Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mérőátalakító
 
Témaindító: finsoft, idő: Márc 4, 2008
Lapozás: OK   2 / 2
(#) finsoft válasza ferci hozzászólására (») Márc 6, 2008 /
 
Köszi ez tényleg nagy segítség!
(#) finsoft válasza ferci hozzászólására (») Márc 6, 2008 /
 
Sikerült megtekerni, összerakni, tesztelni!
Primer majd' 3 menet (a kivezetés..) 1,5mm2 (ez van)
Secunder 250 menet 0,18 (reléről)

A terhelés nem jött be 220 Ohmon 2,4A nál letört
100 nál 4,4A
50-nel 4,6A-ig cool!
tök lineárisnak láttszik (jobb mint a műszerem)

Mivel a primer hálózati fesz.-en van 0,008V csatolódik kapacitívan (ezen még dolgozom )
néhány eredmény:
0,2A -> 0,035V
2,4A -> 0,292V
4,6A -> 0,553V
Ezzel már lehet dolgozni!
(#) proli007 válasza finsoft hozzászólására (») Márc 6, 2008 /
 
Szia!
Idézet:
„50-nel 4,6A-ig cool!”


- Hát igen! az áramváltó, egy rövidrezárt trafó. Kimenetén rövidzárral működne tisztességesen.

Idézet:
„Mivel a primer hálózati fesz.-en van 0,008V csatolódik kapacitívan”


- Készíts a primer és a szekunder közé, árnyékoló sort.
GND-re kötött rézlemez, (de nem rövidzárban) vagy egy tekercselt sor, melynek csak egyik kivezetése van a GND-re kötve. (Másik kivezetés szabadon, vagy csak "eltemetve")

üdv! proli007
(#) ferci válasza finsoft hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Ja... a terhelés drókeresztmetszet-függő is; ez a kísérletezés...
Most már csak az IC-s részt kell hozzáigazítani: először követő tranyó nélkül nézd a kimenetét ugyanígy, de visszacsatolás ( poti ) legyen rajta.
(#) finsoft válasza ferci hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Megmértem, a szekunder belső ellenálása 43,2 Ohm elméletileg a tökéletes illesztéshez (anno így tanultuk) ugyanilyen terhelés kell!
Itt ez nem biztos, hogy igaz, mert én R-t mértem és igazából Z-t kellene! De nincs műszerem hozzá!
Asszem 100R ellenálás+ 100R poti párhuzamosan hozza meg a tuti eredményt!
A 2 tekercs külön kalickában van, műanyag elválasztással ?? ha a műanyagot fémre cserélem+ a magot is földelem??
majd kiderül!
Mindenképpen próbapanelen 'drótozom' össze, ha megy-> jöhet a nyákterv, doboz....
(#) finsoft hozzászólása Márc 7, 2008 /
 
Az előző válasz proli007-nek is megy!
bocsi nem figyeltem!
A tekercselés szép lett és a tr 20*30mm külméret! maggal! olyan sok +tekercs nemigazán fér!
(#) ferci válasza finsoft hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
A magot földelheted, az egy nem rövidrezárt menet meg jó, ahogy proli007 írta, szintén földelve.
(#) finsoft válasza ferci hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Béke van!
A magot földeltem és 0.002V-ra esett vissza (ennyit a műszerem is tévedhet!)
És hát tulajdonképpen nem atomórát építek!
(#) ferci válasza finsoft hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Még egy apróság, ami lényeges...
A 741 nem rail-to-rail típus, tehát a +tápját (+12V) vagy megemeled 14 voltra, vagy mást használsz.
Tudnillik a BC182 bázisa nem tud pl. 10 volt fölé menni,az emittere nem éri el ezért a 10 voltot, így a 0,2....10 V lineárisból semmi sem lesz ( ha nem elég pl. 0,2....8-9 V). Különben meg torzít...
(#) finsoft válasza ferci hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Köszi! De lehet, hogy picit figyelmetlen voltál!
A 741-ek tápja 7815-ről megy!

Egyébbként már készül a végleges rajz!
Remélem nem vagy sértődékeny!
(#) ferci válasza finsoft hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Nem hát...
De azt néztem, hogy a tápos rajzon a Vcc-nél (FSZ1 vagy mi..) +12 volt van, a stab IC 15 voltot nem is néztem... akkor nincs gond, jónak kell lenni már.
(#) finsoft válasza ferci hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Megnéztem, igazad van Bocsi
Ez egy előző kapcsolásból bennmaradt comment.
Az Fsz egyébbként egy forrszem alkatrész.
Ha elkészültem, kiteszem az új rajzot.
(#) finsoft hozzászólása Márc 7, 2008 /
 
Nos.. elkészült.
Kérem a hozzáértőket, vessenek rá pillantást!

A-Vconv.gif
    
(#) proli007 válasza finsoft hozzászólására (») Márc 7, 2008 / 4
 
Hát bocsi, nem akarlak hervasztani, de néhány kérdés azért így felmerült bennem. (rossz volt a gépem ezelőtt)

- Nem értem mire jó a csúcsegyenirányító itt. kevesebb gondod lett volna egy "átlagérték egyenirányítóval". Ha csak nem a tüskéket akarod elcsípni az 50Hz-en, de ez akkor is csak az egyik periódust látja.

- A bemeneti potit mégsem így kötném be, jobb ha annak csúszkáján nem folyik áram. Egyébként is mi a bánatnak a jelet három helyen is állítani?
- A tranyó kollektorába, betennék egy kisebb ellenállást, hogy ne töltse akármekkora áram a kondit.
- Ha az erősítő 2. bemenetét egyből a C2 kondira teszed, akkor kimaradhat az egész D5-től kezdődő halmaz, ingyom-bingyom hőkompenzálás és a D3 sem kell, mert a tranyó BE van helyette.
- Ha nem 741-et használsz, hanem LM324-et, akkor +15V is elég.

Szóval szerintem, ha tényleg csak sacométernek kell, akkor ahhoz képest ez, egy alkatrésztemető.

Bocs mégegyszer, de szeretem az egyszerű dolgokat. De ha irritál a dolog, akkor egyszerűen ne vedd figyelembe ezt a hozzászólást!

üdv! proli007
(#) finsoft válasza proli007 hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Ebben az "alkatrész temető" kérdésben teljesen egyetértünk. :yes:
Ne nevess ki! Az első elképzelésem az volt, hogy 1000 menet szekunder, greatz, simogató kondi 1-1 poti és kész!
Sajnos nem jött be! Utána trafó 741 minimálba, ?majdnem? ment, de az első izmosabb tüske kiütötte a 741-et. stb, stb
"Ha az erősítő 2. bemenetét egyből a C2 kondira teszed.." gondold végig! itt már DC van, borul a visszacsatolás! Ha LM324-et teszek be az elsőre jónak tűnik, de a bemenet a közös ponthoz képes szim. jel, a kimenetnek pedig a 0-hoz képest kell pozitív 0..10V-nak lenni!
De lehet, hogy az egésszel tévedek!
Dobj meg légyszi egy kapcsolással, hogy te mire gondolsz!
(#) proli007 válasza finsoft hozzászólására (») Márc 7, 2008 /
 
Hello!

Na össze kalapáltam neked két rajzot.
- A negatív táp csak azért kellett, mert a Tinában nekem nincs LM324, vagy LM358.
- A második megoldás azért jobb, mert kisimpedanciás a kimenet.
- Próbáld ki ha van lehetőséged, szerintem menni fog, kis analóg hibákkal.

- A 10µF és 100kohm-al az időállandót állíthatod be. Ha az IC bemeneti árama gondot okozna, (ha nulla benetnél nagyobb akimeneti fesz mint gondolnád) az ellenállást csökkenteni kell.
- Potival beállíthatod 1V-ra a kimenőfeszt 10Vdc-re.
(Mondjuk nem írtad, hogy a bemenőfesz effektív, vagy csúcs 1V, de mindegy.)

üdv! proli007
(#) finsoft válasza proli007 hozzászólására (») Márc 10, 2008 /
 
Köszönöm!

Egy kis ideig nem leszek, mert vírusírtásom vam "format C:\" stílusban (a vírus megvan csak nem írtható!)

Kinyomtattam, átnézem, gondolkodom rajta!

F.
(#) proba válasza finsoft hozzászólására (») Márc 10, 2008 /
 
Tudom nem ez a kérdés ,de tesco gazdaságos multiméter *3 ,és nem kell hozzá csak egy beállító/hitelesítő potméter meg a trafó.
(#) proba válasza finsoft hozzászólására (») Márc 10, 2008 /
 
Tudom nem ez a kérdés ,de tesco gazdaságos multiméter *3 ,és nem kell hozzá csak egy beállító/hitelesítő potméter meg a trafó.
(#) proba válasza proba hozzászólására (») Márc 10, 2008 /
 
Egy digit multi ac/dc konvertere. Értékeket azt nem tudok .Ha érdekel keresek még egy pár rajzot. (bár ez szerintem effektív értéket mér.) De ha a tiéd jól működik...

muszer.jpg
    
(#) proli007 válasza proba hozzászólására (») Márc 11, 2008 /
 
Szia!

Én is ezt ajánlottam, de még nem volt válasz, hogy miért csúcsérték.
Egyébként nem effektívet mér, hanem átlagot, csak a műszer van effektívben kalibrálva.

üdv! proli007
(#) finsoft válasza proba hozzászólására (») Márc 11, 2008 /
 
Sajnos nem megy, mert a kimenő jelet egy számítógépes rendszer dolgozza fel.
Az adatgyűjtő, a többi cuccával együtt már adott, az átalakítóval kell alkalmazkodni!
Egyébbként kössz, nem rossz elgondolás!
(#) finsoft válasza proli007 hozzászólására (») Márc 11, 2008 /
 
Mindegy, hogy csúcs vagy effektív, a program majd átszámolja!
(#) finsoft válasza proli007 hozzászólására (») Márc 11, 2008 /
 
Nem bemenő feszültség van, hanem egy hálózati feszültségen lévő (feszültség alá kerülhet) 0..5A áram!
Ezért kell az áramváltó!
(#) proli007 válasza finsoft hozzászólására (») Márc 11, 2008 /
 
Na most aztán etévedtem, nem tudom miről beszélünk!

Persze, hogy áramváltód van, de annak a kimenetét egy (47ohm-vagy mi) "shunt" ellenállással terheled. Arról viszont már feszültséget fogsz levenni, és ezt dolgozza fel az egyenirányító. Nemdebár?

A (#190912) hozzászólásodban is egyértelműen erről beszélsz! Az áramváltóról levehető feszültség linearitását veted egybe a primerárammal.

Idézet:
„Mindegy, hogy csúcs vagy effektív, a program majd átszámolja!”


Jól hangzik, de nem igaz! Ezt csak abban az esetben tudod megtenni, ha a jelalak színuszos, vagy ismert. Más esetben pedig nem. Ezért nem lényegtelen, hogy milyen típusú egyenirányítóval dolgozunk. Mindig a beneti adatok és az elérni kívánt cél a lényeges.
Tehát miből, mit szeretnénk kapni.

üdv! proli007
(#) finsoft válasza proli007 hozzászólására (») Márc 11, 2008 /
 
Ez egy beégető kemence, 3x400V betáplálással, ohm-os terheléssel, tehát az áram megközelítőleg szinuszos.
Eygébbként a "műszer" áramváltó előtt van egy 400/5-ös áramváltó is, csak a kemence huzalozása (amit nem piszkálhatok) olyan, hogy a műszer áramváltó akár hálózati feszültség alá is kerülhet!
Egyébbként már tervezem a nyákot, majd beszámolok az eredményekről!

Üdv F.
(#) finsoft hozzászólása Márc 14, 2008 /
 
Hát... elkészült!
Két fényképet csatoltam, eleje-hátulja.
A beszabályozás, élesztés még hátra van! Azért most fényképeztem most még nincsenek rajta az élesztési gányolások (átvágott fólia, hátulról felpatkolt alkatrész....)!
Bízom benne, hogy nagy átalakítás nem is lesz!
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem