Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2634 / 3959
(#) jani1987 hozzászólása Szept 11, 2015 /
 
(#) gazspe hozzászólása Szept 11, 2015 /
 
Sziasztok!

Egy IRFZ44-es FET-tel kapcsolatosan kérdeznék. 555 PWM kimenetére tenném, de nem tudom, hogy milyen ellenállással rakjam be. ( Bővebben: Link , R4-ről lenne szó). Úgy tudom a FET-ek gate ellenállása megohmos nagyságrend, szóval tág határok között mozoghat, de nem szeretném megsütni.
Köszönöm a válaszokat.
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2015
(#) granpa válasza gazspe hozzászólására (») Szept 11, 2015 /
 
Oda van írva: 1kOhm
(#) ferci válasza gazspe hozzászólására (») Szept 11, 2015 /
 
Az 555 kimenete max. 200 mA-t tud, tehát ebben a szituban 68 ohm-ig nyugodtan lemehetsz az R4-gyel.
Kérdés, a szimulátorod hogyan látja majd a drainben a gate kapacitás hatását.
(#) gazspe válasza granpa hozzászólására (») Szept 11, 2015 /
 
Ezt a kapcsolást már én raktam össze, le akartam szimulálni, hogy az itthoni eszközökből mit tudok összerakni, nem tudom, hogy jó-e, ezért kérdeztem.
Ferci: köszönöm, ha nagy ellenállást teszek be, akkor nem fog nyitni rendesen (pl. beteszek egy 100k-sat, akkor nem esik elég fesz a FET gatején, hogy nyisson?), ha kicsit, akkor pedig átüt? FET drain-source átmenetén nem folyik áram (tudtommal), az R4-en folyó áram hol talál földet?
(#) ferci válasza gazspe hozzászólására (») Szept 11, 2015 / 1
 
Ha nagy ellenállást teszel be, növekvő frekin lassú lesz az átmenet a nyitott és zárt állapot között és egy konkrét kapcsolásban ez veszteségként lép(ne) fel.
Tanulmányozd az R-C tagok alkalmazását és itt láthatod a hátrányt fet esetében..
Az R4-en a kezdeti gate-kapacitás töltőárama folyik és ez 3-4 * RC idő alatt kb. 0-ra csökken.
0 volt 555 kimenetnél ugyanez játszódik le, csak fordítva ( kisütés ).
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2015
(#) gazspe válasza ferci hozzászólására (») Szept 11, 2015 /
 
Érthető, köszönöm.
(#) ferci válasza gazspe hozzászólására (») Szept 11, 2015 /
 
Oké, rendi... ezek az idők átlagban pár tized us-ok.
(#) granpa válasza gazspe hozzászólására (») Szept 11, 2015 /
 
Furcsa is volt, offba akartam tenni.
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2015
(#) trickentrack hozzászólása Szept 11, 2015 /
 
Üdv!

Gondolom létezik olyan kapcsoló amivel 3 sáv között tudok váltani. (A képen látszik hogy értem.)
Ennek a kapcsolónak mi a neve?
Arra kéne igazából, hogy elosszak vele egy sterreo kábelt és, hogy ki tudjam választai hogy mikor melyik hangszóróra menjen. (Egy fejhalgató és egy házi mozi között kéne váltani mivel csak egy jack van a gpen)

Szóval akkor hogy nevezik ezt a fajta kapcsoló?
Előre is köszönöm!
(#) Bakman válasza trickentrack hozzászólására (») Szept 11, 2015 / 1
 
Igen, létezik: HEStore vagy HEStore.
(#) trickentrack válasza Bakman hozzászólására (») Szept 11, 2015 /
 
Köszi!
(#) teszti hozzászólása Szept 12, 2015 /
 
Sziasztok!

A zener diódáknál a feszültség érték mit jelent?
(#) tkovacs válasza teszti hozzászólására (») Szept 12, 2015 /
 
Az a feszültséget jelenti, amelyet a dióda kapcsain lehet mérni abban az esetben ha záróirányban feszítjük elő a megfelelő minimális áramot áthajtva rajta. A zener feszültség közel állandó marad tágabb áram tartományban, ezért lehet feszültség stabilizálásra használni.
(#) kérdező hozzászólása Szept 12, 2015 /
 
Megépítettem ezt a kapcsolást, pontosabban csak az IC-s részét. A kimeneteken mégse jelenik meg négyszögjel. Működőképes kapcsolásról van szó? Pedig olyan egyszerű kapcsolás, hogy el se lehet rontani.
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2015
(#) proli007 válasza kérdező hozzászólására (») Szept 12, 2015 /
 
Hello! Működnie kellene, bár az IC 7-14 lába közé illett volna egy tápszűrő kondit tenni.
(#) kérdező válasza proli007 hozzászólására (») Szept 12, 2015 /
 
Mégse működik.
Lehet, hogy forrasztáskor túlmelegítettem az IC-t?
(#) proli007 válasza kérdező hozzászólására (») Szept 12, 2015 /
 
Hogy Te mit tettél, és mit nem, az számunkra rejtély. Bár nagyon igyekszünk, de a távolbalátás, még mindig nem megy..
Ha megnézed a hálót ("4047 astabil"), hogy a 4047-nél mely lábakat hova kell kötni astabil módban, akkor láthatod hogy az a rajz szerint jó..
(#) kérdező válasza proli007 hozzászólására (») Szept 12, 2015 /
 
Na végre. Az egyik kimeneten már van négyszögjel. Átnézem a forrasztásokat máshol is a panelon. Csak azért kérdőjeleztem meg a rajz használhatóságát, mert már jártam pórul netes kapcsolással.
(#) proli007 válasza kérdező hozzászólására (») Szept 12, 2015 /
 
A Net-en biztos hogy nem minden jó. De azért van az adatlap, amit tanulmányozni kell..
(#) kérdező válasza proli007 hozzászólására (») Szept 12, 2015 /
 
Az előbb átnéztem az adatlapot.

Végre működik.
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2015
(#) pucuka válasza kérdező hozzászólására (») Szept 12, 2015 /
 
Azzal kellett volna kezdeni. Fontos az nidőzítő ellenállás, és a kondenzátor aránya is. Az adatlapon találhatsz erre nézve diagrammokat, amit illik figyelembe venni.
Adatlap
(#) zsolti1985 hozzászólása Szept 12, 2015 /
 
Sziasztok! Egy hifi táp paneljából szedtem kit ezt a két alkatrészt mert nem szóltak a hangszórók. Ezeket találtam a panelon amik megvoltak kormosodva. A mellette lévő biztik is kimentek (üvegbiztik).
RS602, D104k. Ezeket mivel tudnám helyettesíteni. Egyenirányítom van KBP06 de ennek az értéke ami eltér az a IF(AV) 2.0A ami meg benne volt az meg IF(AV) 6.0A. Tudna nekem valaki segíteni?
(#) qvasz2 válasza zsolti1985 hozzászólására (») Szept 12, 2015 /
 
Az első egy diódahíd, és valóban 6A-es, így ami neked van, az nem jó helyette, mert csak 2A-t tud!
(#) forma3 hozzászólása Szept 12, 2015 /
 
Sziasztok!
GBU 406 típusú egyenirányítónál mi okozhatja, hogy csak 200V DC körül jön ki belőle, nem az elvárt 325V körüli feszültség? Hibás lehet?
(#) Bakman válasza forma3 hozzászólására (») Szept 12, 2015 /
 
Tegyél rá egy kondenzátort, az fel fog töltődni a csúcsfeszültségre. Továbbá: Feszültség hullámzás.
(#) kérdező válasza pucuka hozzászólására (») Szept 12, 2015 /
 
Összeraktam, átnéztem szépen adja az 50Hz-et. Már csak az a probléma, hogy az egyik FET melegszik, azaz folyamatosan nyitva van. Így nem szabad járatni. Mi lehet a gond? (Akár maga a FET lenne hibás? (Bontott) )
(#) zsolti1985 válasza qvasz2 hozzászólására (») Szept 12, 2015 /
 
D104k. és ennek a helyettesítésére mit ajánlasz?
(#) pucuka válasza kérdező hozzászólására (») Szept 12, 2015 /
 
Cseréld meg a két FET -et, ha a hiba is vele megy akkor a FET a hibás
(#) qvasz2 válasza zsolti1985 hozzászólására (») Szept 13, 2015 /
 
Mivel nem találtam róla adatlapot, így passz.
Bővebben: Link
Ide tedd fel a kérdést, itt a helye!
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2015
Következő: »»   2634 / 3959
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem