Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szélgenerátor építési problémák
Lapozás: OK   17 / 507
(#) Directors válasza vasporos hozzászólására (») Feb 28, 2008 /
 
Megnéztem amit montál.Hát nem lenne rossz de sajnos angol.Angol tudásom pedig eléggé 0

Egyébként ha nem autógenerátor akkor mi lenne a legcélszerűbb nekem?
(#) dcsabi válasza Directors hozzászólására (») Feb 28, 2008 /
 
Aszinkron motor, állanó mágnesekre cserélt, átalakított
forgórésszel. Nekem is most van folyamatban egy hasonló projekt, egy kicsit nagyobb teljesítményre. (30KW_vízre) Újabban ezeket használják energiatermelésre, mert nagyon jó a hatásfoka, és viszonylag alacsony fordulatra is meg lehet csinálni. ( sok pólusu forgórész). 1-oldallal ezelőtt kb, tettem fel egy példa képet is.
(#) vasporos válasza dcsabi hozzászólására (») Feb 28, 2008 /
 
sziasztok szelesek!! szerintem ez az átalakitás kicsit töbe van mintha te saját magad készitesz generátort!!!a neodymium mágmes pl:40/10/10mm 766ft/db a vasmag pedig filéres,a tekercsek kb9000ft meg az aproságok,+az álvány
(#) Directors válasza dcsabi hozzászólására (») Feb 28, 2008 /
 
értem

Akkor azt mondod,hogy először a a generátor készítsem el?
De én nem igazán értek ehez,vagyis nem tudom hogyan kellene csinálni.
Tudnál nekem segíteni?
(#) lehar válasza Directors hozzászólására (») Feb 28, 2008 /
 
Ha szükséges,megprobálom leforditani,igaz nem a legtökéletesebben,de remélem valamennyire érthetöen.Az elsö forditást egy haverem ,,,követte,,,el,2 üveg sör fejében.Ö ugyanis járt angliában,elég sokáig ott volt,és sikerült neki magára ragasztania némi angol tudást.Gondolom te is találsz valakit szükebb pátriádban,aki pár üveg sörért/koláért hajlandó lesz a lényeget leforditani.Ettöl függetlenül azért megprobálom valamenyire leforditani a lényeget,föleg hogy el is készitettem ezt a generátort magamnak.És hidd el hogy azóta is ezt használom gond nélkül.
(#) Directors válasza lehar hozzászólására (») Feb 28, 2008 /
 
Rendben köszi szépen.
Akkor elkezded fordítani vagy,hogy gondoltad?
Amit nem értek azt fordítod le?
(#) lehar válasza Directors hozzászólására (») Feb 28, 2008 /
 
Ird le azokat a részeket amit nem értessz és én szép sorrendben válaszolgatok.
(#) Directors válasza lehar hozzászólására (») Feb 28, 2008 /
 
rendben

De itt beszéljük meg?Szerintem jobb lenne e-mail-en vagy MSN-en ha van,mert eléggé sokat fogok írni és teis szerintem.De ahogy gondolod.
(#) lehar válasza Directors hozzászólására (») Feb 28, 2008 /
 
Ha van Yahoo mesengered,id-ed,és microfonod,akár élöszóban is elbeszélgethetünk.
(#) Directors válasza Directors hozzászólására (») Feb 28, 2008 /
 
Egyébként eggyenlőre a 2.,3.,4 és az 5. oldal kellene.
Előre is köszi
(#) lehar válasza Directors hozzászólására (») Feb 28, 2008 /
 
Az én mail cimem lotyka@yahoo.comhivj fel eyen a cimen,mesengerben.
(#) lehar válasza Directors hozzászólására (») Feb 28, 2008 /
 
Légyszi küldj egy üzit a mailomba onnan feltudlak venni a mesengerembe és már beszélgethetünk élószóban, ami jóval kényelmesebb. lotyka@yahoo.com
(#) vasporos hozzászólása Feb 28, 2008 /
 
szia Directors ha érdekel a mágnes it keresd:www.euromagnet.hu a mágnes neve NEODYMIUM postán is elküldik
(#) dcsabi válasza Directors hozzászólására (») Feb 28, 2008 /
 
Az autogenerátort is meg lehet csinálni, néhányan említették, csak annak mire 600W-t lead, 5-7000 16 min kéne forogni, az áttételezés nem egyszerű és veszteséges! Esetleg ha ott is a forgórész átalakításával
jó sok pólus a rotorra, amilyen széles az állórész pólussaruja, kb olyan széles legyen a mágnes , vagy egy kicsit szűkebb.
A motort most alakítok át, először egy 150W-osat próbálok, (1-2 hét) mert nem akarok a 30KW-on nagyon melléfogni. Szerintem te is kipróbálhatod pl egy kidobott (MÉH telep) keringető szivattyut kipróbálhatsz. Ha ennek a rotorját átalakítod kb 18db (egy É,egy D) 10x6x2-s teheted 2 sorosan egymás mellé 2-3mm távolságra. (neodymium magnes) Ezt ki lehet próbálni, a tengelyét kézi furógéppel meghajtod és egy izzóval megterheled...
200km-re lakom tőled ennyit tudok segíteni. A mágneseket én Bp-n a Borsmagnet.hu -nál veszem
érdemes itt is megnézni, nem ismerem az Euromagnet árait, bár ugy gondolom drasztikus külömbség nem lehet...Ha addig nem döntesz pár hét mulva feldobom az én tesztem eredményét, esetleg mások is profitálhatnak, ha jól sikerül...
(#) dcsabi válasza vasporos hozzászólására (») Feb 28, 2008 /
 
Kinek melyik felel meg, mindig az adott feladat, adott tudás,
és kinek "melyik tetszik" és érez magában akkora erőt, hogy megcsinálja, - a döntő tényező... A sima aszinkron motort is lehet használni, a kalickás forgórészbe be kell tenni 2-4 db kisebb mágnest, hogy felgerjedjen, terhelés alatt, és ez majdnem úgyanaz , viszont ez a dolog szinte teljesen készen van... A saját készítésű generátor milyen rendszerű, fordulatú, és milyen hatásfokot vársz tőle?
(#) Directors válasza lehar hozzászólására (») Feb 28, 2008 /
 
Holnap felveszelk MSN-re de most mennem kell.

Vasporos köszi a segítséget.

dcsabi
lehet van itthon is olyan motor ami már nem kell de gondolom ebbe is kell majd állandó mágnes ebből majd kilehet szedni?(ha veszek ehez)Mert gondolom ez csak egy kis kísérlet lenne nem?Körübelül ez a kísérlet mennyibe kerülne?
Szerinted érdemes belefektetnem(a kísérletbe) mert én csak egy 600Wattosat akarok csinálni.
(#) dcsabi válasza Directors hozzászólására (») Feb 29, 2008 /
 
600W-ot nem lehet csak úgy a semmiből elővarázsolni.
Tehát valamit kell hozzá csinálni. A bicikli dinamó is állandó mágnessel termeli az áramot ( kb 3Watt). Vagy gerjeszthető forgórész (PL:autógenerátor), vagy állandó mágneses forgórész. Ez utóbbi megoldás jó az aszinkron villanymotorhoz is , meg az autó generátorhoz is. Ki mennyit szán rá, az a saját "belévetett hite" és az alkotás "öröme " és a pénztárcája függvénye.
Ami említettél 'motor" abba inkább bele kell tenni a mágneseket, miután csináltál egy alu, vagy müanyag forgórészt ,és abba ... Motort olyant keress aminek a fordulata 920, vagy 720 körüli akkor kisebb áttétel kell , vagy nem is kell...
egy kisebbe való mágnesek azok 2-4 ezer közt megállnak talán, ez a méret ami a képen van ez már nem de az elv ugyan az..



Magnes_példa_beszerez
(#) Directors válasza dcsabi hozzászólására (») Feb 29, 2008 /
 
Akkor olyan motort szerezzek ami aszinkron és 920 vagy 720 körüli a fordulata.Ugye?
Ilyen aszinkorn motorok mibe vannak?
(#) dcsabi válasza Directors hozzászólására (») Feb 29, 2008 /
 
Ilyen motorok, ha találsz használtat, Pl: 750W
720 1/min 5-10000-ezer közt. Új kb 20-ezer. Nem akarlak fölösleges költségekbe verni, mire akarod a megtermelt energiát, és milyen formában akarod használni. Egy kicsit komplexebbül lenne előttem a kép célszerűbb megoldást tudnánk javasolni. Milyen fordulata lesz a szélturbinának?
meg kellene viszonylag jó közlítéssel határozni, vagy üresjárásban megmérni egy közepes szélben, és az üzemi terhelt fordulatot kb a harmadára kellene választani...
Aztán a felhasználás jellegétől függöen el lehet dönteni
1 vagy 3 fázisu generátor a célszerübb. Mert ha egyenírányítani a akarod, és akksit tölteni, vagy direktben
használni, nem mindegy...stb. Aztán ha javaslunk valamit
attól a gyakorlati megvalósítás jó messze van. Az az igazság szélgenerátort, meg bármilyen energiatermelőt, házilag egy kicsit megszállottság építeni. Mert a termelés lehetősége és a felhasználás igénye illetve mértéke nehezen illeszthető össze gazdaságosan. A nagy szélturbinák a házózattal párhuzamosan müködnek, a hálózati frekvencia "szinkronja" stabilan tartja a fordulatot. A megtermelet energiát a rendszer felveszi elszállítja és a fogyasztók felhasználják...
(#) lehar válasza Directors hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Itt feltettem a mágneses generátor ,,,exploded rajzát,,,.Remélem igy joval áttekinthetöbb.
(#) Atis57 válasza Directors hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Sziasztok!

biztosan kell a mágnes a forgórészbe ?----és ekkorák?
az aszinkron generátor miért nem jó? házi célra --akkutöltés üzemre nagyon megfelelő !!!!
kisebb teljesitménynél még az automata moőgép motorja is szóba jöhetne, illetve a mennyezeti ventillátor.
(#) Directors válasza dcsabi hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Végülis egy számítógépet és egy erősítőt akarok róla hajtani és néha egy két kisebb dolgot (pl.: forrasztó állomást)A számítógép eléggé sokat üzemel.

Azon hogy milyen fromában akarom használni azon mit értessz?Azt,hogy milyen fordulata lesz a szélturbinának még én sem tudom.Nem igazán értek még hozzá.

Akkor azt mondod,hogy mérjem meg a szél sebességét egy közepesen szeles napon?
De azt hogyan tudnám? mivel?

lehar köszi a képet

Atis Én nemtudom kell e.A többi kérdésedre se tudom a választ sajnos.Szerintem ne tőlem kérdezz ilyeneket mert sajnos nem tudom.Kérdezd az okosokat.

(#) dcsabi válasza Directors hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Nem a szél sebességét hanem a szélturbinád
(szélkereked) percenkénti fordulatát. Mert bármilyen generátort használsz, ha nincs "tartalék nyomatéka" a turbinának, nem igen fog energiát termelni ha megterheled, akár akkutőltővel, vagy inverterrel... Vagy egy közönséges izzóval...Példa : a szélturbinák általában
egyenletes sebességgel mennek látszólag, ez így is van,
független a szél erősségétől. Illetve van amelyikekben van egy áttétel váltó akkor, ha egy nagyságrenddel erősebb a szél akkor átkapcsol egy másik fordulatra...
A kimenő teljesítményt ha méred a generátor tengelyén
az viszont arányos a szél erősségével. A fordulatot a "hálózati szinkron" 50hz és a generátor póluszszámának
megfeleló fordulaton tartja, aszinkron generátor esetén
1-3%-kal tullépi, de ezt nem veszed észre szabad szemmel.
Ha ugyanezt a szálturbinát szabadon engednéd forogni terheletlenül többszörös sebességgel forogna...
Pl: ha a te turbinád szabadon forog pl:500 -at percenként, és ekkora fordulatra tervezed a generátorod üzemi fordulatát is akkor ha megterheled,
akkor a fordulata leesik és a generátorod alacsony hatásfokkal, tud csak energiát termelni...
(#) Directors válasza dcsabi hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
De még nincsen meg a szélturbinám.
Ez lenne az első amit beszeretnék szerezni de milyet szerezzek?
(#) lehar válasza Directors hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Most van egy olyan hogy a szél ugy fúj ahogy ,,,neki jólesik,,,.Ami a megtermelt energiát illeti 2 modon használható:1. betáplál a hálozatra,és amikor nincs szél.akkor a hálozatbol vissza. 2. akkumulátort tölt(tartalékol,tárol)a szélcsendes idöszak áthidalására,utána viszont a 2.ik esetben mindenképp megfelelő teljesitményű inverter kell ha a szokványos hálozati feszöltségre van igény.A szél átlagos sebességét éventére szokták megadni(mérni).és csak egy nagyon szűk helyre érvényes.Itt javasolnám hogy elsöre készits magadnak egy szélsebesség méröt,ami egy kis játékmotorbol,amire egy kis 15,20centis,2 águ lapátot rögzitsz,és egy voltméröt kapcsolsz rá.A beállitást a legegyszerübben egy szélcsendes napon egy kocsi ablakán kilogatni,és mondjuk minden +5km/ora sebességnél méred a leadott feszt,és feljegyzed.Pl.mondjuk 5 kmnél 1,2volt,10km-en 1,5volt,stb.Az igy bekalibrált ,,,müszerrel,,, már elég pontosan mérheted a szél sebességét.És mondjuk oránként,vagy naponkét,amiböl egy diagrammot készitesz.
(#) Directors válasza lehar hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
értem
Akkor ezzel kezdjem az egészet ugye?
Körübelül hány napig kellene lemérnem folyamatosan?
Ja és gondolom minden nap lekellene mérnem folymamatosan.
Vagy egy nap többször mérjem ahogy te írtad óránként?
(#) Directors válasza Directors hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Ja és még az lenne a kérdésem,hogy ilyen lapátot a motorra miből csináljam és hogyan?
(#) lehar válasza Directors hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Minnél sürübben,és huzamosabb ideig méred annál megközelitöbb értéket kapsz.A professzionális mérések is igy történnek,csak ott van egy jóval összetettebb készülék ami folyamatosan méri,ill.rögziti diagramra az eredményeket,teljesen automatikusan.Ezt a készüléket kihelyezik egy kivánt helyre,a kivánt magasságra,elinditják,és attol kezdve idönként ,,,leszedik,,, a kapott eredményeket,amit azután utolag éves átlagra átszámitják.Ezeket a méréseket ÉVEKEN át folytatják,a minnél pontosabb eredmények érdekében.Házilag elegendö ha pl.kb oránként rögzitesz,de ezt legalább egy éven át.Persze ez nagyon macerás.ezért aztán neked is ,,,automatizálnod,,, kellene a készülékedet.Pl.összekapcsolod egy oramü vezérlésü plotterrel,benne jó hosszú diagram papirral.Vagy valami hasonloval mint amit a földrengés mérő készülékekben alkalmaznak.
(#) lehar válasza Directors hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Pl készithetsz saját magad is fenyöfalécböl kifaragva és alaposan belakkozva,vagy használhatsz kissebb ventilátorlapátot.A lényeg hogy minnél jobban legyen felerösitve,és nagyon jól kiegyensulyozva.Müszernek szinte bármelyik elektronikus voltméter megfelel,itt az LCD kijelzösekre gondolok.Ez a készülék önmagába inkább csak a pillanatnyi szélerösség megállapitására jó.Közelitöen pontos méretet a lapátokra csak az alkalmazott motor ismeretében adhatok.
(#) vasporos válasza lehar hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
sziasztok na mot aztán vanám szél!!!!! most mértem 85k/h ás szelöcskét,ithon vannak a lapátok rakok fel képeket. Directors van it egy szélsebeség mérö nagyon egyszerü elkésziteni és olcso ami azért fontos
Következő: »»   17 / 507
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem