Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítőhöz való hangsugárzó védelem (koppanásgátló)
Lapozás: OK   142 / 196
(#) reloop válasza nzozz hozzászólására (») Júl 23, 2015 /
 
Szia! Írd rá a rajzra a T5,6,7 nem testre menő lábainak feszültségeit!
(#) RobyBoy hozzászólása Júl 27, 2015 /
 
Sziasztok!
Mostanában ismét elkapott az erősítő építés vágy,ami ugye a védelmet is hozza magával.
Megépítettem az Majki féle koppanás gátlót,Alkotó féle panel tervvel.A kérdésem az lenne hogy ezt a kapcsolást lehet 12V os relével használni?Csak a relé beültetésnél jutott eszembe,hogy jelenleg csak ilyenek vannak itthon,de abból is egy dobozzal.Másik fajtát nemigazán akarok most készíteni,mert a panelem is elfogyott.Illetve ezek tekercs ellenálása 300 ohm körül van,ez nagy gondot jelent?
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2015
(#) nzozz válasza reloop hozzászólására (») Júl 31, 2015 /
 
Köszi a választ!
T5 S-D 16V, S-G 0,067V
T6 C-B 16V, C-E 14,5V
T7 E-B 0,7V, E-C 0,06V
(#) reloop válasza nzozz hozzászólására (») Júl 31, 2015 /
 
A LED-ek működtetése rendben. Sajnos az R6 nem tudja felhúzni a FET gate feszültségét. A T2,3,4 valamelyike például nyitva van, bár a késleltetés letelte után a DC hibát leszámítva zárva kéne lenniük. Mérd meg melyiknek nagyobb a bázis-emitter feszültsége 0,4V-nál, esetleg van-e köztük C-E zárlatos mint az a T6-tal megesett. Nagyon kis valószínűséggel C3 zárlat is lehet.
(#) nzozz válasza reloop hozzászólására (») Júl 31, 2015 /
 
Zárlatot nem találtam, T1 0,02V, T2,3 0V, T4 0,17V B-E fesz.
(#) reloop válasza nzozz hozzászólására (») Júl 31, 2015 /
 
Ha nem zárlatos a FET gate, akkor R6, C3-ra szűkül a kör. NYÁK átvezetés, szakadás kizárható?
(#) nzozz válasza reloop hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
A C3 és az R6 nem zárlatos. Nincs szakadás Illetve átvezetés(műszerrel ellenőriztem).
(#) reloop válasza nzozz hozzászólására (») Aug 2, 2015 /
 
Ha méréseid, megfigyeléseid közül egy sem hibázna, akkor az R6 elkezdené tölteni a C3-at. Vedd ki egyenként a C3 pozitívhoz kapcsolódó tranzisztorokat (4db) és minden alkalommal mérd a kondi feszültségét áramaláhelyezés után pár másodperccel. Az R6 ugye nem szakadt és az egyik lába megkapja a tápot?
(#) h3ll hozzászólása Aug 3, 2015 /
 
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Hol találom meg pontosan ennek a tervnek a kapcsolási rajzát (az alkatrészek miatt)? Nekem csak a hangszóróvédelemre lenne szükségem.
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2015
(#) szucsistvan123 válasza h3ll hozzászólására (») Aug 3, 2015 /
 
Írj neki levelet! Nekem is segített!
(#) reloop válasza h3ll hozzászólására (») Aug 3, 2015 /
 
Szia! Alkotó hivatkozott a témára, így kell keresni benne.
Remélem ezzel többet segítettem mintha belinkelem magát a rajzot
(Link)
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2015
(#) h3ll válasza reloop hozzászólására (») Aug 3, 2015 /
 
Köszönöm a segítséget! Honnan lehet tudni a topic számát?
(#) reloop válasza h3ll hozzászólására (») Aug 3, 2015 /
 
Az oldal fejlécében lévő keresőablakba beírod: TDA7294, ott lesz a topic a találatok között
(#) h3ll válasza reloop hozzászólására (») Aug 3, 2015 /
 
Igen azt tudom , de ahogyan kerestél te is számot írtál be: * topic:1064 user:Alkotó
Hogyan tudok szűrni külön topicra pl. a te remekműveid vagy alkotó stb....
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2015
(#) reloop válasza h3ll hozzászólására (») Aug 3, 2015 /
 
Itt a leírása, a kereső használatának is.
(#) h3ll válasza reloop hozzászólására (») Aug 3, 2015 /
 
Szuper, köszönöm!
(#) djhans hozzászólása Aug 16, 2015 /
 
Sziasztok! Tudnátok ajánlani egy egyszerű hangszóróvédő, koppanásgátló kapcsolást ami az Orion SE1025-be belefér és nem kell neki külön trafó? Elvesztem itt a bőség tengerében. Köszönöm.
(#) lóri válasza djhans hozzászólására (») Aug 16, 2015 /
 
Az orionos topikba raktam egyet upc1237-el.
(#) DINGICE hozzászólása Szept 3, 2015 /
 
Sziasztok, segitsetek legyetek szivesek!
Az alabbi hangfalvedelmet kötöttem be az EA6383s erösitömbe. Bekapcsolas utan a rele nem huz be csak akkor ha a vegfokbol erkezö jelet ( bal-/jobb) kiforrasztom. Megmertem a vegfokbol erkezö vezetekeket elöször a GND-hez viszonyitva majd a +34v hoz viszonyitva. Az elsö esetben 0V-t mertem de a +34-hez kepest pedig -34V-ot. Nem tudom mi lehet a problema, a pozitiv taplalast a +34- re kötöttem, a minuszt a GND-re. Lehet hogy nem jol kötöttem be? Ugy tudom hogy egyaltalan nem szabad normalis esetben egyenfeszültsegnek lennie a vegfokok kimenetein. Egyebkent teljesen normalisan müködik az erösitö szepen szol nem melegszik semmi. Kerlek ha van valakinek valamilyen ötlete segitsen! Köszi elöre is!

image.jpg
    
(#) Tomi20 válasza DINGICE hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Szia

Arra esetleg nem gondoltál, hogy a rajzon is jelzett +12V nem véletlen? Oda nem jó a végfok 34V-ja. Két megoldásod lehet: Vagy külön tápegységgel meghajtod (esetleg a trafódon van segédfesz kivezetés), vagy a 34V-ból csinálsz 12V-ot. Erre Én nem tennék egyszerű 7812 stabilizátort, max 35V a bemenő feszültsége, eléggé határon van, ráadásul sokat fűtene feleslegesen. Másik megoldás, vennék step-down konvertert, pár ezerért kapható.
(#) DINGICE válasza Tomi20 hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Nem nem! A 12V-al minden rendben termeszetesen egy 12V- os feszstabilizatorral taplalom a hangfalvedöt egy BD241-el es 7812 kapcsolassal. Azzal minden ok. Ennek a feszültsegstabilizatornak a betapjat kötöttem a +34-re, a minuszat pedig GND- re. Ezeket jo helyre kötöttem? Lehet hogyha a GND es a -34 volt köze kötnem akkor jo lenne? Ez most lehet hogy egy baromsag...
(#) pont válasza DINGICE hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
A TIP tranyó bázisán mit mérsz?
(#) DINGICE válasza pont hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Nem tudom azt nem mertem. De mostmar agyban vagyok, holnap mindenkeppen ramerek.
(#) szamóca válasza DINGICE hozzászólására (») Szept 3, 2015 / 2
 
Tudom hogy telefon, meg ékezethiány, de hogy átformálja a mondatok értelmét.
(#) DINGICE válasza szamóca hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Valoban
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2015
(#) DINGICE hozzászólása Szept 4, 2015 /
 
Sziasztok! Na sikerült megmernem a Tip tranzisztor bazisan levö feszültseget: amikor nincsenek rajta a vegfokokrol erkezö zsinorok akkor 1.2V merhetö ( ekkor a rele behuz), amikor rajta vannak akkor 1,07V merhetö(ekkor nem huz be). Egyebkent kiforrasztottam a vedelemböl az összes tranzisztort es kimertem öket, mind jonak bizonyult. Viszont eszrevettem egy erdekes dolgot: bekapcsolas utan csak kezzel erintve a vegfokokrol erkezö vezetekeket egyszer az egyiket, majd a masikat, azt tapasztaltam, hogy a jobb oldali csatornanal leold a rele, (müködesbe lep a vedelem) a bal oldalinal nem! De ha a bal oldali rajta van bekapcsolas elött, akkor viszont mar nem huz be a rele bekapcs utan, a jobb oldalinal meg se igy se ugy nem huz be. A bal oldalinal most csereltem a vegfoktranyokat BD910-911-re. A jobb oldaliban a gyari TE1819-1820 gyariak vannak meg! Fogalmam sincs mi lehet a gond!
(#) reloop válasza DINGICE hozzászólására (») Szept 4, 2015 /
 
Szia! Ellenőrizd a védelem áramkört és az erősítőt összekötő test (GND) vezetéket, például a multiméter szakadásvizsgálójával.
A védelem két bementi pontját kösd testre, ekkor a relének be kell húznia, különben építési hibás.
Mérd meg 2V egyenfeszültség állásban az erősítő kimeneteit testhez képest és számolj be az eredményről!
(#) DINGICE válasza reloop hozzászólására (») Szept 4, 2015 /
 
Szia! A testvezetek teljesen jo, nem szakadt. A vedelem bemenetere ugy kössek testet hogy rajta vannak a vegfok vezetekek vagy azok nelkül? Mert ha testre kötöm a vegfokokat akkor elmeletileg elszallnak nem!? Közben merem a vegfokokat!
(#) DINGICE válasza DINGICE hozzászólására (») Szept 4, 2015 /
 
Jobb vegfok: 0.03V
Bal vegfok: 0.1V a meres eredmenye
(#) DINGICE válasza DINGICE hozzászólására (») Szept 4, 2015 /
 
Rakötöttem testre a vedelem bemeneteit külön-külön majd egyszerre mindkettöt. Külön külön nem törtent semmi majd amikor együtt tettem testre akkor a trafo elkezdett hallhatoan bugni, majd amikor levettem teströl mindkettöt akkor egy pillanatra behuzott a rele de egyböl el is engedett. Ma atellenöriztem a rajz alapjan az aramkört es minden stimmel.
Következő: »»   142 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem