Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PLC kérdések
Témaindító: Thomas10100, idő: Nov 12, 2005
szia
Ha 10fokot ugrál a mért érték akkor ott valami nagyon nem jó.Én használok PT100-at, 2,3 vezetékest, van amelyik 20m-re van a PLC-től,3x0,75 árnyékolatlan kábellel.Század fokokat ingadozik.Próbáltad másik szenzorral,másik modullal? Jó a modul konfigurációja?
Próbáld ki azt, hogy az árnyékolást lekötöd a PE potenciálról (hogy a levegőben lógjon!
Lássuk mi lesz! Úgy is ugrál-e?
A modullal és a szenzorral sincsen nincsen semmi gond. Teljesen újak, de próbáltam is a szenzorcserét. A konfig is jól van beállítva.
Szia
Ha jól veszem ki, most 3 vezetékes mérést használsz. Próbáld meg 2 vezetékkel, úgy mit csinál. Illetve meg kéne próbálni lezárni a mérőkártya megfelelő bemenetét egy 1000Ohmos ellenállással úgyis ugrál-e.Ha igen, akkor a mérőkártya rossz. Pontosan mi a modul típusa?Egy rajzot skiccelhetnél a szenzorod bekötéséről. Tápod stabil?Csinál mást is az a PLC, ha igen, a többi funkció rendben van? Korábban működött már rendesen, csak meghibábásodott?Vagy új építésű a rendszer?
Sziasztok.
Lehet valahogy S7-1200 CPU-n (pontos típust fejből sajnos nem tudom) firmware-t frissíteni? CPU sajnos jelszóval védett így programot rátölteni nem lehet. És új felhasználás céljából kellene újra életre kelteni, valaki csinált már ilyet illetve van ötlete hogy lehetne "alaphelyzetbe" állítani?
Display accessible nodes / Online & diagnostics / Functions / Reset to factory settings nem segít?
Szia.
Ha a régi program nem lényeges, frissíteni tudod. Elindítod a TIA-t, nem nyitsz meg projektet, hanem az Online & Diagnostic -ra kattintva megpróbálsz csatlakozni a PLC-hez. Ha megtalálta, csatlakozol hozzá. Az ablak bal oldalán lesz egy menü (General, Functions, stb). Nincs előttem, nem vagyok biztos a menük nevében. Itt tudod visszaállítani gyárira, IP címet cserélni, meg ha jól emlékszem, frissíteni is. Minden esetre, ellenőrizd le, milyen firmware-t támogat a hw.
Köszönöm szépen a segítségeteket, megpróbálom amiket írtatok.
Sziasztok egy olyan kérdésem lenne, hogy foglalkozott - e már valaki a VASS standartal ? (VW Audi Seat Škoda standart) Választ előre is köszönöm.
Koleus,K0bzoli.
Megpróbáltam amit tanácsoltatok a problémámra. Kipróbáltam a Reset to factory settings 1214CPU-n de mikor rányomtam egyből kérte a jelszót a CPU.
Akkor a neten kell kutakodni.
Siemens technical forum nagyon hasznos. Lehet hogy találsz ott megoldást.
Szia.
Befektetsz egy Siemenses Memoria Kártyába kb.20 pénzegy4MB-os. Idézet a System manualból. Use a transfer card (Page 110) to copy a program to the internal load memory of the CPU without using STEP 7. After you insert the transfer card, the CPU first erases the user program and any force values from the internal load memory, and then copies the program from the transfer card to the internal load memory. When the transfer process is complete, you must remove the transfer card. You can use an empty transfer card to access a password-protected CPU when the password has been lost or forgotten (Page 118). Inserting the empty transfer card deletes the password-protected program in the internal load memory of the CPU. You can then download a new program to the CPU.
Sziasztok
Van egy Siemens S7 - 314 - 2DP tipusí PLC - m. Van rajta analóg kimenet és analóg bemenet munkában úgy szeretnék működtetni, hogy 4 digitális bemenettel választanánk 4 konstans állandó analóg kimeneten (2V - 4V - 6V - 8V) és egy áttkapcsolóval az analóg kimenet lineárisan függne az analóg bemenettől. Mivel analóg jel feldolgozásával nem nagyon foglalkoztam így sajnos csak a hardver komfigurálás ig jutotam el. Ha valaki tudna segíteni akor aszt nagyon meg köszönném. A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2016
Kedves hobbielektronikások!
Siemens S7 -es PLC-ékből írnám a szakdolgozatom és azt megelőző félévben egy TDK-át is (most). A tanárom egy másik suliban is tanít ahol S7 es PLC-ék vannak elvileg, pneumatkus kütyük (munkahengerek, útszelepek, ilyen-olyan véghelyzetérzékelők magyarán oktató cuccok). Céghez elmenni elég kilátástalannak néz ki a helyzet,pedig jobb lenne. A kérdésem az lenne, hogy ezekkel a feltételekkel tudnátok-e ajánlani valami jó TDK és Szakdolgozati témát (ugyanaz) , aminek a legtöbb hasznát venném egy állásinterjún külföldön is, mivel ott tervezek a későbbiekben? Előre is köszönöm!
Helló!
Ez az oldal esetleg ihletet adhat. Különös tekintettel a tartalomjegyzékből elérhető pédafeladatok. Mint pl. mártogató, szivattyú vezérlés, stb. De vigyázz, mert némely suliban ismerik ezt az oldalt, ötletadónak ajánlom, nem kidolgozott feladatnak!
Szevasz!
Kicsit több részlet kellene. Tehát valami olyasmit szeretnél, hogy van egy analóg bemeneted, mondjuk 0-10V-os, amin jelet küldesz neki. Meg van egy analóg kimeneted, amin a bemenetre küldöttel arányosan változó jel jön ki, de a kimenet "végkitérését" 4 digitális bemenettel szeretnéd kiválasztani 4 lehetséges skála közül? Tehát ha 4V-ot ír elő a kiválasztó digitális bemenet, akkor az analóg kimeneten 0-4V jön ki a bemenő 0-10V-nak megfelelően (tehát pl. 5V be, akkor 2V ki. Ilyesmi a cél? A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2016
Szia K0bzoli
nagyon jó példát hoztál fel köszönöm. Tehát olyan az elképzelés, hogy: 1. Van egy digitális bemenet DI1 ha logikai nullában van (DI1=0) akor az analóg bemenetre jeletküldökneki, mondjuk 0-10V ez a jel arányosan változó jelként jön ki az analóg kimeneten. PÉLDÁUL: DI1=0, analóg bemenet AI1=5V tehát az analóg kimeneten is 5V van AQ=5V. 2. A digitális bemenetet DI1 logikai 1 be tesszük (DI1=1), ekkor még 4 digitális bemenet fog állni rendelkezésünkre (DI2, DI3, DI4, DI5) ebben az esetben nem függ az analóg kimenet az analóg bemenettől mivel állandó értékeket szeretnénk az analóg kimeneten. Ezeket az állandó konstans értékeket digitális bemenettel tudjuk elérni. PÉLDÁUL: DI1=1, az analóg kimeneten például 7V szeretnénk kapni. A digitális bemenetekhez előre definiált értékeket adunk mondjuk ha a DI2 logikai 1 ben van akor az analóg kimeneten AQ1=1V van az összes többi digitális bemenet logikai nullában van. A DI3 esetén a kimeneten 2 V volna, a DI4 esetén a kimeneten 3 V volna, a DI5 esetén a kimeneten 4 V volna. Ahhoz, hogy az analóg kimeneten 10V kapjunk az összes digitális bemenetet logikai egyesbe kell helyezni vagy is DI2=1 (1V) + DI3=1 (2V) + DI4=1 (3V) + DI5=1 (4V) = (1V+2V+3V+4V)= 10V Tehát abban az esetben ha 7V szeretnénk az analóg kimeneten akor a DI4 és a DI5 ös digitális bemeneteket logikai egyesbe kell rakni így összeadódik a 3V és a 4V úgy 7V - ot kapunk. Tehát a lényeg, hogy az egész példa szét van bontva két részre az egyikben az analóg kimenet függ az analóg bemenettől és nem függ a digitális bemenetektől a másik részben az analóg kimenet függ a digitális bemenetektől amivel állandó értéket választhatunk az analóg kimenetre és nem függ az analóg bemenettől. Igyekeztem minél jobban leírni a példát. Ha tudnál segíteni akor aszt nagyon meg köszönném.
Igazából már meg is oldottad a feladatot azzal hogy leírtad az igazságtáblázatot.
A DI-k kombinációjától függően küldesz a kimeneten kívánt feszültségértékeknek megfelelő konstanst az analóg kimenetnek.(Move blokkal, vagy awl-ben transfer-rel) Ha meg az analóg bemenettől kell függenie a kimenetnek (DI1 =0), akkor meg a bemeneten beolvasott értéknek megfelelő konstanst küldesz az analóg kimenetnek.(Move blokkal, vagy awl-ben transfer-rel) A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2016
Szia Mate78
nekem azzal van gondol, hogy simatic ban nem dolgoztam még analóg jellel Phoenix Contactal nem volna probléma meg csinálni mert ott tudok mindent hogy mijen könyvtárat használni hogyan beállitani a bizonyos blokokat matematikai lépéseket létre hozni minden menne csak sajnos simaticban még nem vagyok annyira jó így ezért kérem a segítségeteket.
szia
Pedig ha létrában csinálod akkor szinte ugyanaz mint a Phoenix-nél. Csatolok egy lehetséges megoldást. Az analóg kártyák címeit, és a bemenetek címeit természetesen át kell írnod a sajátodra. MW0: 0V kimeneti feszültsághez tartozó konstans. MW2: 1V kimeneti feszültsághez tartozó konstans és így tovább. MW20-ban a beolvasott analóg érték tárolódik. A PEW,PAW szimbólumaival ne törődj, egy meglévő projektből használtam fel őket.
Köszi Mate78 leirásod alapjám meg póbálom össze hozni köszi még egyszer.
Szevasz!
Bocs a késői válaszért. Én így csinálnám: (lásd a mellékletben) A példában I0.1 a DI1-nek, I0.2 A DI2-nek stb felel meg. A PIW255 az AI1-nek, a PQW255 az AQ1-nek felel meg. Az igazság táblázatodból kiderül, hogy minden feszültség választó bemenethez egy konstans fesz tartozik. DI2-höz 1V, DI3-hoz 2V, DI4-hez 3V és DI5-höz 4V. Ezért nem kell mást tenni, mint az aktív (logikai 1 állapotú) bemenethez tartozó feszültségeket összeadni és kiküldeni az analóg kimenetre. A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2016
Szia K0bzoli
köszönöm a megoldást tökéletesen működik.
Sziasztok
Meg egy gyors kérdés van egy keverőgépünk ahol változtatni kellene a keverési időt. Az volna a problémám, hogy egy késleltetett kikapcsoló időzítőn kellene a időt (s5time#változó) változtatni úgy hogy az analóg bemeneten vagy egy potenciométer és annak a segítségével lehetne növelni vagy csökkenteni az időt. Tehát a lényeg az volna, hogy az analóg bemenetet kellene valahogy átt konvertálni s5time#.... ra. Ha van megoldás előre is köszi. A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2016
Szevasz!
Át kell konvertálni. És mondjuk skálázni sem árt, mert nem mindegy hogy a potenciométerrel az időt 0-1 másodpercig tudod tekergetni vagy 50 perc és 2 óra között. Tehát a dolog menete nagy vonalakban a következő: Analóg érték olvasása. A beolvasott 0-27648 értéktartomány átkonvertálása ízlés szerinti tartományra (amekkora tartományt állítani szeretnénk a potival). A kapott érték S5TIME formátumúra konvertálása. Az eredmény alkalmazása egy timeren. Alább itt egy példaprogram. Megjegyzem, hogy a példa elnagyolt és nem tartalmaz az értéktartományra vonatkozó védelmet. FC105 HI_LIM paramétere mondja meg millisec-ben hogy a potméter maximáli állásánál mekkora legyen az időzítés. FC105 LO_LIM paramétere mondja meg millisec-ben hogy a potméter minimális állásánál mekkora legyen az időzítés. A legnagyobb időzítés 02 óra 46 perc 30 másodperc amit így el lehet érni, ez az S5 timer max ideje (999*10s). Ha az IN vagy a limitek valamelyike negatív, vagy a limit vagy az IN nagyobb mint az értékelhető maximum (27648), az időzítés nem jól fog működni, mert ezeket nem vizsgálja. További megjegyzésem, hogy az S5 timer működésének sajátossága, hogy az időzítés kezdetén olvassa be az időzítési értéket. Tehát ha az idő már telik, akkor nem érdekli ha az megváltozik netán! Így ha kb. egy egy órás idő van neki megadva a potival ami éppen telik és azt szeretnénk hogy annál hamarabb teljen le az idő ami miatt letekerjük a potit, akkor az nincs rá hatással. A változtatott végérték csak legközelebb fogja érdekelni. A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2016
Sziasztok!
Hogyan lehet azt kivitelezni, hogy a plc analóg kimenetével szabályozni tudjak ellenállás értéket. Valami digitális ellenállásra gondolok...
Adott kettő darab Siemens S7- 200. PLC. Ezekekhez csatlakozik 2- 2db bővítő modul. A két CPU Bus-rendszeren keresztül kommunikál egy Simatec 200 Érintőkijelzővel. Létezik olyan, hogy egyik bővítőnél egy kimeneten bekövetkezett zárlat miatt mind a két CPU elfelejti a programját, és megszűnik a Bus- os kommunikáció. Minden hozzászólást és segítséget előre is köszönök: Jani
|
Bejelentkezés
Hirdetés |