Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Transzformátor készítés, méretezés
Ha kérdésed van, az alábbiak segítenek a hatékony választ megadni: Mag típusa: M, EI, UU/LL esetleg I-kből összerakott, tekercselt, toroid. Lehetőség szerint képpel. Méretek: magkeresztmetszet a*b (amit a tekercs körbeölel) ablakméret, lánc és toroidnál, belső-külső méretek. Primer-szekunder feszültség(ek), teljesítmény igény.
Lapozás: OK   29 / 373
(#) Pafi válasza Mac hozzászólására (») Feb 9, 2008 /
 
Nem, ez nem U mag, és nem is hipersil, csak sima lemezelt. A pontos nevét nem tudom. 100-160 VA körül lehet a max. teljesítménye.
(#) Mac válasza Pafi hozzászólására (») Feb 9, 2008 /
 
óó...köszi szépen végre tudom, h mennyire terhelhetem le. Ezer kösszönet!

Azt nem tudod, h közelítéssel hogyan tudom egy ilyen lemzelt magnak a teljesítményét kiszámolni? Mert érdekelni...és ebben a fúromban eddig csak EI magra találtam konkrétumot.

Kösz mégegyszer!
(#) djyuri hozzászólása Feb 11, 2008 /
 
Szasztok
Ma próbáltunk tekerni a barátommal egy hipersil magos trafót,de valamit elszámoltam/elnéztem

Úgy általában a hipersil és az EI vasmag között van olyan külömbség,hogy az egyikre több menet kéne a primer részre? Speciel a hipersilre kéne több menet?
(ugyanabból a drótból)

THX
(#) proba válasza djyuri hozzászólására (») Feb 11, 2008 /
 
Hiperszil magosra primerből és szekunderből is kevesebb kell valamelyik rt évkönyvben az SM sorozat méretezése benne volt.
(#) djyuri válasza proba hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 

Fúrcsa,mert most több van és 6A a nyugalmi áram.
A több is okozhat ekkora nyugalmi áramot?

THX
(#) ntivi válasza djyuri hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
ha több kivezetést csináltál a primeren lehet h nem jól kötötted be sorba a kivezetéseket az nem lehet? vagy nincs jól összerakva a vasmag? amúgy hány cm2 vasmagra mennyi menetet raktál?
(#) djyuri válasza ntivi hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Közben találtunk egy segítő progit,miszerint 800 menet körül kell a primerre 0,51-es drótból....szinte 0,6-os...így megpróbáltuk a nagyobb menetszámot..

jah és 11cm2-re írta,és ez meg olyan 10cm2....tehát kiszámoltam 1,6 és 1,7 teslára és 600-800 jött ki megközelítőleg.

Most jelenleg 2*350 menet van és rögtön le is esett 0,37A-re a nyugalmi áram...viszont a búgás még mindig megmaradt...a tekercsek elhelyezésével és bekötésével nem volt gond,mert kipróbáltuk átkötve is és akkor meg szikrázott a dugasz,így tuti,azzal nem volt gond
(#) proba válasza djyuri hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Hát ha minden oké akkor még tekerj hozzá szerintem a nyugalmi áran max 100mA de inkább kevesebb (50) a vasmagok összeszorításával pontos összeillesztésével ha van közöttük rozsda vagy egyébb annak az eltávolításával is lehet segíteni de ha a progi 800 at mondott akkor inkább a több menet segít rajta .
(#) djyuri válasza proba hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
Ok. Értem

Nekünk megfelel a 0,37A ,csak a búgás zavar....de az valszeg illesztéshiba,amit majd maholnap megcsinálunk.

Igazság szerint ez egy szerelési trafó lesz 12V-ra,ami csak akkor kell,amikor nagy teljesítményű autós eszközöket kell kipróbálni....394W-ot írt a progi erre a trafóra,annyi meg éppen elég lesz szerintem

(#) zuzo hozzászólása Feb 15, 2008 /
 
Helló

Én is segítségetekre várok egy kérdésben. A kérdésem a következő volna, adva van egy mag típusú trafó. Primér megosztva külön a két oszlopon. Hogyan helyes a kötés és miért? (lásd a képen)

Előre is kösz a választ

80215001.jpg
    
(#) Pafi válasza zuzo hozzászólására (») Feb 15, 2008 /
 
Azt hiszem, egyértelmű, hogy amit gyakorlatban látsz, az a helyes, csak azt nem érted, hogy miért. Azért, mert amit te kezdetnek és végnek gondolsz, az a két csévén fordítva van egymáshoz képest, mert a két oszlopban a fluxus fordított irányú, és ehhez képest kell értelmezni a kezdő és végződő kivezetéseket.
(#) zuzo válasza Pafi hozzászólására (») Feb 15, 2008 /
 
Így márt tökéletesen érthető. Köszönöm a gyors és precíz választ.
(#) djyuri válasza djyuri hozzászólására (») Feb 15, 2008 /
 
Így van Pafi

Ui.: Közben szétkaptuk,megpucoltuk a trafócskát és az egy-egy sor primer kiegészítést is megkapta...a keretet is megigazítottuk,hogy jobban felfeküdjön a vasmagokra...

most már nem búg!....megmaradt a 0,37A,de totál nem izgat senkit

Köszönöm a tanácsokat

Ui2.: ma tekertünk egy normál trafót,de sajna a szekunder menetzárlatos Amúgy csak feltekertünk két plusz sort a primerre,mert kevés lett. De most meg hibás drótot tettünk,ami nem fér a fejembe,hogy hol nem vettük észre

Készült pár kép még a múltkor,de a fényképezőt a barátomnál hagytam De majd elhozom
(#) djyuri válasza djyuri hozzászólására (») Feb 16, 2008 /
 
Így van! újratekertük és minden ok! De az üresjárás viszont 100mA tehát extrajó Nagyjából 350W-ra sikerült,mert csak 1-es drótunk volt a szekunder tekercsre.

A fényképezőt megint elfelejtettem Most már a nyakamba kötöm

Egy kérdés!
Az nagyon nagy baj,ha az egyik trafónkban a csévetest nagyobb magasságu,mint a vaslemezek? tehát egy fél centire van egymástól elemenként az egyes EI vaslemez végek? (már így vettem neten,csak ugye én is beleestem a csalásba )
Amúgy nagyon frankó rajta a primer,tehát mindenképpen meg akarjuk csinálni nagytrafónak.
(#) djyuri hozzászólása Feb 18, 2008 /
 
Hát sikerült befejezni a nagyját a remekművmnek!

Feltétlen meg kell jegyeznem,hogy jóbarátom Zoli és szintén jó barátom,a szerelőm Lacibá segítsége és tanácsai nélkül nem készült volna el

Meg persze jó sok idő és pénz!

A képeket nem válogattam külön....úgy gondoltam némelyik magáért beszél.

Sajnos sok építési trükk,illetve folyamat nem lett megörökítve illetve elkavarodtak a rengetegben.

Mindenben,amire tudok válaszolok kérdésetekre
Ezt a jelentésemet a "ki mit épített" topikban is közzé teszem

és akkor a képek

ui.: A feltöltés helye rapidshare.com. Így mindenkinek elérhető lesz 3 hónapig. Utána nálam lehet elkérni. az idők végezetéig.
(#) games04 hozzászólása Feb 19, 2008 /
 
sziasztok!én ledes bicikli lámpákból akarok stroboszkópot csinálni valakinek van jó ötlete hogyan kéne!kezdövagyok még !valami egyszerüvel áljatok elö!elöre is kössz!!!!!
(#) proba válasza games04 hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
Stroboszkóp gyujtáshoz a nekedvaló topic link
(#) _JANI_ hozzászólása Feb 19, 2008 /
 
"stroboszkóp" OFF
Trafó készítés: ON :yes:
(#) szucsy3 hozzászólása Feb 27, 2008 /
 
SziasztoK!!
Lenne egy kérdésem!
Van nekem egy trafóm, csak nem tudom, hogy melyik a primer és szekunder oldala, ugyanis nincs feltüntetve!
ÉS az sincs rajta, hogy háhy V-ot ad le váltóban hány A-ral. :no:

Linkelek pár képet, remélem tudtok segíteni!!

üdv.
(#) szabi83 válasza szucsy3 hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
szerintem ez kimenő lesz..

mérj ellenállásokat a tekercseken.

Üdv
(#) witti hozzászólása Márc 5, 2008 /
 
Sziasztok! :wave: Találtam egy trafót és azt kellene megtudnom, hogy hova kössem a 230V -ot? Tulajdonképpen itt utána olvastam... és mértem ohm-ot... valszeg a felső 2 láb lesz a primer ott 3,32 K van és vékonyabb a huzal. Csak azt nem értem, hogy miért jön az egyik lábról egy vezeték és rajta egy ellenállással hozzákötve a trafófémkeretéhez...? A színkódja nem igazán beazonosítható... balról "talán"-szürke, fekete, lila (bíbor?). Akkor viszont 800M. ezek szerint ezért nem mérek semmilyen értéket ezen az ellenálláson. Ez oda minek, nem veszélyes???
Az alsó 3 vezeték közül a középső és a jobb oldalinál mérek 62,4 ohm-ot, de a bal oldali lábon semmi sem mérhető. Ez a trafó akkor esetleg rossz???
21mm x 23mm = 4,8cm2 a vasmag keresztmetszete. Ez egy papírka alapján jelenti, hogy kb.: 12 Wattos.
De olvastam azt is, hogy a keresztmetszet négyzetét kell venni; úgy számítva meg 23Wattos... most akkor mekkora is a teljesítménye???
(#) szabi83 válasza witti hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
hello

Idézet:
„felső 2 láb lesz a primer ott 3,32 K van és vékonyabb a huzal.”


sztem is ez a primer


Viszont azt az ellenállást + vezetéket szedle, nem kell az oda.

Üdv
(#) witti válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
Köszi!!!
És, hogy az alsó 3 vezeték közül a bal oldalin nem mérek ohm-ot... az nem utalhat hibára zárlatra vagy valami? (Mert így szétbabrálva találtam rá.) Elvileg ez akkor szimmetrikus trafó ugye?
(#) szabi83 válasza witti hozzászólására (») Márc 5, 2008 /
 
Idézet:
„És, hogy az alsó 3 vezeték közül a bal oldalin nem mérek Ω-ot... az nem utalhat hibára zárlatra vagy valami?”


nincs ott tekercs.

Idézet:
„Elvileg ez akkor szimmetrikus trafó ugye?”

nem, akkor lenne az ha kétszer mértél volna 62,4 Ω-t

viszont kis áramra kell gondolom, akkor 2 db diódával megoldható szim. táp.

Üdv
(#) AMD hozzászólása Márc 8, 2008 /
 
230 voltból 110 voltot akarok csinálni trafóval 110 voltos 185 wattos motorhoz. Ha szereznék egy 200 wattos 230/12 voltos trafót akkor annak elég lenne csak szekunderét áttekerni? 1mm-es zománcozott rézhuzalból van egy rakás. Azzal akarnám áttekercselni.
(#) Imi65 válasza AMD hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
Éppen a napokban találtam egy trafót a padláson. Ha jól emlékszem 110V-os, 300W-os, de nem tudom, hogy normál, vagy autotrafó-e. Holnap megnézem, vagy ha kell, még ma.
(#) AMD válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
Lehet hogy érdekel. Ha 230/110 voltos akkor mondj egy árat privibe és meglátom.
(#) Imi65 válasza AMD hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
No, tüzetesen megvizsgáltam, autotrafó, 500VA-os és 220/127 V-os. És Szovjet...
(#) Imi65 válasza AMD hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
Várj, még van egy fémdoboz, ami fennmaradt. Azt is megnézem...Hát ez 220/42V
Ez biztos nem jó...
(#) AMD válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
Képet tudsz feltenni?
Következő: »»   29 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem