Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2499 / 3571
(#) cupika97 hozzászólása Szept 26, 2015 /
 
Tudna nekem e-bay-en linkelni ehhez a forrasztóállomáshoz való pákát? De olyat amivel mukodni is fog. Nagyon megkoszonnem.
(#) zolika60 válasza erdgab hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
A 25 éves törzsgárda jutalom a szocializmussal együtt kimúlt. Most kapitalizmus van, az a jutalmad, hogy maradhatsz a helyeden.
(#) Qju válasza erdgab hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
Én a helyedben igen gyorsan elkészíteném azokat a dokumentációkat. Lehet, hogy a "cégnek" is megérne egy komoly elismerést. Vagy mint a szellemi tulajdonod tárgyalási alappá/értékesíthetővé válhat a későbbiekben. Minden esetben egy hiteles másolatot tegyél letétbe az utókornak is.
(#) Kinka István válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
Sziasztok!
Én a "Napocskás" fuvarozó cégnél javítom a kamionokat. Nálunk van 10 éves törzsgárdái pénz. Sőt 2013-tól van "Év dolgozója" elismerés is oklevéllel+ utazási utalvánnyal. (Az elsőt én kaptam.)
(#) zolika60 válasza Kinka István hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
Sajnos nem mindenki ilyen szerencsés. Nálunk nem hogy törzsgárda pénz nincs, de még fizetett szabadság is csak papíron létezik. Ott ugyanis minden évben alá kell írnom a szabadságokat, de ha a valóságban is elmegyek egy napra arra nem fizetnek semmit.
(#) zoly15 válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 26, 2015 / 1
 
Úúú ,micsoda világ
Nálunk a piros B betűnél, ilyen dolgok is vannak:
- Hónap dolgozója kitüntetés
- A beadott észrevétel, javítási javaslat után járó összeg

Én is készítettem egy elég egyedi dolgot, amiért lehet (nem valószínű) hogy kapok valamilyen dícséretet, elég lenne szóbeli is, de anyagi még jobb.
A project az volt, hogy egy porvédő gyűrű betárolót kellett csinálni.
Az egészet pedig 5mm-es plexiből, mondanom sem kell ,hogy szépen kellett megcsinálni, mert minden hiba látszik.
A projectet véghez is vittem ,igaz 6-7 órámba telt, de senki nem kérte az időt számon.
Mikor megmutattam, fölszerelés előtt mindenki csak ámult, próbáltak hibát keresni rajtra, de egy éles sarok, egy sorja sem volt, talán annyi ,hogy egy két csavar hosszabb a kelleténél.
A tárgy 420mm hosszú, + a kivevő tölcsér, és a betöltő tölcsér, a keresztmetszete 120X120mm. Ebbe a betároló egységbe belefér 1000Db porvédő gyűrű, ami egy 6 órás műszakot átfed, a sortöltőnek kicsit kevesebb dolga van.
(#) vottokar válasza Qju hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
Vagy inkább semmit nem kellene leírni, mert amíg csak erdgab fórumtársunk úgymond 100 százalékig képben levő ember, addíg legalább valamelyest "védett" az állása. A cég hozzáállásáról meg itt volt a példa a dolgozói megbecsülésről....
(#) szamóca válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 27, 2015 /
 
Na az általad leírtak miatt nem (merek) váltok.
20 éve vagyok a cégnél. Amikor a főnöknek megemlítették egy alkalommal, hogy már 15 éve van az illető ott, akkor azt kérdezte, " és hoztál valamit?"
Nálunk az un. "cég állandó értékei" alatt értett hosszú munkaviszonyt, egyedül Széchenyi utalvánnyal díjazzák, de ennek is örülni kell a mai világban.
A magyar maszek munkáltató minden téren egy rémálom.
Környezetemben a róluk szóló történetek szinte hihetetlenek.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2015
(#) zoly15 válasza szamóca hozzászólására (») Szept 27, 2015 /
 
Eddig én is voltam 2 "maszeknál" tisztában vagyok a helyzettel, szinte mindenki úgy játszik hogy minimálbéren vagy egy kicsivel többel bejelent + boríték
Juttatások nincsenek, esetleg ami a zsebedben elfér hazafelé menet
Most hogy egy nagy multicégnél vagyok, furcsa is hogy minden hivatalosan működik, de egyáltalán nem rossz, így nem kell több ember helyett dolgozni, mert itt a végzettség és a papír a lényeg, a biztonság elég erősen szem előtt van tartva, védőfölszerelésekben nincs hiány stb....
(#) szamóca válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 27, 2015 /
 
Elgondolkodtató ez, már-minthogy csak a külföldiek tartják be javarészt a törvényeket.
(#) kérdező hozzászólása Szept 27, 2015 /
 
Sziasztok!
Vízüveggel lehet üveget ragasztani, ráadásul úgy, hogy kb. 300 Celsium-fokig hőálló maradjon?
Van egy Tungsram largiphot izzóm, ami leesett, de nem törött össze, azaz egy helyen eltört, egészben levált az izzó burája a foglalatba ragasztott résztől. Pontosan illeszkedik a törés mentén. Az égő 110V 125W-os.
Természetesen eredeti formájában már lehetetlen javítani, mert ahhoz üvegtechnika kellene, ki kellene vákuumozni, stb. Viszont ha a wolfram szál helyére az 110V 125W-os (vagy ahhoz közeli teljesítményűt) halogén égőt illesztek, (ponthegesztéssel) akkor használható lenne, nem zavarja a levegő. Az üveget belül egy helyen megrepeszteném, hogy a burában levő levegő tudjon tágulni, ha melegszik. A törés mentén ragasztva lenne, nem is lehetne látni, hogy át van alakítva.
(220V-os halogén is mehet bele, de 110V-osat akarok az eredetiség kedvéért.)
Mivel az üveg tejüveg, és nem fényporozott, igazi ritkaság, és nem fog látszani a halogén izzó.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2015
(#) Gafly válasza kérdező hozzászólására (») Szept 27, 2015 /
 
Itt kezdődik a restaurálás. Bármit is csinálsz vele, az jobb mintha kidobnád...
(#) Kovidivi hozzászólása Szept 28, 2015 /
 
Miért pukkadozik mindenki minden topicban? Az időjárás miatt? Vagy sulikezdés? Depresszió? Mostanában jött ez csak divatba...
(#) fsub válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
(#) mineral válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Doktor Úr! Mostanában olyan ingerült vagyok!
Miért?
MIT MIÉRT???
(#) Kovidivi válasza mineral hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Minimum 5 karaktert lehet küldeni.
(#) Gafly hozzászólása Szept 29, 2015 / 2
 
Most akciósan le van árazva tizről hétre az SKLZ, igaz nem a dupla változat.
(#) zolika60 válasza Gafly hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
No ez fontos információ volt így kora reggel.
(#) Gafly válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
Nekem feldobta a napom
(#) KBal76 válasza Gafly hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
Na, ilyennel a hátam mögött tutira hülyének néznének bárhol a városban.
(#) granpa válasza KBal76 hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
Máshol is.
(#) elektroncso hozzászólása Szept 29, 2015 / 2
 
Sziasztok.
Tegnap és ma nagyon szép volt az ég, fényképeztem egy kicsit. 4 darab jobban sikerültet képet szeretnék veletek megosztani.
A képek minősége nem lett a legjobb, ezért elnézést kérek.
(#) gernerakos hozzászólása Szept 29, 2015 /
 
Ha már fényképek: Én a hosszú záridős fényképezést próbálgattam, a másik hobbimon, a vasúton. Még sokat kell tapasztalnom ezen a téren, de szerintem elsőnek nem lett rossz.
Egyébént a képen 2 darab Flirt motorvonat áll, és egy Szilis "csíkos inga" gyorsított el mellete, ez adta a fényes csíkokat. Utómunkát csak kicsit kapott, kiegyenesítettem, mert ferde volt a gép, és levágtam a nagy sötétséget.
(#) elektroncso válasza gernerakos hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
Jól néz ki. Az enyéim nem kaptak semmi utómunkát.

P9290101.JPG
    
(#) gernerakos válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
Szépek a tieid is, ez nem a utómunkán múlik. Rossz képből nem lehet jót csinálni utólag. Fotózni tudni kell, viszont ha nem tudsz, azt utólag a számítógépen nem lehet helyrehozni.
(#) jani1987 hozzászólása Szept 30, 2015 /
 
Múltkor Hajdú-Biharba volt egy helyi találkozó de most hogy Szolnokra kerültem itt már másabb lenne a helyzet. Elég őrült vagyok ahhoz hogy ezt is összehozzam.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 30, 2015 /
 
Jani, ha már úgyis ott vagy Szolnokon (és van biciklid ), megnéznéd nekünk hogy ez a "Reptár" működik-e már, és ha igen, milyen kondiciókkal? Köszi!
(#) promise válasza Gafly hozzászólására (») Szept 30, 2015 /
 
Szia!
Tudomásom szerint a kiállítási anyag októberben fog átkerülni a repülőtér mellől az új helyre,a nyitás valamikor novemberben várható.
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Szept 30, 2015 /
 
Én csak egyet láttam ahol régebbi utasszállítók és helikopterek vannak, de az a laktanya mellett van. Nem kérdeztem rá működik-e bármi is.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 30, 2015 /
 
Az már be van zárva, onnan átvitték a cuccokat (legalábbis egy részét). Ez most bent van a városban (Indóház utca), de nem igazán lehet tudni róla sok mindent. Az újságban van hirdetés, hogy megnyilt. A neten a honlapjukon az van, hogy majd megnyilik, de az nincs benne hogy például mi a nyitvatartása. Azért lenne jó odabiciklizni és megnézni, hogy mi az igazság...
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2015
Következő: »»   2499 / 3571
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem