Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1180 / 1385
(#) elektromos válasza RoliNyh hozzászólására (») Ápr 29, 2016 / 1
 
Te elolvastad a bejegyzéseket amiket írtunk egymásnak elactrofannal vagy csak úgy ide irogatsz?
Leírom azért hogy megértsd : én találtam egy jó tonerpor eltávolító sprayt , melyre elactrofan írta, hogy minek vegyszert használni, mikor a dörzsi is leviszi és nem kell vegyszer.
Én rá kérdeztem, hogy hogyan van ez a dolog mert ki próbálnám. A válasza az volt kell dörzsi meg vim is. Erre írtam, hogy a vim is vegyszer. Ennyi volt.
Én sehol nem állítottam és írtam, hogy a spray nem vegyszer, ha esetleg Te ezt láttad valahol akkor írd ide légyszí.
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2016
(#) RoliNyh válasza elektromos hozzászólására (») Ápr 30, 2016 /
 
Akkor lehet félreértettem, pardon a kellemetlenségekért...
(#) enginerus hozzászólása Máj 2, 2016 /
 
Sziasztok Mesterek!

Lenne pár kérdésem, ha szabad.

Dryfóliát meddig kell világitani és, ha esetleg ráérek vele és sokáig világitom, az baj?
Cree UV powerLEDeket hasaználok.
Gondolom ugyan ezek a szabályok vonatkoznak a soldermask pasztára is.
Tényleg! napok óta olvasgatom ezt a fórumot, de nem rémlik, hogy bárki is írt volna a soldermask használatáról. Nem használjátok vagy csak én nem láttam?
(#) kaqkk válasza enginerus hozzászólására (») Máj 2, 2016 /
 
Én 45 másodpercig világítom a dry fóliát a solder paszta színtől függően más más időt igényel ez a fényforrásodtól a paszta színétől és a bekeverés óta eltelt időtől függ (szerintem ez két komponenses festék mert elég hamar bedöglik) Egy időben többen próbálkoztunk a használatával de szép munkát nem lehet vele végezni (hibajavításra jó csak)
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2016
(#) enginerus válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 2, 2016 /
 
45 másodperc?
Az fasza. Én meg azt hittem, hogy percekig ~10perc
(#) enginerus válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 2, 2016 /
 
Hiba javitásra, hogyan használod?
(#) kaqkk válasza enginerus hozzászólására (») Máj 2, 2016 /
 
Sehogy mert kidobtam mind a három kupát amit vettem , de a kész nyákon ahol hiba van a lötstop festék felpattant vagy javítás miatt kikapartad oda kell kenni és betenni a lámpa alá ennyi a "titok"
(#) enginerus hozzászólása Máj 3, 2016 /
 
Tudnátok ajánlani valami olcsó és jó írásvetitő foliát?
Mert ami nekem van azt valamiért nem kedvelik a nyomtatóim. A tintasugaras nem hajlandó behúzni a nyomtatható oldalát és ha néha unszolásra sikerül elkapnia, akkor meg simán kiköpi. A lézernyomtató meg csúnyánnyomtat rá és egymás alá sokszorositva maszatoltan nyomtat.
(#) sdrlab válasza enginerus hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Próbálkozz inkább pausszal! Nekem arra gyak. úgy nyomtat mint a sima A4-re, de emellett relatíve jó a fényáteresztő képessége...
Írásvetítőn nálam tele volt mikroszkopikus kihagyásokkal.
(#) Gafly válasza enginerus hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
(Legalább) Kétféle folia van:
- Tintasugaras nyomtatóhoz, ez érdes, hogy tapadjon rá a tinta.
- Lézer nyomtatóhoz, ez hőálló, hogy ne égjen rá a fuser-re.
Ezen felül pedig különböző keménységű és vastagságú, ami többek között a behúzást (is) befolyásolja...
(#) niedziela hozzászólása Máj 4, 2016 /
 
Kinyomtatom a rajzot kétszer, összefordítom, össze laminálom.
Rajzolaton kívül a két szembe oldalra laminálok egy csík fóliát, hogy ragasztani lehessen többször.
Papírt vagy lakkozom, vagy bekenem sütőolajjal, hogy áttetsző legyen.
Örökös, sehol nem látszik át ahol nem kell neki...
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2016
(#) elektromos hozzászólása Máj 7, 2016 /
 
Sziasztok!
Rendelt már valaki innét nyákot? Bővebben: Link
Egy kis segítség kellene a regisztrácioval és a fizetéssel kapcsolatban, meg egyéb dolgok. Panel milyen minőség, milyen formátumok kellenek, inch vagy mm kell, stb...
(#) niedziela válasza elektromos hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
Én innen szoktam rendelni
panelgyártás
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2016
(#) niedziela válasza niedziela hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
És hogy konkrétan válaszoljak a kérdésre,
gerber fájlokat küldök, árajánlatot kérek, és utána rendelek.
Regisztrálni nem kell, csak email a sales(kukac)epegpcb.com -ra.
20-25 nap alatt érkezik meg, fizetni paypal lehet.
Lakk és poz rajz alap. Rendelni több darabot érdemes.

Ez is egy lehetőség.

H.jpg

P.jpg
   
(#) elektromos válasza niedziela hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
Szia!
Köszi a választ!
A felrakott nyák mérete mekkora, és mennyibe került szállítássak együtt?
A két nyák ugyanaz?
(#) pompidu hozzászólása Máj 7, 2016 /
 
Sziasztok!

Úgy hozta a sors, hogy TQFP tokos IC-t kell használjak, vasalásos módszerrel megbuktam, a nagyon kis vezetősávok miatt, ezért beszereztem gyárilag fényérzékeny panelt.
Most csinálnék életemben elsőnek ilyen technikával nyákot, így rengeteg kérdés merült fel bennem, tegnap éjjel rengeteget olvastam itt a topikban, de a kérdéseimre választ nem nagyon sikerül lelnem így felteszem itt.
Ezeknél a nyákoknál pozitív maszk kell azt tudom, viszont a levilágítási idővel bajban vagyok, olvastam Vicsys leírását viszont ő ledeket használ nekem meg 4 db 9W-os UV csövem van amivel nem tudom mennyi lenne az elég.
Honnan tudhatom meg? Esetleg ha több a levilágítási idő annak mik a következményei, honnan fogom tudni mikor a jó?
A maszk egy fénymásoló cégnél készült az elérhető legjobb minőségben írásvetítő fóliára.
Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) niedziela válasza elektromos hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
méret 10x10cm, nekem 10 darabra volt szükségem, igy lett 700Ft/db
Szállítás benne van az árban.
(#) niedziela válasza pompidu hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
Idézet:
„4 db 9W-os UV csövem van amivel nem tudom mennyi lenne az elég.”

Nem kritikus az idő, 2 - 4 perc világítok én is csövekkel kb 5cm távolságból.

Idézet:
„Esetleg ha több a levilágítási idő annak mik a következményei”

Nehezebben jön le az aminek le kell jönnie maratás előtt.
(#) pompidu válasza niedziela hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
Értem, előhívásnál egy írás szerint hideg zsíroldó és víz 1:6 arányú keveréke megfelelő, vagy van jobb módszer is rá?
(bocsánat a sok kérdésért, de inkább kérdezek, minthogy nem és nem sikerül a hiányos tudásom miatt)
(#) Kovidivi hozzászólása Máj 7, 2016 /
 
Sziasztok!
Tudtok segíteni, hogy Eagle nyáktervből hogyan kellene megfelelő gerber fájlokat készítenem?
Mire van szüksége a gyártó cégnek? Minden szükséges réteget egy fájlba kell mentenem, és majd ők kiválogatják? Köszönöm.
(#) elektromos válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
Engem is pont ez érdekelne
Én mm mértékegységben tervezek, de a gerber meg ad nekem egy drill fájlt ami meg inchben van.
Nem tudom, hogy ez nem okozhat problémát gyártásnál, vagy más programoknál is így van?
(#) niedziela válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
Rétegenként kell a fájl és külön a furat fájl.
gerber formátumának Gerb274x -nek kell lenni.
Ha nem megy tedd fel a rajzot.
(#) Kovidivi válasza niedziela hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
Plusz a nyákra kerülő fehér feliratok? Tehát összesen lesz 6 gerber fájlom? És a kontúrmarás, és lyukak?
(#) niedziela válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
Összesen 6 fájl a furatokkal együtt
component side
solder side
silk
solder stop
component stop
excellon

a 20. réteget is tedd bele a generálandó fájlokba, pad-ek kitöltve
(#) Kovidivi válasza niedziela hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
Tehát magyarul: alkatrész oldal, forrasztási oldal, ezek csak a vezetősávok, a viak és a padek.
Silk: ha jól sejtem, feliratok, ebből kettő van, mindkét oldalra, solder stop: ez a tStop és bStop réteg lenne, egy-egy fájlban, tehát ismét kettő, component stop, ha jól sejtem, az a rész, ahova nem kell a forrasztásgátló maszk, tehát ahol forrasztok. Amit találtam: tCream, bCream. Ezután jön az excellon, ez lenne a fúrófájl? Ide jön a drills és a holes?
Ha ez igaz, jó sok fájl fog készülni... A 20-as réteg a dimension. A pad-ek kitöltve - ez be van pipálva automatikusan.
(#) Bakman válasza pompidu hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
Ha tovább világítod a kelleténél és jó a maszk, kb. semmi problémát nem fog okozni. Általában aházi készítésű maszkok nem adnak 100 %-os fedést, érdemes próbákkal eldönteni, meddig és ne tovább. Jó a hideg zsíroldó is, előhívás előtt a keveréket melegítsd fel kb. 30-35 °C-ra, jobban dolgozik. Be lehet állítani PH mérővel is a töménységet, csak nem sok értelme van, mert ez az első használat után már meg is változik. Ha túl tömény az előhívó, lekapja az összes lakkot a panelről.
(#) niedziela válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
Silk-et a gyártók általában csak a top oldalra tesznek, ha külön kéred akkor lehet tesznek a solder oldalra is
(#) pompidu válasza Bakman hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
Értelek, akkor kap egy 5 perces világítást egy enyhe zsíroldós keverékkel.
Gondolom, ha a keverék gyenge akkor csak több ideig tart az előhívás.
(#) Bakman válasza pompidu hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
Igen.
(#) Kovidivi válasza niedziela hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
Köszi a segítséget. Elég a top oldali silk bőven. Elküldöm a fájlokat, aztán majd reagálnak valamit.
Tükrözni kell-e az alsó oldalt?
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2016
Következő: »»   1180 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem