Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » OBD (autós) készülék
Lapozás: OK   54 / 60
(#) bbalazs_ válasza fater0827 hozzászólására (») Dec 2, 2015 /
 
Szerintem ez valami reteszelt kozbulso tar lehet, amit az olvaso mar nem lat. Par napja en is belefutottam ilyen hibaba, muszerfalon inditas utan hatalmas STOP felirat, az olvaso meg nem ad hibat. Utolso eselykent akku le, var, akku fel. Stop felirat a multe
(#) kar3sz hozzászólása Dec 11, 2015 /
 
Sziasztok. Autocom-ot szeretnék ebayről és hogy oldjam meg hogy ne akadjon fent. Nem ezen a neven van hanem hogy universal tester. Mik a megoldàsok?
(#) fater0827 hozzászólása Dec 12, 2015 / 1
 
Üdv
Talán jól jövő segítség .Bővebben: Link .
Üdv
(#) liderces válasza atus1981 hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Sziasztok! Csak felületesen vágom miről van szó nekem is van golf4-hez kábelem. Szal annak idején 6-7 éve mikor vásároltam és kutattam a témában, valahol azt olvastam hogy a mai és akkori, korszerű gyors gépek nem igazán alkalmasak autó diagnosztikára. Meglepő módon pont a gyorsaságuk matt! Úgy emlékszem a régebbi soros portot még aktívan használó lassúbb gépek tökéletesek, mert az autó sem olyan gyors. Ezért tartok itthon diagnosztikára egy régi kis IBM-et. üdv
(#) atus1981 hozzászólása Feb 7, 2016 /
 
Mit találtam!
Pár nap és letesztelem. Természetesen bluetooth-on
(#) atus1981 válasza atus1981 hozzászólására (») Feb 8, 2016 /
 
Üdv!
Sajnos bluetoothon nem jött össze a dolog
Viszont van egy ilyen kábelem, amit megcsapolva használnék, ahogy ezen az oldalon.
Szerintetek működőképes a dolog? Van egy rajz is, amin az R9 ellenállás mellett van a "3,1V?!" írás. Ez mit takarna?
Köszi.
(#) OkyNoa hozzászólása Feb 22, 2016 /
 
Srácok!

Bonyolult lenne azt megvalósítani, hogy OBD csatlakozón keresztül kiolvasni a hűtővíz hőmérsékletét és vagy megjeleníteni egy hétszegmenses kijelzőn, vagy - ami még jobb lenne -, megjeleníteni a napi számláló helyén?
(#) atus1981 válasza OkyNoa hozzászólására (») Feb 22, 2016 /
 
Íme az én megoldásom.
Az alany egy 97-es A4 B5 AFN motor, KW1281-es protokollon olvasva.
(#) OkyNoa válasza atus1981 hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
Szuper! Én egyszerűbbre vágyom. Csak a víz hőmérséklet érdekelne akár egy 7szegmenses kijelzőn.
(#) OkyNoa hozzászólása Feb 28, 2016 /
 
Esetleg van köztetek egy vállalkozó kedvű, aki készítene egy "modult", ami egy Astra H kocsiban a csak a hűtőfolyadék hőmérsékletét kiolvasva, kijelezné valamilyen egyszerű módon.

Aki nem ismeri a típust, nincs benne hőmérő, vagy egy visszajelző a műszerfalon, ami akkor jelez, mikor már nagyon meleg a víz. "Titkos menüből" kiolvasható, de macerás belépni a menübe és akkor a kijelző a "titkos" adatokat mutatja.

Nem kérem ingyen, reális összeget hajlandó vagyok fizetni érte.

Köszönöm!
Szabi
(#) zolika60 válasza OkyNoa hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
Nem egyszerűbb, ha beszerelsz egy ilyesmi műszert?
(#) ripso7 hozzászólása Márc 20, 2016 /
 
Üdv Uraim!
Segítségre volna szükségem, vásároltam egy klón Op-com interfészt.
Volna egy olyan hiba hogy nem kommunikál az autóval és további hibakódokat generál az adott járműbe.
Találkozott esetleg valaki ilyen hibával ?
Köszönöm előre is
üdv.:ripso7
(#) OkyNoa válasza ripso7 hozzászólására (») Márc 20, 2016 / 1
 
Igen, találkoztam, amikor rossz FW került rá. Szedd szét és nézd meg milyen PIC van benne! Ha 18F458, akkor javítható, ha 18F45K80, akkor nem biztos, ha semmi nincs a PIC-re írva, vagy csak az, hogy OPCOM, akkor szinte biztos, hogy nem javítható.
(#) ripso7 válasza OkyNoa hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
Helló!
Köszönöm a gyors válaszod 18F45K80-as van benne.
Lehet valami csinálni vele?
Ötlet?konkrét megoldás ?
Köszönöm előre is.
Üdv.:ripso7
(#) molnarp válasza ripso7 hozzászólására (») Márc 27, 2016 / 1
 
Szia! Szoktam ilyen diag cuccokat javítani. Ha nem tudod itt megoldani keress meg PÜ-ben
(#) vka hozzászólása Ápr 8, 2016 /
 
Helló!
Olasz E-g@s autógáz vezérlőhöz letölthető a PC-re Sly-injection program, amivel a beállításokat el lehet végezni. A vezérlő és a PC közé kellene illesztőt építenem. Tudja valaki, hogy lehet építeni ilyet?
(#) zolika60 hozzászólása Ápr 8, 2016 /
 
Sziasztok!
Nincs véletlenül valakinek tippje arra, hogy egy B5 Passathoz milyen olcsó kódolvasót szerezzek be?
(#) dani9228 hozzászólása Ápr 25, 2016 /
 
Üdv!
Az lenne a kérdésem, hogy obd2-es diagnosztika olvasó, felhasználható e obd1-es ecu-hoz?
Köszi!
(#) david10 válasza dani9228 hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Sajnos nem.
(#) dani9228 válasza david10 hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Oké, köszi.
(#) dani9228 válasza david10 hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Találtam egy ilyen csatlakozót, akkor ez ilyen beetetéses valami lehet? Daewoo Racerhez kellene, amin ALDL csatlakozó van.
(#) david10 válasza dani9228 hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Az ''obd2-es diagnosztika olvasó'' valószinüleg CAN buszt használ.
Az autódon még K-line sincsen, nem hogy CAN busz legyen.
Az a kábel biztos, hogy NEM jó.
Esetleg egy méregdrága Bosch KTS 520-al müködne az a kábel, de más olcsóbb diagnosztikával biztos, hogy nem.
(#) JOCO10 hozzászólása Ápr 26, 2016 /
 
Üdv!
Valaki meg tudja mondani, hogy a 2007 Szuzuki Swift milyen OBD protokolt használ?
Az ebay-en vettem egy olcsó ELM327 olvasót, de az nem tud kapcsolódni az autóhoz.
Ha van valakinek ezzel az autóval működő készüléke, kérem írja meg a pontos típusát és beszerzési helyét.
(#) HA5AWS válasza JOCO10 hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Szia!
Nekem 2006-os a Swift és egy ELM 327 mini bluetooth interfészem van. Telefonnal ragyogóan csatlakozik mutat mindent.
Üdv: Gábor
(#) dani9228 válasza david10 hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Oké, köszi. Majd ezt próbálom ki, FT232-vel összekapcsolva, hogy USB-n tudjak rá csatlakozni.
(#) david10 válasza dani9228 hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Azzal elvileg fog menni.
(#) dani9228 válasza david10 hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
Csak azt nem tudom hogy melyik lábakat kell majd csatlakoztatni, mivel két bekötési módot is találtam. itt több csatlakozót is használ , de ennél csak egyet. Ugyan úgy megtalálható a csatlakozón, az első belinkelt pontok is.
(#) david10 válasza dani9228 hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
Az ALDL-nél csak az A-t(GND) és az M-et(8192 baud) kell használd.
Az E-t(160 baud) csak a ''6 Pin Australian connector''-ban használják.
Csak MAX232N-t szabad használni 1µF-os kondikkal. Minimum 5-öt illik vásárolni belőle,mert ha egy kondenzátort is fordítva teszel be, akkor az IC tönkremegy(tapasztalat).

Capture.PNG
    
(#) dani9228 válasza david10 hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
Oké, köszönöm. Ma össze raktam, gépen kipróbáltam és szépen felismerte a program. A kondikra figyeltem. Most már csak az autós tesztelés van vissza.
(#) david10 válasza dani9228 hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
A program melyik Windowson fut? vagy DOS-os géppel probáltad?
Következő: »»   54 / 60
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem