Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Mivel a bordákon át szívja a levegőt pont a tetejére nem kellene nyílás, igazából a hűtés az egyetlen ami értelmesebben meg van benne a csinálva, bár a hűtők előlapi végénél kellenne inkább nyílás, akkor biztos, hogy a bordákon át szívnák a levegőt a ventilátorok, a többi az ami necces Azok a nagy kondenzátorok ott lobogva hamar ki fognak szakadni forrszemestül..
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2015
Tudván hogy 100 fokon kapcsol a bimetál egyharmada... így én csak nem a nyák alá raktam volna azokat a szép bordákat.
De ez itt off!
Nem szívnak, hanem fújnak befelé a ventik.
A kondik 1,5mm-es CU-ból vannak kitoldva és a másik végén ragasztva, nem hiszem, hogy lejön a forrszem, mivel nincs is, rá van hajlítva az 1,5-ös Cu a panelcsíkra. Persze belekötni mindenbe lehet, nem is várom el, hogy megdicsérjétek.
Szia!
Szerintem jó lett a táp, majd alakítgatod az idővel, szépítgeted. Ebben is sok munka volt már. A hűtés hatékonyságát nagyságrendekkel javíthatod, ha felemeled lábakkal 1.5-2cm-re a tápot, a bordák alatt levő fát pedig az előlap felőli részen kifurkálod, minden más lyukat betömsz, a ventiket pedig szívásra állítod. Ha rendesen tömít a dobozod, akkor az összes levegő, amit a venti szívni tud, a hűtőbordákon keresztül fog menni, és a hűtésed szinte tökéletes lesz! A vezetékek keresztmetszete kicsit vékony, érdemes lenne megvastagítani.
Az én legutóbbi építésem:
Proli 007 labortápegysége. Analóg működés, max. 30V vagy 50V kimenettel beállítható. A doboza egy P2-es számítógépházból van. Arduino-s panelmérő lesz benne, ez még nincs kész (ki hitte volna hogy a 4 csatornás ADC modul bemenetei nem galvanikusan függetlenek ). Még nincs elrendezve, a közepébe jön valami combos hőcsöves processzorhűtő, de így is működik már. A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2015
Szia!
Nem érdekel,ha megköveznek is a fórumtársak .......... Mindig hangoztatjuk,hogy törekedjünk az igényes munkára,kinézetre stb.,de ha nincs miből,most nem a pénzre gondolok,akkor ....... Szerintem,ha kicsit összerendezed a vezetékeket a hőérzékelőt valami jobb helyre rakod a levegőben lévő diódákra legalább egy szigetelő csövet húzol,mindjárt sokkal szebb belsőt kapsz.Javaslom,hogy a ventilátorokat fordítsd meg,úgy szívják át a levegőt a dobozon,sokkal kisebb lesz a turbolencia,ettől a hűtésed is javulni fog,ez saját tapasztalat. Még valami,használd egészséggel!
Az árammaximumot nem írtad, de a képen lévő hűtés nagyon sovány. Órási "meleg-tömegre" számíts az áteresztő elemnél. Ide egy ventilátor nem lesz elég, csak ha azt a saját PC hűtőbordájával párosítod.
A stabilizátor miért kapott hűtést? Nálam nem volt melegedés.
Üdv!
Csak azért tettem rá, mert kéznél volt. A hűtés processzorhűtőre lesz cserélve
A processzor hűtő jó ötlet. és mivel belül van, csillám sem kell a FET alá (de így a borda potenciálon van, tehát szigetelni kell a környezettől) . Nálam is ez van Attila86 tápegységének utánépítésén. Én a ventilátort hőfokfüggő fordulatszám szabályozással vezérlem (Proli007 NTC-FAN6 terve alapján).
Magamnak lesz, nekem így tökéletesen megfelel(ezt írtam is).
Én két kapacitív nyomásméröhöz építettem tápot + kijelzést. A nyomásmérőnek +/- 15V kell (+/- 2%-on belül) és 0-10V-os jelet ad ki a teljes mérési tartományán, amit egy Launchpad dolgoz fel és írja ki a megfelelő nyomásértéket az LCD-re.
Szia. Pont ilyesmit szeretnék építeni. Megépítetted? Működik szépen?
Esetleg fotót láthatnánk róla?
Nézz vissza az előző oldalra ott van a fotó róla.
Nekem nagyon tetszik a doboza! Hogy csináltad, elvágtad a dobozt aztán újraszegecselted? Vagy eleve ekkora volt? Valami közelebbi képet tudnál róla mutatni? Egyedül az a két csavar szúrja a szemem, de az előlap nagyon gyári lett!
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2015
Nem, ez egy régi P2-es számítógép háza volt. Kicsit kisebb mint egy normál mai gépház, a borítása pedig egy U alakú lemez, egyben leszedhető. Az 5.25"os foglalatok(cd-dvd) alatt lett elvágva, mert itt volt még egy hossztartó gyárilag, így elég stabil. Ezután ezekre szegecseltem rá a gyári alaplemezét. Küldök PÜ-ben pár képet, de ha érdekel majd hétvégén csinálok még.
Építettem egy lakás világítás vezérlést, 4 helység ellátására. 3 helység PWM szabályozott LED spotokkal, egy pedig fixen kapcsolt 230V (2db, szintén LEDes) világító testekkel lesz ellátva. Ez utóbbiakat a nyák jobb oldalán megépített triacos kapcsolók fogják kapcsolni. A szabályozott LED spotokat pedig az 5db PT4115-tel épített modul hajtja meg.
Üdv én egy jó kis erősítőt bikásítottam meg. A hangja picit vékony volt.Eredeti kondijai 2x19.000uf volt mos meg lett erősítve 2x30.000uf el. Hangja mélyebbre megy.
Az erősítő Sony ta-n90es. A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2015
Már megint nem lehet szó nélkül elmenni ilyen munka láttán. (Legalább is nekem nem) az igényesség legapróbb szikrája sem látszik rajta. Abszolút "AS" szabvány szerint készült a mű. Az előlap "feliratozása" hát... nem is írok inkább semmit. Egyszóval ez igazán tükrözi a hobbi és a szakma szépségét.
Én hobbista vagyok, ez van.
Pontatlanul fogalmaztam. Nem tükrözi a hobbi, és a szakma szépségét.
így szerettem volna írni a mondatot, elnézést kérek. A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2015
Sziasztok!
Készült ma egy 2 sávos előerősítő uA 741-el. Sajna 2 db ellenállás lemaradt a rajzról ,de rápótoltam
De nézd a pozitív oldalt. A vezetékelés abszolút kapacitás- és indukciószegény. Kapcsolóüzemben ezek fontos dolgok. A kolléga végigvitte az erre vonatkozó ajánlásokat az egész készüléken. .
Sziasztok!
Mai termésem egy Regeneráló automata savas akkumulátor töltő, lassan be lesz dobozolva szépen, és teszek majd fel több képet róla!. A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2015
Szia!
Nem írtad mire fogod használni, mekkora frekvencia tartományra szántad és milyen jelszintekkel, erősítéssel. Nem biztos, hogy a 741-es IC a 0,5V/us-os slewrate-jével és a 12Vp-p/20kHz kivezérelhetőségével ideális választás volt. Ha esetleg nem teljesíti a vártakat, keress egy lábkompatibilis, jobb paraméterekkel rendelkező áramkört. Üdv.
A TL077 volt a helyettesítője a "jobb " kapcsolásokban
Nem tudom mennyi meleg keletkezik, de ha magamnak terveznék, tuti igyekeznék nem a mai divatot követve teli pakolni ventilátorral, hanem passzív hűtést alkalmaznék. Munka alatt utálom a felesleges zajterhelést.(arra való a rádió) Egy szkóp van a munkahelyen, ami ventilátoros, azt is legszívesebben kikapcsolva tartom.Persze lehet halk ventilátorokat találni, de azzal versenyképes árban egy nagyobb borda. Vannak 40V 5A labortápok, azok sem ventilátorosak, annyi kapcsoló üzem van bennük, hogy a transzformátor megcsapolást váltják 3 lépcsőben. Így el vannak passzív hűtéssel. Ha meg kapcsolóüzemű tápot építesz és nem törekszel az abszolút kis méretre , szerintem a ventilátor - tervezési hiba -
Ez a rádiótechnika évkönyvből (2004) való? Ha igen én is pont ezt építem, bár áttervezett panellal, nekem a regenerálási funkcióra nincs szükségem.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |