Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1765 / 2501
(#) bboy123 válasza reloop hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Ő lenne az!

végfok.lay
    
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
A VR4 legyen egyelőre középállásban.
(#) bboy123 hozzászólása Szept 25, 2015 /
 
Egyébként Hestoren a BC212 lábkiosztása rosszul van fent...pont fordítva van a Colector és az Emitte
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
TR36: Bázison -7V, Kollektoron: -47,6V, Emitteren: -0,1V
(#) pucuka válasza bboy123 hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Nem valószínű, hogy a motorola a saját gyártmányáról hibás adatlapot adna ki. Attól már az egész világ sikoltozna, és rég javították volna. Inkább valószínű, hogy a műszereddel lesz a gond.
(#) reloop válasza bboy123 hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Biztosan Motorola gyártmányú a BC212-esed? Mindig így ismertem.
(#) bboy123 hozzászólása Szept 25, 2015 /
 
De mind a kettőn?Mindent több műszerrel mérek, van hogy hárommal is
(#) bboy123 hozzászólása Szept 25, 2015 / 1
 
Hát figyu, Hestore-ról van, csak nem hamisítvány.
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
A tranyó bázis-emitter diódája szépen el van szakadva, bérelt helye van a kukában
(#) kadarist válasza bboy123 hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Az amerikai gyártónál a C-E helye meg van cserélve, erre figyelni kell! Tehát gyártófüggő a dolog.
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
De már a 2 második újat tettem bele.... Akkor miért megy ki?
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2015
(#) bboy123 hozzászólása Szept 25, 2015 /
 
Szerencsére beforrasztás előtt mindig használom a műszert, legyen az ellenállás vagy éppen tranzisztor, vagy dióda, hibás alkatrész beforrasztása tud idegbajt okozni, tapasztaltam már.
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Kiszedtem az MJE15031-et és diódavizsgálóval jónak tűnik.
(#) bboy123 hozzászólása Szept 25, 2015 /
 
Ja és az erősítő bemenetére kötött, bármi lehet az búgatja...Csavarhúzótól kezdve az ellenálláson át minden...
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 25, 2015 / 1
 
Közel 7V-ot mértél a bázis és emitter között, ott diódának nyoma sincsen. Alapvetően zárlatot szakadást kell keresned az erősítő belsejében, mert olyan nincs, hogy alkatrész hiba miatt a pozitív táp átfordul negatívba a testhez képest. A Zener diódáknak (D20-21) a hozzájuk tartozó soros ellenállással eleve arányosra kell húzni a tápot vezérlés nélküli állapotban. Elsőnek ezt a kört nézném át.
(#) bboy123 hozzászólása Szept 25, 2015 /
 
Bemeneten lévő kondit esetleg ha lecserélném 4.7µF helyett nagyobb elkóra, vagy esetleg kerámia, vagy fólia kondira megoldódna a probléma?
(#) bboy123 válasza reloop hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Átnézted?Találtál hibát?Mert én is nézegettem már párszor, de nem találtam hibát!
(#) killbill válasza pucuka hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Márpedig ez az adatlap hibás, ezt jól mondja bboy123. Ez nem vitás. Ha ma megnézel egy On-semi BC212 adatlapot, ott már jól van. A Motorola félvezetőgyára már évek óta On-semi néven fut. Az az adatlap nem tegnapi a HE store-on... 1996-os adatlap.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2015
(#) reloop válasza bboy123 hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Úgy nézem jó lesz.
A lemez melletti BC182 ne félj, nem fog melegedni, azt pont azért kell vezetékkel meghosszabbítva a hűtőbordára fogatni, hogy stabilizálja a nyugalmi áramot. A panelben is el van éppen, csak meleg hűtőbordánál az égbe szökik majd a nyugalmi áramod.
A bementi pontot a GND-re kötve mérd meg a kimeneti egyenfeszültséget és a végtranzisztor emitter-ellenállások lábai között állíts be a potival 5-10mV-ot, ebből lesz a 10-20mA nyugalmi áram.
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Ahogy ki volt szedve a gyanús meghajtó tranzisztor, áram alá raktam a készüléket, R70 nagyon melegedett,R72 nem annyira.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2015
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Egy 7W-os ellenállás melegedése nem kirívó, viszont pontosan egyformán kell viselkednie R72-vel. Mérd meg egyforma feszültség esik-e rajtuk.
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
-140V van a negatív tápágon, a pozitívon 0, nem hagytam sokáig áram alatt, ha hagytam pár másodpercet a + tápon felszaladt + 2,5V ra
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2015
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 25, 2015 / 1
 
Vedd ki a TR35-öt, ha továbbra is elhúzza a tápot, keresd meg a hibás végtranzisztort.
Hogyan lett a -50V-ból -140V, helyesen mérsz?
(#) bboy123 válasza reloop hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Így megszüntethető a hangfal búgása?
(#) reloop válasza bboy123 hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Ha tranyó áthelyezésre gondolsz, az a hőmegfutástól véd meg.
Az erősítőt először stabil állapotba kell hozni, ahhoz ajánlottam a méréseket és a beállítást.
(#) reloop válasza bboy123 hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Ebből a hozzászólásból nem derül ki, hogy mi a jelforrásod és hogyan kívánod megoldani a hangerő szabályozását. Fontos lenne ismerni a körülményeket.
(#) bboy123 válasza reloop hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Tehát az a lényeg, ha a bemeneten nincs semmi, akkor nem búg a hangfal, amint bekötök egy vezetéket a bemeneti GND-re egyböl búgás, ugyan ez van akkor, ha csavarhúzóval hozzáérek.A hangerőszabályzás más tészta, mert a bemenetén lesz egy keverő és azon belül oldom meg a hangerőt, crossfadert, hangszínszabályzást.
(#) bboy123 válasza reloop hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
És nem a tranyó áthelyezésre gondoltam a búgás megszüntetése alatt, hanem a bemenet rövidrezárása és a poti tekergetés, és 5-10mV beállítása az emitterellenálláson!
(#) reloop válasza bboy123 hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Ha nincs nyugalmi áram akár gerjedhet is az erősítő és azt hallod búgásnak a nagy áramfelvétel miatt.
A GND-t érintsd meg a kapcsolás más helyén, például a tápnál. Akkor is búg?
A környezeti zavarok elnyomására célszerű az erősítő bemenetére egy megfelelően méretezett fix ellenállást kötni, ez majd egy későbbi lépés lesz.
(#) bboy123 válasza reloop hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Basszus elírtam, nem a gndre kötve búg, hanem a bemeneti 4.7µF kondira kötve, bocsi.Meg én a kapcsoláásból ugye kihagytam a bf245öt az 1k8at és 47kt...
Következő: »»   1765 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem