Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2810 / 3973
(#) david10 válasza Gafly hozzászólására (») Jún 25, 2016 /
 
Az A bemenet a rövidfázis-ra lesz kötve, B bemenet pedig a kanyarjelzőre.
reloop: A csatolt elmélet müködőképes?

elmelet.png
    
(#) david10 válasza giskard hozzászólására (») Jún 25, 2016 /
 
Köszönöm a megoldásod!
Ha az én variánsom nem fog bevállani, akkor megépítem a te variánsodat.
A 12/6V kapcs. táp az égő áramfelvételét elkell bírja?
(#) giskard válasza david10 hozzászólására (») Jún 25, 2016 /
 
Természetesen, de az 50%-os megoldást jobb ötletnek tartom, mert egyszerűbb. Tehát a négyzet helyére tégy egy ilyet. (a kapu bemeneteket egy ellenálláson keresztül testre kell kötni (pl. 10 kiloohm))
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2016
(#) david10 válasza giskard hozzászólására (») Jún 25, 2016 /
 
Elkészítettem a végső rajzot.
A diodákhoz rakhatok 1N4148-at?

elmelet.png
    
(#) giskard válasza david10 hozzászólására (») Jún 25, 2016 /
 
Nem. A diódáknak el kell bírnia az izzó áramát. A rajzod nem felel meg a megadott feltételeknek.
Gondolj rá ha A és B is +12 voltot kap. És a diódák mintha nem jól állnának.
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2016
(#) reloop válasza david10 hozzászólására (») Jún 25, 2016 /
 
Az 555 kimenete és a "B" is egy egy diódán keresztül nyissa a FET-et!
(#) giskard válasza giskard hozzászólására (») Jún 25, 2016 /
 
Fogadd meg reloop tanácsát és jó lesz a 4148 is.
(#) kameleon2 válasza david10 hozzászólására (») Jún 25, 2016 /
 
Nem tudom, mi a konkrét cél, de amit leírtál - felírható igazságtáblázatban is. Ha pedig felírható, akkor digitálisan is felírható - ergo digitális áramkörrel, vagy relével is meg tudod oldani.
(#) Bakman válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 26, 2016 /
 
Itt a kimenet 0, 6 és 12 V lehet.
(#) kameleon2 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 26, 2016 /
 
Így van. azaz annyi az egész, hogy két ágra oszlik a kimenet. A 12V-os ág egy vagy kapcsolat, a 6V-os egy XOR. Mindegyik meghajt egy meghajtó fokozatot ahol már a fogyasztó közös. Azaz van egy logika 12V-ra és egy 6V-ra. Persze ez lehet diódás logika is. DL vagy DTL, ahogy itt a megoldások alakultak... A pwm is megoldás a végrehajtás oldalon, de a feltételeknek teljesülni kell.
(#) Bakman válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 26, 2016 /
 
Hogyan gondolod az igazságtáblát? Mert annak csak két állapotú kimenete van, itt pedig három kell. Nem?
(#) david10 válasza giskard hozzászólására (») Jún 26, 2016 /
 
Javítottam a rajzon...igy jó lesz?

Nem szeretném elbonyolítani igazságtáblákkal.Inkább egy ATTINY85-el megoldom.
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2016

elmelet.png
    
(#) reloop válasza david10 hozzászólására (») Jún 26, 2016 /
 
A gate-et húzd testre 10k-val, hogy zavarjel ne nyithassa a FET-et és talán kész is vagy
Az igazságtábla végül is az amit leírtál, a 6V-ot jelölöm M-mel, mint közepes feszültség.
ABQ
LLL
HLM
LHH
HHH
(#) kameleon2 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 26, 2016 /
 
A B KI
12 0 6
0 12 12
0 0 0
12 12 12

Azaz egyszer

A B KI
1 0 1
Minden másra 0 (6V kimenet)

A B KI
0 1 1
0 0 1
1 1 1
Minden másra 0 (12V-os kimenet)

Már csak a két kimenetet kell két kétbemenetű AND kapuba-ba rakni és kész. Mikrokontrollerrel is kész ráadásul az tud pwm-et is. Akár egy darab nyolclábú tokkal működhet. De ez lehet párhuzamos eprom, PAL, GAL vagy ami kéznél van. Sok megoldás adódik rá. Mivel megoldási javaslatok volt a kérdés - ez is több lehetőség.
(#) proli007 válasza RicaRS hozzászólására (») Jún 26, 2016 /
 
Hello! Nem írtad, hogy az ajtó kapcsoló, +12V-ot kapcsol, vagy testet. (Mondjuk azt sem, hogy az amerikai kocsiban egyáltalán a negatív-e a test. Mert koról függően volt az pozitív is.)
Így mind két bementi variációra megrajzoltam. De mondjuk az időzítést nyomás után kb. 5sec-re vettem. De ha tényleg 1sec a cél, akkor a C1-et 10µF-ra cseréled.
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2016
(#) urh hozzászólása Jún 26, 2016 /
 
Sziasztok! Szereztem egy hibás szünetmentesből egy USB panelt. Csatolom a képeket.
A lényeg, hogy én ezt akár a szünetmentes programjával együtt hogyan tudnám vezérelni? Vagy tudnám én ezt más egyéb hasznos dolgokra használni? USB-n rákötve elindul a telepítés feltelepül. De a kezelő program nem lát semmit. FSP EP 650 a szünetmentes eredetileg.
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2016
(#) eSDi válasza urh hozzászólására (») Jún 26, 2016 / 1
 
Üdv!

A panelon lévő IN6005A típusú IC egy 8bit-es mikrovezérlő, ráadásul 1x programozható, ha jól láttam. Szóval 99%, hogy célirányos program van rajta és nem egy USB-RS232 illesztő. Mivel OTP, így újra programozni sem tudod, amivel még kisebb az esélyed rá, hogy bármi másra is lehet használni az eredeti funkcióján kívül.
(#) RoliNyh válasza urh hozzászólására (») Jún 26, 2016 / 1
 
Mégis mire használnád?
Ahogy látom ez a panel csak a komunikációs egység
(egy sima USB akármilyen protokollt valósít meg a számítógép és a szünetmentes processzora közt),
ami mellől még nagyon sok minden hiányzik. A fehér csatlakozón keresztül köthető hozzá a többi része (azt hiszem)...

Adatlap 22.-ik oldalán találod a kapcsolási rajzát...
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2016
(#) ktamas66 hozzászólása Jún 26, 2016 /
 
Sziasztok!
Van nekem ilyen zavarszűrő ferritem, amire az van írva "conductive" (és ellenállásmérővel mérve tényleg viszonylag kis ellenállása van). Milyen előnyöm származik ebből, ha ilyet használok?
(#) Bakman válasza ktamas66 hozzászólására (») Jún 26, 2016 /
 
Leginkább semmilyen (sőt, hátrány), ha egy műholdvevő fejegysége elé lógatod be.
(#) RoliNyh hozzászólása Jún 26, 2016 /
 
Az úgynevezett szuperkondenzátorok feszültségtűrése miért csak 2.7V? Valaki sötétítsen már fel.
Legalább is a legtöbbjének...
(#) cupika97 hozzászólása Jún 26, 2016 /
 
Sziasztok. Van egy 18V-os akkus fúrógépem, amihez csak a dokkoló van meg, adapterem nincs. A dokkolóra 18V DC van írva. Milyen adapter szükséges hozzá. Van egy laptop töltőm ami 18,5V-os. A töltője szabályozza a töltőt? Vagy kell korlátozó az adapterre?
(#) Bakman válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 26, 2016 /
 
Azért, mert a fegyverzetek közel vannak egymáshoz. Ha nem így lenne, teherautóval mehetnél a kondenzátorért a boltba. Azonos kapacitású, de nagyobb feszültségtűrésű kondenzátorok mindig nagyobbak, már ha egy gyártási szériát nézünk.
(#) Bakman válasza cupika97 hozzászólására (») Jún 26, 2016 /
 
Valószínűleg mehet a 18,5 V közvetlen a dokkolóra, de biztos-ami-biztos alapon fényképezd le a dokkolót és az akkumulátort is.
(#) RoliNyh válasza Bakman hozzászólására (») Jún 26, 2016 /
 
Akkor tegyük fel, ha én készítek egy ilyen eszközt aktív szén elektródákkal, megfelelő vastagságú szigetelő elválasztással (pl üvegszálszövet), akkor magasabb feszültségre is feltölthető...
(#) ktamas66 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 26, 2016 /
 
Simán a táp drótján szeretném használni . Ha ugyanekkora sima ("non conductive") ferritet használok 0,5uH a kapott induktivitás, ha ezt, akkor 3,5uH. Persze lehet, hogy más különbség is van.
(#) Bakman válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 26, 2016 /
 
Igen. Bár megjegyzem, hogy egyedül versenyezni több mérnökcsapattal kiegyenlítetlen futam...
(#) RoliNyh válasza Bakman hozzászólására (») Jún 26, 2016 /
 
Nem is versenyezni szeretnék velük...

Jól tudom ebben a kondenzátorban mindkét elektróda aktív szénből van, és valamilyen elektrolit folyadékkal van átitatva.

Hogy határozzák meg melyík a pozitív és negatív pólusa az alkatrésznek?

Méret az most nemigazán lényeg, nem kis szerkentyűbe kell...
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2016
(#) vargaf válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 26, 2016 /
 
Igen, legfeljebb egy tömbház méretű lesz az a kondenzátor.
(#) cupika97 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 26, 2016 /
 
Lefényképeztem. Kicsit koszos, ha működésre birom szépen megpucolom. Így kaptam.
Következő: »»   2810 / 3973
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem