Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » GPS GSM modulok programozása
Lapozás: OK   14 / 28
(#) mechanika válasza Droot hozzászólására (») Feb 13, 2016 /
 
Szia!

Sikerült az email küldés?
(#) pucuka válasza Droot hozzászólására (») Feb 13, 2016 /
 
Az internet hozzáférésnek telefonszáma szokott lenni. a T -nél pl. *99#, a vodánál nem tudom.
(#) Droot válasza mechanika hozzászólására (») Márc 4, 2016 / 1
 
Igen!
A Simcom magyarországi képviselete adott egy firmware-t, amit rá kellett raknom. Azóta már átváltottam a Quectel M95-re, ezzel megy minden elsőre gond nélkül, úgy ahogy kell. A SIM900-al több furcsaság is volt.
(#) Droot válasza pucuka hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
Lehet, hogy még azzal is működik valahol, de a legtöbb helyen már az APN egy URL.
(#) mechanika válasza Droot hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
Köszi!

Megy az email küldés.
Valamelyik modullal próbáltál esetleg csatolt fájl-t küldeni?
(#) TheShaft hozzászólása Márc 24, 2016 /
 
Sziasztok!
Quectel M95 (GSM modul) + GNSS L76 (GPS és Glonass modul) + PIC32 (mikrovezérlő) eszközökkel megvalósítható-e olyan készülék, amely előre meghatározott tartalmú SMS vételének hatására elküldi a saját pozícióját SMS-ben válaszként, vagy Google szerverre feltölti azt? Inkább az utóbbi a fontosabb.
(#) pompidu válasza TheShaft hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Ez engem is érdekelne, csak sajnos a programozói tudásom ehhez édes kevés. A gps modullal nincs sok baj mert tápfesz kell neki és már adja is a pozíció adatokat, a gsm modult meg AT parancsokkal lehet vezérelni ami le van írva szépen. A nagyobb falat a pic programja ami összegyűjti a gps modultól érkező adatokat, szétválogatja a széllességi és hosszúsági adatokat majd egy AT parancsba illeszti és elküldi egy adott számra.
Ez igazából nem annyira ördöngös mivel nincs vezérlés csak küldi az adatokat, de az igen drága lenne valami alapján kéne küldenie vagy egy kapott sms vagy egy jel a követni kívánt tárgytól.

Az, hogy szerverre töltse fel már megint más kérdés mondjuk költséghatékonyabb lenne az biztos.
(#) Bakman válasza TheShaft hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
A szerverre feltöltést még nem próbáltam, de a többi viszonlyag könnyen kivitelezhető. Lekéred a GSM modultól (már ha nem adná automatikusan) az üzenetet. Ha szerepel benne a kulcsszó, lekérdezed a GPS modultól a pozíciót (minden bizonnyal a GPRMC mondat elég), és mehet az SMS vagy a feltöltés.
(#) pompidu válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 12, 2016 /
 
Ez hogy nézne ki? Esetleg egy kód részletet tudnál küldeni, sajnos sehol nem találtam semmi infót.
(#) Bakman válasza pompidu hozzászólására (») Ápr 12, 2016 /
 
Én SIM900-as modullal játszottam, UART protokollal. SMS fogadása előtt (minden parancs végén CHR(13) karakter):
  1. AT+CMGF=1
  2. AT+CNMI=1,2,0,0,0
Ezután ha a modul kap egy SMS-t, akkor a tartalmát automatikusan kiküldi a TX lábán. Ha tartalmazza azt a szövegrészt, ami beindítja a fantáziáját, már csak válaszolni kell:
  1. AT+CMGS="+3630123" //telefonszám, ahova mehet az SMS
  2. Ez egy teszt. //az SMS szövege, ide nem kell a 13-as (CR) karakter
  3. 0x1A //lezáró kód
És már küldi is. A konkrét GPS modult nem ismerem, de egy olcsó változatról írtam pár szót itt: Bővebben: Link.
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2016
(#) pompidu válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 12, 2016 /
 
Igen ez még egy picit nagy falat, de valahol, valamikor el kell kezdeni
Én ezt Bővebben: Link a modult néztem ki mivel ennek sem vészes az ára és egyben van a GPS/GSM, így, ha sikerül az elképzelés kisebb panel is elegendő lesz.
(#) mraulajos hozzászólása Ápr 16, 2016 /
 
Hali!
Kérek valakit, ennek a modulnak a ledjei mit jeleznek.? Nem találok erre utaló leírást. Kapu nyitásra lenne használva. A hívásra, - van mikor azonnal átkapcsol üzenetrögzítőre, van mikor rendesen kiadja a csengőhangot, de a kontaktust nem adja ki. A jobb oldali led, az világít pirosat, sárgát zöldet, vagy pirosat-sárgát egyszerre. A baloldali néha felvillan erős kék fénnyel, de általában nem világít.
(#) robotech hozzászólása Ápr 23, 2016 /
 
Üdv!

Neoway M590E GSM modullal kísérelteznék, de a kínairól angolra fordított dokumentációk amúgy is nagyon rosszak, nem elég részletesek... (pl: AT command set nem tartalmazt, hogy mennyi a default baud rate, és hogy van 0D0A a komm. végén, stb...).

Telenor feltöltős kártyát tettem bele, van rajta pénz,
nincs beállítva PIN kód kérés
más eszközökön működik,
A modul a kártyát látja, mert le lehet kérdezni a CCID-t,


de a M590e modul nem akarja a hálózaton regisztrálni.

változó hibával esik ki, néha:

AT+CREG?
+CREG: 0,4
a leírás szerint ismeretlen hiba

Néha pedig:

AT+CREG?
+CREG: 0,2
a leírás szerint connection refused.

Térerő van, legalábbis a lekérdezés alapján:

AT+CSQ
+CSQ: 3,99
OK
de sokszor 5,99 ha jól értem az adatlapot az a legerősebb...

Valaki járt már valaki így ezzel a remek modullal? tudnátok segíteni?

csatolom a AT command set-et.
(de pl: instruction manual-t nem is találtam hozzá....ha van valakinek azt megköszöm! )
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2016
(#) Bakman válasza robotech hozzászólására (») Ápr 23, 2016 /
 
AT+XBANDSEL?

kérdésre milyen választ kapsz?
(#) robotech válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Hopp! Hopp!

Kiderült a turpisság!
Nem tudtam neki elég áramot biztosítani! igen vékony vezetékek mentek a panel felé, úgy néz ki nem tudott felvenni elég áramot...

Most kb. 0.5-ös vezetéttek tápláltam meg, és sikerült feljelentkeznie, de nem volt stabil, sokszor ledobta.
EBay-es mini 360 dcdc modullal táplálom, lehet hogy nem tud folyamatosan kb. 1.2A-t biztosítani, még most erre gyanakszom..
Kéne csinálnom egy kb. 4 voltos stabilizátort LM317-el, ami tud min. 1.5A de inkább 2A-t, és akkor még meglátom, hogy stabilabb lesz-e a hálózaton a jelenlét!
(#) Bakman válasza robotech hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
A táplábak mellé közvetlen tegyél 4,7 - 10 µF-os kondenzátort, lehet, hogy ennyi is elég a boldogsághoz.
(#) Brian88 válasza robotech hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Szia

Adatlap közepén írja, hogy 2A !!! vesz fel csúcsban, átlagosan 10ms ideig, és ez ismétlődik. Min 1000µF kondít ajánl pont ezért. Érdemes a panelra közvetlenül ráforrasztani mimnél nagyobb kondit.
(#) pucuka válasza robotech hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Mikor egy GSM hálózatban bekapcsolsz egy előfizetői végződést, az természetesen még nem "tudja", hogy hol van. Ezért ilyenkor a legnagyobb teljesítménnyel küldi el a rendszer felé a bejelentkezési adatokat. Ezután, miután a rendszer adminisztrálta, küldi vissza az előfizetői interfésznek, hogy milyen csatornán, mekkora teljesítménnyel lehet a kapcsolatot folytatni. Ez pl. a 900 MHz sáv setén 2 W ! ami tetemes áramfelvétellel jár.
(#) shirke hozzászólása Máj 7, 2016 /
 
Sziasztok!
Van nekem egy SIM800L GSM modulom. Megpróbáltam életre kelteni, de amikor a pin kódot szeretném megadni, mindig olyan hibakóddal tér vissza hogy nincs benne SIM kártya, pedig beletettem. Tudtok javasolni valami megoldást?
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2016
(#) eSDi hozzászólása Jún 1, 2016 /
 
Sziasztok!

Beszereztem olcsón egy Keomo PS/2 (igazából RS232 + TTL-RS232) portos GPS vevőt. Nemerix chipset-es. Nekem csak az időre és a dátumra lenne szükségem tőle, de hiába küldöm ki neki a parancsot, hogy csak a ZDA-t küldje ki, nem reagál rá. Olyan mintha nem értelmezné a $PNMRX parancsokat. Jelenleg PIC-el beszélgetnék vele, de beszerzek egy FT232-es USB->TTL-RS232 adaptert, hátha azzal többet látok.
Foglalkoztatok már ilyen chipset-el ellátottal? Esetleg másik parancsokat enne csak meg?
(#) Bakman válasza eSDi hozzászólására (») Jún 1, 2016 /
 
Most kilyen adatokat küld? Ha benne van az, amit szeretnél, csak ki kell mazsolázni a kívánt részt.
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2016
(#) eSDi válasza Bakman hozzászólására (») Jún 1, 2016 /
 
A szokásost, GGA, GSA, RMC és VTG. Az UTC idő benne van, azzal nem is lenne semmi baj. De jó lenne pluszban még az időzóna és dátum.
(#) Bakman válasza eSDi hozzászólására (») Jún 1, 2016 /
 
Időzónát nem tartalmaz a GPS jel, azt vagy kézzel adod meg, vagy a koordináta alapján számolod. Az RMC mondatnak tartalmaznia kellene az időt és a dátumot is.
(#) eSDi válasza Bakman hozzászólására (») Jún 1, 2016 /
 
A ZDA tartalmazza, de lehet, csak én értelmezem félre.

1) Time (UTC)
2) Year
3) Month, 01 to 12
4) Day, 01 to 31
5) Local zone description, 00 to +/- 13 hours
6) Local zone minutes description, same sign as local hours
7) Checksum
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2016
(#) zenetom válasza eSDi hozzászólására (») Jún 2, 2016 /
 
Szia,
A $PNMRX103-at használtad? Checksumot jól számítottad ki?
Az alábbi sor elvileg beállítja, hogy 1 másodpercenként küldje csak a ZDA-t:
$PNMRX103,ZDA,1*05<CR><LF>
(#) eSDi válasza zenetom hozzászólására (») Jún 2, 2016 /
 
Köszi!

Használtam, de éppen ebben a pillanatban lett meg a megoldás. Invertálni kellet a jelszintet. Most szépen működik. Az időzóna is benne van, csak a nyári időszámítással nem kalkulál, de ez legyen a legkevesebb.
(#) zenetom válasza eSDi hozzászólására (») Jún 2, 2016 /
 
Ahh, mindig olyan hiba jön elő, amire az ember nem számít.
(#) eSDi válasza zenetom hozzászólására (») Jún 2, 2016 /
 
Leeshetett volna előbb is a tantusz, mert rámértem szkóppal a modul RX vonalára és láttam is, hogy magas szinten van alapból. De néha ez van, ha meló után nekiáll az ember bütykölni.
(#) zenetom válasza eSDi hozzászólására (») Jún 2, 2016 /
 
Nálam ilyen bármikor lehet.
Aztán mikor átírod a kód nagy részét, rájösz, hogy mi a baj..
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2016
(#) Bakman válasza eSDi hozzászólására (») Jún 2, 2016 /
 
Mindig tanul az ember, már érdemes volt felkelni.
Következő: »»   14 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem