Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítőhöz való hangsugárzó védelem (koppanásgátló)
Lapozás: OK   143 / 196
(#) pont válasza DINGICE hozzászólására (») Szept 4, 2015 /
 
Tegyél már fel egy fényképet alkatrészoldalról is nyákoldalról is, légy szíves!
(#) DINGICE válasza DINGICE hozzászólására (») Szept 4, 2015 /
 
A vedelem tapellatasahoz hasznalt BD241 7812 paros a hazra vannak erösitve csillammal szigetelögyürüvel. Gondolom ez igy jo!?
(#) DINGICE hozzászólása Szept 4, 2015 /
 
Küldöm a kepeket. A hianyzo alkatresz a vedö dioda helye, ez rajta van a relen, arele pedig külön van mert akkora mint ez az aramkör.
(#) DINGICE hozzászólása Szept 4, 2015 /
 
A ket 47µF-os kondi milyen celt szolgal? Azokat nem ellenöriztem.
(#) reloop válasza DINGICE hozzászólására (») Szept 4, 2015 /
 
A 47µF kondik a jelet és az egyenfeszültséget választják szét, ez egy aluláteresztő szűrő, jelen problémához nincs köze.
Az előbbi próba természetesen a végfokok nélkül végzendő, arról már tudjuk, hogy úgy nem jó.
A végfokok kimeneti feszültsége rendben.
Magának a kapcsolásnak gyenge pontja, hogy BC547, BC557 tranzisztorok bázisai a környezetből összeszedhető zavarjelektől simán kinyitnak - az eredményt láthatod. Megfelelően árnyékolt környezetben jobban működne.
(#) DINGICE hozzászólása Szept 4, 2015 /
 
Köszi a velemenyezest es a tanacsokat. Akkor most celszerü a tranyokat erzeketlenebbre cserelni, vagy pedig probaljam meg valamilyen femdobozba csomagolni?
(#) reloop válasza DINGICE hozzászólására (») Szept 4, 2015 /
 
Remélem ír aki használ ilyet.
Ha addig sikerül eljutni az árnyékolással, hogy csak a 12V tápot kapja meg és a bemeneteket a testre (jelenleg zöld vezeték) kötve, bekapcsolás után késleltetve behúz a relé, akkor tartom beépítésre érdemesnek.
(#) DINGICE válasza reloop hozzászólására (») Szept 4, 2015 /
 
Ok köszi megprobalom igy. Es hogyha a bemeneteket testre kötöm es behuz a rele akkor müködik a hangfalvedö resze?
(#) reloop válasza DINGICE hozzászólására (») Szept 4, 2015 /
 
A védelmet remekül tesztelheted például egy 9V-os elemmel.
(#) DINGICE válasza reloop hozzászólására (») Szept 4, 2015 /
 
Holnap kiprobalom! Köszi joejt
(#) DINGICE válasza DINGICE hozzászólására (») Szept 5, 2015 /
 
Sajnos nem müködik ugy ha testre teszem mindket bemenetet. Söt tegnap en hülye felreertettem amit irtatok es mindket vegfokot testre erintettem egyszerre es azota a nemito funkcio nemhogy nemit, hanem ha hozzaerek a bekapcsologombhoz akkor elkezd bugni mint a bolond. Ugyhogy lekötöttem inkabb
(#) Helios hozzászólása Szept 14, 2015 /
 
Sziasztok!

Ha 2.1-hez szeretnék ilyen áramkört akkor ahhoz csinálnom kell egy stereo-t, és mellé egy mono-t, vagy van valahol egy "3 csatornás" verzió is?
(#) szamóca válasza Helios hozzászólására (») Szept 14, 2015 /
 
Létezik három-négy -öt -stb.. áramkörös relé is.
Bemenetből meg annyit készítel amennyit akarsz.
(#) Helios válasza szamóca hozzászólására (») Szept 14, 2015 /
 
Ami nekem van most jelenleg - a BSS fajta - az jelenleg 2 csatornás. Ha mellé pakolok egy relét az nem jó megoldás? Vagy szükséges mindenféleképpen figyelni a sub csatornát is?
(#) szamóca válasza Helios hozzászólására (») Szept 14, 2015 /
 
Ahogy a soros áteresztő tranzisztor SOA-görbéjét nézem, olyan 130mA-t bír max 12V-on.
Ha a két relé áramfelvétele nem haladja meg, akkor mehet kettővel, de csak akkor érdemes ezt kókányolnod, ha nincs megfelelő számú érintkezőpárral ellátott reléd. Ha több az áramfelvétel, akkor nagyobb tranzisztorrral kell helyettesítened, pl. BD139.
A basszus csatorna ugyanolyan fontos, mint a többi. Miért is ne lenne fontos? A 22k-ellenállásból teszel be annyit ahány bemenetet szeretnél rákötni. Bemenetenként az a három forint nem egy nagy összeg.
(#) Helios válasza szamóca hozzászólására (») Szept 14, 2015 /
 
Tudom hogy nem nagy pénz, nem is azért kérdeztem. Van itthon relém, azért kérdeztem hogy megoldható-e igy.
(#) DINGICE hozzászólása Szept 14, 2015 /
 
Sziasztok! Ha egy vedelem +-ra es "-"-ra is 2.3V-nal kapcsolja le a relet, az nem tul magas?
(#) reloop válasza DINGICE hozzászólására (») Szept 14, 2015 /
 
Szia! Határértéken egy erős fél wattal fűti a hangszórótekercset, az még nem vészes. Ne félj, ha igazán elromlik az erősítő akkor valamelyik táp fog ott teljes egészében megjelenni (sajnos). Így kisebb az esélye egy erőteljesen kivezérelt, nagyon alacsony frekvenciás jel okozta indokolatlan letiltásnak.
(#) DINGICE hozzászólása Szept 14, 2015 /
 
Köszi a megnyugtatast!
(#) blaci hozzászólása Szept 17, 2015 /
 
Üdv!

Van egy, a mellékelt kapcsolási rajz szerinti koppanásgátló párom.
Kitben vettem őket, és a nyákon 12v~ tápellátás szerepel. Az erősítőben egy 2x25V trafó van, és ha nem lenne feltétlen lényeges, akkor nem is raknék bele továbbit. Az LM317 adatlapját néztem, és szerintem gond nélkül el kellene viselnie a 25V bemenetet, a kondik pedig 50V-os példányok.
Működhet a dolog, vagy nagyon melegedni fog?
(#) reloop válasza blaci hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
Szia! A relé tekercsellenállásából ki tudod számolni nagyjából mennyi lesz az áramfelvétel, ebből és a stabilizátoron eső feszültség megtudod mennyit kell elfűtened. Ha gond a számítás, írd meg hány ohm mérető relé tekercs lábai között.
(#) blaci válasza reloop hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
A tekercsek 278, illetve 273Ω. De mennyi a feszültség esés? A kimenet 12,71V a kalkulátor szerint, de azt bevallom, nem tudom, hogy egy ilyen típusú egyenirányítás mennyire változtatja meg a bemenő feszültséget..
(#) reloop válasza blaci hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
A bemenő feszültség elérheti a 34-35V-ot míg nem húz meg a relé, akkor esik majd pár voltot.
Egy ekkora hűtőlemezt ajánlott a stabilizátorra fogatni.
(#) blaci válasza reloop hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
Köszönöm a segítséget. Egy hasonló bordát adtak hozzá, akkor ezek szerint elég lesz.
(#) reloop válasza blaci hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
Csak egy ág 25VAC-t köss be, akkor még kisebb lesz a terhelt állapotú bemenő feszültség, így a melegedés is.
(#) blaci válasza reloop hozzászólására (») Szept 18, 2015 /
 
Úgy gondolod, hogy kössem sorba a két panelt?
(#) reloop válasza blaci hozzászólására (») Szept 18, 2015 /
 
Nem lehet sorba kötni, mert közös testpontúak. A 2x25VAC mindkét ágát fogadja az áramkör, ebből ajánlottam, csak az egyiket kösd be.
(#) Zosi hozzászólása Szept 25, 2015 /
 
Sziasztok! Szeretném megépíteni a skoris falbontós változatot reloop csinálta a nyáktervet ha minden igaz az értékeket módosítottam a táblázat szerint amit skori ajánlott. Ajánlana valaki hozzá egy tipusú relét és hogy az Rt mennyi legyen? 80V dc-re kéne (ST151).
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2015
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Szia! A terv Doncso kollégának köszönhető
80V-hoz 48V-os relét választanék.
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Szia! Elfekvőben van RECO GPM4 relém 24V 800ohm tekercsel. Ez esetleg még belefér? Ha megkérlek kiszámolod nekem az előtétet meg hogy hány wattos kellene?
Következő: »»   143 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem