Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   130 / 1385
(#) levii válasza totti91 hozzászólására (») Feb 23, 2008 /
 
Szia!
Forraló helyett ajánlom a radiátort!


Üdv!
(#) Müszi válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 23, 2008 /
 
Általában 1 óra szokott lenni gyorsmaratóval.

Üdv
(#) Müszi válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 23, 2008 /
 
az más
(#) kaqkk válasza titi hozzászólására (») Feb 23, 2008 /
 
Titi nem az ulp a hibás !!!
Nálam működött amíg fel nem tettem a magyarosítást!
Azóta nálam is ezt csinálja .
(#) Ricsi89 válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 23, 2008 /
 
Hi
Az elég rossz marató lehet. Amit én veszek a TN150-es az melegvízzel alatta egy 20 perc alatt lemar egy 5X10 centis nyákot. A víz olyan 40 fokos lehet. Úgyhogy az nem olyan lassú. Nekem megfelel. Közben lehet kajálni meg minden.
(#) tbence3 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 23, 2008 /
 
Csak ovatosan a közbeni kajálással
(#) gulasoft hozzászólása Feb 24, 2008 /
 
Maratásnál a tn150 gyorsmarót műanyg tálba berakni (fagyis doboz), azt berakni a mosdóba, forróvizet köré jó sokat, 10 percnél csere, nyákot fejjel lefelé úsztatni (kis barna csomagolóragacs a tetején, hogy ki lehessen venni, tuti 10-15 perc pedig ezzel az adag maratóval már egy m2 nyákot lemartam már.

Kérdés viszont. Ma elkezdtem egy új doboz fotolakkot, Magyar feliratos TN150, itt állt vagy két hónapig a szobában, és kasán lefújom, és mikor szárad, akkor pöttyösödik, és persze innentől kezdve használhatatlan. Próbáltam melegíteni, úgy sem nyert.
Öreg a lakk, dobhatom ki, vagy valami módszer amivel ez a pöttyösödés kiküszöbölhető?
(#) totti91 válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 24, 2008 /
 
amikor
Idézet:
„fagyis doboz”
t írtál akkor arra a vékony falúra gondoltál vagy valami vastagabbra?
(#) kobold válasza totti91 hozzászólására (») Feb 24, 2008 /
 
Ne bonyolítsátok már ennyire ezt a doboztémát... Én egy vajasdobozban szoktam maratni, hátára fordított, 1-es fokozat körül dolgozó vasalón melegítve. Olyan műanyag még nem volt a kezemben, amit megtámadott volna a vas-klorid, tehát csak arra kell figyelni, hogy a melegítés (akárhogy is történik) ne deformálja el, vagy olvassza meg, a dobozt.
(#) gulasoft válasza totti91 hozzászólására (») Feb 24, 2008 /
 
Sima literes leo, vagy hasonló, a lényeg az, hogy ne legyen túl vastag sem, mert akkor nem veszi át a melegvíztől a hőt. A vajasdoboz az túl kicsi, nem tudom mekkora nyákot szoktatok csinálni. A vasaló érdekes megoldás lehet, csak azt foghatod az egész marás alatt, a melegvizet meg 5 percenként cseréled, annyi kell a doboz köré, hogy ne nagyon ússzon ide oda, és akkor nem is borul ki, ott lehet hagyni, lehet közben mást is csinálni.

Ez fotólak totál szar, már 1 órát világítottam amíg úgy ahogy a pöttyök is eltűntek, azt hiszem holnap veszek egy külföldi (fehér dobozos p20-at) valahol a keleti környékén, kerül amibe kerül, mert ezzel csak szenvedés van, bár melegítés után (szintén melegvíz meg egy órás rázogatás után talán kevésbé lett szemcsés, de nem terül úgy mint a másik.
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 24, 2008 /
 
Vegyél fényérzékeny nyák lemezt !
Ne szenvedj a lakkozással !
Sokan mondják hogy drága a fényérzékeny nyák ,
kérdem én így is ?
(#) totti91 hozzászólása Feb 24, 2008 /
 
ebben
a kapcsolási rajzban van a LM741es és abban nincs VDD láb:S..jahh és az a jelölés h VCC az a testeket megkülömböztetése miatt van?..a potiknak milyen a lábosztásuk?..kézzel rajzolom meg és nem tom hogy hogyan tervezzem bele a nyákba:S..bár ha progival csinálnám akkor sem tudnám hogy mi a kódja:S
(#) vicsys válasza totti91 hozzászólására (») Feb 24, 2008 /
 
Szia
2 jótanács:
-Nyákot azután tervezz, hogy letöltötted az adatlapokat és megvetted az összes alkatrészt! Ezután már tudod, hogy mekkora a kérdéses alkatrész lábkiosztása.
-Lehetőleg használd a válasz gombot, hogy tudják a fórumozók, kinek az írására reagálsz. Ha új kérdést vetsz fel, illik egy sziasztok-ot odabökni. (nem kötelező, csak jótanács)
(#) gulasoft válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 24, 2008 /
 
Igen iszonyat drága, és a másik flakonnal nem volt gondom! (kb 4 A4-es nyákot lefújtam vele, és 4000Ft volt a lakk) A konthában volt ilyen fényérzékeny nyák, nem akarok hülyeséget mondani, de egy 10*10-es nyák 6-800Ft volt. A megoldás: ilyen lakkot többé nem veszek, oszt jónapot.
Ja fényérzékeny nyákkal a másik gond, hogy előbb ki is kell kísérletezni, hogy hány perces levilágítással jó, és ahhoz meg abszolút drága. (Még ha csak egy csíkot veszek akkor is), bár most kell csinálnom egy 12mm*12mm-es száz lábú pic-hez nyákot, lehet hogy arra veszek egy ilyet
(#) Frankye válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Ha fotózni akarsz, akkor valóban 2 lehetőség van:
1. Veszel gyárilag fényérzékenyített lemezt (ez jó, de drága, bár ha nagy tételben gyártasz NYÁK-ot, és jól jön ki egy-egy lemezre (értsd: kevés a hulladék), akkor jó lehet. Ha sok, különféle méretűt gyártasz, akkor viszont nem jó)
2. Magad fújod le (ez esetben viszont az előkészítés (ide értve a lakk megvásárlását is!) nagyon fontos! Mint azt már sokszor, sok helyen írtuk a magyar, Wolf-os lakk olyan pocsék, gyenge, silány utánzata a P20-nak, hogy csak pénzkidobás! Jobban jársz, ha eredeti P20-at veszel. A lemez abszolut tiszta legyen, a környezet pormentes, és a lakkot hűtsd le kifújás előtt, akkor jobban eloszlik. A fúvási felület legyen vízszintes!)
(#) szdavid válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Én 500W-os halogén reflektor fényét irányítom a folyadék felé 20cm-ről. 2 okból is eddig ez a legjobb:
1, maratási idő 5-7 perc. tn150-nel. (termeli ám a hőt a halogén izzó)
2, látom (mivel a lámpa nem kis fényénél a gyorsmaró szinte átlátszó), hogyan oldódik le a réz, így rögtön ki tudom venni a NYÁK-ot, amikor minden szükséges helyen lemaródott -> minimális lehetőség van az alámarásra

(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Itt szegeden a (ret-nél) 700 ft körül van egy 10 *16
darab egy 16* 20 as 1100ft ugyan ekkora sima nyák
600-ill 800 ft .Szerintem nem sokkal drágább .
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
ÉS egy kérdés asima nyák nál nincs hulladék?
(#) tbence3 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Egy másik bolt szegeden, a Satellit. Mostanában jobban szeretek onnan vásárolni mert sok mindenben olcsóbb.
Nyákok
(#) Ferkógyerek válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Igen sajnos a RET elég drága.
De a HQ-nál egy 10x16-os 375Ft.
És nemrég itt az apróhirdetésekben árult egy srác 1,1Ft/cm2 áron kétoldalas üvegszálast, be is vásároltam pár évre előre
(#) tbence3 válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Abból én is vettem
Igaz én nem 2 évre előre de asszem elég lesz pár nyákhoz
(#) gulasoft válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Fényérzékenyítettet??
Egyébként ma voltam az elektro konthába, 3* drágább a fényérzekenyített mint a sima, és eredeti p20-at vettem 3200Ft-ért amiből simán kijön 3 4 a4-es nyák.
Egyébként mikor mondtam, hogy azt a fehér flakonosat kérem a manus meg is jegyezte, hogy akkor egy eredeti p20-ast. Ennyit a magyar szarról.
(#) Ferkógyerek válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Dehogy fényérzékenyt, ennyi pénzért.
Sima kétoldalas üvegszálast, amúgy sem szeretem a gyárilag lakkozottat.
Mekkora kiszerelésű a 3200Ft-os P20?
(#) gulasoft válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
A nagyflakonos 200ml
Azt írja a leírás, hogy 4 m2-re elég. Na ezt számolja ki valaki fényérzékenyített nyákban mennyi lenne
(#) kocsgab002 hozzászólása Feb 26, 2008 /
 
Sziasztok.

Ha esetleg valakit érdekel...most találtam.
Bővebben: Link
üdv
(#) tbence3 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
Hát nem tudom. Én nem látom benne a fantáziát. Nem hiszem hogy akárki is egy 5-6 IC-s kapcsolást megcsinálna ilyenekből...
(#) kaqkk válasza tbence3 hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
Ez az alfaset letraset koppintása lehet,
az eredeti sem nyerte el a tetszésemet
pedig azon (a4) 1000 ic láb van .
(#) tbence3 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
Aha...
Mondom szerintem nem lehet szép nyákot ilyennel készíteni. De aki csináld ilyennel nyákot annak várom a tapasztalatát. Azért megnéznék egy ilyen nyákot.
(#) kaqkk válasza tbence3 hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
Nekem van még alfasetem de csak javításra használom ,
(ha hibát találok a nyákfilmen és nincs kedvem újat nyomtatni) Viszont egy film elkészítése tényleg felér (időben) egy családi filmmel (1 délután!!)
Ha nagyon érdekel eőkotrok egy pausra készült filmet.
Következő: »»   130 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem