Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1357 / 1679
(#) tkovacs hozzászólása Feb 21, 2016 / 24
 
Korábban itt bemutatott labortápom átesett némi ráncfelvarráson. Az analóg része új áttervezett panelt kapott. Szintén megújult az előlapja, kapott egy OLED kijelzőt valamint a hátlapra került még egy ventillátor. A szoftvere is bővült pár kényelmi funkcióval.
(#) Gery78 válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Szia!
Ez a polcanyag az OBI-ban kapható fenyőpolc? Mert ha az, akkor nagyon jól választottál, abból az anyagból nagyon jó hangú doboz készíthető. Nagyon minimális saját-hangja van.
(#) szebee hozzászólása Feb 22, 2016 / 9
 
Sziasztok!
Manolo-nak köszönhetően egy nagyon kis tetszetős órával bővült a gyűjteményem. Nagyon szépen köszönöm neki a terveket és legfőképp a türelmét a sok segítség nyújtáshoz!!!
(#) manolo válasza szebee hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
Nagyon jó a megoldásod! Már csak egy ügyes kis dobozt kell összehozni hozzá. Gratula a kitartásodhoz!
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2016
(#) siletto válasza tkovacs hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
Üdv! Nagyon komoly építés, tetszik a kijelző, eddig 2004-ben nem láttam ilyen OLED-szerűt, csak 1602-ben, nagyon jó .

Igyekeztem visszaolvasni, de nem sikerült megtalálni, végül készült róla valamilyen közkinccsé tett doksi?
Sajnos épp elég tápom van, de nagyon érdekes, kíváncsi lennék, hogy épül fel
(#) tkovacs válasza siletto hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
Helló! Alapjaiban így így épül fel.
Üdv.
(#) kiborg válasza tkovacs hozzászólására (») Feb 23, 2016 /
 
Szia!
Nézegettem én is OLED kijelző árakat, nem olcsó.
Mivel tud többet az OLED, mint a sima LCD, illetve mi indokolta részedről az OLED szükségességét az LCD helyett?
(ne értsd félre,nem kötözködés, csak tényleg kíváncsi vagyok)
(#) Buvarruha válasza kiborg hozzászólására (») Feb 23, 2016 /
 
Talán az, hogy az LCD ronda mint a bűn, oldalról olvashatatlan és lassú is.
(#) tkovacs válasza kiborg hozzászólására (») Feb 23, 2016 /
 
Helló!
Semmi különösebb indoka nincs csupán még korábban vettem egyet és úgy döntöttem megérdemli ez a táp, hogy beletegyem. Viszont az tény, hogy sokkal szebb, olvashatóbb és gyorsabb a kijelzés bár ez utóbbi itt nem lényeges. Ellenben sokkal többet fogyaszt mint egy lcd és sajnos sokkal több zajt is termel a benne található kapcsitáp miatt. Emiatt kellett a képen látható kondenzátorokat a vezérlő panel hátuljára tennem.
(#) tkovacs válasza kiborg hozzászólására (») Feb 23, 2016 1 /
 
Ment ez sima lcd-vel is korábban, mint itt.
(#) gerleimarci hozzászólása Feb 23, 2016 / 5
 
Egy PWM szabályzó ülésfűtéshez 555-el és FET-tel.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2016
(#) Transztyuszeres válasza Gery78 hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
A származására sajnos már nem emlékszem, de még az exemmel vettük konyhapolcnak, és nem spórolták ki belőle a ragasztóanyagot - irtó nehéz volt fúrni a hangszórók helyét.
Annak ellenére, hogy még félkész(nincs tömítőanyag, csavar süllyesztés) nincs saját hangja, legalábbis én nem hallom ki azon a teljesítményen, amin hallgatni szoktam.(többet is bír jóval, az erősítője direkt alul méretezett,mert féltem, nem volt túl olcsó)
(#) silent15 válasza tkovacs hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
Nagyon profi lett ! Én is gondolkozom valami hasonló tápegységen , de örülök majd ha ilyen lesz
(#) Kera_Will válasza tkovacs hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
Remek a tápegységed!
Egy kivitelezési problémára szeretném a figyelmedet felhívni.
Ha jól látom az utolsó 2 képen főkapcsoló vezetékei hátul középről vannak vezetve előre balra vezetve.Keresztbe a vezérlő analóg panel felett , a hűtőborda előtt.
Mellette pedig a kisfeszültségű kivezetései is a tápnak.
Létesítési és biztonsági szabályok / szabványok tekintetében ez a megoldás kifogásolható lehet.
Mivel a nagyfeszültségű és kisfeszültségű részek vezetékezései minél távolabb kerüljenek egymástól, ne is keresztezzék egymást.
(persze vannak rajta szigetelés 2is meg a forrasztások is le vannak zsugor csövezve ,stb.)
Mivel az egész előlapon kis feszültségű részek vannak ekkor jobb lenne a hátulján lenne a főkapcsoló.
Ha pedig elölről szeretted volna minden körülmények között kapcsolni akkor egy szigetelt mozgató mechanikájú kapcsolót építeni be a hátsó részébe.
Lehet szőrszálhasogatónak tűnök , és mondhatod ez "CSAK hobbi és házi célra, magamnak készült eszköz" ... stb. De a szabványok/szabályok azok mindenre érvényesek és illik őket követni és betartani.
(#) Kera_Will válasza don_peter hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
Idézet:
„Össz súlya 34kg, ami az egyik legérdekeltebb dolog az e bike körökben, Holland cég is erre cuppant nagyon rá.”

Ha netán mégis valahova, valamikor elindul a terméké válás útján bármilyen vezérlő darabját kiadod a kezedből , ne felejtsd el felcsiszolni az összes alkatrész tetejét , utána pedig műgyantával kiönteni a panelokat !
(#) papus51 válasza Kera_Will hozzászólására (») Feb 25, 2016 / 1
 
Idézet:
„Lehet szőrszálhasogatónak tűnök”

Meg félig tájékozottnak.
Nem ártana utána nézni a nagyfeszültség és kisfeszültség definíciójának, ha már szabványokra/szabályokra hivatkozunk.
Amúgy pedig:
Idézet:
„Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.”
(#) konyak6 hozzászólása Feb 25, 2016 / 5
 
Elnézést kérek mindenkitől! Ennél jóval igényesebb dolgok szoktak megjelenni ezen a fórumon.
De most fogom életem első trafóját megtekerni. Ehhez készítettem célszerszámot. Abból készült, amihez hozzájutottam. A kérdésem az hogy ezzel el fogom tudni készíteni a csévét?

IMG00686.jpg
    
(#) zolika60 válasza konyak6 hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Majd meglátjuk.
(#) Bakman válasza konyak6 hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Láttunk már egy-két elrettentő példát, ez nem az, hajrá!
(#) zoly15 válasza konyak6 hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Valami épületgépészeti szerelő vagy? Kérdezem ezt a menetes szár, C sín és az Opel csavar miatt
(#) Ge Lee válasza konyak6 hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
A csévét nem, mert az már kész van. Trafó tekerésre a "gép" majdnem tökéletes, de fel kell készíteni a szigetelésre is. Soronként meg kell majd állnod, ilyenkor jó ha tudod rögzíteni a cséve tengelyét is, meg a huzalt is, hogy ne lazuljon ki, ne tekeredjen vissza míg szigeteled (lakkozod).
A cséve alatt ezt egyszerűen meg tudod tenni, teszel belülre a tengelyre egy kontra anyát, amit olyankor meghúzol egy picit. A huzalnál meg valami olyat kell kitalálni ami egyszerű, és arra az időre feszesen tartja.
(#) konyak6 válasza zoly15 hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Fűtés szerelő, hegesztő.
(#) kameleon2 válasza konyak6 hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Máris profi szerszám. Én az elsőt kézben tekertem. Addig le sem tettem, amíg el nem készült . Hozzáteszem, nagyon pontos lett. Azóta is erről megy a labortápom. Kicsit túltekertem és lemértem, hogy egy visszatekerésnél mennyit módosul. Babrás volt szétszedni - összerakni, de ettől lett nagyon pontos. Igaz hiperszil vasat könnyű volt bontani, újra öszerakni.
(#) konyak6 válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
A cséve tengely rögzítését megoldottam,
A huzalt meg akkor fogom kitalálni, amikor megérkezik (e-bay)
(#) kameleon2 válasza konyak6 hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Én bementem volna az Árwill-be. Van pár fajta huzal náluk kisebb csévékben.
(#) zoly15 válasza konyak6 hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Én is sokat dolgoztam ilyen anyagokkal
(#) konyak6 válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Finnországban vagyok. Szívesen bemennék ha tehetném.
(#) granpa válasza konyak6 hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Másik irányba is el bír ám fordulni, az is kellemetlen. Lyukat neki! Valamint tekerőkar állítást, mert így kis menetszám, vastag dróthoz jó, de mi lesz a sok vékonnyal. Látom van oldaltámasz, remélem van belül is, mert összenyomja amúgy.
(#) kameleon2 válasza konyak6 hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Ezúton is üdvözletem! Melyik régió? Én Lapperantában már jártam Valóban nem egyszerű arrafelé tekercshuzalhoz jutni. Tóhoz, erdőhöz és féldrágakőhöz könnyebb
(#) konyak6 válasza zoly15 hozzászólására (») Feb 25, 2016 / 1
 
Hasonló módon készült az autóm szelepszár szimering cseréjéhez célszerszám.

IMG00007.jpg
    
Következő: »»   1357 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem