Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   161 / 188
(#) Mircsof válasza pucuka hozzászólására (») Okt 31, 2015 /
 
Igazad lehet! Én a diagramot még nem láttam változni, bár nem néztem meg, hogy a kijelző egyáltalán tud-e megjeleníteni "kisebb" diagramot, vagy csak teljeset. Erről nem tudsz esetleg valamit?
(#) pucuka válasza Mircsof hozzászólására (») Okt 31, 2015 /
 
Én nem, a tervezőjét, a programm íróját kéne kérdezni.
(#) jano36 válasza pucuka hozzászólására (») Nov 1, 2015 / 2
 
Az M az elkó memória effektusát jelöli, az elkó csatoló kondenzátorként használatakor van szerepe.
Az Sz betű szivárgást jelent. A delta utáni jel az ESR grafikus kijelzője. Az ESR értékével együtt változik.
(#) kt hozzászólása Nov 1, 2015 /
 
Sziasztok.
Megépítettem az LCM3 mérőt, szépen működik,egészen IC ESR mérésig.
megépítettem a mérővezetéket is hozzá, de elég érdekes eredményeket hoz ki (20 ohm), míg ha kiforrasztom és megnézem a kondenzátort sima méréssel az ESR je 150-190 mOhm közt változik.
Mi lehet ebben az esetben a probléma oka?
(#) jano36 válasza kt hozzászólására (») Nov 1, 2015 /
 
Ha jól emlékszem a mérővezetékben egy 22ohmos ellenállás van beépítve, s esetedben rosszul van bekötve. Egyébként részemről ezt a mérővezetékes variációt teljesen feleslegesnek tartom. Sokkal egyszerűbb kisütni a mérendő alkatrészt. De a legmegbízhatóbb kiforrasztva mérni. Ugyanis a környezetében lévő többi alkatrész erősen befolyásolhatja a mérést.
(#) vargaf válasza kt hozzászólására (») Nov 1, 2015 /
 
Szia!
Kalibráltad az ic-ESR mérést?
Üdv.: Feri
(#) Ge Lee válasza jano36 hozzászólására (») Nov 1, 2015 /
 
A szóban forgó műszert nem ismerem, én analóggal mérek ESR-t. Az ESR mérésnek pont az a lényege, hogy ne kelljen kiforrasztani csak azt az elkót, amit a mérés alapján rossznak ítéltünk (hátára fordítom a nyákot, és pillanatok alatt végigmérem az összes kondit). Azt a 30-40mV-os mérőfeszültséggel történő mérést semmilyen a környezetében lévő alkatrész nem befolyásolja, nem is befolyásolhatja.
(#) kt válasza vargaf hozzászólására (») Nov 1, 2015 /
 
Szia, hát a sima ESR-t igen, külön az ic-ESR-t hogy kell ?
(#) vargaf válasza kt hozzászólására (») Nov 1, 2015 /
 
Szia!
Az ic-ESR mérőzsinórt bedugod, a kimenetét összezárod. A kalibráló kapcsolót bekapcsolod és megvárod amíg kéri, hogy válts mérésre. Megvárod míg kiírja az ic-ESR= 0 mohm értéket. A rövidzárat bontod és használod a műszert.
Üdv.: Feri
(#) kt válasza vargaf hozzászólására (») Nov 1, 2015 /
 
szia megcsinálom, és kalibrálás után rövidre zárva 0-130 mOhm közt ugrál. (nincs rajta kondenzátor)
(#) vargaf válasza kt hozzászólására (») Nov 1, 2015 /
 
Szia!
Rossz minőségű, kontakthibás mérőzsinórnál fordul ez elő, volt már róla szó itt:
ic-ESR kalibrálás
Üdv.: Feri
(#) kt válasza vargaf hozzászólására (») Nov 1, 2015 /
 
Igazából az esr mérőzsinór az pc táp kábelijéből van, az 5v os és a GNDos, szóval akkor valószínűleg itt lesz a hiba, köszönöm.
(#) jano36 válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Szia!
Valahogyan eltévesztetted ezt a topicot. Itt egy LCM3 nevezetű induktivitás és kapacitás mérőről van szó.
Idézlek: „A szóban forgó műszert nem ismerem, én analóggal mérek ESR-t.”
Vélhetően Nipur-t, vagy hasonló műszert használsz, mely kimondottan elektrolit kondenzátorok mérésére készült. Emlékeztetlek az elkon kívül még léteznek más technológiával készült nagy kapacitású kondenzátorok.
Idézek a Nipur használati útmutatójából:
„Az ESR-mérő nem kapacitásmérő!
A műszer másik előnye az, hogy áramkörön belüli mérésre alkalmas! Mivel a mérőfeszültség maximum 100mV, ezért nem nyitja ki az áramkörben levő félvezetőket, és nem zavarják az esetleges párhuzamos terhelések, ugyanis ezek impedanciája jóval magasabb az Elkóénál. (Egy kapacitásmérő nem használható korrekt módon áramkörön belül!).”
A zárójelben lévő szövegre figyelj!!!
Ha figyelmesen elolvastad volna előző hozzászólásomat olvashattad volna, hogy az elkóknak van még két fontos tulajdonságuk, szivárgásuk, memória effektusuk.
Az LCM3-al szemben a NIPUR ezeket nem tudja mérni.
Ennyi.
(#) eyess válasza jano36 hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
A Nipurnak melyik ez az analóg műszere ?
(#) jano36 válasza eyess hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
(#) Doky586 válasza jano36 hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
ez analóg ?
(#) Ge Lee válasza jano36 hozzászólására (») Nov 2, 2015 / 1
 
Nem tévesztettem el semmit. A kérdezőnek az ESR méréssel volt gondja, amit nem befolyásolnak a környező alkatrészek! Senki nem beszélt kapacitásmérésről.
(#) Ge Lee válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Az analóg az ami nekem van. Egy analóg (mutatós) műszer, meg egy 70Ft-is IC.
(#) jano36 válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Már megint nem figyelsz oda. kt-nek, az LCM3-al volt és van gondja (most építette s ismerkedik vele). Konkrétan a speciális mérővezetékkel. Amint írta, kiforrasztva a spec. mérővezeték nélkül működik az ESR mérés. Erre írtam, hogy a spec. előtétet el lehet hagyni. Nyomatékosan felhívom a figyelmedet az LCM3 alapjában véve L (induktivitás), C (kapacitás), M(mérő), amint a fentiekben írtam kapacitás mérésnél (hála a tervezőknek) melléktermékként méri az ESR-t a szivárgást és a memória effektust is.
Viszont felhívnám a figyelmedet, pontosabban kérlek, hogy a hobbielektronika szellemének megfelelően, ha már ilyen pofonegyszerű és hibátlanul működő ESR mérőt hoztál létre, tedd közkincsé.
(#) jano36 válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Nem ismerem az eszközt, mindenesetre a kijelzője digitális. Annyit tudni, hogy 100 kHz-en működik, vélhetően analóg jelfeldolgozással.
(#) eyess válasza jano36 hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
A linkelt esr mérő készülék egy nagyon precíz műszer , és nem analóg.Valahogy szerintem nem erre gondoltál , amikor azt írtad , hogy analóg.
(#) jano36 válasza eyess hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Csak vélhetőt írtam, De most már kíváncsi lettem rá. Megpróbálok utána nézni. Igaz különösebben nem érdekel a téma. Igényeimnek nagyon megfelel az LCM3.
(#) kt hozzászólása Nov 3, 2015 /
 
Na vettem multiméterhez való mérőzsinórokat , megcsináltam a kapcsolást, és most szépen 0 ír az ic-ESR nél, és nem ugrál. Köszönöm szépen a segítséget.
(#) jano36 válasza eyess hozzászólására (») Nov 3, 2015 /
 
Szia
Kétfelé kell választani a dolgot, ha a kijelzést nézzük, akkor megkülönböztethetünk digitális és analóg műszert. A kérdést Doky586 tette fel a Nippurral kapcsolatban „ez analóg?”, a válasz a kijelzője digitális. Ge Lee analóg ki jelzőjűt használja és analógnak is nevezi. Viszont az ESR mérési eljárás (sokféle eljárás ismert). Egyértelműen analóg.
Az interneten keresgélve hivatkozási alapként Doug Jones nevezetű úriember szerepel. Értelmezésem szerint Ő dolgozta ki az ESR mérés eljárását 1995-ben.
Mellékelek tőle kettő cikket. Ugyan angolul van, de kettő lényeges mondatot kiemelnék:
Az ESR mérés, nem frekvencia független, az ipar a 100kHz-et szabványosította.
A gyakorlat teszi a mestert, amint Ge-Lee is írta már táblázat nélkül pillanatok alatt eltudja dönteni jó-nem jó.
Végezetül akit szeretne egy egyszerű mérőt építeni mellékelek egy egyszerű kapcsolást.
U.I. A digitális kivitelűek, sokkal több segítséget nyújthatnak a kiértékeléshez.
(#) Doky586 válasza jano36 hozzászólására (») Nov 3, 2015 / 1
 
Nem azt kérdeztem hogy ez analóg-e, hanem megdöbbenésemnek adtam hangot amikor erre a kérdésre "A Nipurnak melyik ez az analóg műszere ?" Te válaszodban egy digitális műszer elérhetőségét adtad meg... Azaz nem a kérdésre válaszoltál, vagy legalábbis hibás választ adtáll.

Nyilván minden fizikai jellemző analóg, talán egyedül a logikai szint analizátorok mérnek digitális jelet, hisz minden más analóg...
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2015
(#) eyess válasza jano36 hozzászólására (») Nov 3, 2015 /
 
A nipur nak én még nem láttam analóg , akár kijelzésű , vagy analóg áramkörű esr mérő készülékét.A kérdés erre vonatkozott ,hogy melyik a nipur analóg műszere .

És újfent leírnám a linken lévő műszerek nem analóg hanem digitális kijelzésű , és áramkörű műszerek .Ezekben a műszerekben pic dolgozik.És a múltja jóval régebbre tehető mint az lcm3 mérő készüléké, ezért is van az , hogy csak esr mérésre képes , akár in circuit módban is , és nem beszélve arról , hogy ezt igen pontosan teszi.
(#) danyi hozzászólása Nov 5, 2015 /
 
üdv!
Én EZT szeretném össze rakni,de nem tanálom hozzá hex-fáljt a PIC16F628A ra. Aki össze hozta magának és müködik az mutasson mán rá hogy honnan tölthetném le kösz előre is.
Meg vélemény is érdekelne róla.
(#) Hp41C válasza danyi hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
Innen lehet letölteni. De érdemes ezt a régebbi fejlesztést megépíteni? Itt egy továbbfejlesztett műszer elírását találod. 16F690 kell bele.
(#) danyi válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
Nagyon köszönöm a segítséget,és elgondolkodom a javaslaton mert talán az újabb változat mégis csak frissebb ,ráadásul magyarul.
Hála és köszönet még 1szer.
(#) Doky586 válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
Azért az LCM3 is már több mint 6 éves...
és az ebay-en kapható pici, nagy grafikus kijelzős atmega L-R-C, ESM tranzisztor, dióda mérőkhöz képest egy alkatrésztemető.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2015
Következő: »»   161 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem