Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1851 / 2500
(#) tpet8 válasza reloop hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
A 68Ohmos lábai között 507mV a 100Ohmos lábai közt -745mV mérhető.
(#) tothbela válasza zotya1983 hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Előszőr szükség lenne pár infóra, mivel a rajz még csak elméleti. Érdekelne, hogy milyen feszültségek állnak rendelkezésre, mert ennek függvénye lehet az alkatrészlista. Kellene 2X 8-18 V közötti tápfesz, vagy aszimetrikus 12-35 V közötti érték. Elég pár mA. Ha csak a végfok tápja van, az sem baj, csak akkor a tápfesz csökkentő áramkör is rákerülhetne a kis panelra.
Van-e valami felfogatási pont a sasszin, hogy lehetőleg ne kelljen új lukat fúrkálni.
Mekkora nyákot lehet betenni, hogy az kényelmesen elférjen.
Kellene még, hogy mennyire sikerül kivezérelni a végfokot, mert akár ez a kis fokozat erősíteni is tud, ha kell, egy-két plusz ellenállás beépítésével.
Ha ezek megvannak, akkor már gyakorlati rajzot is küldök.
(#) reloop válasza tpet8 hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Az R21 és R22-nek milyen értékű ellenállást ültettél be? A poti azért hiányzik belőle.
(#) mykymokus válasza reloop hozzászólására (») Máj 4, 2016 / 1
 
Csatoltam képet panelrol ma vettem kondikat holnap próbálgatom kicsit javitgatni
(#) tothbela válasza zotya1983 hozzászólására (») Máj 4, 2016 / 2
 
Ezen rajta van a két előfok, aminek az erősítése tág határok között változtatható azalkatrészek módosításával Ez simán ráköthető a vég tápjára is, mert ki van képezve zéneres stab beforrasztásához. A lay file szabadon változtatható, nem tartok semmiféle jogi izét vagy mit. Ha meghatározod az erősítést, megmondod mekkora legyen a bemeneti ellenállás, hol legyen az alsó töréspont, kiszámolom az alkatrészek értékét is. De lehet, hogy mások is segítenek.
(#) krisz69 válasza tothbela hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Én pl :ilyen csatikat használok mindenhól . (úgymond univerzális )
(#) zotya1983 válasza tothbela hozzászólására (») Máj 4, 2016 / 1
 
3-4X es erősítés lenne a legjobb például ha bemenő 0.773v abból legyen az invertáló kimenetén kb 2.8v,ezzel már szépen kihajtható bármilyen végerősítő úgy gondolom.4.7k ohm bemeneti szerintem rendben is lenne....Esetünkben +- 62 v esetén....Az alsó határfreki legyen 30 hz. Nálam a 10X10 es panel még kényelmesen elfér. De lévén van segédtápom is ahol +- 14 v is elérhető valamint stabil 11v...Így ez a része már mellékes,nyílván az u be dönti el a bemeneti ellenállást is.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2016
(#) voodoo válasza videoton6363 hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Forraszd ki a 40V-os kondikat, és ideiglenesen tégy be a helyükre min 40V-os hasonló elkókat (lehet kissebb kapacitású is).
Majd csipogasd át multival, a végtranyók nem-e zárlatosak? Illetve amik forrósodtak ellenállások nem-e szakadtak meg/vagy mentek át rövidzárba?
Amúgy egy kondi akkor szokott drasztikusan púposodni, forrósodni, ha zárlat vagy magasabb feszültség van jelen.
(#) videoton6363 válasza voodoo hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Sajnos az ideiglenes kondik közül az amelyik a tönkrement puffer helyére került szintén felpúposodott. Nem tudom 5 másodpercnél tovább bekapcsolva hagyni. A táp trafó nyög. A multim nem csipogós fajta.
(#) voodoo válasza videoton6363 hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Akkor ott zárlat van keményen. Le lehet csatolni az erősítőkről a tápokat? Mobilnetről vagyok sajnos nem tudok képeket böngészni de úgy rémlik amig otthon neztem, hogy ilyen egybe-alaplapos.
Szedj ki minden biztosítékot amit találsz az alaplapon (ha van? ...kéne lenniük) csak az maradjon benne ami a trafó primerjéért felelős (250V-os!)
(#) tothbela válasza zotya1983 hozzászólására (») Máj 4, 2016 / 1
 
Átformálódott a csatikhoz. Erősítés 4,2x. Ha van +-14 V, akkor a zénerekre nincs szükség, valamint a 2db 4,7 k/1W előtétellenállás helyére átkötés.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2016
(#) zotya1983 válasza tothbela hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Nagyon szépen köszönjük!Egy úr vagy!
(#) videoton6363 válasza voodoo hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Igen ez ilyen egybealaplapos. Van benne 4 biztosíték, kis fekete hengerek, ilyet még nem láttam, csak kiforrasztani lehet. Egyébként maga a trafó jó mert a szekunder kivezetéseket leforrasztva a panelról, önmagában áram alá helyezve, nyugodt, csendes az 50Hz hangja. Egyszer azt gondoltam kiveszem a fél sztereó végfokozat 4 tranzisztorát, és beindítom úgy, de lebeszéltek róla, mert azt mondták veszélyesen károsodik még az is ami nem ment tönkre benne.
(#) tpet8 válasza reloop hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
3,3K és 15K
(#) Tetye válasza tpet8 hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Pár oldallal korábban írtad hogy minden érték megfelelő, ehhez képest a 15K több mint tízszerese az oda való 1,2K -nak, és a nyugalmi áram beállítását szolgáló 470R-os trimmer is lemaradt.
Esélyes hogy ezért nem szól.
(#) krisz69 válasza tothbela hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
*

*XXI. "Szakadt szmájli" kerülendő! Soha ne írjunk olyan hozzászólást, melyben csak egy szakadt szmájlira futja. Ha mondani valód van mondd, ha elmosolyodtál valamin azt meg nem kell beírni.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2016
(#) reloop válasza tpet8 hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Ez az erősítő egy Videoton végfok másolata és ha már lúd legyen kövér alapon, a nyomdahibákkal együtt Bővebben: Link
Volt egy széria, ahol az 1k2 ellenállás és a 470Ω trimmer helyére 1k5 azaz 1500Ω ellenállás került, ez szerepel a NYÁK-terven. Megpróbálhatod ezzel az értékkel, de koránt sem biztos, hogy a nyugalmiáram a kívánatos 20-50mA közé fog esni.
Ezen amúgy csak keresztezési torzítás múlik, ha bementi és a visszacsatoló ellenállások értékhelyesek, akkor nem szólhat halkan az erősítő, a bemeneti és a kimeneti csatlakozások környékén lesz a hiba.
(#) tpet8 válasza reloop hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Azt azért megjegyezném hogy néhány helyen eltérés van a kapcsolási és beültetési rajz között.
De akkor most mi lesz a következő lépés?
(#) reloop válasza tpet8 hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Átnézzük a bemeneti és a visszacsatoló ellenállásokat, ha szükséges, a rajzon bejelölöm őket.
Mivel az erősítő határozott életjelet produkál, kénytelen leszel külső hibát keresni, ha az ellenállások rendben vannak.
Sajnos a BSS kapcsolások egy része itt a HE-n köt ki, - megépítettem, nem működik - felkiáltással. A dokumentációk pontatlanok és nincs támogatás a kivitelezéshez.
Ez a topológia ST151 néven fut a Hobbielektronikán, belinkelem csak magam részéről hány gondolatot fűztem hozzá Bővebben: Link.
Térj át erre, ha belefáradnál a javításba!
(#) tpet8 válasza reloop hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Én már régen többször is átnéztem az összes ellenállást és mind rendben volt. De már említettem hogy több ellentmondás van a kapcs. és beültetési rajz között. Meg például a tranzisztorokat a kapcsolási rajz szerint tettem. A BSS-en látható fényképen pedig totál más típusok vannak odaírva. Én leginkább ilyesmit tartok valószínűnek.
(#) reloop válasza tpet8 hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Egy végtelenül igénytelen kapcsolásról van szó, ha a PNP, NPN megfelelőség és a lábak beültetése stimmel, akkor szól ez az erősítő.
Ellenőrizted, hogy a forrásjel eljut-e a bemenetre? Mindössze egy AC feszültségmérés a beültetés szerinti R5-ön.
(#) tpet8 hozzászólása Máj 5, 2016 /
 
Holnap megnézem mert ma már fáradt vok hozzá.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2016
(#) krisz69 hozzászólása Máj 5, 2016 /
 
Sziasztok . csináltam egy mérést ,sajnos nem tul pontos de talán következtetni enged. a bemenő feszültség mivel csak pc 1,41v . 8,3ohm a műterhelés. 45v AC 7,3A . csak eddig tudtam kihajtani. meg szkop nélkül nehéz Bővebben: Link
(#) dani9228 hozzászólása Máj 5, 2016 /
 
Hello! Az lenne a kérdésem hogy a TDA2030a hidalt erősítő, elmenne e a kacsolóüzemű tápról? A táppal az lenne a probléma, mivel csak az egyik ágát figyeli a szabályzó, így terheléskor a negatív ág akár 20V-ot is elérhet. Ha nagyobb puffer kondikat tennék az segítene, vagy még így is nagyon kilengne a táp? SVR 54dB
Köszi!
(#) Buvarruha válasza dani9228 hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
A negatív tápot kösd le róla nem kell mennie feleslegesen, csak a plusz feszre szabályoz az IC.
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Szia! Annyit tudunk, hogy 330W jelent meg a kimeneten, sajnos ebből semmilyen következtetés nem vonható le. Mérés.
(#) dani9228 válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
De ugye én +- tápról szeretném hajtani, vagy van TDA2030-asnál hidalt aszimmetrikus táplálású lehetőség is, mer akkor felvinném a tápfeszt 35V-ra?
(#) Buvarruha válasza dani9228 hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Akkor nem értem a problémát mert a terhelésnek szimetrikusnak kellene lennie.
(#) dani9228 válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Vagy a hidalt kialakítás miatt eleve szimmetrikus? Sima komplementer végfoknál ha a negatív periódust erősíti, akkor a negatív tápot terheli le, és ugye ott nincs visszacsatolás.
(#) Buvarruha válasza dani9228 hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
De a legtöbb esetben utána a pozitív félperiódust is és a kapcsolóüzemű táp annyira nem gyors elvileg. Üresjáratban stimmelnek a feszültségek? Amúgy az R1 27K ellenállás csökkentésével a kimenő feszültség is csökkenni fog.
Következő: »»   1851 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem