Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD monitor probléma
 
Témaindító: Squall, idő: Aug 14, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   250 / 312
(#) lazsi válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Köszi a tanácsot, meg fogom nézni!
(#) zsoltee0001 válasza Laurox hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Nekem egy philips csinálja azt, hogy kb fél óra után kapcsol ki, szerinte ezt azért találták ki, hogy sokat nyomogasd a power gombot, hamarébb tönkremegy, ergo vehessél újat.
Üdv
(#) Laurox válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Wáoó!

Köszi!

Akkor kirakom a klotyóba, éjszakai világításnak még megteszi, a prosztata problémáim kapcsán tökéletes segítség lesz!
(#) zsoltee0001 válasza Laurox hozzászólására (») Márc 8, 2016 / 1
 
Igen ám, de azért cseréld ki a púpos kondikat, mert a gyártó arra is gondolt, hogy erre a feladatra se legyen alkalmas örökké
(#) eSDi hozzászólása Márc 19, 2016 /
 
Üdv mindenkinek!

Javítok egy LCD monitort, tápjával volt régebben gond (illetve most is azzal van újfent, legalábbis eddig). Akkor a szekunder kondik haláloztak el, csere után szépen ment a múlt hétig. Most viszont gondolt egyet és eldurrant a vezérlő IC. Biztosítékok rendben, egyéb alkatrészek jónak tűnnek beforrasztva. IC-t és primer kondit cseréltem, mert gondoltam a kapacitásvesztett kondi miatt szállt el az IC. Viszont, most meg sem nyikkan. A táp az IC adatlapban ajánlott kapcsolással majdnem megegyezik. Mit nézzek még meg, amiért nem indulhat ez a nem túl bonyolult kapcsolás. A monitor kapcsolási rajzát még keresem.

FUJITSU-SIEMENS
Scenicview XE19-2 G
Model: L9ZA
S2631-K1141-V150
Rev.: 01

Kösz az ötleteket!
(#) Droot válasza eSDi hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Ha nem sikerul megcsinalni, a panel tipusara ebay-en keress ra. Nekem se sikerult a samsung monitorom megcsinalni es 4eFt-ert vettem bele tap panelt.
(#) eSDi válasza Droot hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
Ez eddig oké, csak ki tudja, hogy vitte e magával a többit is, vagy nem. Lehet annyit nem ér már meg ez, nem egy mai darab és az IC is majd 2eFt volt.
(#) csaba19880509 hozzászólása Márc 23, 2016 /
 
Üdv ! Lenne egy Samsung led monitor most kaptam egy ismerősömtől csak hogy hibás A monitor érdekes dolgot produkál a kijelző jobb oldalán kb a negyede vibrál néha pedig fehérre vált vagy el torzul a kép de van hogy pár másodpercig megy rendesen. Mi lehet ennek az oka ? Javítható ? Vagy felesleges vele foglalkozni ? Válaszotokat előre is köszönöm !
(#) Buvarruha válasza csaba19880509 hozzászólására (») Márc 24, 2016 /
 
Hibás a kijelző, esetleg meglehet tákolni a COF fólia kiékelésével, odaszorításával ideiglenes megoldásnak elmegy.
(#) csaba19880509 hozzászólása Márc 24, 2016 /
 
Akkor valószínű kuka lesz Bár még mindig nem értem hogy van az hogy pármásodpercre működik de az sem mindig Van hogy nem lesz fehér csík csak vibrál a kép azon a ponton.
(#) Janika. hozzászólása Márc 24, 2016 /
 
Sziasztok! Acer AL1906 monitor bekapcsolás után kb 10 másodperc múlva lekapcsolja a kijelző megvilágítását. Kép továbbra is van csak fény nincs. Ha kikapcsolom, majd újra be, ismétli a hibát. Lehet ez fénycsőhiba? Segítségeteket köszönöm!
(#) Buvarruha válasza Janika. hozzászólására (») Márc 25, 2016 /
 
Igen, lehet csőhiba, táp és inverter hiba is, bele kell kukucskálni kezdetnek.
(#) eSDi válasza eSDi hozzászólására (») Márc 25, 2016 /
 
Sikerült megtalálnom a kapcsolási rajzát a tápnak, ha valakinek szüksége van rá, mellékeltem.
FSP043-2PI01H a típusa.
És, ha másnak is lesz ilyen problémája, akkor az IC hazavágta a ZD120 és ZD121 pozíció számú diódákat. Valószínű az optocsati is kapott egy lökést. Így nem tud indulni a táp, mert se tápfesz, se visszacsatolás.
(#) Remci hozzászólása Márc 27, 2016 /
 
Sziasztok!
Belinea 1905 S1 tipusú monitornál mi okozhatja azt, hogy bekapcsolás után megy egy darabig rendesen, majd a kijelzőn a kép picivel hol világosabb, hol sötétebb lesz. Meg mintha a színek is változnának kicsit. A háttér világítás nem megy el, a kondik jók. Forrasztásokat nagyítóval átnéztem, ami gyanús volt azt átforrasztottam.Szerintetek hol keressem a hibát?
(#) bbalazs_ válasza Remci hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
Csatlakozonal - foleg, ha az analog oldalt hasznalod.
Ha digitalis, akkor ESETLEG a kepernyore meno szalagkabelben.
Azert a tapra raneznek egy szkoppal a helyedben.
(#) Remci válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
Akkor átnézem még a csatlakozókat, köszi. Szkópom sajna nincs. Most is ez a monitor van a gépemen és néha a kép is vibrál kicsit.
(#) cupika97 hozzászólása Márc 29, 2016 /
 
Sziasztok. Van egy új LG 22MT47D monitorom, amiben van dvb-c is, szóval tudom nézni rajta a kábel TV-t. Csak nincs rajta füllhallgató kimenet, ami már nagyon idegesítő. Még jótálás alatt van, de így csak monitornak használom. Lenne-e valakinek valami ötlete beépiteni egy line out kimenetet hogy hozzátudjam kötni az erősitőmhöz?
(#) eSDi válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
Üdv!

Ha SCART csatin nem adja ki a hangot, akkor sajnos megbontás nélkül biztosan nem lehet kinyerni belőle a TV adás hangját.
(#) cupika97 válasza eSDi hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
Sajnos nem ad ki hangot scart-on.
(#) Tomi20 válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
Szia

Ahogy a csatlakozókat elnézem, erre a szerkezetre nem lehet külső erősítőt csatlakoztatni? (furcsállanám)
Más nem, akkor tényleg a scarton kellene próbálkozni. Hogyan nézted? Ilyen átalakítókból is kétfajta létezik, ki és bemenetes. Az sem biztos, hogy fejhallgató erősítő nélkül megszólal.Itt a kiosztása.
Itt az 1-3-as láb a bal-jobb oldal, meg egy GND-t keresel.
(#) cupika97 válasza Tomi20 hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
Csakis bemenet van rajta. Scarton próbáltam, úgy ahogy a pinout képeken is van, és az erősitőre kötöttem. Meg sem szólalt. Neten sem irnak semmit. Szétszedni még nem nagyon akarom. Majdnem 2 év garancia végett.

Szerk.: Kipróbáltam mégegyszer, műküdök.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2016
(#) spgabor hozzászólása Ápr 1, 2016 /
 
Sziasztok!

Látott már valaki ilyet? Mi okozhatja? 20"-os Benq monitor, fekete kép esetén fehér csíkok jelennek meg a képen, valamint a bekapcsoláskor a logo felvillanásakor is ugyanilyen csíkok vannak a képen. Máskor képtartalom esetén hibátlan, pixelhiba mentes.
Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv:
spgabor
(#) Buvarruha válasza spgabor hozzászólására (») Ápr 1, 2016 /
 
Döglődik a kijelző gondolom.
(#) spgabor válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 1, 2016 /
 
Ez szomorú, mert elég sokat szívtam vele, mire egyáltalán megjavult.
(#) Laurox hozzászólása Ápr 2, 2016 /
 
Sziasztok!
Van egy Viewesonic 22-es monitor, ami 5-6 óra tökéletes működés után egyszerűen lekapcsolt, se kép se hang. Még a led sem világít ilyenkor. Aztán kis szünet után újra be lehet kapcsolni és megy egy rövid ideig. Jól érzem, hogy ez táphiba lehet? Kondik még a gyáriak benne. (Remélem nem a VGA panel produkálja ezt.)
(#) Chipmunk1960 hozzászólása Ápr 2, 2016 /
 
Sziasztok!
Hoztak egy monitort, amin a következő kép látszik. Pár vízszintes csík, ahol nem ad képet, mindig fehér, illetve fehérebb. Szerintem kijelző, van valakinek jobb ötlete?

IMG_7665.JPG
    
(#) Chipmunk1960 válasza Laurox hozzászólására (») Ápr 2, 2016 /
 
Szia, Valószínű, hogy kondis. Mikor felmelegszik elveszti maradék kapacitását is, majd lehűlve kissé magéhoz tér. Szerintem cseréld mindet a sec oldalon.
(#) Buvarruha válasza Laurox hozzászólására (») Ápr 2, 2016 /
 
Csak meg kell mérni a tápfeszültséget miután lekapcsol. Ha van feszültség akkor is, akkor nem táphiba, ha nincs akkor táphiba. De ezt a kört már nagyon sokszor lefutottuk.

chipmunk1960

Helyes a diagnózisod szerintem, megnyúlott, vagy szakadt a kijelző.
(#) kadarist válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Ápr 2, 2016 /
 
Az elektrolitkondenzátorok fordítva működnek, tehát melegben térnek magukhoz és hidegen kisebb a kapacitásuk.
(#) Chipmunk1960 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 2, 2016 /
 
Szia, Ez érdekes felvetés, mert az a tapasztalatom, hogy amit közvetlen a hűtőborda mellé terveztek, azok hamarabb "véreznek el", vagyis párolog el belőlük az éltető elektrolit. De a "fülembe ültetted a bogarat", van itt pár kókadt, megérem, felmelegítem, s megint megmérem. A kísérlet eredményéről beszámolok.
Következő: »»   250 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem