Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítőhöz való hangsugárzó védelem (koppanásgátló)
Lapozás: OK   144 / 196
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Szept 25, 2015 / 2
 
A 24V/800 ohm = 30mA. Re = (80V-24V) / 30mA = 1867 ohm. Használj 1,8k 5W ellenállást.
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Köszönöm szépen!
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Most olvasom a hestore oldalán ez csak 3A tud ez nem kevés?
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Vagy ha azt mondod 48V jobb lenne akkor mondjuk ez ? Ez már 5A tud és ha minden igaz illeszkedik is az áramkörbe. És ha jól számoltam akkor ide 2909ohm ellenállás kell előtétnek. 3k 2 watt elég, vagy 3,3k 5w?
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2015
(#) Alkotó válasza Zosi hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Alternatívaként nézd meg ezeket a terveket is.
A linket követő 3 hozzászólás a 3 változatot igyekszik szemléltetni.
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Legalább 10A legyen a relé pogácsák terhelhetősége. Ilyesmit látok a nagyobb végfokokban.
(#) Zosi válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Köszönöm a linket a 3. változat számomra tökéletes és még ledek is vannak rajta szuper. Ezt fogom megépíteni.
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Köszi, Alkotó terve tetszik abban a relé is tud 10A úgyhogy azt fogom megépíteni, csak majd az értékeket kinézem a táblázatból 80V-ra.
(#) Zosi hozzászólása Szept 25, 2015 /
 
Még annyit szeretnék kérdezni hogy nekem a két oldal külön trafóról fog üzemelni, és lehet hogy egyik trafóról adom a koppgátlónak a tápot de mindkét oldal rá lesz kötve? Vagy akkor a másik trafó amelyik nincs rákötve annak nem fogja figyelni a kimenetét? Bocs ha hülyén fogalmaztam de remélem érthető.
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Építs két koppanásgátlót! Félő, hogy beleszaladsz egy földhurokba.
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Rendben. És a Z2 mért van 2 sorba kötve? Nekem a 80V változathoz 2db 126V körüli kell akkor?
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
A két darabból összeállított Z2 rugalmasabbá teszi a kívánt letörési feszültség elérését. Ha van pont 126V-os Zener-ed akkor az egyik helyére tégy átkötést.
(#) Zosi hozzászólása Szept 29, 2015 /
 
Sziasztok! Megépítettem ezt a kapcsolást, és olyan problémám lenne vele, hogy... A tápom +-80V skori táblázatából a hozzá tartozó értékeket néztem ki a "falbontós nagyothallós" változatot. Az Re: 1,5K 5w van beépítve így a relé tekercse 22.5V-ot kap de az ellenállás 70Cfok. Nem tudom ez mennyire jó?! Valamint ha egy 9V-os elemet hozzáérintek a bemenethez akkor nem old le, ha a teljes tápfeszt rárakom a bemenetre akkor bont a relé érintkező. Egyébként 5mp-et késleltet bekapcsoláskor, ezt melyik alkatrésszel tudnám lejjebb húzni 3mp-re kb?
(#) Alkotó válasza Zosi hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
Skori részletesen leírja a működést. C5 időzít, és R1, R2, R3, R4 ellenállások felelnek az érzékenységért.
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2015
(#) Zosi válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
Kicseréltem az R1-2-3-4-et 100K-ra ami a legbiztonságosabb és a közép szint kötött van valahol és a 9V elemre így sem old le.
(#) Zosi válasza Zosi hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
Most 43k-val is próbáltam de azzal sem oldott a 9v elem.
(#) Alkotó válasza Zosi hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
Hová kötötted az elemet?
(#) Zosi válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
A + és a - pólusát felváltva hozzá érintettem a védelem bemeneti oldalára ahová az erősítő kimenetét kell kötni.
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
Szia! Le kell oldania 1,5V-tól is, csak idő kell hozzá. A beültetett tranzisztorok CBE lábai a megfelelő helyre kerültek?
Az ellenállás 2,2W-ot fűt, az pontosan ilyen forró. Emlékszel mennyire ajánlottam a 48V-osat?
(#) Alkotó válasza Zosi hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
De GND-t is kapnia kell, mert ahhoz képest nézi a DC-t.
(#) Alkotó válasza reloop hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
A kérdés azért is nagyon életszerű, mert eltérő lábkiosztásúakat gondoltam bele, a magas feszültség miatt. A BC-k, és az MPSA-k lábkiosztása fordított. Azzal igyekeztem segíteni, hogy mindenhová odaírtam a tényleges láb betűjelét, illetve nem kell kitekerni a tranyók lábát, csak esetleg megfordítani, ha eltérünk a típustól.
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
Szia! 5perc folyamatos érintkezés 9V-al és nem old nem tudom mennyi idő kell. Mindjárt megnézem a lábakat csak a rajz alapján mentem hogy hogy áll a lapolt vége és így ültettem nem figyeltem a lábakra de majd most megnézem. Igen emlékszem a másik panelhoz majd 48V-osat használok és ha nem fűt ennyire akkor majd kicserélem ezt is.
(#) Zosi válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
És akkor egy elemmel nem is lehet kipróbálni a védelmet?
(#) Zosi válasza Zosi hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
Megnéztem a lábkiosztásokat és jól van beültetve minden tranzisztor. Amit Alkotó írt, hogy kell hozzá GND is akkor egy 9v-os elemnél próbaképpen hogy lehet vele le tesztelni a+ teszem a védelem bemenetre a - a GND-re? Vagy le old az mindenképp ha a teljes tápfeszre egyből old csak tényleg több mint 5 percet kell várni...? Mondjuk 9V több mint 5 percen át a hangszórókon már károsít nem? Lehet tényleg csak a saját trafóval tudja figyelni a DC-t?! Esetleg ha a trafó mondjuk +tápjára rakok egy 15V zeenert ezzel tesztelhetném így?
(#) proli007 válasza Zosi hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
Nem kell fikciókat felállítani, itt valami hiba van. Mérni kell feszültséget. Nem 5 percről van itt szó, csak legfeljebb néhány tized másodpercről. A 9V-tól röhögve le kell oldania..
(#) szamóca válasza Zosi hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
Mindegy melyiket hová teszed, mert pozitív és negatív feszültségre is letilt. A lényeg, hogy csatlakoztatva legyen a két pólus egy időben a GND és a bemenet között.
(megjegyzem, ez azért kissé ütött, hogy megépítenek egy ilyen áramkört, és ennyire az alapokkal sincsenek tisztában)
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
Az a legtermészetesebb dolog, hogy a GND-re megy az elem egyik pólusa, a másik pedig az R1, vagy R3-hoz tartozó csatlakozóra.
Milyen típusú tranzisztorokat használtál?
(#) Zosi válasza proli007 hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
A tranzisztorok ugyan úgy állnak ahogy a rajzon és olyan típusok is vannak benne. Az R1-2-3-4 215k nekem, a C5 22uf. Még annyi változás, hogy a Z2/1 helyén 100v-os van a Z2/2 helyén 25V-os van.
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
Mpsa42, 92, BC556. Jaj hát eddig az elem másik pólusát szabadon hagytam.
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2015
(#) Zosi válasza Zosi hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
És láss csodát ha az elem másik oldala GND-re van kötve akkor működik a védelem a 1,5V-os elemről is azonnal. Köszönöm a segítséget tökéletesen működik! reloop, Alkotó
Következő: »»   144 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem