Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztási 1×1 forrasztástechnikai miértek
Lapozás: OK   62 / 81
(#) Chipmunk1960 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Jan 2, 2016 / 1
 
Szerintem jó lett, ízléses az elrendezés, a PIC alatt a 400nF-nak is szélesítsd meg a pad-jét, s akkor könnyű lesz beforrasztani.
(#) szucsistvan123 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Köszi a választ! Az nem 400 hanem 100nF! Csak belelóg a kondinak a jele.
(#) helektro válasza Droot hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
"vagyis a pákád csak 340 fokos lesz, ott még nemnagyon olvad meg"

Az "ólmos" forrasztón kb 190-195fokon, az ólommentes 220-230 fokon olvad (összetételtől függ, de kb. ezek a tipikus hőmérsékletek).
340 fokon mind a kettővel bőven lehet forrasztani.
(#) Alkotó válasza helektro hozzászólására (») Jan 10, 2016 / 1
 
Ezek a hőfokok biztosak? Nekem egészen más a tapasztalatom. Nálam a páka általában 350°C körül van, és ez éppen jó a 60-40-es ón-ólom forrasztóanyaghoz.
Ólommentesnél még +50 °C legalább.
(#) Johnny0004 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Szia! Link.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2016
(#) Droot válasza helektro hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Úgy van, ahogy Alkotó írja. Én is 360 fokon szoktam forrasztani, sőt, TQFP32-100-as tokokat 380 fok környékén.
Lehet hogy megolvad alacsonyabb hőmérsékleten, de gondolni kell a páka hőtehetetlenségére, ha hozzáérteted azonnal hűl a hegye és ha nagyobb fém forrasztófelülethez érteted akkor is azonnal hőt veszt. Ha a páka anyagában nem tud hőtartalékot létrehozni, akkor magasabb hőfok kell.
(#) helektro válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
"Forraszanyagként általában ónt használunk. Ez természetesen nem tiszta ónt jelent, hanem több fémnek az ötvözetét (általában 63% ón és 37% ólom). Más fémek hozzáadásával lehet a forraszanyag tulajdonságait javítani, mint például, hogy hamarabb olvadjon meg, illetve, hogy jobban terüljön.

A standard ónötvözet olvadási pontja 183°C. Az ólommentes forraszanyagoknál, amelyeket környezetvédelmi okokból ajánlanak, kb. 35 °C-kal magasabb olvadási ponttal kell számolni. Különösen az elektronikus kapcsolásoknál fontos, hogy a forraszanyagnak alacsony legyen az olvadáspontja, mert az érzékeny szerkezeti elemek a túlmelegedés miatt megsérülhetnek."

Bővebben: Link

Itt egy termékismertető a különböző forrasztási anyagokról:
Bővebben: Link

De egy csomó helyen megtalálod.

Ha 350 fok éppen jó az ólmos anyaghoz, akkor vagy rosszul mér a páka hőmérőd, vagy kicsi a teljesítménye a pákádnak az adott forrasztáshoz. Én ón-ólmost 300 fokon szoktam használni, és bőven elég (ólommenteshez már inkább passzol a 350 fok).
Az se jó, ha nagyon magas a hőmérséklet, mert az már károsíthatja a folyatószert ami a forraszanyagban van, ill. a forrasztott alkatrészt is főleg, ha sokáig tart a forrasztás )pl. nagy felület miatt). Túl magas hőmérséklet esetén nem lesz megfelelő a forrasztás sem (ugyanúgy, mint túl alacsony esetén is).
(#) helektro válasza Droot hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
"Ha a páka anyagában nem tud hőtartalékot létrehozni, akkor magasabb hőfok kell. "

Akkor alkalmatlan a pákád/hegyed az adott forrasztáshoz.

Persze a hobbista azzal főz, amije van, csak ebben az esetben ne lepődjön meg, hogy az alkatrész esetleg nem éli túl.

Amúgy az, hogy hol olvad és hogy milyen hőfokon használod az két dolog.
Én csak arra reagáltam, amit írtál, hogy "340 fokon még nem nagyon olvad". Pedig de. Ott már bőven megolvad.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2016
(#) Hp41C válasza helektro hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
(#) Droot válasza helektro hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Köszönjük az információt!
(#) Buvarruha válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Ezek biztosak, reflow közben, ha méred a hőmérsékletet, akkor papírforma szerint ilyen hőmérsékleten olvadnak, ha a pákádnak minimum 350°C kell, akkor vagy rosszul mér, vagy nem jól illeszkedik a hegy a pákába, vagy annyira a gagyi a páka. Konkrétam milyen pákáról van szó?
(#) Chipmunk1960 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Szia, A páka belsejében, és a csúcs végén egész más hőfokot lehet mérni, + hozzájön a felület hőelvonása. A különbség, akár 100C fok is lehet. Amit Írsz, az teljesen normális érték lehet, /pákafüggő/ ha lejjebb csavarva, csak "túrós" lesz a forrasz, akkor feljebb kell vinni, mert az csak hideg forrasztást okoz, és később gondok lesznek vele.
(#) Ge Lee válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Van különbség, de 100 fok azért nincs. Megmértem néhány alkalommal hogy mi az a hőfok amivel már lehet dolgozni az ólmos ónnal és valahol 280 fok körül van (hegy végén mérve), de ekkora hőfokon nem igazán jó. Függ attól is hogy mit forraszt az ember, az érzékenyebb dolgokat, illetve a gyenge minőségű bakelit nyákokat 300-320 Co-on forrasztom, minden mást 340-360 körül.
Van olyan "jó" minőségű nyákom táblában (ingyen kaptam) amit pl. vasalni sem lehet, mert már a vasaló melegétől feljön rajta a fólia. Forrasztani meg csak úgy lehet hogy max 300 fok, és villámgyorsan.
(#) holex hozzászólása Jan 14, 2016 /
 
Sziasztok!

Van valakinek ötlete, hogy lehetne egy ilyet ráforrasztani a NYÁK-ra?
(#) Chipmunk1960 válasza holex hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
Szia, Hőlégfúvóval, esetleg 0,3 mm -es heggyel.
(#) teszti hozzászólása Jan 21, 2016 /
 
Üdv!

EZ milyen ón? Használtok ilyet? Jó?
(#) rascal válasza teszti hozzászólására (») Jan 21, 2016 /
 
Ennyiből szerintem az sem tudja megmondani, akinek pontosan ilyenje van, mert a tetején lévő számok és egyéb adatok (esetleg gyártó) olvashatatlanok. Nem hiszem, hogy csak egy verzió létezik.
(#) exabit válasza teszti hozzászólására (») Jan 21, 2016 /
 
Én ilyet használok és nekem nagyon bevált. Egyszer használtam Somogyi féle forrasztóónt azt viszont nagyon utáltam.
(#) Bakman válasza teszti hozzászólására (») Jan 21, 2016 /
 
Super Solder Wire, merem ajánlani.
(#) szucsistvan123 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 21, 2016 /
 
Úgy szintén! Nagyon jó!
(#) Edimax hozzászólása Feb 9, 2016 /
 
Üdv: Korrában már kérdeztem a nagyitómat hogy lehetne megoldani hogy ne csillogjon a ic lábaik,forrasztási dolgok.
Nos kipróbáltam pár müveletet de nem jutottam előrébb. Amik voltak ajánva.
NDS és a társai nem váltak be. CPL csak egyfélit tudtam, de azzal sem igen. Az UV -val sem nem jó.
Egy kicsit megkésve a hogy van kis idő.
Köszi, MIlyet ajánlotok. ami jő vóna esetleg.
(#) steelbird válasza Edimax hozzászólására (») Feb 9, 2016 /
 
Szia. Visszaolvastam, meg megnéztem a kamerás képet. Az lesz a gond, hogy a kamera belövi a fényerőt és a kontrasztot automatikusan, egy sötétebb részhez és emiatt túllövi a világosabb részeket. Próbáld meg a kamera fénymérését a teljes képernyőre állítani, vagy állítsd be manuálisan. Próbálkozhatsz még a célterület mellé tett nagyobb felületű fehér, vagy törtfehér papírral esetleg... -vagy szórt fénnyel.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2016
(#) Edimax válasza steelbird hozzászólására (») Feb 9, 2016 /
 
Köszi. Már eléje is próbáltam minden féle képen de nem jött be. Csak sötétebb lett alig lehetett valanit látni, de akkor is azért picit csillogot.
Még próbálkozom nemadom fel akár hogyan is. Hátha.
(#) Bakman válasza Edimax hozzászólására (») Feb 9, 2016 /
 
A polárszűrőt forgattad? Forgatásra változik a kép.
(#) Edimax válasza Bakman hozzászólására (») Feb 9, 2016 /
 
Igen az ist megpróbáltam, de nem vettem igen változást rajt.
(#) Bakman válasza Edimax hozzászólására (») Feb 9, 2016 /
 
Van még lehetőség, nem is túl drága dolog, softbox házilag: YouTube.
(#) steelbird válasza Edimax hozzászólására (») Feb 9, 2016 /
 
Pedig az csak megvilágítás kérdése. Ez csak egy mobilos fénykép, lámpafénynél fotózva, de még ez is jobb, mint a kamerás képed.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2016
(#) Georgee hozzászólása Feb 17, 2016 /
 
Üdv Mindenkinek, valaki tapasztalt már olyat, hogy a forrasztó ón megolvad a páka hegyén, de ahogy a NYÁK laphoz hozzáér egyből megdermed és abszolút nem folyik meg? A nyák felvan polírozva, és folyasztó szerrel is ez a helyzet a hőmérséklet jelenleg 420°C. Az ón "márkája" Kaisi.
(#) Bakman válasza Georgee hozzászólására (») Feb 17, 2016 /
 
Ólmos vagy ólommentes? ha csökkented a hőmérsékletet, nem javul a helyzet?
(#) szucsistvan123 válasza Georgee hozzászólására (») Feb 17, 2016 /
 
Nálam Extol gyártmányú gyantás ón csinál ilyet, szépen megolvad a páka hegyén, és ha hozzáér a NYÁK-hoz, akkor olyan lesz mint valami sűrű krém. De nem tudom mitől lehet!
Következő: »»   62 / 81
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem