Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   626 / 842
(#) alex0 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
De az is jó, ha mind a négy pont ki van vezetve az előlapra, és akkor akár négyvezetékes bekötést is lehet használni. Ha meg nem kell, csak össze kell zárni a két-két pontot.
(Gyári táp is van így kialakítva)
(#) Alkotó válasza alex0 hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Ez csak részben van így. Ha a "segéd" kimenetet terheled véletlenül (ami közben nincs direktbe hozzá kötve a teljesítmény kimenethez), akkor borul az egész szabályozás. Az NTC éppen azért van ott, hogy lehetőleg ne legyen maradandó károsodás.
A gyárilag így kialakított tápoknál is hasonló problémák vannak.
De az igaz, hogy ahol a két pont össze van kötve (ez lehet a tápon kívül is), ott lesz a feszültség optimális. Viszont ha tápon kívül van az összekötés, akkor fokozott kezelői figyelem szükséges.
(#) elactrofan válasza Justo hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Szia!
Megtudod mondani a doboz méreteit amibe a tápot raktad?
(#) Justo válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Hello! Igen, jól láttad nem volt összekötve a teljesítmény és a mérőkimenet, a "hiba" korrigálva, köszönöm.
A kért képek mellékelve.
(#) Justo válasza elactrofan hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Hello! A doboz méretei 440x250x100mm.
(#) Alkotó válasza Justo hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Ha így is ésszerű a hőmérséklet, akár maradhat is ilyen.
Esetleg mérlegeld annak lehetőségét, hogy ezt a külön bordát teljesen elhagyod, és a nagy bordához egyszerűen odacsavarozod a diódahidat is (ez volt az eredeti gondolatom).
(#) elactrofan válasza Justo hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
köszi!
(#) Reznap válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Még annyit szeretnék kérdezni, hogy a bd140-es maradhat a panelon egy kisebb hütözászlóval, vagy inkább feltegyem a nagy tranzisztorok hütöbordájára?
(#) edison14 hozzászólása Jan 9, 2016 /
 
Sziasztok!

A proli007-es labortápjaim immáron működnek! A gond a TL072-es IC volt, de kipróbáltam vagy 4-et mire találtam egyet amivel jól működik. Nem tudom miért mert totál újak voltak, mondjuk kicsi ferdeszemű barátainktól rendeletem szóval lehet ez volt a gond.

És közben elkészültek a tervek is a hozzá való panelmérőhöz. Még csak a terv van készen de ha minden jól megy akkor ma már meg is lesz a nyák. Holnap meg nekiállok programozni Egy két kép ízelítőnek:
(#) Ge Lee válasza Reznap hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Elvileg nem kell hűteni.
(#) scooby_ válasza edison14 hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Ha vissza olvasol, akkor Én is írtam, hogy nem minden TL072-vel működik sajnos jól!
(#) edison14 válasza scooby_ hozzászólására (») Jan 9, 2016 /
 
Igen olvastam. Érdekes jelenség.
(#) RlL3Y hozzászólása Jan 14, 2016 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Kihasználatlanná vált egy masszív szimetrikus tápegységem otthon. Arra gondoltam hogy összedobnák belől egy szabályozható feszültségű labortápot. A toroid 2x26V 300VA-os. A táp kimeneti feszültsége +-36V 6.3A. Valami egyszerű kapcsolást keresek amivel tudnám szabályozni a kimeneti feszültséget és a maximális áramot. Ha valakinek lenne ötlete a kivitelezésre, szivesen várom.
(#) siletto válasza RlL3Y hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Ha 26VAC, akkor pontosan Alkotó v2.7.4b tápegység Fenn van itt a rajza a fórumon, szerintem ennél egyszerűbb és használhatóbb nemigen van. Ebből kettőt is meg tudsz építeni a trafóddal, egyet-egyet a két szekunderre.
(#) nagysasy válasza RlL3Y hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Megelőztek de pontosan így van nálam is ez működik duplán és remekül teszi a dolgát.
(#) RlL3Y válasza nagysasy hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Üresjárásban 28VAC az nem gond? Mekkora maximális áramerősségre van az a kapcsolás? Nincs meg valamelyikőtöknek, csak mert nincs kedvem végignézni 639 oldalt.
(#) nagysasy válasza RlL3Y hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Bővebben: Link

A kereső megoldja ám a problémát. Egyébként 5 A-t tud a táp.
(#) siletto válasza RlL3Y hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Szerintem a 28V egyáltalán nem gond.
Biztos kiokosítanak majd, de tudtommal csak arra kell vigyázni, hogy a például kondenzátorok feszültségtűrését ne lépd túl. A 28V nem lépi túl úgy gondolom azokkal a fajtákkal, ami a tervekben benne van.
(#) RlL3Y válasza nagysasy hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Szeretés van. Köszi a segítséget.
(#) Alkotó válasza RlL3Y hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Többféle panelterv is létezik, van lehetőség az elképzelésednek leginkább megfelelőt választani.
(#) scooby_ válasza RlL3Y hozzászólására (») Jan 14, 2016 / 1
 
Bánj csinnyán azokkal azokkal az Amperekkel! Azokat a tranzisztorokat hűteni kell!!
(#) mark.budai hozzászólása Jan 18, 2016 /
 
Sziasztok! Egy haverom szeretne magának építeni egy labortápegységet, nincs semmi extra igénye, egy 30V/3A-es labortáp bőven megfelel.
Ebay-en néztük ezt. Van valakinek bővebb tapasztalata vele? Mennyire érdemes megvenni?
Köszönöm!
(#) CIROKL válasza mark.budai hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
Jól néz ki egszen biztos jó is és fillerekbe kerul.
(#) mark.budai válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
Ezért gondoltam, hogy megkérdezem, nekem is eléggé megtetszett, és az ára is.
Közben megtaláltam a kapcsolási rajzát is.
(#) Ge Lee válasza mark.budai hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
Két apró probléma van csak vele, az egyik hogy 1db tranyó sosem fog tudni elfűteni 90W-nyi teljesítményt, ahhoz minimum 2db kellene. A másik, hogy nincs rajta védődióda, így ha nagyobb fesz lesz a kimenetén mint az éppen beállított (induktívan, vagy feltöltött kondiból) akkor szintén lehet végtranyót cserélni.
(#) Gegike99 hozzászólása Jan 18, 2016 /
 
Sziasztok!
Bocsánat ha valaki már kérdezte, lusta voltam elolvasni ezt a röpke 640oldalt. Szeretnék laboltápot építeni de szükségem lenne +/- 50V-ra és 5A-re. Valaki épített már hasonlót? Sehol nem találtam olyan kapcsolást ami képes lenne erre a teljesítményre. A válaszokat előre köszönöm!
(#) Leraz válasza mark.budai hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
Szia.
Az is gond, hogy 24 V bemenőnél nem lesz 30 V kimenőd.Nekem ez van már évek óta de 26-27 V a kimenője.
(#) nagysasy válasza Gegike99 hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
Pedig itt is van olyan. Proli és Alkotó fórumtárs munkái. Elvben 50V/5A amit tud. Nekem ilyenenm van de azért 50V/5A-nél már fűt ám becsületesen szóval huzamosabb ideig nem célszerű használni.
Egyébként a keresőt használni nem nagy tudomány.

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2016
(#) Ghoost válasza Gegike99 hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
Erre mondana Alkoto, hogy : " vagy - vagy" és a teljesitmeny ne nagyon legyen 100W-nal több!
Bár Ésszel lehet kezelni mind a két parameteredet! /50V 5A /
De egy kerdes? mirre kell neked ez a fél kilowattos teljesitmeny?
/ 2x (50V*5A) /

Avagy van 2db egymastol fuggetlen szekundered, igy elso körben?
(#) nagysasy válasza Ghoost hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
Na igen. Én megépítettem duplán a tápot. Tudja az 50V/5A-t. De tényleg minek ekkora teljesítmény nem értem. Egy labortápot nem erre találtak ki.
Következő: »»   626 / 842
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem