Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hőtárolós kályha
 
Témaindító: soldy, idő: Dec 4, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 7
(#) kope20 válasza csempesz88 hozzászólására (») Szept 6, 2015 /
 
Az "éjszakai áramot" hangfrekvenciás vevővel kapcsolják ki és be, de hogy a hangfrekveniára zongorát modulálnának rá, azt nem hiszem.
(#) sany válasza kope20 hozzászólására (») Szept 6, 2015 /
 
Nekem is volt már olyan régebben, hogy az 5.1-es erősítőben esténként szólt valami a háttérben, talán rádió vagy TV adó. De mindig csak este hallatszott. Gondolom, akkor tisztább volt a légkör, mint nappal. Igaz az erősítő más dolog, mint egy villanykályha.
(#) kaqkk válasza csempesz88 hozzászólására (») Szept 7, 2015 /
 
A bejövő fázisok közé köss be 3db 10-20nF 1000v os kerámia kondit , valószínűleg a hálózat antennaként működik és az elektronika valamiképp felerősíti a zenét és ezért a hangra rezonál a fűtőbetét .
Solton a nagy adó környékén a harmatos káposzták is bemondták a híreket reggel a káposztaföldön...
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2015
(#) mraulajos hozzászólása Okt 7, 2015 /
 
Hali!
Tisztelt szakemberek!
Az első képen a hőtárolós kályha gyári bekötése látszik.
A nulla vezeték terhelésének csökkentése érdeképen, lehet e a második képen általam ki gondolt bekötést alkalmazni?
(#) Nemtudhatod válasza mraulajos hozzászólására (») Okt 7, 2015 /
 
A második ugyanazt a terhelést mutatja, csak másképpen rajzoltad.
(#) mraulajos válasza Nemtudhatod hozzászólására (») Okt 7, 2015 /
 
Szerintem az első rajzon 3 szor annyi terhelés jut a nullára mint az elsőn. A fázis vezetők terhelése nem változik.
(#) vargaf válasza mraulajos hozzászólására (») Okt 7, 2015 /
 
Szia!
Mindkét esetben 6 betét árama folyik át a nulla vezetőn.
Üdv.: Feri
(#) Tomi111 válasza mraulajos hozzászólására (») Okt 7, 2015 /
 
Üdv! A két rajz lényegében ugyanaz. Egyébként ha mindhárom fázis megvan és nem hibás(szakadt) egyik fűtőbetét sem és a teljesítményük azonosak, akkor a nullavezetőn nem folyik áram!! Itt a fűtőbetétek bekötése ugyanaz, mint a villanymotoroknál a csillag bekötés. Ott sincs a csillagpontra a nullavezető bekötve! Itt be kell kötni, mert ha a fokozatkapcsolóval egyik fázist megszakítod(kisebb teljesítmény) akkor eltolódna a csillagpont, a fűtőtestek nem kapnának 230V-ot.
(#) mraulajos válasza Tomi111 hozzászólására (») Okt 7, 2015 /
 
Az első rajzon párhuzamosan van kötve a két fűtőszál. Ha nincs bekötve nulla, képtelenség hogy működjön. A második rajzon sorba van kötva a két fűtőszál, és a két szélső üres pont kap egy-egy fázist,(L1-L2) ez 400V, tehát ez működik nulla nélkül is. Ha közéjük berakom a nullát, akkor nem 200-200V ot fognak kapni a fűtőszálak, hane 240-240V ot. Elnézést kérek, nem kívánok ebbe a témába tovább értetlenkedi, akik jobban értenek hozzá biztos igaz amit leírtak, de én valahogy nem igazán akarom érteni.
(#) Nemtudhatod válasza mraulajos hozzászólására (») Okt 8, 2015 /
 
Annyit azért tegyél meg, hogy számold meg, hány fűtőszál van az egyik rajz és hány fűtőszál van a másik rajzon a közös szálon (nulládon)?
Ergo a nulla ugyanakkora terhelést kap, ha minden fűtőszál megy, mindkét rajzodon.

Ha deltában' van a bekötés, akkor viszont miért kötötted össze a három pár közös szálait?
De a kérdésed, pont e közös nulla terhelésére vonatkozott. Így a válaszok jók.

A 200 V ot honnan veszed? Ha két fázis közt mérsz, az 400 V, ha a fázis és nulla közt, az 230V a névleges hálózati fesz.
(#) mraulajos válasza Nemtudhatod hozzászólására (») Okt 8, 2015 /
 
Rendben van, tudomásul vettem, és elfogadom az érveléseket.
Idézet:
„A 200 V ot honnan veszed?”

A második rajzon, ha a nullát nem kötöm be, szerintem fűtőszálanként 200-200V esik, mivel ezek sorba vannak kötve. De valószínű ezt sem jól gondolom.
(#) Nemtudhatod válasza mraulajos hozzászólására (») Okt 8, 2015 /
 
De jól gondolod, ha egyforma a fűtőszálak ellenállása.
De ha nem és ez a valószínűbb, akkor csak közelítőleg és máris folyik áram a nullán is. Ohm bácsit nem lehet átverni.
(#) mraulajos válasza Nemtudhatod hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
Mindegy, - meggyőztetek, de a második rajzon lévő kapcsolás nekem szinpatikusabb lenne, de maradok a gyári eredetinél, vagyis ahogy az első rajzon van.
(#) Nemtudhatod válasza mraulajos hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
Nem akartalak volna befolyásolni, természetesen ha Te azt szeretnéd, használhatod a második rajzodat is persze 230 V ról.
(#) mraulajos hozzászólása Okt 15, 2015 /
 
Hali!
Hőtárolós kályhához, régi tip. analóg szobatermosztátom van, amivel valamikor szerelték/telepítették. Ez a tip. száma de képet egyenlőre nem tudok felrakni: 5011-0-002-00
Az a bekötési rajz van benne ami a linkben szereplő kép jobb oldalán van. Nem értem a rajzot. Egy kis magyarázatot ha kaphatnék, megköszönöm.
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Okt 15, 2015 /
 
Hello!
Ez segít megérteni?

MMG_PT102.jpg
    
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Okt 15, 2015 /
 
Tehát akkor, az én általam küldött rajzon az 1 es re megy a nulla, a kettes kimarad, a hármasra megy a fázis, a 4 esre megy kapcsolt szál, a villanymotor.?
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Okt 16, 2015 /
 
Hello!
Igen, ha jó a termosztát, akkor a 2-4 között rövidzárt kell mérned, amikor feletekered a termosztátott a max-ra.
A "nulla" az egyesre csak azért kell, hogy világítson a glimm lámpa benne, ha bekapcsol, meg, hogy a nap/hold kapcsolót, ha hold állásba kapcsolod, "aláfűt" egy ellenállás az érzékelőnek, hogy azt kb. 4 fokkal "becsapja" ejszakára...
(#) Gafly válasza uniman hozzászólására (») Okt 16, 2015 /
 
Valamint hogy ne 3...4 fok hiszterézise legyen, hanem csak kb. 0.5 fok.
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Okt 16, 2015 /
 
Hali!
Erről lenne szó. Ebben, ez a rajz van, a jobb oldali
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2015
(#) Anturion hozzászólása Nov 30, 2015 /
 
Sziasztok!

Fontos és sürgős kérdésem van hozzátok.

A lakásunk fűtését egy 6 kW-os hőtárolós villanykályha biztosítja. Utáljuk, de ez van, albérlet. A probléma, hogy meghalt a termosztát, ha egyes (lassú) fokozatra rakom a ventilátort, akkor semmi sem történik (nem megy), azonban ha kettesre, akkor a termosztát némi elektromos sercegéssel jelzi, hogy nem szereti azt a fokozatot.
Amúgy is elég öreg már a termosztát, a kérdésem az lenne, hogy tudtok e ajánlani a ventilátor bekapcsolására alkalmas termosztátot, ami programozható is egyben.
Az elektronikához konyítok valamelyest, de ezt a rendszert nem ismerem, és bolygatni sem szeretném anélkül, hogy nem kérem ki senki véleményét.

Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) pont válasza Anturion hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Most a fali termosztát a rossz vagy ami kályhán van. Mert elvileg fokozattal csak a fűtőbetéteket lehet szabályozni, a fali termosztát ami vagy bekapcsolja a ventilátort vagy nem a beállított értéktől függően, de csak egy fokozat van, legalábbis a hagyományos villanykályháknál. De egyébként mindegyiket lehet kapni, a fali helyett lehet valami programozható modernebbet talán érdemesebb.
(#) csanyipal hozzászólása Jan 2, 2016 /
 
Sziasztok! Mi a módja annak, hogy egy ilyen hőtároló villanykályha önműködően kapcsolja be magát a késő esti olcsó áramkor, majd kikapcsolja magát reggel, a drága áram kezdete előtt?
(#) Bakman válasza csanyipal hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Vezérelt fogyasztásmérőt kell felszereltetni. Házilag nem lehet megoldani, mindegy, hogy mikor kapcsolod be, a tarifa nem változik.

Léteznek ilyen tarifák, amikor meghatározott időben olcsóbb az fogyasztás de ha jól tudom, ezt csak ipari fogyasztók kérhetik.
(#) csanyipal válasza Bakman hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
Ahol én lakom, Szerbiában, ott 23 órától van olcsó áram reggel 7 óráig, minden - háromfázisú háztartásban. Viszont nem kapható időzítős fali csatlakozó három fázisú csatlakozó aljzathoz, csak egy fázisúhoz.
(#) Bakman válasza csanyipal hozzászólására (») Jan 3, 2016 / 1
 
Ezt sem tudtam...

Megoldható, nem is túl nehezen. Kell egy megfelelően nagy mágneskapcsoló, ami kibírja a kályha áramát. Ezt a mágneskapcsolót kell vezérelni a kis időzítővel és készen is van. A dolog kíván némi szakértelmet, javaslom, beszélj villanyszerelővel.
(#) kokozo válasza csanyipal hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
Szia!
Mitől tudja a rendszer hogy mikor fogyasztottál? Na azt kell figyelni..
(#) Bakman válasza kokozo hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
Vannak ilyen fogyasztásmérők, egyszerűen van bennük egy óra is. Zónás árszabás, pl.: Bővebben: Link (A2-es árszabás).
(#) csanyipal válasza Bakman hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Nos, megnéztem, milyen kályhám van ( lásd az 1. képet!).

Relé kell ide; pl. ilyen elég erős lenne?
Bővebben: Link

Aztán, hogyan kéne bekötnöm a relét a kályha áramkörébe?
Az áramkört lásd a 2. képen!
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2016
(#) Bakman válasza csanyipal hozzászólására (») Jan 5, 2016 / 1
 
Az a kicsi semmiképpen nem elég. Neked valami ilyesmi kell: Bővebben: Link. Ez ugyan 12 A-t kibír (több, mint elég), de legyen inkább túlméretezve. A mágneskapcsolón az L1, L2, L3 a bemenet, T1, T2, T3 a kimenet. A villamos hálózat és a kályha közé kell beépíteni vagy a második képeden az R, S, T és a 'Biztonsági szabályzó" közé.

Az A1 és A2 pontokra a mágneskapcsolón pedig akkor kerüljön 230 V, ha azt akarod, hogy a kályha fűtsön. Tehát ide lehet kötni az időzített feszültséget.
Következő: »»   3 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem