Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lézershow építése
 
Témaindító: sportcipo, idő: Júl 21, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   129 / 137
(#) epyn válasza Beles hozzászólására (») Okt 18, 2015 /
 
100-120W 2x17V megteszi csak le ne égesd a 68W-os IC-vel a DIY tekercseidet
(#) Beles válasza epyn hozzászólására (») Okt 18, 2015 / 1
 
Égjen, majd tekerek másikat

Fejlemény: Elkészült az újabb verziójú driver, választható hangkártya minden mamba indításakor: Az oldalról tölthető.
(#) epyn hozzászólása Okt 23, 2015 / 1
 
Mivel a tervezett lézersugár források sokba kerülnek majd igy beszereztem egy olcsó zöld modult addig is.
Még nincs modulálható meghajtása de nem birtam amig elkészítek neki egyet .
50mW (+ az infra mivel az 50mW zöld nem éget.....) De fényes nagyon és szép a sugara.
Video

CAM00235.jpg
    
(#) kissattila88 válasza epyn hozzászólására (») Okt 23, 2015 /
 
Tudnál erről lézershow-ról valami leírást adni?
(#) epyn válasza kissattila88 hozzászólására (») Okt 23, 2015 /
 
Mit adjak róla?
Ez csak a készülő projektem egy szösszenete mert nem bírom már amig meglesznek a többi -drágább- alkatrészek.
(#) kissattila88 válasza epyn hozzászólására (») Okt 23, 2015 /
 
Ha kész lesz az áram körről egy kapcsolási rajz esetleg nyák tervet is adhatnál.
(#) epyn válasza kissattila88 hozzászólására (») Okt 23, 2015 /
 
Nem lesz benne semmi olyan áramkör amit reprodukálhatnál,legalábbis én nem csinálok bele .Mindent készen veszek.
Egyébként pedig 'áramkörből' nem építesz ilyet,mert mondjuk ezt program vezérli.
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2015
(#) kissattila88 válasza epyn hozzászólására (») Okt 23, 2015 /
 
Motor vezérló elektronikát te is meg építheted volna! Az igazi hobbi elektronikás nem vesz kész panelt hanem mindent után épít. Pic-es vezérlővel lehet ilyet csinálni.
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2015
(#) epyn válasza kissattila88 hozzászólására (») Okt 23, 2015 /
 
Motor? Ebben a ventilátor legfeljebb amit motornak nevezhetsz.
Ki mondta hogy hobbi elektronikás lennék?
Besértődtél mert nem kaptál kész fejlesztést kézbe,hát te sem vagy hobbi elektronikás.(a módosításom pont erre irányult,igy visszahelyezem amit eltávolítottam:
"Érdekes itt mindenki kapcsolási rajzot meg nyáktervet kéreget"
Az igazi hobbista nem kéregeti el mások fejlesztéseit hanem maga fejleszt,szal fejezd be rossz emberbe találtál bele.
Ha megy a pic-vel hát ugorj neki és csináld meg magadnak.
(#) epyn hozzászólása Okt 30, 2015 /
 
Ma unatkoztam itthon előszedtem egy-két régebbi ötletemet.
Az egyik:
Video
Mindezek közben sajnos rá kellett jönnöm hogy az tengely invertáló gyenge minőségű tolókapcsolók bezavarnak a rendszerbe,így át kell dolgoznom relé-sre. De akkor már a DB25 csatlakozókat is megszabadítom a kábelhalmaztól,őket is rátervezem a nyákra!
(#) hgeri1987 hozzászólása Nov 4, 2015 /
 
Üdv! Olyan ügyben fordulok hozzátok hogy van egy Laserworld el-200rgy lézerem amiben a piros dióda kb a teljesítménye felét de inkább a negyedét világítja. Valószínűleg a dióda lesz a rossz. Próbáltam keresni bele való diódát de nem sok sikerrel jártam ugyanis valahol 150mw-ot írnak de helyenként láttam 110mw-os adatot is. Ha valaki ebben a típusban jártas hogy pontosan mi is való bele azt megköszönném!
(#) simonpon3 hozzászólása Nov 13, 2015 /
 
Üdv mindenkinek, vissza tértem. Haladtam a lézer projektorommal de egy gond van. Mivel én lézer modult használok amibe már eleve benne van a 3 különböző lézer így azok a bekapcsolásnál (tápra adok 12 voltot 1 amperen) összesítve fehéren világítanak. De amiest a TTL pineket bekötöm a show kártyára a (helyesen of course) az összes lézer nem világít, de a modul ventije pörög. Hol lehet a baj? Elvileg kapcsolgatnia kellene nem kikapcsolnia .-.

Thx a választ előre is!
(#) epyn válasza simonpon3 hozzászólására (») Nov 13, 2015 /
 
Elvileg igen.Amint áram alá kerül a showkártya elkezdi lejátszani a belső ábrákat.
Van rajta valami jumper,vagy akármi? Az interlock esetleg ami nyitva van? A scannerek azért dolgoznak,csak a lézerek nem? Milyen az a kártya? Egy képet vagy hivatkozást tudnál adni?
(#) Djatis válasza simonpon3 hozzászólására (») Nov 13, 2015 /
 
A show kártya ttl kimenetekkel rendelkezik vagy analóggal?
Bár ez nem kellene belezavarjon nekem is ilyen modulom van de én építettem hozzá külön áramgenerátorokat mivel nekem analóg a dac om.
de show kártyával is ment.
A ttl bemenetek fordítva működnek ha feszt adsz nekik kialszanak tehát alapból a show kártyából kb 5 volt feszt kell mérj bekapcsoláskor amikor persze nem dolgozik.
A kártyán kell lennie kis kapcsolóknak elvileg amivel tudsz váltani sugárjáték vagy grafika vagy kikapcs között vagy külső vezérlésre tudod állítani azokat nézd meg hogy vannak beállítva.
(#) epyn válasza Djatis hozzászólására (») Nov 13, 2015 /
 
Idézet:
„A ttl bemenetek fordítva működnek ha feszt adsz nekik kialszanak tehát alapból a show kártyából kb 5 volt feszt kell mérj bekapcsoláskor amikor persze nem dolgozik.”
A TLL-es modulok akkor viágitanak ha nyitva van a bemenet vagy 0.8V felett van a bemenő jel....
Ha rövidrezárod a bemenetet('letesteled' ) kialszik a lézer.
(#) epyn válasza hgeri1987 hozzászólására (») Nov 13, 2015 /
 
Szia.
Fillérekért kapsz 3-400mW -os vörös diódát,amit legfeljebb 400-410mA-vel tudsz hajtani.
300mW lézer dióda
(#) simonpon3 válasza epyn hozzászólására (») Nov 13, 2015 /
 
Ha rövidre zárom a bemeneteket akkor kialszanak, akkor ez azt jelenti hogy a show kártya rövidre zárja a bemenetet.

Ma akkor megmérem szkópon, ha megy akkor elvileg kapnom kell egy négyszög jelet.
(#) simonpon3 válasza Djatis hozzászólására (») Nov 13, 2015 /
 
„A kártyán kell lennie kis kapcsolóknak elvileg amivel
tudsz váltani sugárjáték vagy grafika vagy kikapcs között vagy külső vezérlésre tudod állítani azokat nézd
meg hogy vannak beállítva.


Erről annyit tudiok hogy tudom kapcsolni vele hogy a demó anyagból ne a madárkás meg a halassal kezdje hanem a vonalassal :')
(#) simonpon3 hozzászólása Nov 14, 2015 /
 
Sikerült megoldani a problémát, a GND és a jel vezetékek fel voltak cserélve (köszi kína...) de most szerintem el leszek átkozva, megjött az iShow 2.3-as DAC de... Van egy gubanc :'D

Ugyanis zenére akarom a show-t csinálni de a fránya program nem akarja az igazságot. Ezt arra értem hogy kér egy .exe fájlt, én beraktam neki a Media Player-t, gondolom az jó lesz mert hát "Media Player Path". Erre mikor lejátszom a show-t zenére (mert hát miért ne) akkor megnyitná a Media Player-t az meg írja hogy neki ez a fájl formátum idegen ._.

A show megy, nem is rossz (oké, ha felhúzom 60k-ra a galvót akkor persze undormány de hát nah...) de hang nem akarja az igazságot :T

Valaki akinek van elképzelése hogy egyáltalán mi az a Media Player Path? Vagy hogy az NLS 1.6.7-el menne az iShow DAC? :'D

Köszönöm előre is, de ha kell valakinek az iShow akkor szóljon
(#) Beles válasza simonpon3 hozzászólására (») Nov 14, 2015 /
 
Az ishow egy hulladék. Még arra sem jó, amire kitalálták. Havernak az volt, és csodálkozott hogy nem tudja behangolni 20k-ra a galvoit. Hát azért nem, mert az ishow-ból nem is jött ki annyi.
(#) simonpon3 válasza Beles hozzászólására (») Nov 14, 2015 /
 
Tudom hogy egy szenny, tervezek hangkártyás DAC-ot de most ameddig ez van addig ez van. Nekem magával a szoftverrel van a bajom mert még mindig keresgélem hogy miért nincs hang de semmi...

Amúgy így első ránézésre nem annyira nagy gáz, csak bitang lassú, 4800-re kell állítani hogy egy kocka kocka is legyen .-.

De szimpla vonal animálásokat remekül kiad magából még 30k-n is. Amin én is meglepődtem

Na de folytatom a keresést, hátha össze tudom hozni ezt a DAC-ot az NLS 1.6-al de te jártasabb vagy szerintem, nektek hogy ment ez a valami? Hangot egyáltalán hogy "csináltatok" a show alá?
(#) epyn válasza simonpon3 hozzászólására (») Nov 15, 2015 /
 
Idézet:
„a GND és a jel vezetékek fel voltak cserélve (”

Erre is gyanakodtam hogy fordítva kötötted be a kábeleket de mivel :
Idézet:
„De amiest a TTL pineket bekötöm a show kártyára a (helyesen of course)”

igy nem is említettem.
Az IShit-vel ne nagyon akarj zenei taktusra show-t komponálni mert nem lehet.
Inkább készíts egy hangkártyára épülő DAC-ot és keresd meg az embert akinek megvan a Mamba Bl /H/ ack
Idézet:
„az NLS 1.6.7-el menne az iShow DAC?”

Semmi esetre sem.
Idézet:
„Hangot egyáltalán hogy "csináltatok" a show alá?”

A jó program tartalmaz zenei lejátszót nem kell neki megmutogatni.Csak a zenét kell kikeresni....
(#) simonpon3 hozzászólása Nov 16, 2015 /
 
Na akkor olvasgatok fentebb a hangkártyás dac-ról. Ahoz elméletben bármilyen hangkártya jó, ugye?
És akkor ahoz kell még a .DLL hogy lézer dac-ként lehessen használni és mellé kell még egy kiegészítő áramkör.

Körbe szaglászok máshol is, hátha ráakadok valami összébb fogott valamire mert akkor nekilátok, még ez a hónap és december utána meg bemutató, azalatt csak össze lehet dobni a DAC-ot

Még egy dolog: Pci-os hangkártya is megfelel a célra? Mert van egy gépem amit be tudok áldozni a célért

Köszi mindenkinek!
(#) simonpon3 válasza epyn hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
Amúgy jól van meg minden de kína valszeg mással jelzi a gnd-t mert ahogy én láttam az volt az... Aztán meg nem :'D
(#) epyn válasza simonpon3 hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
C-Media CM6206,szerintem csak ezt lehet használni.
Pár ezer forintért lehet csájnából rendelni.
Beles oldalán le van írva mit hogyan kell megbuherálni hogy működjön is.
Idézet:
„Pci-os hangkártya is megfelel a célra”

Szerintem igen.
Azt azért nem árt tudni hogy nem mindegyik program ismeri fel a hangkártyát hardware-nek.
LFI ,Spaghetti,Mamba,(a régiek) a régi NLS 1.6 LaserBoy ,HE Laserscan,LSX és még biztos van egy-kettő.
(#) Djatis válasza simonpon3 hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
Üdv!

Elméletileg bármilyen 5.1 hangkari megfelel én jelenleg sb live 5.1 el próbálom és viszonylag sikeres csak nekem olyanom van amin nem kondis a kimenet hanem ellenállásokon keresztül megy kis az íc ról végülis működik csak még a kioltásokkal van egy kis gondom de ha be sikerül állítanom akkor írok.
Pontosan ezt használom SB0100 tiopusú live-t mert ennél a plusz egy csatorna az ugyanúgy a digital output kimenetére lehet kilőni ahol analógra is átválthatod.
Tehát működik csak még nincs belőve rendesen a korrektor.
meg nem is vagyok biztos benne hogy a nem kondis kimenetű jó e hozzá de ha van olyan pci-s hangkari9 ami kondis mint a régi live mert abból is van csak azok 4.1-es-ek sajunos ami jó lenne de a csak a 4 után a plusz egy azon (PL ct4830) csak digitálisan jön ki nem analógban. Vuiszont ez a tipus kondis amiket át lehetne kötni .
(#) Beles válasza Djatis hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
Egyébként kondival is működhet a dolog. Az a lényeg, ha kondi van akkor nem engedi át az egyenáramot. De mambában van olyan opció, hogy "Don't return to center", ha ez nincs kipipálva akkor folyamatosan vissza tér az alap állapotba a galvo(tehát középre), és emiatt a kioltás is üzemel ugyebár. Tehát ha egyetlen darab pontot rajzolsz, és be van bepipálva, akkor a galvok beállnak a pozícióba, és ott is maradnak. Ha nincs bepipálva, akkor mindíg alap állapotba vissza mennek, tehát a galvo folyamatosan megy, ergo nincs egyen áram, mert folyamatosan változik a pozíció. Annyi hogy kicsit torzabbak lesznek az ábrák, tehát nem lesz tökéletes, de arra jó, hogy ki lehessen próbálni.
A PCI-os kártyáról jó volna egy fénykép, hogy lássam tényleg nincs-e rajta kondi. Ugyanis tudtomal a PCI nem ad negatív tápfeszt, tehát a hangkari kimenetét kondival le kell választani az asszimetrikus táp miatt(táp fele a 0 jelszint). Ha csak nincs rajta egy kapcsolóüzemű táp, ami előállítja a szimetrikus tápot. Úgyhogy ha megkérhetlek rá, csinálnál nekem jó minőségű fényképet a hangkari két oldaláról? Illetve ki is lehet mérni a dolgot. Egy pontot rajzolva(dont return to center legyen kipipálva) a feszültségnek úgy kell változnia ahogy a pontot mozgatod. Tehát ha középen van a pont az X tengelyen pl, akkor 0 voltot kell kiadnia a hangkarinak szimmetrikus táp esetén, asszimetrikus tápnál pedig 2,5V körül. Remélem ez így elég érthető. De ha nem, akkor össze rakom a szkópot, és csinálok videókat róla.(lézer nincs nállam).
(#) simonpon3 hozzászólása Nov 17, 2015 /
 
Hát ezzel csak az van hogy még meg se vettem de ismerősöm lehet beáldozná a soundblaster kártyáját ami 5.1-es. Pontos típusát nem tudom de ha jól emkékszem kondik vannak a jack csatlakozóknál (csatoló kondik?).

Pénteken megszerzem és mutatom
(#) Djatis válasza simonpon3 hozzászólására (») Nov 17, 2015 /
 
Ha ez a tipusa CT4830 akkor csak 4.1 és ebből egy at nem tudod analógba váltani csak digitálisba megy.
A másik ami viszont nem csatlakozik kondigoz az SB0100 at kiadja aszoftver is hogy 5 csatornát analógbasn fel tudsz használni.
Már ezen végig gyalogoltam.
Persze A klét galvó adott x-y és nem három színben gondolkodsz akkor jó a 4 csatorna is analógban.
(#) Djatis válasza Beles hozzászólására (») Nov 17, 2015 /
 
Nem tudtam nagyon éles képet mert csak mobillal tudok fotózni jelenleg de a baloldali azon persze vannak kondik de a kimeneteken nincs már le is mértem .
A kondis kimenetúnek a vég ic je PT2308s 8 pines. sztzereo 100 mikros kicsatolásokkal


a nem kondisnak 5216 0x4 ez nem ismerős ic. ehez kapcsolódik a fejhalgató kimenet egyenesen oldalanként egy egy 30 ohmos ellenállűással (Mméréssel is)
E másodikban van egy 78L05 A ic is 8 pines ami egy negatív fesz stab szerintem akkor van benne szimmetrikus táp.mert a másikban nincs ilyen.
Következő: »»   129 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem