Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » VF2 végerősítő
Rendben köszi!
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2015
Az extrém mérési eredmények és a nyugalmi áram azért járt így mert , összeért a forrasztás olyan hellyel amivel nem kellett volna a diódák beszerelése után.
Helló!
Beraktam a TL071-IC-t a panelekbe. Érdekes amit tapasztalok. Hangszóró nélkül nem mozdul a nyugalmi áram és negatív 13v van a kimeneten. Ha ráteszem a hangszórót a nyugalmi áram felugrik a beállított 120-ra és megszűnik a kimeneten negatív fesz. Annyi a különbség, hogy most a tápfesz +-60v és bemenetre rákerült egy 10Ohm és 2 darab szembefordított 1n4148. Eddig úgy néz ki hogy működik a cucc. Komoly tesztnek még nem vetettem alá.
Továbbra is valami oszcilláció van a háttérben. Hűtőborda szigetelt és le van testelve?
Igen a szigetelés része perfekt. Bemeneti közösítés nem zavarhat be?
A borda kap testet? Ez volna a lényeg.
"zöldsárgán" van aminek nincs köze a táp nullához.
Lehet hogy közösítenem kellene a védőföldet és a tápnullát?
Full hangerőn éppen csak szól. Még mindig nem lehet gáz a 0 pont közösítéssel a bemeneten?
Az életvédelmi földet hagyjuk ki egyelőre a játékból. Egy GND van, a szimmetrikus táp közös pontjánál található.
Igen de ez nekem nem közösül a kasznival. Simán panelen és kimeneten van jelen. Már mint a GND.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2015
Amúgy holnap megoldom tutira, találtam pár hibát.
Kijavítottam a hibákat. Az a probléma, hogy kapcsolóüzemű tápról hajtom a végfokot. Oszcillál a kimenet. Valami zavar van az erőben. Ha alacsonyra van állítva a nyugalmi áram akkor nem indul el a végfok. Ha megemelem elindul de oszcillál a kimenet. Hagyományos tápon szépen megy fix 120mA nyugalmi árammal.
Szia!
Én 3u3-at tettem oda, de láttam 2u2-t is meg az 1u is biztos jó. Én 100nf-et a diodákkal raktam párhuzamosan. Nem értek hozzá, de ezt láttam másoktól, de majd jönnek a többiek is.
Köszi, nekem 10µF-om van, illetve 100nF-om. Inkább az érdekelne, hogy 2x 130W-os erősítőnek mekkora teljesítményű trafó kellene? Meg szeretném rendelni azért kérdeztem
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2015
Szia! Jól látod, drága mulatság lesz. Dual mono kivitelhez 4x36V 3A, közös táphoz pedig 2x35V 6A szekunderek kellenek. A dual mono megszabadít a földhurok okozta problémáktól, de kellő gondossággal a közös táp is hibátlanul kivitelezhető.
Tehát 400VA az ajánlott transzformátor teljesítmény. Ha nem lesz az erősítő tartósan a túlvezérlés határán járatva, akkor az ajánlott érték 60-70% is elegendő.
Köszönöm szépen Megpróbálkozok a dual mono kivitellel 1 trafón 4 tekercsel, viszont véletlenül Írtál 35 voltot illetve 36 voltot, vagy tényleg számít az az 1 volt dual mono esetén? Ha jól értem veszek egy 400VA-es trafót és "folyamatosan" járathatom maxon?
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2015
A 400VA lefedi a 260W kimeneti teljesítményhez társuló nagyjából 130W-nyi veszteséget is.
A kétféle feszültség csak elírás természetesen. A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2015
Rendben már azt hittem, hogy 600VA körüli trafó nélkül buktam az egészet, de most megörültem Köszönöm a segítséget, rendelem is meg
Ha egyedileg tekercselteted, ez az a pillanat mikor érdemes végiggondolnod lesz-e szükséged egyéb szekunderre a kiszolgáló egységek táplálásához.
Gondolok itt az előerősítő, hangszín, kivezérlésjelző, hangszóróvédelem, ventilátor áramellátására.
Igen pluszba lesz 1X9v os kb 1A-es tekercs is illetve akkor már érdemes lenne azt is szimetrikusra tekercseltetni(2X9V)? Akkor megint plusz 10%
Lehet, hogy elég 1x9V-is, ezt Neked kell eldöntened.
Hát lehet inkább 2x9V lesz mert a te szub-4 es kapcsolásodat néztem ki hozzá. (ez )
Amúgy még így is belefér a 400VA-be a 2x9V-os 1A-es plusz szekunder? A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2015
A szubszűrő teljesítményigénye kevesebb mint 1W, ekkora trafónál szinte nem is kell vele számolnod. Csak gyártási és biztonsági szempontból érdemes ezt a szekundert 0,5mm-es huzal tervezni.
Boldog Karácsonyt mindenkinek!
Rendben akkor elég a 400VA, viszont most kitaláltam, mi van akkor ha mondjuk 4 ohmos hangfalat veszek illetve azzal használom? ( 50V egyen feszültségem lesz a pufferek után kb.) Vagy akkor alacsonyabb feszültség kellett volna?
Ha 4 ohm-os hangszórót kötsz rá akkor az erősítő megkísérli a 130W kétszeresének leadását.
Ez mindig egy fogós kérdés az erősítő tervezésénél. Léteznek olyan gyári készülékek ahol át lehet kapcsolni a terhelő impedanciának megfelelő feszültségűre a tápegységet.
Talán értem Akkor vagy 4 ohmra tervezek és ha 8 ohmos hangfalat kötök rá halkabb lesz vagy "kapcsolhatóra" csináltatom a trafót vagy nem kötök rá csak 8 ohmot. Viszont Alkotó fórumtársnak most nézem a méréseit: Ez itt. Nem sok különbség van a tápban agyiknél +-50,6V (8ohm) a másik az pedig 47,1V (4Ohm) vagy ez is sokat számít bár a kimenő teljesítmény viszont nagyobb 4 ohmon
Az előző hszt nem tudtam már módosítani, de hogyan tudom kiszámolni a kimenő teljesítményemet illetve inkább a kimenő feszültségre lennék kíváncsi, mert mondjuk 50V bemegy az erőlködőbe, de csak 36V jön ki ( Alkotó példájával élve) oké hogy vannak veszteségek, de ezek mekkorák szám szerint, hogy számolhatok velük? Mert akkor lehet kiszámolnám 130W-ra 4 ohmon mekkora bemenő feszültségre lenne szükségem.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |