekercset illesztette hozzá. Nagyjából hasonlít a hangkimenőkre, csakhát ugye illesztési gondok Bár PCL85 tel elfogadhatóbb a torzítása
(#) burgdavid válasza burgdavid hozzászólására (») Feb 18, 2008
Bár sorkimenővel se lenne akkora hülyeség, de azt akkor a plazmahangszórós projecktbe kéne tenni

Amúgy a ruszkik megoldották a légrést, mert 4 C alakú "idom"ból van összerakva a trafó, és a tekercs közepén lévő összetételnél nincs papír, viszont a két szélén van. Ráadásul viaszba meg is van fürdetve.
(#) Tom025 válasza burgdavid hozzászólására (») Feb 18, 2008
Ja hogy csöves TV.. Igazából mirevélni nem tudtam a dolgot.. Hát akkor jólvan, ilyesmik sajnos számomra nem hozzáférhetők, hacsaknem tartanak a közeljövőben lomtatalítást..
(#) kocos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 18, 2008
Igen, de azt akartam volna mondani, hogy amíg az ECC83 fűthető 12,6 volttal is, addig a 6N2p CSAK 6,3 Volttal!
(#) EcoPityu hozzászólása Feb 18, 2008
Hogy tudtok ennyit írkálni?, nem tudom végigolvasni az NCIS végéig!
Termeljetek gyerekek, termeljetek!!
(#) burgdavid válasza EcoPityu hozzászólására (») Feb 18, 2008
Időt adunk magunknak a lehetőségek áttekintésére
(#) sturbi válasza Norberto hozzászólására (») Feb 18, 2008
(#) Norberto válasza sturbi hozzászólására (») Feb 18, 2008
Köszi, ezeket megnézem alaposabban.
(#) sturbi válasza Norberto hozzászólására (») Feb 18, 2008
A megvalósítás se semmi, érdemes ellesni
(#) Norberto válasza sturbi hozzászólására (») Feb 18, 2008
Igen, de ez számomra már inkább giccses, mint esztétikus és szép
(#) kocos hozzászólása Feb 18, 2008
Ez biztos valami orosz oligárnak készült azoknak mindegy csak arany , vagy giccses legyen, ja meg persze jó sok ezerbe kerüljön, dollárban természetesen
(#) sturbi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 18, 2008
Nem jól lelted meg. A fűtése az 1-9 lábon 6,3V 350 mA.
Árnyékoló rácsa nincs a triódának, a két csőfél közötti árnyékolás van az 5-ös lábon.
Nem megsértődni a kioktatásért !
(#) abraboro hozzászólása Feb 18, 2008
És mi a helyzet a ferrit magokkal? Nekem van két ~14,5cm2 -es vasmagom. (Két szembefordított E alakú.) Arra akarok kimenőt tekerni.
(#) Imi65 válasza Norberto hozzászólására (») Feb 19, 2008
Itt az adatlapja.

6N3P.pdf
    
(#) Imi65 válasza abraboro hozzászólására (») Feb 19, 2008
Azért azt ne felejtsük el, hogy a képkimenők 50 Hz-el, a sorkimenők 15625Hz-el működtek. Oda a normál vas nen igen felelt volna meg. Egyébként az utolsó generációs TV-knél (félvezetős, TBA végű), ahol a testpont még galvanikus kapcsolatban volt a hálózattal , a hangfrekis kimenetek ferritmagos trafóval voltak leválasztva. Kíváncsian várjuk az eredményt.
(#) Imi65 válasza sturbi hozzászólására (») Feb 19, 2008
Ezek az Oroszok!
(#) sturbi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 19, 2008
Azt inkább sajnálhatod, hogy nincs már 6N3P-s csöved, mert nagyon jó cső, és könnyű szerelni a lábain a tőkrös elrendezés miatt. Előerősítőt (RIAA korrektorosat) építettem belőlük (SRPP sztereoban 6 db) és igen szép hangot lehettett elérni vele
Amúgy nem kizárt, hogy készítettek belőle 12,6 V fűtésű változatot is, ha jobban meggondolom
(#) Mate78 válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 19, 2008
igen,jól emlékszel,a Munkácsiban is ez volt.

üdv.
(#) Mate78 hozzászólása Feb 19, 2008
Mármint a PL82-es.Én a PL82-höz való kimenőt PCL86-hoz használom.
Lehet hogy bot a fülem,de semmi különbség az PCL86 kimenőhöz képest.

üdv.
(#) Mate78 válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 19, 2008
Üdv a csövesek között Szabi83.
Ezek szerint megfertőztünk.
(#) Mate78 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 19, 2008
Idézet:
„De tényleg,a jól tervezett hiperszil kimenőnél jobbat senki nem tud,egy igazi hi fi csöveshez.”


Remélem igazad van.Most készül az SE kimenőm SM85B magra PCL86/EL84 hez.
Én úgy tudom hogy azért a lemezes trafókat részesítik előnyben a csöves erősítőkben,nem a hiperszileket.

üdv.
(#) szabi83 válasza Mate78 hozzászólására (») Feb 19, 2008
csak szeretném hallani a zenét vagyis a hangszereket ahogy szólnak.. :yes:

st151 nem adja vissza
ic-sekről nem is beszélve

b7 -et még nem éllesztettem fel, erről még nem tudom..

egyedűl a "tip147/142 120Wos" az visszaadta, de azok begerjedtek és leégtek a végtranyói, lehet elő veszem őket majd..

Üdv
(#) kocos válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 19, 2008
Az az érdekes, hoygf mikor a múlt héten elkészült a stereo PCL86-om, és eslőnek hallotam, akkor én is le voltam hűlve, hogy micsoda tér, meg hogy szólnak a hangszerek, főleg a dob, most meg már olyan jó 30 óra hallgatás után semmi extra Megszoktam, gondolom..Kíváncsi lennék, most hogy szólna ha viszakötném az Onkyot ? Sztem kidobnám egyből az ablakon
A GU-50 SE-t kellene megcsinálni, de nincs pénzem foglalatra Se trafó vasra Apropó! Hypersil , vagy akár sima Si vasat hol lehet kapni, egyszerre többet, akár bontottat is?
(#) Imi65 válasza kocos hozzászólására (») Feb 19, 2008
A 2x2 6P45Sz után kb 1 ! hónap kellett, mire újra ráfanyalodtam az A-9511-esre. És akkor sem tetszett.
(#) kocos hozzászólása Feb 19, 2008
Hát igen, a jót könnyű megszokni!

OFF :
Nincs meg Neked véletlen a Minivohm csővoltmérő kapcsolása? Orion KTS gyártmány! Jó régen kaptam, és vagy 3 éve nem használtam, de most bekapcsoltam, és hát nem a legtökéleteseb ... Nem egy bonyolult szerkezet, de vaktában nem akarok nekimenni
(#) Mate78 válasza kocos hozzászólására (») Feb 19, 2008
SM85B-t kompletten hálózatinak megtekerve tudok 5000-ért.A vasak német gyártmányok.
Ha érdekel szólj,és megadom a srác elérhetőségét.
Nemrég hirdette itt a HE-n is.

Én már vettem tőle kettőt.

üdv.
(#) kocos válasza Mate78 hozzászólására (») Feb 19, 2008
És ez dupla? Mármint 4 darab "C" ?
(#) Mate78 válasza kocos hozzászólására (») Feb 19, 2008
Igen,egy trafó áll 4 darab "C" vasmagból,csévéből,tarfókeretből,bilincsekből,csavarokból,szóval szóval komplett.
A srác valami labortáphoz tekertette,ezért 230-as primer rajta van,meg mindenféle szekunder.
Én most tekertettem belőle SE kimenőt.

üdv.
(#) Imi65 válasza kocos hozzászólására (») Feb 19, 2008
Mintha valamelyik RT-ben láttam volna, vagy csak hasonlót? Ha lesz szusszanatnyi időm, megnézem.
A Badacsonyt már megnéztem. Az ECL82 pentódája végfok, a triódája NF önrezgő keverő, az EBF80 diódája (az egyik) demodulátor, a pentóda anód KF erősítő, ill. a segédrács, mint HF trióda, az előfok. Ravasz!!!
Következő: »»   45 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem