Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2626 / 3960
(#) haky válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
Köszönöm.! Valamiért ragaszkodom ehhez a *. Annyira jó az effekt. Nem akartam egy mikrokontrollert erre elhasználni de azt hiszem ez marad. Köszönöm a válaszod. Szia!

*mod nem a kocsmában vagy!
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2015
(#) nedudgi válasza haky hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
Nem a kocsmában vagy!
(#) moltam válasza haky hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
A gond hogy iszonyat vékonyak a kábelek és még olyannal is találkoztam hogy nem volt tehermentesítve a vezérlőből kijövő egyik szál sem. Nagyon könnyen szakad, tényleg veszélyes.
(#) BarnaPili válasza haky hozzászólására (») Aug 28, 2015 / 1
 
Ha van leválasztó trafód.akkor meg leheetne mérni,mekkora fesz van a paca melletti elkó
két lábán.Ha van köze a 9 V-hoz,akkor elindul ,a kimeneteit meg meg lehet mérni,melyik mikor aktív,onnan egy lépés a ledsorok rákötése. Ez a 9 V szentírás? Nem lehet mondjuk 12?
István
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2015
(#) attika hozzászólása Aug 28, 2015 /
 
Sziasztok.
Egy olyan kérdésem lenne felétek,hogy van egy szünetmentes tápegység akksim.
Az létezik,hogy van abba valami elektronika,mert ha rákötöm a Rc autó izzító elektronikáját akkor valami elkezd benne ciripelni,és az akksi ciripel nem az izzító elektronika.
(#) mikrokapcsolo hozzászólása Aug 28, 2015 /
 
Sziasztok! Van egy pár lm386-os ic-re épülő kis erősítőmodulom, amivel fejhallgatót szeretnék meghajtani. Maga a panel tartalmaz mindent, ki-becsatoló kondikat, és a szükséges ellenállásokat, illetve egy potit, amivel az erősítést állítom. Ha a kimenetre egy 8 ohm os hangszórót kötök, a bemenetre pedig 775mV (0dB)-os szinuszjelet, vagy akár zenét egy lejátszóból, tökéletesen működik. Amint a fejhallgatót teszem a kimenetre, az erősítő begerjed, először ciripel, majd szépen négyszögesedik a kimenet szkóppal nézve. Megpróbáltam a fejhallgató két oldalát párhuzamosítani (később is mono lesz a cél) a kisebb impedancia érdekében, kicsit javult a helyzet, de így is begerjed. Mit lehet tenni ez ellen? Magukon a modulokon valami alkatrészt kéne cserélni? Mivel 5 panelről lenne szó, nem szívesen "dobnám el" őket, és vennék/csinálnék másik kapcsolást hozzájuk. Inkább a modulokat mókolnám, hogy működjön.
Aki tudna valami segítséget adni, kérem, ne tartsa magában. Előre is köszönöm.
(#) mikrokapcsolo válasza attika hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
Az ilyen akkukban nincs semmi elektronika. Esetleg, a te elektronikád által felvett -gondolom- nagy áram, ami valószínűleg négyszögjel, hangját hallod.
(#) attika válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Aug 29, 2015 /
 
Biztos,hogy négyszögjel mert kis kapcsolóüzemű táp van benne,de ami megint csak biztos,hogy az akksitól hallom a hangot is.
(#) dokidoki válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Aug 29, 2015 /
 
A belinkelt képen lévő modul alapvető hibája, hogy a 386 - 6os lábán nincs kiépítve egy tápfeszültségszűrő elko. Így könnyen gerjedékeny lehet. Oda kellene egy 100µF kondi, a pici kerámia SMD-k kevesek.
Ui.: Azt sem látni, hogy a kimenetén lenne Boucherot-tag. Bár mintha a C4-R2 lenne az.
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2015
(#) proli007 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Aug 29, 2015 /
 
Hello! Susztermatt: Ha hangszóróval működik, tegyél a helyére egy 10ohm-ot, és úgy a hallagatót(kat). Ha nem telepes, nem gond, hogy el megy egy kis villany..
(#) mikrokapcsolo válasza proli007 hozzászólására (») Aug 29, 2015 /
 
dokidoki: 100µF kondi sem sokat segített.

proli007: Tápról megy, tehát nem gond. Köszönöm, kipróbálom.
(#) mikrokapcsolo válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Aug 29, 2015 /
 
Az ellenállás sokat segített, bár kissé így is torzít, de szerintem ez már jó lesz így. Köszönöm a segítséget.
(#) Kovabe hozzászólása Aug 29, 2015 /
 
Sziasztok
Egy olyan kapcsolást keresek ahol van egy bejövő 5V, van egy 3V-os elem és a kapcsolást biztosító alkatrészek. A kapcsolás működése arról szolna hogy ha valami oknál fogva eltünik az 5V akkor a 3V-ról üzemelne tvább az elektronikám. Van erre valami egyszerü tranzisztoros megoldás?
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2015
(#) mikrokapcsolo válasza Kovabe hozzászólására (») Aug 29, 2015 /
 
Helló! Szerintem egy dióda megoldja a problémát. Ha kritikus a feszültség, akkos schottky dióda. Az 5V-os ágba a diódával belecsatlakozol, így az 5V nem tölti a 3V-os elemedet, de ha elszáll a betáp, a dióda nyit, és 3V (mínusz dióda) megy tovább.
(#) Bakman válasza Kovabe hozzászólására (») Aug 29, 2015 /
 
Két egyszerű variáció. A relés megoldásnál van holtidő, amíg a relé érintkezői zárnak, plusz a relé fogyasztása. A diódás megoldásnál a diódák nyitófeszültségével kevesebb jut az áramkörnek, amit így akarsz táplálni.

Shot_742.jpg
    
(#) Kovabe válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Aug 29, 2015 /
 
Ok ez már bennem is felvetödött de félek a PIC instabilitásáról mert amit terveztem az nem nagyon szereti ezt a kis feszültséget ha jól olvastam. Illetve másra is szeretném használni ami még tervbe van véve de még leírni sem tudom mert mindig jön valami kis hülyeség bele.
Ezért gondoltam hogy valami relé szerüség csak tranzisztorból.
(#) tkovacs válasza Kovabe hozzászólására (») Aug 29, 2015 / 1
 
Helló! Szerintem neked a mellékelt kapcsolás kell.
(#) Kovabe válasza tkovacs hozzászólására (») Aug 29, 2015 /
 
Igen erre van szükségem, köszönöm.
(#) haky válasza BarnaPili hozzászólására (») Aug 29, 2015 /
 
Szia István.

De lehet 12v Ami a lényeg, hogy programozás nélkül szeretném megoldani ezzel az effektel a dolgot.
Még nem méregettem semmit rajta.
(#) teszti hozzászólása Aug 29, 2015 /
 
Sziasztok!

Melyik diódának a legkisebb a feszültségesése?
(#) elektroncso válasza teszti hozzászólására (») Aug 29, 2015 /
 
A zárlatosnak.

Amúgy valójában ha jól tudom a schottky diódának. Vagy az az alacsony nyitófeszültségéről híres?
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2015
(#) Csupasz válasza teszti hozzászólására (») Aug 29, 2015 /
 
teszti: gondolom, arra vagy kíváncsi, melyiken esik a legkisebb feszültség: szilicium
elektroncső: igen, a zárlatos (bár ez inkább megszakad...) a schottky a gyorsaságáról híres.
(#) qvasz2 válasza Csupasz hozzászólására (») Aug 29, 2015 /
 
A germánium diódán jóval kisebb fesz. esik, mint egy sima szilíciumon, viszont sokkal kevésbé terhelhető. A legjobb választás a schottky dióda.
(#) sany hozzászólása Aug 29, 2015 /
 
Sziasztok!
Ezt a típusú fóliakondenzátort helyettesítem egy egy ilyen típusúval?
Köszi!
(#) teszti hozzászólása Aug 29, 2015 /
 
Igen, a diódán való fesz.esés érdekelt. Köszi a segítséget.
(#) Wind-Storm hozzászólása Aug 30, 2015 /
 
Helló!

Van egy ősrégi 6 ceruzaelemes vérnyomásmérő, valószínűleg ugyanez a típus: link.
Vagy beletörött, vagy a gépen kívül letörött a tűje a jacknak.
Sajnos jobb képet nem találtam amin esetleg látszana a sértetlen csatlakozó.
Nekem már csak egy maradvány maradt amelyből nem nagyon tudom eredetileg hogyan nézhetett ki ez a kétpólusú jack. Valaki esetleg ismeri, illetve vajon van még forgalomban ilyen?
Sajnos autofókusz nélküli gagyi vga kamerával nem sikerült egyelőre jobb képeket készítenem..
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2015

1.jpg

2.jpg
   
(#) fongab válasza Wind-Storm hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Szia
Ezeknél a készülékeknél, a szív dobogását mérik ezzel.
piezo hangszedő Elvileg még kapható. Ha a sima 3,5 nem megy bele, akkor marad a 2,5 jack
üdv.
(#) Abukodonozo hozzászólása Aug 30, 2015 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítségre volna szükségem, mert elakadtam Megépítettem ezt az oszcillátor kapcsolást Bővebben: Link, ami lényegében a törlöáramot hivatott a törlőfejnek szolgáltatni és az előmágnesezést a felvevő fejeknek egy magnóban. Faék egyszerű és még sem működik, a kapcsolás 160 mA áramot vesz fel a labortáb szerint, de a fejen még sem tudok feszültséget mérni. Mi lehet a baj? Az egyetlen dolog ami nálam eltér a rajztól az, hogy nem MPSU-05-öt használtam, hanem BD139-et.

Előre is köszi!
(#) eSDi válasza Abukodonozo hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Üdv!

Mivel mérted? Multiméterrel az 50kHz-es freki miatt nem igazál tudod mérni.
(#) Abukodonozo válasza eSDi hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Multiméterrel, szkópom sajnos nincsen. Azért nem értem, mert próbából rámértem még egy pár törlőfejre magnókban és azokon tudtam feszültséget mérni.
Következő: »»   2626 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem