Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bluetooth kérdések
 
Témaindító: Gory, idő: Szept 13, 2005
Lapozás: OK   9 / 20
(#) nedudgi válasza attika hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
Visszaküldi a modul, vagy a terminálprogram helyi visszhangját (local echo) látod?
(#) attika válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
Na ez jó kérdés,a képről ez nem derül ki?Beállításba nem találok ilyet.
(#) nedudgi válasza attika hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
Ezt a programot nem ismerem, de kell lenni ilyesminek. Próbálj más programot.
(#) attika válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
ez a harmadik program amivel tesztelem,de mindegyikkel vissza is küldi az adatokat.
Tegnap még működött,rajta volt a szintillesztő és kommunikált is a géppel csak lassú volt,én meg megfordítottam utána a szintillesztőt és azóta semmit nem csinál.
(#) attika válasza attika hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
Na találtam egy olyat amin ki tudtam kapcsolni,utána elküldve az adatot vissza nem jött semmi a modultól,bal képen a kiküldött parancs,jobb képen a local kikapcsolva.
Akkor mégis halott a BTM??? Így már ki lehet jelenteni?

local.png
    
(#) nedudgi válasza attika hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
Akkor lehet kijelenteni, ha az adatátviteli sebesség megegyezik a modulban beállítottal.
Más eszköz látja a levegőn keresztül, ha csak tápot adsz neki?
A modul Tx lába a szintillesztő Rx lábára van kötve, és viszont? Ezt a modult nem ismerem, de illene, hogy legyen egy reset lehetőség, ahol valamilyen ismert sebességgel dolgozik (ami lehet bármi, nemcsak 9600Bd).
(#) attika válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
Más eszköz látja és fel is ismeri pl telefon.
Úgy volt bekötve,hogy Modul tx lába szintillesztő HV1 az RX lába a HV2.
A Pic TX kimenete LV2 RX kimenete LV1 és így működött,a GND,LV és HV be sem volt kötve és így tökéletesen működött 4800Bd-n,9600Bd-n meg sokszor eldobálta a kapcsolatot.
Mivel így lassú volt,én felcseréltem úgy,hogy a Pic RX lába ment HV1-re TX a HV2-re és a másik végére a BTM,és így nem ment a kapcsolat,utána visszacseréltem de már úgy sem.
Ugyan olyan illesztőm van mint a képen.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2016

illesztő.jpg
    
(#) nedudgi válasza attika hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
A PC oldalon milyen kapcsolat van? USB/TTL átalakítót használsz, vagy van a gépen soros port?
(#) attika válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
Pc oldalon bluetooth kapcsolat van,com11-en ismeri fel a BTM modult.
Ilyen modult használok.
(#) nedudgi válasza attika hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
Ez slave HC-06?
Annak van reset lába, csak nincs kivezetve. Azzal kellene megpróbálni. Linvor szoftver van a BTmodulban?
(#) attika válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
Már próbáltam resetelni.
Igen HC-06.
Nem tudom,hogy van e benne Linvor,azt hogy tudom megnézni?

Névtelen.png
    
(#) nedudgi válasza attika hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
Amikor még működött, nem nézted meg? A fő kérdés az, hogy slave, vagy master? PC nem tudja párosítani?
Nem lehet, hogy a szintillesztő bibis?
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2016
(#) attika válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
A Pc tudja párosítani,fel is ismeri,az összes terminál program látja amit próbáltam.
Szintillesztőt próbáltam 2db ellenállással,mert legelőször 2db ellenállással próbálkoztam és működött azzal is,de már azzal sem megy.Nem tudom sajna,hogy Slave vagy Master-e de a szintillesztő megfordítása előtt ment szépen.
(#) attika hozzászólása Feb 26, 2016 /
 
Ez a local eco funkció csak annyit tesz,hogy a visszaküldött adatokat megjeleníti a számítógép kijelzőén,nem?
Akkor azt be kell kapcsolnom,hogy lássam visszaküldi-e a kiküldött parancsot,nem?
Vagy rosszul értelmezem?
(#) nedudgi válasza attika hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
A local echo a helyi visszhangt jelenti. A terminálprogram az ablakban is megjeleníti az elküldött karaktereket. Arra jó, hogy lássad, mit is gépeltél.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2016
(#) attika hozzászólása Feb 26, 2016 /
 
Most kipróbáltam azt,hogy local eco bekapcsolva,a BTM TX,RX lábát széthúztam és nem jön vissza az adat.
Ha összezárom a BTM TX.RX lábait akkor visszaküldi az adatot.
Akkor csak vissza jön az adat a géphez.
De az at paranccsal nem kérdez le semmit és át se tudom konfigurálni a BTM-et.
(#) nedudgi válasza attika hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
Ha vaktában próbálkozol, akkor könnyen tönkremehetnek az alkatrészeid - vagy én értem félre, amit írtál.
(#) attika hozzászólása Feb 26, 2016 /
 
Akkor lehet én nem jól értelmeztem valamit.
Úgy csatlakoztam a terminállal a BTM-hez,hogy a gép felismerte a com11-es porton és a terminálba megnyitom a com 11-es portot és úgy teszteltem.
A BTM-en az RX és TX lábak rövidre vannak zárva.
Ezt akkor úgy kéne csinálni,hogy egy USB-Soros átalakítóra kötöm rá a TX és RX lábakat és úgy nyitom meg a terminál programmal,igaz??
Tehát nem párosítanom kell a szgéppel,hanem a BTM TX és RX lábait a USB soros áralakító TX és RX lábaival kell összekötni.
(#) kzozo válasza attika hozzászólására (») Feb 27, 2016 /
 
Igen, konfigurálni csak a soros vonali oldalról lehet.
(#) attika válasza kzozo hozzászólására (») Feb 27, 2016 /
 
És így ahogy én csináltam,hogy társítva volt a géphez és úgy küldtem adatokat rá,és a BTM vissza is küldte akkor annak elméletileg jónak kell lennie,nem? mert ha nem volt összekötve a TX RX lába akkor nem jött vissza az adat,ha össze volt akkor vissza küldte a terminál programnak.
(#) eSDi válasza attika hozzászólására (») Feb 27, 2016 / 1
 
Üdv!

A szintillesztő HV1 és HV2 felére a magasabb feszültségen dolgozó eszközt kell kötni és a HV lábra pedig annak a tapfeszét. A LV1 és LV2-re pedig az alacsonyabb feszültségen üzemelőt. LV-re pedig ebből kifolyólag annak a tápfeszét. Az pedig, hogy a tápok bekötése nélkül is üzemelt, a szerencsének volt köszönhető.
(#) attika válasza eSDi hozzászólására (») Feb 27, 2016 /
 
köszönöm,így már teljesen érthető a magyarázat.Akkor az is csak véletlen folytán üzemelt úgy,hogy fordítva volt bekötve,a BTM 3,3V jelszintet a HV-ra kötöttem és úgy próbáltam és működött.Viszont ahogy megfordítottam már nem akart menni és utána se sikerült működésre bírnom.
Egy ilyen malőr tönkre tehette a BTM-et,hogy a szintillesztőt úgy fordítottam meg,hogy a BTM táp alatt volt?
(#) eSDi válasza attika hozzászólására (») Feb 27, 2016 /
 
Szerintem nem, van azon annyi védelem elvileg, hogy kibírja. De nem lehet tudni. Ha semmilyen módon nem tudsz kapcsolatot létesíteni vele azon a porton, akkor elhalálozhatott.
(#) attika válasza eSDi hozzászólására (») Feb 27, 2016 /
 
Sajnos semmilyen módon nem sikerül,de az mivel magyarázható,hogy társítom a géphez (com11-es) porton meg is ismeri.Összezárom a BTM TX és RX lábait.
Megnyitok egy terminál programot és a com 11-es porton csatlakozok a BTM-hez,kiküldök neki egy parancsot,és vissza is küldi hibátlanul.
Ha széthúzom a TX,RX kivezetést akkor a terinál programban csak elküldi de vissza nem jön.
Tehát elméletileg jól működik a BTM,nem?
(#) eSDi válasza attika hozzászólására (») Feb 27, 2016 /
 
Ebben az esetben szerintem jó. Lehet már a szintillesztő a halott, vagy nagyon elállítódott. A fentebb említett reset-et kellene kipróbálni.
(#) attika válasza eSDi hozzászólására (») Feb 27, 2016 /
 
Resetet próbáltam,magas szintre húzni,de semmi változás,utána újra kérte a jelszót is a BTM.
El tud hangolódni?Legelőször két db 10K-s ellenállással próbáltam a szintillesztést,azzal is ment szépen,de mivel volt itthon az a 2 irányú 3,3V-5V-os illesztőm így a továbbiakban azzal próbálkoztam a fentiekben leírtak szerint.
De most már a 2db 10K-s megoldás sem működik.
Az lehetséges még,hogy a Pic RX TX lábait nyírta ki?
(#) attika hozzászólása Márc 5, 2016 /
 
Sziasztok.
Van egy RN4020-as BTM-em,és azt szeretném megtudni ami nekem nem teljesen tiszta a igen csekély angol tudásom miatt,hogy van két lába a 7-es a WAKE SW és a 15 WAKE HW.
Amit ki tudtam hámozni az adatlapból az annyi,hogy a 7-es lába az valami mély alvás ami aktív magasra ébred. Most nekem ezekkel a lábakkal kell csinálnom valamit,vagy hagyhatom lógva??
Adatlap mellékelve.

50002279A.pdf
    
(#) nedudgi válasza attika hozzászólására (») Márc 5, 2016 /
 
A mellékelt leírás szerint belső lehúzás van ezeken a lábakon.
Hasonló esetben, főleg a kínai nyelvű adatlapok esetén én azt szoktam csinálni, hogy kipróbálom az elképzelésemet. Többet tanulok belőle, mintha megkérdezném valakitől. Amikor én kezdtem az elektronikával foglalkozni, még szégyen volt a kérdezgetés.
(#) attika válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 5, 2016 /
 
Ezzel semmi baj nem is lenne,csak én inkább azért kérdezek mert nem vagyok 100% biztos a dolgomban,és inkább felteszem a kérdésemet,hátha valaki tudja rá a választ,és akkor nem kísérletezgetek egy több ezer forintos modullal,hogy vagy jó lesz vagy nem.
Gondoltam arra is,hogy konfigurálható és nem kell vele semmit csinálni csak beállítani.
Az igaz,hogy többet tanulnék belőle,de az okos ember nem a saját kárából tanul
És ha csak azt számolom össze,hogy amennyi lába van amit nem tudok 100%-osan,hogy mi,és mindegyikkel kísérleteznék,akkor elhozhatnám az egész készletüket a boltból mire kiderülne melyik láb mit is csinál pontosan.
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2016
(#) Balazs98 hozzászólása Máj 27, 2016 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy, van egy bluetooth hangszóróm ami olvas sd-t, tartalmaz jack kimenetet. És van egy Hifim. azt szeretném összehozni hogy laptopról/telefontól a bluetooth box-on keresztűl jack-el tudjak lejátszani Hifi-n (hogy ne kelljen a jack kábelt húzogazni jobbra-balra a szobában. csak annyi a probléma hogy a jack kimenet csak akkor működik ha sd-t játszok le.. bluetooth on nem él a jack hanem a saját hangszórója..
valaki tud erre valami trükköt/megoldást? (a bluetooth box-ot másra nem használnám szóval ha szét kel szedni/kibelezni az sem gond )
A válaszokat előre is köszönöm!
Következő: »»   9 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem