Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK terv ellenőrzése
 
Témaindító: Paso, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   154 / 199
(#) gyula66 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Árnyékolt sztereó kábelekkel sem megoldható a kábelezés? Mivel a panel tervezésben nagyon kezdő vagyok, nehézségekbe ütközik a panelre terveznem őket. Viszont ezek alapján akkor a csatlakozókat is a panelra kellene elhelyezni, ha jól gondolom.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2016
(#) niedziela válasza gyula66 hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Ha 10cm-en belüli árnyékolt vezetékeket használsz, akkor nincs vele probléma.
(#) kameleon2 válasza gyula66 hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Ha nem akarod mindenáron az összes árnyékolást egymással mindenhol összekötni - jó megoldás. Egyre figyelj: Ha a panelen bekötötted az árnyékot az már jó. Ha a potin is - akkor a poti nem érintkezhet fémesen a sasszival - különben lesz brumm rendesen. Azaz árnyékolásnál a fa struktúra javallott. Mondjuk én inkább erenként árnyékolnék.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2016
(#) gyula66 válasza niedziela hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Akkor azt hiszem egyelőre ennél maradok, de azért próbálkozok a panel áttervezésével.
(#) gyula66 válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Köszi a jó tanácsokat, betartom őket. Ha erenként húzok árnyékolt kábelt minden poti lábhoz, és csak a panelon forrasztom az árnyékolást akkor lesz jobb, ha jól értettem. Biztos voltam benne, hogy akkor jó, ha minden árnyékolás összekötök. Nem egyszerű ez az audio elektronika.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2016
(#) gyula66 hozzászólása Márc 6, 2016 /
 
Abban valaki segíteni, hogy a panel tervben található valami hiba?
(#) Alkotó válasza gyula66 hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
A huzalozás az sok probléma forrása lehet. Sok mindent meg lehet oldani, de ugyanennyit el is lehet rontani.
Ha minden a panelon van (potik és tápegység), az még ugyanúgy lehet rosszul bekötve, hiszen a panel is egy huzalozás, csak annak kötött az elhelyezkedése. De ha jó a paneltervi "huzalozás", akkor azt már nehéz utána elrontani.
Tapasztalatom szerint, 10 cm-es kötést még árnyékolatlanul is bátran beköthetsz. Az árnyékolásnak éppen az ettől hosszabb esetekben van jelentősége.
A potik bekötését nem könnyű átlátni, főleg ha sok van belőlük.
(#) kameleon2 válasza gyula66 hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Szia! Egyszerű, csak van pár dolog amire figyelni kell. Ha minden árnyékot összekötsz mindennel - te magad viszed be a zajt, földhurok formájában. Ha mindig a GND forráshoz árnyékolsz, akkor nagy valószínűséggel nem lesz földhurok. Mivel sok poti eleve fémházas, az úgyis rákerül a dobozra és a doboz földelésére Ha összekötnéd az árnyékolt kábellel is - kész a földhurok, mert más a vezetőképessége a doboznak és más a kábelnek. Láttam már gitárerősítőt így felépítve. Agyon volt árnyékolva - mégis brummogott. Pár ilyen átkötés átcsoportosítása után megszűnt a brumm.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2016
(#) gyula66 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Megpróbáltam átszerkeszteni a panelt potikkal. Megnéznéd milyen sikerrel?
(#) gyula66 válasza kokozo hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
10 mikrós elkó? Akkor azt teszek. Köszi.
(#) kokozo válasza gyula66 hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
A 2 mikrofon poti direkt van ilyen messzire rakva egymástól?
(#) erik001 hozzászólása Márc 6, 2016 /
 
Sziasztok.
Valaki átnézni hogy jó-e minden rajta ?
(#) gyula66 válasza kokozo hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Hát nem direkt, de a IC szimmetrikus elrendezése miatt így tűnt könnyebnek.
(#) steelbird válasza erik001 hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Szia.
Csak a rajzot látom, mert mobilról írok, a nyugalmi áramot állító kör nem jó ebben a formában. Később, idővel mikor kontakt hibás lesz majd a potméter, elég egy apró mozdítás és úgy megugrik a nyugalmi áram, hogy csak az áramkorlát fogja korlátozni, akár a végtranyók is tönkremehetnek miatta.
A trimmert kösd be változtatható ellenállásnak (bal széle és a közepe összekötve), tedd így be a bázis -emitter közé, sorban egy 820 Ohm -os ellenállással, a bázis és a kollektor közé pedig tegyél be egy 3,3 kOhm -ot.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2016
(#) erik001 válasza steelbird hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Rajzot nem hinném rossz lenne mert innen a Cikkekből van
Az valószínű hogy jó, meg a nyákterv is onnan van csak alkatrészeket rápakoltam.
Meg volt amit méretbe kicsit átalakítottam.
Csak hogy jól van e minden azé kéne ránézni.
(#) erik001 válasza erik001 hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Itt láttam a képen hogy a T3 BD139.
Kapcsolás ugyan az meg minden akkor oda rakhatok BD139 -et ?
Jobb hővezetés miatt,jobban fel lehet fogatni. Biztos nem fog annyira melegedni mint a BC548-b.
(#) steelbird válasza erik001 hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Megnéztem a nyáktervet is.
Nagyon sok alkatrésznél van plusz egy forrszem valamelyik lába mellett, kicsivel arrébb téve, ami miatt dupla furat van azoknál a lábaknál. Pl: balra alul, 120R és 3k3 jobb oldali lába.
Ha a T3 helyén PNP tranzisztort használnál (BC558B), akkor nem kellene ilyen kacifántosan vinni a lábaira a csatlakozásokat, mert azt fordítva kell az áramkörbe tenni, akkor a kollektora megy a T4 -re.
Több vezetősávnál a mellette lévő forrszem túl közel van, pl. legalul, a GND csatlakozás feletti két vezetősávnál az alsó sáv és a felette lévő forrszem között csak 0,17mm a távolság.
A kimeneten lévő Zobel-tag (R20, C9) vígan elférne állítva, a trimmer jobb oldalánál lévő üres helyen.
A GND vezetősávja túl vékony, így nem sok értelme van a végtranyók melletti 100nF -os hidegítő kondiknak.
A végtranyók lábainál kb. 1mm széles a forrszem, azokat ki lehet nyugodtan szélesíteni.

Nézd meg egy népszerűbb végfok bevált topológiáját, pl. a VF2, vagy az ST151 -ét. A GND, tápfeszültség és kimeneti pontok helyét azokról kellene lemásolni.

A kapcsolás sem a legszerencsésebb, én meggondolnám a helyedben a 4 Ohm -os használatot.
Túl nagyok az emitter ellenállások, 4 Ohm esetén a kimenő feszültség (kb. 35V csúcsban) 1/5 -e rajtuk marad. Az 7V, ennyivel kevesebb a kivehető teljesítmény, ez csak az ellenállásokat fűti (csúcsban kb. 50W).
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2016
(#) steelbird válasza erik001 hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Hiába, akkor sem korrekt a nyugalmi áram állító kör ebben a formában. Meg az előbb említett okok miatt én kerülném a 4 Ohm -os használatot.
(#) kokozo válasza gyula66 hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Szia!
Én nem vagyok egy profi nyák tervező de, szerintem sok az átkötés, rengeteg a holttér amiket még lehetne optimalizálni..
(#) gyula66 válasza kokozo hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
Hát ha elnézem amit mellékeltél, akkor az amit állítasz magadról nem tűnik hihetőnek. A melléklet eléggé profin néz ki. Nagyon sokat kellene ezt még nekem tanulnom.
(#) gyula66 válasza gyula66 hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
Akkor amit újra terveztem, mert kiderült, hogy az én potijaim sokkal nagyobbak, már meg sem mutatom.
(#) Helios hozzászólása Márc 8, 2016 /
 
Sziasztok. Nem ez az első lágyinditó amit készitek, de ezt a verziót szeretném ha le ellenőriznétek nekem. Kicsit módositottam az eredeti tervhez képest, igy nem kommandózik a 230V körbe a panelen.
(#) proli007 válasza Helios hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Hello! Ha kívül vezeted a sávot, nem kell átkötés. A 220ohm-nak nagyobb helyet hagytam volna. Oda egy 2W-os ellenállás dukál, mert annak igénybevétele a legnagyobb bekapcsoláskor, nem beszélve egy tranziens lökés alkalmával.
(#) Helios válasza proli007 hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Még módosithatom. Nem szeretném kivül vezetni semmi féleképpen, inkább bevállalom az átkötést.
(#) proli007 válasza Helios hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Nem tudom mi a különbség. A 470ohm-nál ugyanott megy..
(#) Helios válasza proli007 hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Javitottam, igy jó lesz?
(#) proli007 válasza Helios hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
A 330nF-nak azért ellenőrizd a méretét. Annak egy X2 típusú 275Vac kondinak kell lenni.
(#) Helios válasza proli007 hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Ezt szemeltem ki. , de most látom hogy ez nem is jó... Elnéztem a feszültséget...
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2016
(#) Karma1 hozzászólása Márc 8, 2016 /
 
Sziasztok!

Valaki megnézné nekem hogy működőképes-e?
(#) vipera1997 válasza Karma1 hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Lenne pár észrevételem, ami szembetűnő, a bc182 nem ez a tranzisztor, ahogy a 2n3055 sem, a kimenetet meg a kicsatoló kondit nem tudod a tranzisztor után tenni, mivel a hosszanti elrendezés miatt oda fog kerülni a borda, de nem is muszály mögé tenni, teheted elé is.A bd139hez a sávot kicsit rendesebben próbáldd meg azért egy kicsit lehet szűkebbre is venni, ha már megvan a kész terv nyersen.
Következő: »»   154 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem