Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1766 / 2500
(#) reloop válasza bboy123 hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Valami ilyesmire gondoltam Mi a jelforrásod?
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Kiszedtem TR35-öt és TR36-ot, a primerben nem ég sehogy sem az égő, mindenhol megvan a megfelelő feszültség, lemérem TR 35-ot
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2015
(#) bboy123 válasza reloop hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Hát jelforrás jelenleg semmi. Akármit kötök a bemenetre, már is búg, vezetéket rákötöttem búgott, de úgy mintha kötelező lenne neki. Kihúztam a sorkapocsból a vezetéket, már is megszűnt a búgás.Hozzáérek csavarhúzóval a bemeneti sorkapocs csavarjához és már búg is...Lassan már attól is búg ha csak ránézek a bemeneti sorkapocsra...
(#) reloop válasza bboy123 hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Azért hívjuk erősítőnek, hogy felerősítse a bemenetére kötött jelet Egy darab drót is tekintélyes zavart szed össze a környezetéből, ezt hallod. A bementi pontot kösd testre ott ahol az előbb rövidzár volt egy 1k-s ellenállással, máris barátságosabban fog viselkedni.
Hajtsd meg például a számítógéped hangkártyájáról. Mielőtt értékes hangsugárzóval is kísérleteznél, építs utána egy DC védelmet Bővebben: Link
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Az MJE1530G furán viselkedett diódavizsgálóval: A bázison a negatív szonda, kollektoron pozitív szonda, és 1116-os értéket írja ki, a pozitív szonda a kollektoron, és ha a negatív az emitteren akkor 575-os értéket írja ki, NPN kellene legyen.
(#) bboy123 válasza reloop hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Jövök neked egy sörrel!!!Jó lett!El sem hiszem, köszi szépen mindent!!
Egyébként hogy jöttél rá?
A kimeneten van DC védelem!
http://www.bsselektronika.hu/index.php?w=tjjIIUzbsl
Egyszerű és nagy szerű!
Quad 405-ben is ezt használom!
Ha van egy rossz recsegős poti, még annál is old, komolyan!
És még egyszer köszi mindent, hálás vagyok!
(#) reloop válasza bboy123 hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Szóra sem érdemes
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Elég szokatlan viselkedés. Ezt egyelőre tegyük félre, a két tranzisztor eltávolítása után beáll végre a tápszimmetria?
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Igen!
(#) bboy123 válasza reloop hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Aztaq... összeszedett egy kis "zavart" külföldi rádió adást hallgathattam itthon DD De most erőlködik szépen a drága Gyönyörű a hangja!
(#) bboy123 hozzászólása Szept 25, 2015 /
 
De egyébként hogy jöttél rá a problémára?
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 25, 2015 / 1
 
Az eltávolított TR35-36 tranzisztorok bázisai között, vagy úgy is kérdezhetném a C6 kondenzátoron mekkora most a feszültség? Ez pillanatnyilag közömbös mekkora érték a testhez képest. Olyan 1,8V táján látom megnyugtatónak, 2V feletti érték pedig kimondottan utánajárást igényel.
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
0,4V DC
(#) tothbela válasza bboy123 hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Üdv. A kollektor, az emitter egyszerűen beazonosítható. Az gondolom egyértelmű, hogy a bázishoz képest mind a két elektród egy-egy diódaként funkcionál. Viszont amíg a b-c dióda letörési feszültsége viszonylag magas (jelen esetben 50V feletti), addig a b-e dióda letörési feszültsége 5-7V. Ez utóbbi kimérhető egy 9 V-os elem, meg egy multi segítségével.
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 25, 2015 / 1
 
Ezzel viszont nem sokra megyünk. Emeld ki az R93 egyik lábát, hogy a félrebillent IC ne zavarja a mérést és testhez képest mérd meg a két bázis helyének feszültségét külön-külön. Amíg az IC és a meghajtó tranzisztorok közötti nyugalmi áram szabályzó, áramkorlátozó és clip szimmetrizáló nem ad megnyugtató eredményt, nem szorgalmaznám a TR35-36 beültetését.
(#) doomkiller válasza reloop hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
Szia! Most volt időm átkondizni a tápját, a stabkockáknál is kicseréltem a kondikat. Most nem váltogat a bemenetek között, csak olyan 5-30 perc között magátol lemegy stand-byba. Az előlapon a bementi 5,6V (IC904 tápfesz) stabilan meg van.
(#) reloop válasza doomkiller hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
Lehet-e szennyeződés a nyomógomboknál, mely szivárgó áramot idéz elő?
(#) doomkiller válasza reloop hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
Erre nem is gondoltam, törölgessem át alkoholos ronggyal a panel elejét hátulját? Mert sűrített levegővel kifújattam az egész erősítőt, a friss forrasztások helyét lemostam alkohollal.
(#) reloop válasza doomkiller hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
Ez főleg akkor áll elő, ha valamivel leöntik a készüléket. Vannak erre utaló nyomok?
(#) doomkiller válasza reloop hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
Nincsenek.
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
Szóval a következőket mértem, R93 egyik lábát kiszedtem. Opamp tápfesz: +14,9V -12,6V, nem egyforma ellenállású a két 2k2 7W ellenállás. Az IC2B invertált és nem invertált bemenetén 0V van, a kimeneten -6,6v. R93 kiszedett alkatrész után 1,2V van a NYÁK-on állandóan ég egy piros led ami a visszaszabályzó LDR-hez tartozik. (Clip led a táp panelhez van kötve, egy áramkör figyeli a kimenetet és a tápot) TR35-höz tartozó Bázison 2V, TR36 Bázisán 0,2V
(#) kameleon2 válasza csa7684 hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
Szia! Ha jobban megnézed a rajzot, 1,5-2V-os bemenete van a végfoknak. A telefonod kimenetét nem ismerem. Az is lehet gond időnként, hogy a telefonokhoz 4 sávos jack csatlakozó van használatban. Az én telefonomnak extra nagy a hangereje, nekem nem volt szükségem eddig előerősítésre, de nem írtál bővebb infót. Az is megoldás lehet, ha próbapanelen összedobsz egy kis előerősítőt - mindjárt többet fogsz tudni. Nem mellesleg a fejhallgató kimeneted közepes, vagy kis impedanciás kimenet, mert eleve fejhallgatóhoz van méretezve, az erősítőé pedig nagyimpedanciás. Ez is okozhat gondokat a hangerőben és a jelalakban. Végül azért - nézd meg a hangerő beállításaidat is.... Érdemes esetleg PC kimenetről is kipróbálni.
(#) krisz69 hozzászólása Szept 26, 2015 /
 
kaptam egy 100w os KIt -et éleszteni. volt vele küzdelem nem mondom ... mindenhól felszakadt a nyák. meg be ><estek az alkatrészek. de helyre ><raktam és. végre üzemel gyönyörű a hangja Bővebben: LinkBővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2015
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
Ez nagyon biztató, az alkatrészek előírt értékének megfelelően alakulnak a feszültségek, mehetnének be a tranzisztorok. Milyen gyártmányúak és beszerzési forrásúak voltak az MJE-k amik látszólag ok nélkül pusztultak el?
(#) kadarist válasza krisz69 hozzászólására (») Szept 26, 2015 / 1
 
Ugye azok a hajszálvékony, hosszú tápvezetékek ki lesznek cserélve.
(#) krisz69 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 27, 2015 /
 
csak teszt(.)
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2015
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Szept 27, 2015 /
 
Mind ON semiconductor volt, az erősítőt hibásan vettem, kicseréltem 2 NPN végtranyót és az őt meghajtó MJE15031G-t. Ment 3-4 napig utánna azt hiszem az utolsó nap jobban megküldtem, és gyorsan kikapcsoltam, hogy kivigyem az udvarra. Bekapcsoláskor a protect égő már nem akart kikapcsolni. Amúgy elrobbant még egy NPN végtranyó akkor, és vitte magával a meghajtót. Aztán vettem észre hogy a lerobbant csatornán minden emitter ellenállás 2W és nem 3W, azokat már kicseréltem.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2015
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 27, 2015 /
 
A tápágakba iktass be 10 ohm ellenállásokat, ha erre van praktikus lehetőség, akkor tranyó-halál nélkül tudod tesztelni. Bővebben: Link
Egy ilyen erősítő javításához szinte nélkülözhetetlen a labortáp, szkóp, jelgenerátor és a műterhelés, úgyhogy erősen drukkolok, valamit össze tudj elemi eszközökkel hozni belőle.
(#) djcaveman válasza reloop hozzászólására (») Szept 27, 2015 /
 
Ez így van.... Labortáp, szkóp, jelgenerátor...
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Szept 27, 2015 /
 
A labortápom csak +/-30V ig megyen, szkópom csak az egyik haveremnek van, de mindenféleképp le akarom tesztelni majd rajta, van műterhelésem is, jelgenerátorként meg egy akármilyen hangkártya megfelel, jelgenerátor programmal szinusz jelhez.
Amúgy betettem egy másik MJ15030 tranzisztort, a táp szimmetrikus maradt, +/-55,2V a primerben az égő picit égve maradt, DC nincs a kimeneten, Az NPN végtranyók -54,9V-ot kapnak a bázisra, a PNP végtranyók pedig 54,9V-ot. Az IC2B minden lábán 0V van kivéve a táplábak. Kérdés hogy miért ég még a primerben az égő?
Következő: »»   1766 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem