Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lézershow építése
 
Témaindító: sportcipo, idő: Júl 21, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   131 / 137
(#) djkoxi válasza djkoxi hozzászólására (») Nov 27, 2015 /
 
Ilyen hirdetéseknek lehet hinni?
Zöld modul
(#) Djatis válasza djkoxi hozzászólására (») Nov 27, 2015 /
 
Elvileg lehet de nem biztos hogy tudják azt a teljesítményt én pl egy 1w összteljesítményű modult vettem RGB be abban pl a 100 mw zöld az nem annyi mert volt itthon egy jó minőségű
100 mw os is és hát nagy nem mondjam hogy az majdnem kétszer olyan fényerővel virított mint a modulomban levő.
(#) djkoxi válasza Djatis hozzászólására (») Nov 27, 2015 /
 
Köszönöm a választ!
Ilyen.
Kicsit vékonyabb a zöld sugár mint a piros, meg hely is lenne benne erősebb moduloknak. Nagyon sok helyen lehet kapni, de nem tudom melyik az ami valóban tudja a ráírt értéket.
(#) Djatis válasza djkoxi hozzászólására (») Nov 28, 2015 /
 
A zöldek csalósak egyébként annál lehet csalni sokat mert egy 70 mw ra akár 100-at is ráírhatsz ha nincs műszer ami megmérje gyakorlatilag nem sok különbséget látsz
(#) djkoxi válasza Djatis hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
A legnagyobb gond, hogy gyári leírást lehetetlen szerezni. Valószínű szándékosan titkolják, nehogy kiderüljön hogy a megadott specifikációnak a fele kamu. Meg fogom mérni mennyi mA-t kap a zöld modulom, abból talán kiderül valami.
Ha mégis cserélnék benne lézereket, akkor azt szeretném, hogy látványos legyen a különbség.
(#) epyn válasza djkoxi hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
Minden készülékhez-legyen az akármi kötelező gyári specifikációkat illetve használati útmutatót adni ,ehhez elérést biztosítani(pl a neten)
Feltehetően a neo neon cég már nem létezik vagy felvásárolták eladták stb ezért nem találsz semmi hasznosat.
A zölded neo neon,igy biztosra veheted hogy az 30mW (rá van irva GL30),az a gyártó még a "kinai lézerrobbanás" elejéből való és jó minőséget produkált.
(#) djkoxi válasza epyn hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
A gyári papírján 40mW zöld, és 60mW piros szerepel.
Ez ugyanaz a típus mint az enyém, csak neo-neon néven, itt majdnem jól adják meg az adatokat. lézer
(#) Djatis hozzászólása Nov 30, 2015 /
 
Sziasztok!

Végre megérkeztek az egyedi radiálisan mágnesezett N52 mágnesek .
Elkezdtem hozzá kiesztergálni a galvó testeket lágyvasból.
Mivel van gyári szett annak a méreteit használom fel. mivel a mágnesek is ugyanolyan méretűek.
Legalább abba is lesz tartalék.

101_2594.JPG
    
(#) epyn hozzászólása Dec 13, 2015 /
 
Ahogy nem szabadna a lézereiteket használni.
Egy felelőtlen operátor,"csak mert van lézerem"
Felelőtlenség
(#) Zsooti87 válasza epyn hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
A csillogós sapkás suhanc és laptop+traktorDJ kombó mindent megmagyaráz. Ez nem egy olyan helyszín, ahol egy 40+ éves technikus előbb megnézi a beállítást és az engedélye kell az üzemeltetéshez.
Azonkívül ha baleset történik, a visszaállíthatalan látásromlás/vesztés mellett a lézerista szakmára is rányomja a bélyegét.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2015
(#) epyn hozzászólása Dec 14, 2015 /
 
Hamarosan megérkeznek a megfelelő műveleti erősítőim szupergyors áramgenerátorhoz.
Terveim szerint elvégzek egy tesztet,melyben összehasonlítok azt egy lm358-val
Nincs szkópom,csak a DSO138,de az előzetes mérések alapján-demonstráció célból az is megfelel.
Kezdésnek a 358-as IC-vel végzett szinuszos tesztek (bemenőjel - kimenőjel)
Magáért beszél....(mellékesen: nem nagyon értek a szkóphoz)
A kapcsolás egy egyszerű low side sense áramgenerátor.
Az IC nem igazán birja a FET gate-jét ez látszik.
A kiszemelt IC kifejezetten kapacitiv terheléshez készült.
Majd össze kell raknom egy egyszerűbb funkciógenerátort(vagy az apróban van is olcsón),mostt csak PC programot használtam
(#) Kovidivi válasza epyn hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
A kapcsolási rajzot felrakhattad volna. Ha a visszacsatolás a kimenetről van, a Gate-tel pedig van egy minimális értékű soros ellenállás (ami nagyon ajánlott), akkor a szinuszod is szép lesz.
(#) epyn válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
Egyszerű opamp-os áramgenerátor. Vedd ezt alapul,kérlek.

Van ott egy 100 ohm Rgate.
Itt az opamp-val van a bibi. Pontosan ezt szeretném szemléltetni majd ,mennyivel jobban teljesít egy megfelelő erősítő.

A szinusz(vagyis annak a pozitív félperiódusa) pedig egészen addig jó amig a kimenet nincs a FET-vel lezárva.
Vagy az első csatornán mérek ami a második csatornára csatlakozik feszültségosztón.

szerk.
ami kimaradt talán a legfontosabb:
LM7332 lenne az a megfelelő erősítő!
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2015
(#) epyn válasza epyn hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
Az ok amiért szeretnék egy gyors áramgenerátort,mert az elmúlt években rengetegszer tapasztaltam a nem megfelelő kioltást ami jellemzően magasabb sebességen keletkezett,leginkább pontszerű sugaraknál,vagy nagy lépéseknél,rövidebb vonalaknál sugárforrástól (színektől)függetlenül.
Azóta már rájöttem -kis segítséggel- hogy mindez nem a diódák,vagy a program miatt keletkezik.
Szeretem és célom a minőségi lézer grafika,nem csak a Wattos sugarak ,ész nélkül a levegőben
(#) Kovidivi válasza epyn hozzászólására (») Dec 15, 2015 /
 
Ide nem gyorsabb opamp kell, hanem megfelelő FET meghajtás 3KHz-en 100 ohm gate ellenállás túl nagy. 10 ohm kellene. Az opampot pedig +-12V-ról hajtani, hogy mind a nyitás, mind a zárás ugyanolyan "erővel" történhessen. Konkrét kapcsolás az, amit linkeltél? Mekkora feszültségről megy az opamo. Ilyen csúnya jelet nem szabadna látni. Plusz kondi a visszacsatolásban bekavarhat. Vedd ki, próbáld ki nélküle.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2015
(#) epyn válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 15, 2015 /
 
Attól tartok,nem érted.A 358-as addig jó amig a kimenet nem kapacitiv terhelésre dolgozik.A FET gyakorlatilag az.A visszacsatoló kondi pedig azért van ott hogy csökkentse a hatást .Kipróbáltam már régen hogy kiveszem.Elszállt az egész .Csak növelni lehet a kondit(lassítani az áramkört) Jelenleg 100pF van ott.
A 100 ohm gate ellenállást ha csökkentem,elszáll az egész ismét.
Ez az opamp nem terhelhető a FET gate kapacitásával,nem arra tervezték. Vagy ahogy mondod megfelelő gate meghajtás,vagy a megfelelő ic.
Az LM7332-t kifejezetten FET-ekhez való-és- egy külföldi lézeres kollega ajánlotta aki a testvér IC-jével (LM7322)árulja a diódameghajtóit.
A linkelt rajz nem 1:1-amit én használok,csak topológiailag.
12V-ról üzemel az IC.
Fölösleges a szimmetrikus tápfesz,mivel nem kell hogy negativba is menjen a kimenet. Mást meg nem befolyásolhat az egyágú táp.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2015
(#) epyn válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 15, 2015 /
 
Amint megérkezik a m.erősítő,beforrasztás,tesztelés után teszek fel kapcsolási rajzot ,'szkóp' képet áramkörről fotót egyéb.
(#) dB_Thunder válasza epyn hozzászólására (») Dec 15, 2015 /
 
Szokásos Szupepés szutyok... Gyorsabb opa-val rosszabb lesz a helyzet mert a végrehajtás még mindig lassú. Rendes fet meghajtás kell (vannak erre cél áramkörök is), ami ki tud nyomni magából akár amperokat is a kapuáttöltésére, természetesen ehhez a tápnak is fel kell nőnie. A vezérlést le kell lassítani a a fet sebességének közelébe mert egyébként gerjedékeny lesz. Ezt szolgálja a kondi a visszacsatolásban. A fetet is ki lehetne váltani valami gyorsabbra, nem kell ragaszkodni a logikai szinttel vezérelhetőre, csak gyors legyen és kis kapu kapacitású. A tápfeszt fel érdemes felemelni 12, vagy akár 15 voltra is,de nem szükséges a szimmetrikus táp.
(#) epyn válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 15, 2015 /
 
Nem értelek.Nincs itt semmi szuppppper.Se logikai,se sebességlassítás.
Évekkel ezelőtt magam is írtam már hogy ideje lenne elfelejteni.
Egy teljesen másfajta kapcsolást használok,amióta újra belefogtam,csak részben hasonlít a legtöbbek által használt és szeretett szutyokhoz(ebben egyetértünk)
A dióda katódja a gnd-re csatlakozik és P csatornás fet-et használok ami audioFET(IRLIB9343)
Ahogy elvégeztem a teszteket,élőben is kitapasztaltam,közzé adok majd mindent.
Bátran lehet vele kísérletezni a vállalkozóknak és biztos vagyok benne hogy mérföldekre megelőzi a szuppper féle lézerdióda meghajtó áramgenerátort.Újra megemlítem:el kell felejteni már ezt
(#) Kovidivi válasza epyn hozzászólására (») Dec 15, 2015 /
 
Én évek óta használok LM358-at FET meghajtásra. Meg tudja hajtani. Talán te nem érted, hogy ha rossz a kapcsolás, akkor az nem az LM358 hibája.
Ha a FET gate-je 5V-on van, és le kellene zárni, akkor az LM358 csak 0V-ot tud szolgáltatni. Erre elkezd csökkenni a gate feszültség, elhagyjuk a bűvös 3-5V-os részt, utána mivel egyre kisebb a feszültség különbség, egyre kisebb áram fog folyni! Főleg 100 ohm-on. Ezért kellene, hogy legyen pl. -12V-od, így a gate teljes lezárása is meg tud történni. Amit én tapasztaltam a normál FET-ekkel az az, hogy 5V feszültség különbség nem mindig elég sem a 100% kinyitáshoz, sem a 100%-os lezáráshoz. 7-8V körül már közelítünk az igazság felé, 12V-tal pedig már rendben van a dolog. Azt írod, elszáll az egész. Úgy kell értenem, hogy a lézerdióda megpurcan? Nem kell azt lézerrel próbálni, rakhatsz oda sima diódát is, vagy teljesítmény LED-et, vagy ellenállást, amit akarsz, és akkor nem fog semmi megpurcanni. A kísérleted végezd el, abból csak tanulni lehet, de ilyen kapcsolással nehéz lesz.
Egyébként kicsit zavar, hogy nincs normális kapcsolási rajz. Most már kiderült, hogy P-csatornás FET-ről van szó, ami egyáltalán nem elhanyagolható tényező... Felhúzó ellenállás van neki? Csak mert az LM358 5V-os tápról csak 3-3.5V-ot tud kiadni. Tényleg ne szidjuk már az LM358-at, ha nem is az ő hibája.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2015
(#) Kovidivi válasza epyn hozzászólására (») Dec 15, 2015 /
 
Ezek a szkóp képek egyébként hol vannak mérve? Minek a kimenetén? Az LM358 kimenetén? A 100 ohm előtt, után? A FET alatt levő ellenálláson? GND-hez? Vagy a pozitív tápfeszültség és a FET között (N, vagy P csatornásnál?).
(#) epyn hozzászólása Dec 16, 2015 /
 
Mindkettőtöknek:
Mi lenne ha megengednétek nekem hogy kivárva az alkatrészek megérkezését elvégezzek pár tesztet?
Sajnos a jelenlegi lézerforrásom elhalálozott,de maholnap beérkezik a Single Mode RGB Bundle US-ből,igy szimultán meg tudom élőben is mutatni a két IC közt a különbséget. Ahogy leítram mi a célom,azt is fogom - szeretném demonstrálni
Másik:
egyikőtöknek sem erőssége az írott szöveg értelmezése....
(#) Djatis hozzászólása Dec 17, 2015 /
 
Sziasztok!

Van egy érdekes problémám.
Adott a mamba betöltök egy kész show ot amit szerkesztettem.
Induláskor olyan effektel indul hogy 2 darab hullámos vízszintes vonal lassan igyekszik a középpont fele. Amikor teljesen a szerkesztő ablak tetején vannak még akkor a hullámokból elég erősen kiudró
Csíkok felvillanások mintha szikrázna a vonal és egy kicsit remeg is.
Utána nincs gond persze a régi problémát leszámítva hogy vagy az áramgenerátorok miatt vagy az hogy LPT ről hajtom látszanak az átmenetek a vörös meg a zöld érdekes a kék sehová nem beszél bele.
Na mindegy. Visszatérve a show-ra csak ezt az induló ábrát külön megrajzoltam ugyanígy ahogy a showban is indul és érdekes módok akkor nem csinálja ezt az akrobatikát hanem szépen mennek egymás felé szikrák nélkül.
Na ez mitől lehet ?
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2015
(#) epyn válasza Djatis hozzászólására (») Dec 17, 2015 /
 
Találkoztam sok ilyen ild file-val én is. Hibásan lehetnek elkészítve (?)
Pl. a csik vége felkunkorodik,függetlenül a sebességtől,vagy a blanking látszik az ábrában.Ezek legjava saját készítés,ami nincs optimalizálva,vagy egy eredeti programból silányan kimásolt dolgok...
(#) Djatis válasza epyn hozzászólására (») Dec 17, 2015 /
 
az eredeti is saját készítés csak arra a mintára csináltam egy különállót
De közben rájöttem hogy a vízszintes motorom szorul mert a multkor a függőleges leégett azt megtekertem de a másik megpörkölődött egy kicsit és szorult most megtekertem kipróbálom ha jó akkor ez volt a gáz hogy mivel szorult itt ott pillanatokra lelassult így csak azt láttam hogy kiugrik a függőleges .
(#) epyn válasza Djatis hozzászólására (») Dec 18, 2015 /
 
Ez kevésbé sem hangzik rosszabbnak.
Inkább egy hibás lézergrafika mint a galvó gyengélkedjen.
(#) Djatis válasza epyn hozzászólására (») Dec 18, 2015 /
 
Áttekertem és nem javult.
Ma este lézershow laptopomról még nem próbáltam ki mióta megtekertem az egészet de észrevettem hogy a fényfüzérek mellett mert mi van abban ? Jön a karácsony
Még azt is észrevettem hogy érdekesen vibrálnak a lézerek is.
Lehet hogy az asztali pc xp je már tele van szeméttel vagy a kábel rosszalkodik ma este kiderül hogy laptopról amiről eddig tökéletesen ment jobb lesz e.
(#) epyn válasza Djatis hozzászólására (») Dec 18, 2015 /
 
Idézet:
„Jön a Karácsony”

Reméljük minden rendben lesz.
Nekem már Kari van. Elkeveredett a csomag,Svédországban ment és ott dekkolt egy hétig de ideért.
Egy év után újra örömömet lelhetem az RGB lézernek.
(#) Djatis válasza epyn hozzászólására (») Dec 18, 2015 /
 
Hála a magasságosnak a laptopról tökéletes volt csak azok a fránya kioltások elég gyorsak lennének de az az érdekes hogy 2000 pps-en is látszik hogy nem oltja ki rendesen ez már nem lehet az áramgenerátorok hibája ráadásul a kék nem dumál bele sehová.
De minden rendben ment ez a lényeg
(#) epyn hozzászólása Dec 19, 2015 /
 
Sikeresen hazavágtam a kék diódát.... Ja megjegyzem,LM358.Az előzőekben említett dolgok miatt az IC-t bent hagytam,sajna erre került a PL450B dióda. Most vehetek egy újat.
A vörös ,zöld diódák gond nélkül életre keltek(LM7332) és jól dolgoznak.
A demonstrációt igy kihagyom,nincs kedvem 30ezret kidobni az ablakon a gyenge IC miatt.
idézet:
Idézet:
„Tényleg ne szidjuk már az LM358-at, ha nem is az ő hibája.”

(a kapcsolás más mint amit itt ismertek igy részben az én hibám is,ennyit a segítőkészségről)
Szerintem 10ezer forintos okom van rá hogy megtegyem.grrrrrr

Egyébként nem tapasztaltam ugyan azt a jelenséget,mint régen 358-val majd később LT1013-val is:

videó
(PL520 + HL63603TG 30kpps@10°)
Következő: »»   131 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem