Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2566 / 3569
(#) Robin2 válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Például a környékére sem megyek, leteszem az autót és sétálok vagy tömegközlekedéssel odamegyek.
(Jelen esetben Örs vezér tér és környéke vagy Köbánya Éles sarok utáni oldala). Az viszont igaz, ha esetleg vendéggel mész, akkor ezek ciki dolgok tudnak lenni. Nem okoskodni akarok, mert persze igazatok van, csak azért lehet ezek ellen a dolgok ellen tenni. (Egyébként voltam már BNV-n, igaz nem most.)
(#) Simon mondja válasza Robin2 hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Mi a véleményed arról, ha véletlenül ráhajtok egy autópályára ami fizetős. Nem szeretném igénybevenni a szolgáltatást, mert nemtetszik - közben lefényképeznek - és az első kijárónál kihajtok. Nemlehet elállni a "vásárlástól" még egy másodpercre sem.
Egyébként hogyvagy? Be"tojt a szoftverem.
(#) nagym6 válasza Robin2 hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Idézet:
„ha nem tetszik akkor elállok máshova.”

A helyzet nem mindig ilyen egyszerű. Amikor fél órája tekergek, sehol nincs hely, időre kell menni, ismeretlen helyen ezer másra is figyelni. Amikor odamegyek az oszlophoz, akkor látom az árat, új helyet esetleg fél óra múlva találnák.
(#) Robin2 válasza Simon mondja hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Az a véleményem, hogy a "bejáratnál" van tábla. Vannak véletlenek, de azok se véletlenek. Ha meg vannak következmények, le kell nyelni. Megtörtént, vita nincs. Kb. mint a gyorshajtás.
(Jól vagyok, köszi. Nagyot fordult most minden.)
(#) Robin2 válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Félreértés ne essék, nem kötekedni akarok. Sokszor megyek idegen helyre, időre. Ismerős a helyzet. Én ezt úgy oldom meg, hogy még itthon "rákészülök", hogy mi várható ott és egy kicsivel elöbb is megyek. Sokszor fél órák mennek el emiatt, de számomra a nyugalom fontosabb. Van idő legalább a variálásra. A parkolási díj pedig annyi, amennyi. Ez olyan mint az adó.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2016
(#) kameleon2 válasza Robin2 hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Szlovákiában alkotmányellenesnek mondták ki a parkolási díjak fizetését. Nézőpont és elfogadás kérdése. Én az adót is akkor tartom elfogadhatónak - ha eléri a célját és arra fordítják, amire beszedték.
(#) elektroncso válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Ez érdekes. Ennek ellenére fizetni kell érte mindenhol, sőt nem is régen vitték feljebb az árát több helyen is.
(#) kameleon2 válasza elektroncso hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Pedig vezető hír volt nemrég nálunk... Persze messziről jött ember...
(#) elektroncso válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Pár hónapja még csak 0,1€ volt Révkomáromban a külvárosi részen (Duna rakpart) a parkolási díj 1 órára. Most viszont 0,4€-lett szintén 1 órára.
Egyáltalán nem lennék meglepődve, ha Szlovákia hamis híreket adna ki külföldre. Van szemétség országon belül is jó sok, volna mit ide írnom, de inkább nem teszem, mivel nagyon nem ide való...Elég ha annyit mondok, szlovák magyar ellentét, akkor már talán rájöttök, hogy mire gondolok többek között.
(#) Robin2 válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Azt megkérdezhetem, hogy mi alapján ellenőrzöd, hogy mire fordítják? És milyen célt érnek el vele?
Gondolom Te is fizetsz Áfát, Szja-t, TB-t, nyugdíjjárulékot, súlyadót, veszel benzint, stb.
(#) kameleon2 válasza Robin2 hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Igen. Megkérdezheted . Privátban válaszolok szívesen.
(#) zolika60 válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
De sejthető volt akkor is, hogy kacsa. Hiszen a világ minden országában van, mért pont Tótországban lenne alkotmány ellenes?
(#) kameleon2 válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Amúgy van egy érdekes történet, urbánus legenda erről, e ez már tényleg offos off.
(#) zolika60 válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Ha van kedved privátban megírhatnád, mert kíváncsi természetű vagyok.
(#) elektroncso válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Lehet, hogy alkotmány ellenes, mint ahogy a nemzetiségből adódó lelki és testi bántalmazás is alkotmányellenes, mégis van, jobb estben csak ordítoznak és szidnak minket ha "nagy szlovák városokba" megyünk. DE a legfájdalmasabb az, hogy volt rá példa, hogy magyarul szidtak minket! De ez végképp nem ide való.
(#) Robin2 válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 12, 2016 /
 
Megkérdeztem, csak nem válaszoltál.
(#) mikrokapcsolo hozzászólása Ápr 13, 2016 /
 
Sziasztok! Pénteken este lenne dolgom a belvárosban, történetesen a Fehérvári úton, a Móricz felöli végén. Nem szoktam belvárosban parkolni, de ha jól láttam egy térképen, ott a környező utcákban tényleg csak 175Ft/óra a parkolás?
(#) mikrokapcsolo válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Ápr 13, 2016 /
 
Másik kérdés, hogy lehet-e egyhuzamban parkolni kb 5 órát? Ha nem, hogyan lehet máshogy megoldani? X idő után váltok egy másik jegyet?
(#) Robin2 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Ápr 13, 2016 /
 
Parkolj mobillal
(#) mikrokapcsolo válasza Robin2 hozzászólására (») Ápr 13, 2016 /
 
Azzal nincs időkorlát?
(#) nagym6 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Ápr 13, 2016 / 1
 
Én falusiként Bp.-en csak kizárólag tömegközlekedéssel járok, sokkal jobb mint a kocsi, nincs parkolási gond. Sőt Bp.-re is vonattal megyek, a városban nézem a vonatablakból a dugóban szenvedő autósokat, soknak már csak a csontváza várakozik a sorban.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2016
(#) mikrokapcsolo válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 13, 2016 /
 
Lassan egy éve, hogy kocsim van, decemberig felváltva mentem, hol kocsival, hol tömegközlekedéssel, de december óta már nem veszek bérletet. Az mellékes, hogy napi ingázásaim végpontjain mindig van ingyenes parkolási lehetőség és hely, ritkán megyek úgy be a belvárosba, hogy parkolni is kelljen. De most lesz sok cuccom amit el kell vinnem. Nembeszélve arról, hogy itthonról ott vagyok kb 15-20 perc alatt ha autóval megyek, bkv-val minimum 50-60 perc lenne.
(#) nagym6 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Ápr 14, 2016 /
 
Az kimaradt, hogy helyismeret hiánya miatt is sokkal rosszabb nekem a kocsi, nem tudom ahova mennék üres parkoló várható-e.
(#) Robin2 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Ápr 14, 2016 /
 
Nincs időkorlát és annyit fizetsz, amennyit valósan parkoltál (nem dobálsz be plusz pénzt az automatába, mert nem tudod, hogy meddig parkolsz pontosan). Ami veszteség: 2x 75Ft tranzakciós díj és 2db SMS ára (a parkolás inditása és leállitása miatt). Csak ne felejtsd el leállítani, ha végeztél. (nem megy a végtelenségig, nap végén (ált. 18h-kor) automatikusan leáll.)
(#) zolika60 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Ápr 14, 2016 /
 
Mennyire este, mert 18h után nem kell fizetni egyáltalán.
(#) Travolta válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 14, 2016 /
 
(#) SzervízMacska válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 14, 2016 /
 
Budán nem ismerem a helyzetet, de a belvárosban este nyolcig kell fizetni, utána (meg hét végén is) ingyenes.
(#) mikrokapcsolo hozzászólása Ápr 14, 2016 /
 
Köszönöm mindenkinek, aki válaszolt. Ma kis kitérővel arra jöttem haza, és megnéztem magamank a lehtőségeket. Tényleg 175ft/óra, és 4 óra korlátos, ha autómatából veszem. Továbbá, mivel kb 5- fél6 körülre megyek oda, és kb fél11-ig maradok, így csak kb fél órát kell bedobni.
(#) Robin2 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Ápr 14, 2016 /
 
Ha kezded bedobálni a pénzt, ne rémülj meg, egy idő után a következő nap reggel 8 órától fogja mutatni a parkolási időt. (Ha pl. egy órát kellene megvenned (175Ft) és bedobsz egy kétszázast, akkor a plusz 25Ft miatt, következő nap 8:15-re fogja kiadni (nyomtatni) a jegyet.)
(#) mikrokapcsolo válasza Robin2 hozzászólására (») Ápr 14, 2016 /
 
Köszi, valahogy sejtettem, hogy valamikor átfordul.
Következő: »»   2566 / 3569
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem